Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

konverze nesložitého xp software na platformu ce 5.0

Herbert Beranek (1)|15.1.2006 16:05
poskytuje někdo takovéto služby?

díky za odpověď

herbert.beranek@seznam.cz
RStein (2012)|15.1.2006 21:49
Asi by to chtelo presnejsi popis - pokud chcete, napiste sem podrobnosti - o jaky prohram se jedna, nebo jak je slozity.

Ale prepsat jde skoro vsechno ;)
macula_ce4you (691)|15.1.2006 21:53
Fakt? A co takový velice jednoduchý Mtran. Ten mi PDA moc chybí.
RStein (2012)|15.1.2006 21:58
MTran je ten prekladac?
Nicmene bych mel asi dodat. Prepsat jde skoro vsechno, ale zalezi na tom, kolik jste schopen vy a ostatni do toho investovat? :)
macula_ce4you (691)|25.1.2006 07:36
Zkus něco nadhodit ?
MilanSu (823)|25.1.2006 09:55
TO RStein : A ja bych mel dotaz, potreboval bych udelat programek, podle mne jednoduchy.
V TT pouzivam vlastni POI.DAT pro CZ, takze kdyz jedu v CZ, prejmenuji puvodni POI.DAT na POITT.DAT a POICZ.DAT na POI.DAT a teprve pak spustim TT
Popkud jedu mimo CZ, postupuji naopak.
Cili moje predstava : udelat si 2 ikno ve Wisbaru TTCZ a TT
TTCZ provede - pokud existuje POICZ.DAT, tak prejmenuje POI.DAT na POITT.DAT a POICZ.DAT na POI.DAT, pokud ne tak pokacuje a spusti TT
TT- to same ale kontrola na POITT.DAT

Delam to rucne, nerikam ze by to byla nejak extra drina a ztrata casu, ale proste by se mi to takhle libilo.
Saman_ce4you (1451)|25.1.2006 10:16
Na to je zbytecny psat aplikaci. To jednoduse zaridi CMD a BAT file...
MilanSu (823)|25.1.2006 10:58
To SAMAN : ja jsem zkousel BAT, ale na PDA mi to nejak nefunguje, dle hesla "Chytremu napovez, hloupeho trkni", netrknul by jsi mi .....:)
Na PC bych ta BATEm vyresil, ale na PDA to neumim
Gerbil (29)|25.1.2006 18:12
Pocket Console podporuje klasicky cmd a .bat skripty.
RStein (2012)|25.1.2006 20:39
To Macula: Zalezi na slozitosti a na zajimavosti (pro me ;) ). Nicmene vyvojarska hodina ve firme stoji kolem 1000...

To MilanSu: Jednoduchy skript staci, ale tohle by nebyl problem udelat
MilanSu (823)|25.1.2006 22:39
[QUOTE="RStein"]To MilanSu: Jednoduchy skript staci, ale tohle by nebyl problem udelat[/QUOTE]
Ja vim pro nekoho jednoduchy, pro nekoho ne.:O
Co se tyce CMD. to kdyz mam poustet CMD a pak bat, tak to mam skoro rychlejsi pustit commander a prejmenovat .....
Ne ze bych se bez toho neobesel, zas tak casto to neprehazuji, jenom by se mi to libilo, ale samozrejme vzhledem k tomu, ze to neni problem, bez ktereho bych se neobesel, neovazuji za nutne za to "utracet penize". To jenom kdyby mel nekdo dlouhou chvili (ja verim ze to je prace na par minut)
RStein (2012)|26.1.2006 22:57
Jo tohle je trivialita na par minut, klidne to udelam ...
MilanSu (823)|27.1.2006 00:24
[QUOTE="RStein"]Jo tohle je trivialita na par minut, klidne to udelam ...[/QUOTE]
Budu te vsude chvalit a vyzdvihovat ...:) :)
RStein (2012)|5.2.2006 19:56
Takze programek pro Milana:

Jak funguje? Napsal jsem ho trochu flexibilnejsi, takze je potreba vytvaret
zastupce takto.

1) Vytvorte zastupce na Pocket PC (treba Total Commanderem nebo File Explorerem)

2) Zastupce zkopirujte do PC (pro lepsi editaci) a vytvorte
17#"\RenameFile.exe" "STORAGE CARD\DE_AT_CH_PL_CZ_PLUS-MAP\POI2.dat" "STORAGE CARD\DE_AT_CH_PL_CZ_PLUS-MAP\POI.dat" "STORAGE CARD\DE_AT_CH_PL_CZ_PLUS-MAP\POI3.dat" "Program Files\Navigator\TomTom navigator.exe"

1. argument - 17#"\RenameFile.exe" cislicka a cestu k programu (vse se muze lisit) ponechte beze zmeny.

2. argument "STORAGE CARD\DE_AT_CH_PL_CZ_PLUS-MAP\POI2.dat" - soubor, ktery ma byt prejmenovan tak, jak urcuje treti argument (POI.DAT)

3. argument - "STORAGE CARD\DE_AT_CH_PL_CZ_PLUS-MAP\POI.dat" - soubor ve 2. argumentu bude prejmenovan na soubor v tomto argumentu.

4. argument - "STORAGE CARD\DE_AT_CH_PL_CZ_PLUS-MAP\POI3.dat" jak se bude nove jmenovat puvodni soubor (v nasem pripade POI.DAT - 3.argument)

5. argument - "Program Files\Navigator\TomTom navigator.exe"
Program, ktery ma byt spusten (TomTom)

Je potreba spravne napsat uvozovky a cesty - programek nema zadne UI.

Program pracuje takto:

1) Jestlize neexistuje soubor v argumentu 2 (to znamena, ze POI.dat predstavuje pozadovany soubor"), je spusten program v argumentu 5.

Jinak

2) Soubor v Argumentu 3 je prejmenovan na soubor v Argumentu 4 A
Soubor v argumentu 2 je prejmenovan na soubor urceny Argumentem 3 A Je spusten program v argumentu 5.

CO tedy udela zatupce nahore? Prejmenuje soubor POI2.dat na POI.DAT, z puvodniho POI.dat se stane POI3.dat a spusti TomToma.

Takze ty si Milane vytvoris 2 zastupce pro sve 2 scenare a je to :)
RStein (2012)|5.2.2006 20:04
A jeste kdyz jsme tedy v programatorskem foru.

Pouzito jen C++ a API, zadny Compact .Net Framework ani MFC, takze je programek sympaticky maly a mel by bezet vsude.
MilanSu (823)|5.2.2006 23:01
JSem tvym "vecnym dluznikem":) . Funguje to naprosto dle mych predstav. Zastupce uz jsem si vytvoril (2) a neni s tim zadny problem.
Mel bych jeste dotaz, lze nejak zmenit ikonu ve Start menu na PDA, nebo by musela byt "nalinkovana" v RenameFíle.EXE. Ja jsem na PDA na zadnou moznost zmeny ikony v zastupci neprisel (na PC to vim). Standartne dosazeny ikony, jsou jednak stejne pro oba zastupce a ne moc vzhledne.
V podstate i kdyby byly stejne (klasika TT, dve rucky) by az tak nevadilo, ale to by se asi muselo nejak zkompilovat do RenameFile.exe, protoze na PDA si asi bere standartne ikonu z exe souboru.
Ikony jsem vyextrahoval, kdyztak poslu.
Zdenek Malinsky (9781)|5.2.2006 23:45
[QUOTE="RStein"]...vyvojarska hodina ve firme stoji kolem 1000...[/QUOTE]Tak málo? :O
U Mercedes servisu berou 1500 :?
RStein (2012)|6.2.2006 12:10
Klidne posli Milane, zapracuji to - ale asi az nekdy pristi tyden, ted jsem docela preplnenenj.

Zdenek : Jak se to vezme - vyvojarska hodina stoji ruzne u ruznych firem, garazovky obcas delaji i za min a zda se, ze kazi ceny, ale vetsi firma od garazovky vzdy po case s hruzou utece a zaplati normalni castku. Takze garazovky a studenti nam pomahaji umravnovat zakazniky ;)

1 200 - byva sazba za vyvojare
1 500 - je za slozitejsi veci nebo veci delane narychlo.
2 000 - 2 500 - prace clovejka, ce dela slozitou analyzu a design

A pak ruzne excesy - treba kdyz Skodovka nakupuje (nakupovala) od "velkeho integratora" za dvojnasobek-trojnasobek cen a pritom "velky integrator" plati za vyvoj nejake male firme standardni programatorskou hodinu

Ceny jsou ruzne podle zakaznika, objemu zadane prace, podle nadeje na dlouhodobou servisni smlouvu atd.

U Mercedesu platis za image, radeji bych stejne bral misto Mercedesu Lexus, ale to uz jsem tezce OT :)
MilanSu (823)|6.2.2006 14:36
To Rstein : V priloze zasilam ikony, na SZ jsme nevedel jak poslat. Jinak to samozrejme vubec nechvata.
Ono to funguje jeste lepe nez jsem cekal, dokonce kdyz z duvodu mista nebudu mit na karte mapu DE-.... tak muzu spoustet i timto zastupcem a v podstate se jenom spusti TT (nic se nekopiruje ....).

SUPER !!!!!!:)) :))
MilanSu (823)|23.2.2006 15:41
To RStein : Vzhledem k tomu, ze jsem zacal pro CZ pouzivat dve mapy (DE-AT ... v632 a PL-CZ .... v645), tak abych nemusel delat dalsi dva zastupce, sloby v podstate doplnit k rpogramu RENAMEFILE.EXE dalsi 3 parametry (v podstate stejna cinnost jako 2,3,4 parametr) a puvodni 5 by byl jako 8.
Pokud bych videl zdrojovy text RENAMEFILE.EXE, uz bych to asi nejak dokazal doplnit, pokud by jsi to nemohl z casovych udaju udelat.