Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

mChat

glogloman (173)|17.1.2006 01:03
Lze nějak u mChat nastavit aby se automaticky připojil na ICQ tak i Jabber..? Vim, na ICQ se připojí jednoduchým tapnitím na displej, ale k Jabberu se pak musim ještě připojovat přes "žárovku".. A ještě, kde se dají sehnat další pluginy do tohoto prográmečku..? Předem díky moc..
glogloman (173)|20.1.2006 12:52
Tak si odpovim sám.. Jabber se mi už taky připojuje společně s ICQ po tapnutí na úvodní obrazovku.. Ale pořád nevim jak to udělat abych nemusel tapnout na displej a připojilo se to samo po spuštění programu.. Když sem si mChat překládal do češtiny, narazil sem tam na několik položek které nejsou v menu nastavení programu! A to hlavne tato položka v souboru /Program Files/mChat/mChat.config: settings_connectafterstart=False ..no a když jsem jí nastavil na True, tak se nic nezměnilo:( U ostatních změn (i těch neuvedených v nastavení) v tomto souboru se to projevilo v nastavení programu.. Nevíte co s tim?:( DÍKES MOC PŘEDEM!!!;)
glogloman (173)|26.1.2006 09:35
Nikde sem tu nenašel diskuzi věnovanou jen mChat.. To s timhle prográmkem nemá nikdo problémy?:O Když sem tu dal vyhledat mChat tak jsem viděl jen samou chválu:) Ale mně přece jen trošku vadí, že se nepřipojuje automaticky po spuštení jako třeba Agile (toho sem mohl mít v zástupcích Po spuštění a jakmile sem zapl Vario byl jsem hnedle online aniž bych na něco šáhl..). A ještě 1 výtka, kterou tu už taky někdo uváděl, že nefunguje ovládání pouze klávesnicí, ale to je určitě tim, že neni přímo pro WM5.. Mno asi toho chci po freewaru moc a budu(em) jen doufat, že se objeví nová verze pro WM5 co nevidět;) Ale přece jen nepřišel někdo na to, co znamená ta položka "connectafterstart" v souboru "mchat.config"? Díkes..
hujahu_ce4you (21)|26.1.2006 09:48
No, mChat pouzivam kratce, ale zatim k plne spokojenosti. To, ze musim tapnout pro prihlaseni me opravdu neva. Chci se zeptat, zdali se nechces podelit o ten tvuj preklad...;)
netron (129)|26.1.2006 11:06
[QUOTE="glogloman"]Tak si odpovim sám.. Jabber se mi už taky připojuje společně s ICQ po tapnutí na úvodní obrazovku.. Ale pořád nevim jak to udělat abych nemusel tapnout na displej a připojilo se to samo po spuštění programu.. Když sem si mChat překládal do češtiny, narazil sem tam na několik položek které nejsou v menu nastavení programu! A to hlavne tato položka v souboru /Program Files/mChat/mChat.config: settings_connectafterstart=False ..no a když jsem jí nastavil na True, tak se nic nezměnilo:( U ostatních změn (i těch neuvedených v nastavení) v tomto souboru se to projevilo v nastavení programu.. Nevíte co s tim?:( DÍKES MOC PŘEDEM!!!;)[/QUOTE]
Aku pouzivas verziu mChatu? Ja skusal zmenit polozku settings_connectafterstart na verzii 2.0b11. Nic sa nezmenilo. Na strankach mGslab.com som nasiel verziu 2.0 b13, ktora mi pri spusteni hadzala chynovu hlasku. Mam WM 2003.
glogloman (173)|26.1.2006 11:20
[QUOTE="hujahu"]No, mChat pouzivam kratce, ale zatim k plne spokojenosti. To, ze musim tapnout pro prihlaseni me opravdu neva. Chci se zeptat, zdali se nechces podelit o ten tvuj preklad...;) [/QUOTE]Češtinu jsem hodil sem
Mashe (622)|9.3.2006 11:03
resim stejny problem .. je to sice jen kliknuti, ale kdyby se pripojoval sam bylo by to lehci

a druhak .. nedari se me mazat prazdne slozky .. asi by to chtelo topic JEN pro mChat a ne to kouskovat podle problemu ktery zrovna ten ci onen uzivatel najde ... :/
Pavlucha (1496)|9.3.2006 11:09
MODERÁTOR: ... upraven název diskuse ...
glogloman (173)|9.3.2006 11:22
Pavlucha: zrovna jsem Tě o to chtěl poprosit.. díkes..;)

mashe: když za tak dlouhou dobu od založení tohodle topicu na to nikdo nepřišel, napíšu teda mejla tvůrci mChatu.. a uvidíme zda se objeví build 15 už s možností automat. připojení po startu programu.. a ještě nejlépe s plnou podporou WM5 (hlavně funkčních notifikací ve stand-by režimu)..
Mashe (622)|10.3.2006 11:08
jeste me napadadlo .. nevite podle ceho se radi kontakty? by to chtelo podle abecedy pac to co tam tedka vladne je des .. ale v nastaveni jsem to nenasel .. poradi nekdo?
glogloman (173)|10.3.2006 11:21
Řazení kontaktů dle abecedy:

v souboru mChat.config změnit položku settings_enablecontactsorting=False na True (místo toho False).. provádět při nespuštěným mChatu na PC v textovým editoru..;)

už to tu jednou bylo.. jináč v tom souboru je uložený veškerý nastavení programu.. i to který v menu programu neni..:)
Mashe (622)|10.3.2006 12:11
to jsem udelal ale tedka me to hlasi "InvalitCastException" upravil jsem jen ten radek ...
glogloman (173)|10.3.2006 12:26
hmno.. to mi dělalo pokud jsem ten soubor upravoval ve Variu Total Commanderem.. ale někdy i když to upravim na PC..:( nepřišel jsem proč a co to dělá..:? bohužel asi ten soubor budeš muset vymazat a při dalším spuštění mChatu se automaticky vytvoří, ale budeš muset vše nastavovat znova..:sarcastic: musíš změnit jen to False (nejlépe tam nech i to původní "e" a napiš jen "Tru").. soráč, že jsem Tě na to nevaroval, ale poslední dobou co to upravuju na PC se mi to nestalo..
Mashe (622)|10.3.2006 16:28
mno ja ten soubor vzal .. prejmenoval na TXT upravil, prejmenoval zpet a zavrel .. hodilo to chybu .. tak jsem jej opet prejmenoval na TXT upravil zpet na False, prejmenoval zpet a zavrel .. a mChat jel spokojene dal

kontakty neradi ale jede vesele dal

a v cem jsi to teda prepsal ze Ti to uz jede?
glogloman (173)|10.3.2006 16:33
hmno.. editoval jsem ho taky v texťáku (Poznámkový blok), ale příponu jsem neměnil, ale to by na to nemělo mít vliv.. bude tam někde chyba ve formátu zápisu (nemyslim přklep, ale např ASCII aspol..) moc tomu taky nerozumim.. soráč..:?
Mashe (622)|10.3.2006 18:51
v poho .. snaha se ceni :)
Mem__ce4you (485)|10.3.2006 20:53
To řazení kontaktů podle abecedy se tady už skutečně řešilo a bohužel ho doporučit nelze, protože nechutně zpomalí celý mChat, že se prakticky nedá ovládat.

Já jsem zkoušel i ručně seřadit contactlist podle jména (je to CSV soubor, dá se upravit třeba v Excelu), ale mChat to ingoruje a opět to zpřeháže v (náhodném?) pořadí.
Mashe (622)|12.4.2006 18:29
dotaz .. v mchatu mam na ICQ lidi, ktere kdyz zapnu klasicke ICQ nemam .. kliknu teda pridat na server, ale vyskoci na me zadost autorizacni v rudem poli a ja s tim nemuzu nic delat

stejne tak kdyz nekdo chce autorizaci po mne tak netusim jak ji prijmout

poradi nekdo?

dikes
Tom&Tom (101)|12.4.2006 18:57
Jo mel jsem obdobne potize. Musel jsem nechat hold lidi navyknout, ze se je autorizuji a pridavam jen na PC.
Mashe (622)|27.8.2006 13:48
mam nasledujici problemy
- nelze mazat prazdne slozky (skupiny)
- kdyz sem vytvoril profil pro druheho uzivatele, tak se pripojili jak jeho tak moje kontkaty zarovne .. a nebo jen jeho se ukzazali, ale stale tam byli moje slozky (skupiny) videt .. co s tim?

pouzivate nekdo mChat pro vic ICQ cisel (profilu)? nejak me to zlobi .. dikes
Mashe (622)|15.9.2006 10:59
9/9/2006 vysla nova verze

mChat 2.1.2
+ new icq status : (Evil, Home, Work, Eating, Depression)
+ can change icq visible state(All visibility, Invisible to all, etc)
+ support receive and sending messages in UTF8
- fixed bug in visible lists.

+ new IM protocol Mail.RU agent (http://agent.mail.ru)
+ autodetect client locale at first start.
- other bugfixes...
atomion (1159)|15.9.2006 14:41
Byl by pls link na stažení? Ruštinu moc neovládám. спасибо :D
TheMelin (1642)|15.9.2006 15:34
ZDE
Jinak jestli jsi si vsiml, je tam takovan EN vlajecka, kde se ti stranka prepne alespon do EN :cool:
TheMelin (1642)|25.10.2006 13:47
Takže kdo používáte nejnovější mChat 2.1 Build 2 tady vám dávám do placu hotfix ICQ protokolu. Rozbalte a nakopirujte do adresáře mChat a přepište původní soubor.

Mashe (622)|25.10.2006 14:07
super .. dik moc
Rades_ce4you (21)|25.10.2006 14:10
souhlasím Atomine, taky mě to nejde tak zkouším agile, ale nemuzu nastavit tu proxynu takze jsem zase v...
Mashe (622)|12.11.2006 00:53
zlobi mchat .. jak ste na tom? funguje vam?
Rades_ce4you (21)|12.11.2006 11:19
pořád mi ten mchat nejde,ale uz nemam silu to nejak resit. stejne mi nikdo neporadi...
Zdenek Malinsky (9781)|12.11.2006 12:51
Jak sleduji všechny diskuze k alternativním programům na ICQ tak mám čím dál, tím více pocit, že není hlavní problém v programech, ale stejně jako na PC v samotném protokolu ICQ.
Rades_ce4you (21)|12.11.2006 12:54
prominte ale nejak to nechapu. ja jenom se chtel dostat na icq pres skolni proxy server a dostali jsme se az sem :-) nerozjedu tam ani icq ani mchat
Kája_oldd (759)|12.11.2006 14:07
Těžko říct, ale mě mChat blbnul nedávno spíše aj vlivem programu (jinak, slečna Miriam mi se stále stejným icq pluginem na pc nezlobila už měsíc, se musím vytáhnout:) ).
Po problémech jsem upgradoval na nejnovější verzi mChatu ale nefungovala, přišla reinstalace..nic, odinstal a pak instalace..nic. Pak sem zjistil, že v pda zůstává i po odinstalaci pár souborů s konfigurací, tak jsem je manuálně ze složky, kde byl mChat vymazal, nahrál naposledy tu poslední verzi do pda, znovu lehce nastavil a šlape bez problémů.
Takže u mě byl za vším jeden (možná dva) konfigurační soubor...
Mashe (622)|13.11.2006 10:07
omluva .. uz sem to vyresil .. sem zapomel po instalaci vymenit ICQ protokol za ten novy :)))
TheMelin (1642)|24.11.2006 08:40
Nový mChat 2.1.3 beta.
Přeložil jsem do češtiny asi 85%. Až to budu mít dodělané, vložím jsem jen soubor s češtinou. Pokud tam najdete chyby, dejte mi vědět a já to upravím ;-)

Marian Veselý (662)|24.11.2006 13:47
kde je ke stažení ta beta? na stránkách ji nemůžu najít.
TheMelin (1642)|24.11.2006 16:07
primonad tvym prispevkem :)
a nebo na jejich strankach ve foru.
stehan (114)|27.11.2006 20:24
Nainstaloval som si tu novu verziu a mam problem s tym ze ked mam na PPC MIO A701 otvorene chatove okno s niekym, tak na to aby som ho zavrel by som mal stlacit tu cervenu vecicku dole v pravom rohu, avsak mi ju prekriva ikonka klavesnice, vie mi niekto poradit? ked si to dam do landscape modu tak to tam mam, ale v portrait mode nie...
je tam nejak moc tych ikoniek dole..

dakujem za radu vopred

..I..
TheMelin (1642)|27.11.2006 21:00
No jasne.Jestli nepouzivas Yahoo a MSN, tak si tyto IM vypni v nastaveni a zmizi ti dve ikony a budes mit misto na close ;)
stehan (114)|27.11.2006 22:12
TheMelin dakujem. a este jedna vec, dost to zere pamet, cca 3-4Mb a niekedy aj viac, je to standard?
TheMelin (1642)|27.11.2006 23:02
Me task manager ukazuje, ze mi sezral necele 1 Mb. Mozna po delsim chodu, ale to je v radech dnu.
sep_ce4you (351)|29.11.2006 15:25
Jak mam nastavit v mchatu log in pro MSN ... nejak sem to tam nenasel ... ale sem od prirody hloupej ... tak nevim :)
TheMelin (1642)|29.11.2006 16:34
Musis mit tu betu kterou jsem sem dal o par prispevku vise. Mas urcite Build 2, ktery MSN jeste nepodporuje ;-)
Atjov (9)|1.12.2006 16:17
Mám na Variu nainstalovaný mChat a i po několika zkušebních úptavách v nastavení to prostě nerozjedu...poradíte mi?
mmoobbyy (136)|1.12.2006 16:31
Viz prispevek od TheMelina na 3 strane tohoto tematu. Stahnout a rozzipovat do Mchat/Plugins a prepsat puvodni soubor.
stehan (114)|4.12.2006 19:37
TheMelin, asi pre teba... trochu mam problem s tym mchat-om. cca po dvoch hodinach som zistil ze som vobec neni pripojeny na icq, aj ked sa program tvari ze ano...ukazuje kontakty pekne zelene ze su pripojene, ale to je len asi nejaky posledny screen, vobec som tam neni, vontrolujem si to z ineho icq.. vies poradit? alebo niekto? dakujem

inak MIO A701 phone edition.

..I..
TheMelin (1642)|4.12.2006 20:16
Ahoj Stehan. To se mi jeste nestalo, nebo spise jsem na to neprisel, neb se nekontroluji, ale jelikoz mi obcas od nekoho prijde zprava, tak jsem snad online a videt.
Jakou pouzivas verzi?
Nemas zaply mod invisible, nebo zkus az se neuvidis na jinem icq zmenit u sebe na PDA mod icq.
Mas nastaven nejaky udrzovaci datovy tok v nastaveni mChatu? Jestli ne, zkus si to zapnout.
Jetra (10)|8.12.2006 17:34
Setkal se už někdo z uživatelů TyTNa s tím, že mu mChat notifikuje pouze systémovým zvukem "Msgbox" místo přednastaveného zvuku ICQ? Občas se objeví oba zvuky - první systémový, druhý správný ICQ, ale většinou jen onen "Msgbox". Tento jev se mi objevuje u všech verzí mChatu a zatím se mi nepodařilo to čímkoliv ovlivnit. U bývalého Varia mi vše chodilo bez vady....Jakoukoliv radu zkušenějších ocením :-)
Carpenter_ce4you (166)|9.12.2006 13:57
Existuje způsob, jak dostat mChat na Today jako Today plugin? Chtěl bych si ho nastavit jako záložku v SBSH Pocket Breeze...
TheMelin (1642)|9.12.2006 16:55
Nelze, neb to program neumi.
xhladi07 (525)|9.12.2006 18:42
Nikde sem se nedocetl, jak nastavit,aby mChat zorazoval ceskou diakritiku.. :( Misto diakritiky to zobrazuje azbuku.. :)
Kája_oldd (759)|9.12.2006 22:36
Nahrát tam češtinu, pamatuji si, jak jsem zkusil češtinu od Gloglomana (tady na ce4you), který měl v češtině zadané i kódování textu cp1250 tuším? Nu prostě a jednoduše, s jeho češtinou se zobrazuje korektně