Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samovolne vypínání N520

pslany (130)|16.1.2006 09:58
Po probuzení PDA a odemknutí kláves se mi po chvili samo vypne PDA, opět ho probudím zapínacím tlačítkem, vesměs se to podruhé opakuje, zase ho probudím a pak už jede.

Nestavá se Vám to taky?
jindrapro (81)|19.1.2006 12:31
Mam taky 520ku a stava se mi, ze kdyz ho vypnu, tak treba za hodinu ho znova normalne zapnu, ale rano mi vubec nereaguje a musim udelat softreset.
S474N (660)|19.1.2006 13:43
Jj, s tim softresetem se uz o tom psalo i v cizine. Me to taky sem tam udela.
pslany (130)|19.1.2006 15:07
Zacinam se ujistovat, ze to blbne kdyz to mam v rukach. Kdyz lezi na stole neni problem, pokud ho vsak v ruce stisknu obcas se stane, ze se vypne podsviceni, pak ho nahodim zapinacim tlacitkem , rozsviti se a jedu dal.

Uz jsem mel podezreni i na chybu v zakladni desce, no zatim to jeste nechci reklamovat, protoze nemam jistotu. Na druhou stranu v aute jede jako pila a funguje i pres otresy normalne. Nevim co si o tom mam myslet.

Docela me to zacina znervoznovat ...
Stheepan (194)|19.1.2006 17:37
mam stejnou zkusenost
john_ny (1)|19.1.2006 19:28
Zdravim, taky se mi stává, že když N520 vytáhnu z pouzdra, tak se mi zničeho nic vypne. Jo a to s tim soft-resetem po dlouhém spánku je u mě taky normální - i když někdy mě mile překvapí a rozeběhne se na první zmáčknutí.
Max_x (28)|19.1.2006 19:46
Mám úplně stejný problém....zcela nepravidelně se nechce N520 probudit a pomůže pouze softreset...někdy to neudělá několik dní a jindy zase 2x za sebou....na době jak dlouho byla nepoužívaná nezáleží....udělá to i po 5 minutách od posledního vypnutí...
DaMaSig (107)|20.1.2006 13:16
Tak jsem si myslel že jsem blázen, ale koukám že má víc lidií problém že se nedá zapnout jinak než resetem. Je zajímaví že model N500 mě tohle nedělal jen N520. Takže co s tím je to na reklamaci ? asi ano tohle přeci není normální funkce PDA nebo to může způsovovat třeba lokalizace ? nerad bych byl v servisu za blázna.
Mimochodem občas se mi stahe že se mi jakoby rozjede na chvilku obraz, připadá mi to jako když jeden řádek ujede doprava a druhý pod ním doleva je to zvláštní jev objevující se velmi nepravidelně asi to fakt bude na návštěvu servisu, škoda jen že bude muset putovat až do Prahy v Brně je jen sběrné místo.
Stheepan (194)|20.1.2006 13:26
ceskou lokalizaci to nebude respektive neni, protoze ja pristroj lokalizovan nemam a dela me to take
JBr (2)|20.1.2006 14:41
Nahazovani PDA po delsi prodleve soft-resetem neni vec, ktera postihuje jen LOOX. Stejny problem ma vetsina PDA bezicich na WM5 (aspon co jsem vypozoroval na zahranicnich forech). Udajne je to nejaky bug primo ve Win. Osobne se mi to stalo jen jednou (shodou okolnosti asi dva dny pote, co jsem si o tomhle problemu precetl :) ).

Zatim se zda, ze je resenim nastavit Active Sync na PDA aby se synchronizoval manualne (defaultne je tam pokus o synchronizaci kazdych 5 nebo 10 minut - coz pry dela i kdyz PDA "spi" a ma to byt podle vseho puvodce problemu). Nastavil jsem synchronizaci na manualni a krom toho, ze mi AS neustale nestrasi v pameti a nezabira zbytecne misto, tak jsem od te doby nemel problem s probouzenim (a co jsem cetl ohlasy, tak i vetsina lidi co to udelala).

Stheepan (194)|20.1.2006 14:51
A jak nastavit v PDA tuto manualni synchronizaci? V "Options" u ActiveSync v PDA jsem o tom nenasel zadnou zminku. Diky.
JBr (2)|20.1.2006 20:42
Mrkni na tenhle link, je to tam popsane - http://www.aximsite.com/boards/showthread.php?t=112638
S474N (660)|22.1.2006 10:45
Diky za navod. Vcera jsem si takto prenastavil N500 a rano v pohode zapnul, takze to asi opravdu bude ono.
Peko_ce4you (12)|22.1.2006 11:48
Mozes prosim pre nas neznalych cudzej reci popisat konkretny postup toho nastavenia pe N500 ? Dik.
chinook (35)|22.1.2006 14:41
je to jednoduche. spustis activesync tam je polozka schedule pokud nejde spustit pridas exchange server pak jiz schedule jde spustit. Nastavis vse na manualne a odeberes exchange server. Ted jsem to udelal tak jsem zvedav jestli to pomuze
Peko_ce4you (12)|23.1.2006 08:53
Dik. Pomohlo.
chinook (35)|23.1.2006 10:09
Tak to vypada ze PDA uz funguje jak ma. Uvidim po delsi dobe
DaMaSig (107)|23.1.2006 11:50
Stejně si myslím že je to zralé na reklamaci, OS je napevno součástí zařízení a že je v něm něco nedotažené není můj problém. Kdyby si člověk mohl vybrat jaké wokna chce tak je to něco jiného ale takhle ? nestálo to přece pár korun.
Myslíte že je možné že se časem objeví nějaký update nebo patch ?
chinook (35)|23.1.2006 13:55
zkus napsat nekam do servisu
Stheepan (194)|23.1.2006 14:11
i ja potvrzuji ze reseni funguje, zatim :)
MMM_ce4you (42)|23.1.2006 17:06
[QUOTE="damasig"]Stejně si myslím že je to zralé na reklamaci, OS je napevno součástí zařízení a že je v něm něco nedotažené není můj problém. Kdyby si člověk mohl vybrat jaké wokna chce tak je to něco jiného ale takhle ? nestálo to přece pár korun.
Myslíte že je možné že se časem objeví nějaký update nebo patch ?[/QUOTE]

Kdyz ti vadi to vyresit vyse popisovanou cestou, tak to jdi zkusit reklamovat. Nechapu co chces slyset...
S474N (660)|23.1.2006 17:24
Asi tak, nechaji si to 30 dnu v reklamaci a potom mu reknou, ze se zavada neprojevila.
Martsal (14)|11.2.2006 21:38
[QUOTE="JBr"]Nahazovani PDA po delsi prodleve soft-resetem neni vec, ktera postihuje jen LOOX. Stejny problem ma vetsina PDA bezicich na WM5 (aspon co jsem vypozoroval na zahranicnich forech). Udajne je to nejaky bug primo ve Win. Osobne se mi to stalo jen jednou (shodou okolnosti asi dva dny pote, co jsem si o tomhle problemu precetl :) ).

Zatim se zda, ze je resenim nastavit Active Sync na PDA aby se synchronizoval manualne (defaultne je tam pokus o synchronizaci kazdych 5 nebo 10 minut - coz pry dela i kdyz PDA "spi" a ma to byt podle vseho puvodce problemu). Nastavil jsem synchronizaci na manualni a krom toho, ze mi AS neustale nestrasi v pameti a nezabira zbytecne misto, tak jsem od te doby nemel problem s probouzenim (a co jsem cetl ohlasy, tak i vetsina lidi co to udelala).[/QUOTE]

Můžete mi prosím popsat tento postup důkladněji?Dělá se to v PDA nebo v PC?Předpokládám ře v PDA,ale takové položky tam nemám u kterých bych mohl změnit toto nasatavení na manuál.Díky
golemson (24)|24.2.2006 10:52
Díky, pomohlo. Kromě toho přestaly problémy se sekáním aplikací a se samovolnými ztrátami dat na SD kartě.
:D :D :D :D :D :D :D :D
Jirka-CZ (18)|25.2.2006 19:20
[QUOTE="chinook"]je to jednoduche. spustis activesync tam je polozka schedule pokud nejde spustit pridas exchange server pak jiz schedule jde spustit. Nastavis vse na manualne a odeberes exchange server. Ted jsem to udelal tak jsem zvedav jestli to pomuze[/QUOTE]

No jo ,ale kde vezmu ten exchange server ??? Díky
atomion (1159)|25.2.2006 19:25
Exchange servery... například si přečto toto!! Jínak je třeba eOutlook.. :yes:
Jirka-CZ (18)|25.2.2006 19:43
Každopádně díky.ale jsem fakt totalní trubka vůbec nevím jak to udělat.nějak to nechápu.Bůůůůůůůůů
Jirka-CZ (18)|10.3.2006 12:21
Sláva.Tak zase taková trubka nejsem.Chyba byla v ActiveSync. Nainstaloval jsem novýho a můžu potvrdit,že to opravdu funguje a Pda se samovolně nevypíná.Hurá
chinook díky za tip.
bajuz_ce4you (1)|10.3.2006 12:55
Presne tak! Aj ja som mal ten problem, ale preinstaloval som AS co bol pribaleny k LOOX-u a je vsetko O.K., bez problemov.