Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová verze ROM 1.6.7.1 pro Wizarda

Martin Kubečka (44)|15.1.2006 14:38
Zdar ogaři,

zde je postup, jak provést upgrade ROMky. V současné době jsem si flashnul do MDA Vario ROMku od QTEKa která je v současnosti asi nejnovější. A tím pádem mám Qteka (pozor je to ANGLICKY).

Tato ROM 1.6.7.1 upgraduje také Radio ROM na verzi 1.13.10 (IPL a SPL je ve verzi 1.06).

Takže jak na to.

Zkontrolujte že máte verzi ActiveSync 4.1 (pokud ne tak zde: http://www.microsoft.com/windowsmobile/downloads/activesync41.mspx)

Stáhněte z XDA Developers

utilitu aWizard Wizard ROM Utils 1.2 beta 2
(abyste viděli soubory ke stažení, musíte se nejprve na XDA Developers zaregistrovati nebo se připojte přímo na jejich FTP a aWizard stáhněte ze složky Misc.

Ve výše uvedeném odkaze do fóra je také postup jak to udělat v angličtině.

Důležité je v aWizardu nejprve spustit pomocí klávesy U tzv. CID Unlock aby to šlo fleshnout a pak asi nejlépe restartnout XDA.

Pak už postačí stáhnout cca 55MB ROMku

RUU_Prodigy_1060701_101_11310_QTEK_WWE_Ship

a spustit update kde je krásný průvodce, který Vám přeflashuje vaše zařízeníčko.

Zajímavá je rozhodně utilita pro odemčení extended rom Unlock Ext Rom Wizard.cab, ale POZOR na ROMce od verze 1.6.x.x nefunguje a zdá se že zatím není známé žádné řešení jak ER změnit.

//JanHavlicek - upraveny odkazy na FTP. Kdyby je váš prohlížeč nepodporoval, pak je už. jméno a heslo na xda-dev společné - xda
Nosac (86)|15.1.2006 17:39
Prosím jsem zaregistrovaný, a nejde mi stejně stáhnout update....prosím pomoc
Saman_ce4you (1451)|16.1.2006 13:48
Zminenou ROM uz mam taky flashnutou a musim rict ze oproti predchozi T-Mobajli je bez jakychkoliv rychlostich tweaku mnohem rychlejsi. Je to poznat uz na zacatku pri kalibraci displeje. Predtim sebou kurzon soupal trhane, ted beha plynule jak das :yes:.

EDIT: Dalsi featura je, ze v aplikaci Phone se nahore nezobrazuje logo operatora , ale nazev aktualniho operatora (patrne zpusobeno absenci souboru carrierlogo.gif v ROM, ale tim lepe ;) )
Dalsi poznatek je, ze zde funguje CZ patch pro smartdialing.dll urceny pro MDA Vario..

Macii: Nevim presne jakej CAB pro unlocknuti ext. ROM mam, ale me funguje, aspon v tom smyslu, ze po SR to je videt jako dalsi storage..
Saman_ce4you (1451)|16.1.2006 14:20
No, takze Ext. ROM jde odemknou ve smyslu ze je videt a de do ni kopirovat, ale po SR tam pridany soubory nejsou..
Losos_ce4you (1147)|16.1.2006 14:43
Máte už vyřešené zazálohování původní romky ??? Kvůli záruce ??
XTR_ce4you (52)|16.1.2006 14:46
[QUOTE="Macii"]Zdar ogaři,

zde je postup, jak provést upgrade ROMky. V současné době jsem si flashnul do MDA Vario ROMku od QTEKa která je v současnosti asi nejnovější. A tím pádem mám Qteka (pozor je to ANGLICKY).

[/QUOTE]

Hloupá otázka, ale k čemu je ten soubor s "mírně upravenou CZ klavesnicí", když systém je anglicky?
Saman_ce4you (1451)|16.1.2006 15:24
Losos: Pomoci aWizard toolu z xda-developers jsem zalohoval OS a Radio..
Xtr: To ze system je anglicky neznamena, ze ja nechci psat obcas cesky :D
XTR_ce4you (52)|16.1.2006 16:58
Jsem fakt novacek v kauze MDA Vario :o) , takze sorry ... tohle pocesti sw nebo lze nejak zadavat ceske znaky prez hw klavesnici?
Martin Kubečka (44)|16.1.2006 17:50
Přesně tak, umožní Ti to psát česky na hw klávesnici. Princip je ten že pokud chceš napsat například č tak napíšeš c a potom stiskneš a držíš klávesu s modrou tečkou vlevo dole a mačkáš mezerník dokud se Ti neobjeví požadovaný znak. Původní nastavení tam má spoustu v češtině nepotřebných znaků a naopak některé tam chybí (např. velké Ž nebo ď nejde napsat na MDA Vario a to ani na softwarové klávesnici!). Což je IMHO docela dobrý vtip od T-Mobile ;-) Ještě že jsou tady borci co to umí napravit.
Scythe_ce4you (130)|16.1.2006 23:00
mohol by si napisat ci ta romka je v niecom lepsia?
Saman_ce4you (1451)|16.1.2006 23:23
Svata prostato, o par pripsevku vys jsem snad jednoznacne napsal, ze je o poznani rychlejsi - to je nejvetsi +.

Navic, je anglicka, pro me dalsi velky +.
Mas defaultne Letter, Block Recognizer, ba i transcrieber..
Pro nekoho muze byt minus, ze prijde o ceskou sw klavesnici, ale Resco ty resi...
Momentalne me nenapadaj dalsi veci, co porovnat... Snad casem..
Jirka_j (186)|17.1.2006 07:13
Drobný problém dnes ráno: funguje vám někomu s tou novou verzí budík??? mně ne :((

doplněno: nebijte mě, netlučte mě, budík samozřejmě funguje, o půl dvanácté večer, jak jsem to přehrál a "nastavil" si buddík na ráno, jsem si nevšiml, že mám zatržené jen pondělí :( a ono zítra je úterý :oops:
XTR_ce4you (52)|17.1.2006 08:43
:D nicméně je pravdou, že s novou verzí mě budík opravdu vzbudil a co víc, zatím žádný restart (řešil jsem to v jiném vláknu), musím to zaklepat ...
Všeobecně se tváří daleko stabilněji.
Seff (73)|17.1.2006 20:11
[QUOTE="Macii"]Zdar ogaři,

zde je postup, jak provést upgrade ROMky. V současné době jsem si flashnul do MDA Vario ROMku od QTEKa která je v současnosti asi nejnovější. A tím pádem mám Qteka (pozor je to ANGLICKY).

//JanHavlicek - upraveny odkazy na FTP. Kdyby je váš prohlížeč nepodporoval, pak je už. jméno a heslo na xda-dev společné - xda[/QUOTE]

Funguje ti HW klávesnice (sym.txt) v základní aplikaci "contacts" při vyhledávání? Mně to nešlo, napsal jsem "c" a už mi to nešlo změnit na "č". Jenom by mě zajímalo, jestli je to v mé ROMce nebo něco jiného...

Ariael (8)|18.1.2006 09:31
Ja jsem udelal upgrade, vse v pohode.

Jediny problem co se objevil je se SMS. Na hlavni obrazovce vidim, ze mam 8 neprectenych zprav, v Inboxu nevidim nic.
S jinou aplikaci ns SMS vidim ze v Inboxu ty zpravy jsou a lze je precist, ale nelze je smazat ani oznacit za prectene...
S vestavenou aplikaci nelze SMS posilat, s jinou ano.

Jako kdyby se ty SMS ukladaly nekam "blbe" - nevim...

p.s. Maily funguji normalne. MMS jsem nezkousel, nemam je aktivni...
JOYSTICK (150)|18.1.2006 14:44
můžete prosím někdo vyzkoušet s touto novou ROM jestli chodí lépe třebas SKYPE a jestli je vyřešen následující problém?:
mám problém,dost lidí si stěžuje že mě špatně slyší při zapnutém hlasitém poslechu,tvrdí že vypadne každé třetí slovo,já nic nepozoruji....signál OK a stojím na místě...
máte s tím někdo zkušenosti?

To s tim ze me nekdo na druhe strane neslysi pri hlasitem hf mam taky.. taky me nikdo neslysi nebo spatne a nevim co s tim... asi reklamace...
Martin Kubečka (44)|18.1.2006 16:32
[QUOTE="Seff"]
Funguje ti HW klávesnice (sym.txt) v základní aplikaci "contacts" při vyhledávání? Mně to nešlo, napsal jsem "c" a už mi to nešlo změnit na "č". Jenom by mě zajímalo, jestli je to v mé ROMce nebo něco jiného...

[/QUOTE]

Jo funguje, ale musím do toho políčka tapnout stylusem. Musí být fokus na tom edit boxu kam se píše text. Bohužel to tam neskočí jako výchozí nastavení poté co přejdeš na kontakty ... po minutovém laborování ... HA stačí zmáčkout nejdříve šipku nahoru a pak začít psát.
blazek.17 (34)|19.1.2006 09:59
Po preflashovani mi zmizela funkce disconnect a pripojeni GPRS zrusim jedine softresetem?Nebo mam neco spatne nastavene?U T-mobile mi to chodilo normalne?
Saman_ce4you (1451)|19.1.2006 10:14
T-Mobile tam mel cab, co to udelal. Zaridi to tohle:
[CODE]HKLM\ControlPanel\Phone\Flags2=dword:8 [/CODE]
Zacne to fungovat bez SR
aaischa (660)|19.1.2006 11:38
kdyz sem na wifi a vypnu ji avypnu mda glacitkem tak se vypne ale sviti display bile :(
retrieve (39)|19.1.2006 16:58
Ahojky, tak jsem rikal, ze to zkusim, ale po zpusteni update po chvili napise error(294) invalid vender id. je fakt, ze awizard mi u nekolika knihoven psal, ze je nemuze nahradit, ale cid napsal ok. pomooooc. Jo a MDA Vario T-mobil.
Ariael (8)|19.1.2006 17:06
HW restart, zadny software navic, pripojit, odemknout, preflasovat.
Zadny problem.

Pokud nelze nahradit knihovny pri odemykani CID tak lze tezko predpokladat ze flasovani probehne tak jak ma...
retrieve (39)|19.1.2006 17:21
hw reset jsem zkousel, ted jsem k tomu pridal kombinaci HW a SW a porad awizard pise ze knihovny nelze nahradit :no:
Ariael (8)|19.1.2006 17:30
Hm tezko rici... Mam taky T-mobile Vario a upgrade prosel zcela bez problemu....
Ja tedy udelal odemceni CID a potom RIPE... Backup vseho a teprve potom update.
Saman_ce4you (1451)|19.1.2006 19:08
retrieve: Nainstaloval jsi pred ulocknutim RAPI.cab a Cert_SPCS.cab? aWizard tam tu volbu ma, ale me to neudelal, musel jsem to provyst rucne. Nevim proc by ti jinak to unlocknuti a nasledny flashnuti nemelo fungovat, kdyz mame vsichni to samy...
Martin Kubečka (44)|19.1.2006 20:00
[QUOTE="blazek.17"]Po preflashovani mi zmizela funkce disconnect a pripojeni GPRS zrusim jedine softresetem?Nebo mam neco spatne nastavene?U T-mobile mi to chodilo normalne?[/QUOTE]

Stačí dlouze podržet červené tlačítko a odpojí se to od internetu.
blazek.17 (34)|19.1.2006 21:20
dekuji,opravdu to tak funguje...ja totiž nerad se vrtám v registrech.Jinak jsem si zpetne flashnul rom od T-mobile,ale bez radia a myslim,ze ta rychlost a stabilita je uplne totozna se zde diskutovanou verzi a mam to cesky.....napr.při vyhledavani ceskych mest v mapach je práce s ceskou lokalizaci o poznani prijemnejsi.
retrieve (39)|19.1.2006 22:28
O diky velky samane a ostatnim, samozrejme, ze jsem tam nemel jeden cab. :sarcastic:
Saman_ce4you (1451)|19.1.2006 23:02
blazek.17: No, nerek bych ze rychlost odezvy zarizeni bude problem radia. To je jen firmware pro jinej procak, defacto pro telefon,OS ROM je firmware pro PDA cast s parvecma co to spojujou (telefonni sluzby, apod. ).
Tvuj usecase pouziti cestiny je jen zadavani, to zvladne doinstalovana ceska SW klavesnice, HW klavesnice nepise defaultne cestinu ani v CZ ROM. Nicmene, je kazdyho vec jakou ma ROMku, ja se chtel primarne zbavit otravny cestiny a dostal jsem navic rychlejsi odezvu.
Jen tak pro zajimavost, tato rychlejsi odezva je udajne zpusobena o 6MB vetsima vnitrnim cachema systemu, coz ma samozrejme za nasledek ubytek dostupne RAM pro uzivatele, v porovnani s predchozi ROM.
Nekdo psal, ze po vypnuti cleartypu je Vario (TMO CSY ROM) mnohem rychlejsi. U ROM co mam ja to nema zadnej vliv. Ja teda mam navic zvetseny cache pro fonty, takze by me zajimalo, zda dany clovek z CZ ROM mel tento tweak taky..

Ale jak jsem jiz psal rychlost ROM je patrna od uplne prvniho pouziti, nevim esli si toho nekdo dalsi vsim, ale pri kalibraci na TMO CZ ROM se ten kalibrovaci kriz po HR pohyboval dosti trhane, na ty novy ROM se pohyboval krasne plynule, jak na jinych, rychlejsich, zarizenich..
blazek.17 (34)|20.1.2006 07:53
naprosto souhlasim se vsim,ja to taky poprve pozoroval uz i u kalibrace.Stejne tak vim,ze fimware radia nemá asi vliv na odezvu systemu.Me se ale nejakym zahadnym zpusobem podarilo nainstalovat OS od T-mobile bez tech jejich slavnych "bonusu" a po dvou dnech testovani je stabilita i rychlost vazne totozna a to i při kalibraci se kurzor nepohybuje trhane,jako prvne?
blazek.17 (34)|20.1.2006 08:01
Takze mam ted tento paskvil:

Verze pameti ROM :1.3.2.5 CSY
Verze radia :01.13.10
Verze protokolu :4.0.13.24
Verze pameti ExtROM :1.6.7.101
Roman.34 (76)|20.1.2006 19:40
skusil sem taky 1.13 RADIO a TMO CZ ROM ale je to malejsi ..
zatim se mi zda ze nejrychlejsi je ta Nejnovejsi Qtek ROM.

porovnamvam rychlosti.. vyhledavani v kontaktech.. nabehnuti DIAL PADU.
a samozdrejme ten kalibracni krizek lita o 106.)
Nosac (86)|22.1.2006 08:33
Take jsem to tam jiz minuly tyden nahral a zda se mi to teda o poznani rychlejsi. Vadi mi stale ale jedna vec a to , že u compactu stacilo stisknout kriz doprava a bylo se na hystorii volani, tady musim vzdy maknout na displey... Nevite co s tim?
vario (441)|22.1.2006 08:50
přiřaď si "call history" na software klávesy, ne ?
Nosac (86)|22.1.2006 19:04
a prosím kde? Vím kde nastavím na HW klavesy ale tam se nenastavuje přiřazení prgm na klavesy kříže...
Scythe_ce4you (130)|28.1.2006 19:21
mohol by niekto z vas napisat aku verziu Cyberonu a softu k fotaku , pripadne softu na mms ma po upgrade?
Roman.34 (76)|28.1.2006 22:00
prosim admina at zmeni jmeno diskuze.. je tam spatnej nazev..

rom spravny nadpis ma byt 1.6.7.1 a v nadpisu je 1.6.1.7

EDIT: OK hotovo
sorX (120)|5.3.2006 20:47
Jen maly dotaz ohledne CID unlocku, neprijdete nahodou o zaruku kdyz unlocknete zarizeni, ikdyz do nej nasledne vratite orig. rom?