Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer N50p WM5

vikino (152)|15.1.2006 22:16
Nemáte náhodou někdo nějakou novinku ohledně WM5 do N50tky? Díky mockrát
beecher (9270)|16.1.2006 10:48
Mam obavy, ze kde nic tu nic a u toho asi i zustane...
vikino (152)|16.1.2006 16:22
chjo :(
mplic (4)|13.2.2006 11:47
Nechce ti to nekdo zkusit flashnout?Sem koukal ze se na netu vali WM5..ale nemam PDA abych to zkusil :) Ale taky me to zajima.Delam si na n50 zalusk.
Johny_G (384)|13.2.2006 14:12
[QUOTE="mplic"]Nechce ti to nekdo zkusit flashnout?Sem koukal ze se na netu vali WM5..ale nemam PDA abych to zkusil :) Ale taky me to zajima.Delam si na n50 zalusk.[/QUOTE]

To je snad fuk, ne? ;-) Všichni se na WM5 třeseme, ale to neznamená, že by bylo PDA s 2003SE nepoužitelné. Zatím mi tam naprosto nic neschází - ba dokonce je zatím valná většina aplikací pro 2003, takže máš prozatím daleko lepší kompatibilitu.
mplic (4)|13.2.2006 14:35
To jo,akorat ze pan Acer asi nebude hodnej pan a neumozni to :-)By me to teda neprekvapilo...
vikino (152)|13.2.2006 16:55
Jsem na to taky zvedavej, jestli ho her Acer uvolni...
Homer261 (98)|14.2.2006 16:43
Osobně o to nijak nestojím. Mohu porovnat WM2003SE na Aceru a WM5 na MDA Vario které mám od vánoc a musím říci, že WM 5 neuchvacují naprosto ničím (a MDA taky ne:( ).
vikino (152)|14.2.2006 21:36
Tak alespon ze tak :) Ja WM5 jeste nevidel, tak me to zajimalo...
brkel (56)|18.2.2006 23:38
...no fuj lidi, ze se nestydite, sice by to bylo pekny mit na n50 WM5, ale proc rusit neco odladenyho a funkcniho a strkat tam neco co ted vylezlo z pr.. ..microsoftu... ..pocitam ze prvni pouzitelnou verzi po WM bude tak WM7...
Kája_oldd (759)|19.2.2006 00:17
[QUOTE="brkel"]...no fuj lidi, ze se nestydite, sice by to bylo pekny mit na n50 WM5, ale proc rusit neco odladenyho a funkcniho a strkat tam neco co ted vylezlo z pr.. ..microsoftu... ..pocitam ze prvni pouzitelnou verzi po WM bude tak WM7...[/QUOTE]
Mám jen jednu otázku: Už sis někdy pořádně osahal nové windowsy, když už je takhle kritizuješ?;)
beecher (9270)|19.2.2006 08:32
Brkeli, a mel jsi vubec nejake WM5 zarizeni v ruce? Asi moc ne, jinak bys nepsal takove blbosti... :sarcastic:
Vlastislav Šťastný (275)|19.2.2006 09:47
Používám souběžně WM 2003 a WM 5. Musím říct, že rozdíl a posun k lepšímu je značný. Líbí se mi hlavně možnost ovládání VARIA bez stylusu /po přemapování horních HW tlačítek/ a také způsob práce s pamětí.
Když má BRKEL výhrady, které uvádí, je to jeho věc. Nikdo ho nemůže nutit WINDOWSY požívat. Řekl bych, že má nejméně tyto možnosti:
1. Používat PDA s PALM OS - jistě jednodušší a srozumitelnější,
2. Může se dát na LINUX, ta možnost tady je,
3. Může si napsat svůj vlastní OS, vyloženě podle svého gusta, a mohl by to být i dobrý byznys.
beecher (9270)|19.2.2006 09:54
Vlastiku, to 3. je dobry napad... :D :D :D
Homer261 (98)|19.2.2006 11:18
Nechci bezhlavě kritizovat jako brkel, ale přece jenom pár výhrad uvést musím. Podotýkám,že vycházím pouze ze zkušeností s MDA, jiné WM5 zařízení jsem v ruce neměl.
1. z WM5 byl nepochopitelně odstraněn zálohovací program. Je pravda, že jej lze naradit třeba spritem, ale výhoda backupu ve WM3 je v tom, že po HR je přímo k disposici a nemusí se instalovat. Obnova je rychlejší a spolehlivější.
2. Podivně pomalá synchronizace přes AS4,0. O tom jsem tady už psal.
3. poněkud nedokonalý ovladač BT (může se jednat jen o záležitost MDA).
4. nestabilita některých programů ve WM5, mě se např. boří HitchHiker, bude třeba vyčkat na nové verze odladěné pro WM5.

Našlo by se i několik dalších drobností, třeba vychvalování nového exploreru je mně nesrozumitelné, neboť podle mně se stránky ve WM5 vykreslují stejně blbě jako v WM3.
Jsou to všechno věci, které asi MS odladí nebo vylepší nebo které napraví doplňkový software, nemá asi cenu házet WM 5 rovnou do latríny.
Ale v jednom bych se Brkela zastal: programovací postupy MS jsou někdy opravdu zcela bezúčelné. U WM 5 již zmíněné vypuštění backupu - evidentně změna pro změnu. Zapadá to plně do tradice MS - stačí vzpomenout na proslulé "programování" spočívající v přejmenovávání dynamických knihoven u desktopových verzí MS Office, apod.
mplic (4)|19.2.2006 11:44
A jak je to jinak se aplikacemi ktere fungovali pod WM2003?Fungujou ve vetsine pripadu pod WM5?Jde mi hlavne asi o mapove sw..trebas TomTom nebo Dynavix.
Myslim ze ze vyhoda WM5 (predpokladam) pokud mate PDA s USB,bude vetsi podpora USB zarizeni.A dalsi se asi najdou casem :)
Kája_oldd (759)|19.2.2006 13:23
Homer261:
1) není to pravda, aspoň ne ve všech případech, na dellíku x51 je standartně například
2) to tu někde bylo a tuším že byl problém v pc, mě se AS 4.1 synchronizuje opravdu rychle, mezi ní a 3.8 nevidím v rychlosti rozdíl, 4.1 by možná mohla být i rychlejší jak "trojka"
3) to nezáleží na WM5, jen koukněte na recenzi n300 a jak u něj fungovalo bt bezchybně
4) samozřejmě, všechny programy zatím nejsou optimalizované, chce to čas, bohužel, ale já sehnal fungující programy na všechno, co jsem potřeboval, je to den oe dne lepší, HitchHikera sem nezkoušel
:oops:

mplic: fungují, ne všechny, ale fungují, na internetu je pár seznamů, dělaných uživateli (proto tam není vše), tkzv. compatibility list, kde zjistíte předem co bude a co ne fungovat, nebo si zkusíte sám
Homer261 (98)|19.2.2006 13:44
Je divné, že v jednom zařízení backup je a v jiném není:?
S tím BT - může se jednat o specialitu MDA, fakt je ale ten, že v Aceru mám spoustu možností, jak BT nastavit, zatímco v MDA mně to nabídne jako jedinou možnost sériový port. Možná, že se BT nasatví automaticky podle detekovaného zařízení, zatím jsme to nezkoušel.
Jak už jsem psal - vycházím jen ze zkušeností s MDA Vario.
Mně samotnému WM5 nijak nechybí - nezdá se, že by s tímto OS produktivita práce stoupla natolik, abych se sháněl po plnohodnotném PDA s WM5.
CommanderZ (1798)|19.2.2006 15:38
Hosi, klidek, o tom jestli je WM5 lepsi nez WMxxx si diskutujte nekde jinde. Vikino se ptal na WM5 v n50, na na to jstli je WM5 lepsi. ;)
Kája_oldd (759)|19.2.2006 16:23
[QUOTE="CommanderZ"]Hosi, klidek, o tom jestli je WM5 lepsi nez WMxxx si diskutujte nekde jinde. Vikino se ptal na WM5 v n50, na na to jstli je WM5 lepsi. ;) [/QUOTE]
Jen doplňuju, nic víc:D Mělo se to zamknout hned:-P, ok, tak končíme slovy, že WM5 na n50 nehrozí, a můžeme to tu zamknout;)
Jen si etě dloubnu: u BT zaáleží na stacku, jestli je od mrkvosovtu nebo widcommu, na WM5 je obojí, jak u kterého zařízení;) Opravdu ne na všech zařízení funguje všechno u wm5 stejně;)