Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA II s WM5 - novinky, tipy, triky, FAQ

Kato_ce4you (970)|15.1.2006 02:24
V tomtom nově vzniklém tématu můžete navázat na předchozí diskuzi
[CODE]Předem mého dopisu - XDA II je jedno z označení zařízení, vyráběných společností HTC pod označením Himalaya. U nás se s ním můžete nejčasteji setkat pod názvem T-Mobile MDA II nebo Eurotel DataPhone II - ovšem dále se vyskytuje pod názvem O2 XDA II, Qtek 2020, iMate SPV M1000 atd. Ja budu nadále používat označení XDA II.[/CODE]
Prosím diskutujte čistě o problémech, novinkách a vylepšeních, spojených s XDA II s WM5, ale neptejte se na obecné problémy o WM5 a hledejte také například v diskuzích o MDA Vario, Pro (Universal) ap.
Dodržujte prosím pravopis českého (popř. slovenského) jazyka.



Nyní menší FAQ s nejčastějšími dotazy:


Jak flashnout Windows Mobile 5 do mého zařízení ?
Flashování je v podstatě stejné jako u předchozích Windows Mobile 2003 Series, proto návod najdete třeba zde nebo zde - na konec je NUTNO udělat HR!

Jak udělat HR?
Pod WM5 se trošku změnil způsob dělání HR - nyní se dělá pomocí kombinace tlačítek cam+rec+SR - tuhle trojkombinaci držte do doby, než se na obrazovce objeví Boot menu o třech položkách. Zde vyberte:
Enable KITL = NO
Clear Reg Hive = YES
Format Storage = YES
Pohyb/změny v tomto menu jsou pomocí tlačítek cam+rec. Až to nastavíte, tak je potřeba to potvrdit - to se dělá pomocí stisku joysticku.

Jak se dostat do bootloader módu?
Do bootloader módu se nyní dá dostat za pomocí držení Power+joystick+SR.

Jaktože mám po flashnutí jen 14 MB úložného místa?
Jak možná víte, v nových Windows Mobile 5 se jinak pracuje s pamětí. 128MB RAM bylo přiřazeno pouze pro běh aplikací a vše se nyní ukládá do ROM paměti. Velikost ROM u XDAII je 14MB (původní trvalé úložiště) + 16 MB (Extended ROM). Protože Extended ROM je již ve WM5 pro XDAII k ničemu, můžete ji vyčlenit na ukládání dat pomocí utilitky Hima_DOC_tool, která vám spojí dohromady oněch 14+16 MB na výsledných 30 MB (provede hard-reset !). Před spuštěním HIMA_Doc_Tool musíte extended ROM zviditelnit pomocí Extended_ROM_Unlockeru, po jeho instalaci spusťe v programs->ExtROM Tools "Unhide" a po SR "Unlock". Poté aplikujte HIMA_Doc_tool

Jak nainstaluji RAMdisk ?
V nových ROMkách od TofClocka je již RAMdisk integrován. Podle toho, jak velký RAMdisk chcete mít, takovou verzi ROM si také musíte stáhnout, jinak můžete mít problém. S použitým RAMdiskem samozřejmě přímo úměrně klesá velikost RAMky. To samé o velikosti RAM/ROM platí i pro verze od Buzze - ovšem RAMdisk není integrován, proto radsi stahujte odsuď. Výběr toho pravého řešení závisí pouze na vaší volbě. Pokud používáte náročnější aplikace a spouštíte jich více naráz, je lepší zvolit verzi s největší velikostí RAM - tj. 96MB - možnosti číslo 1. V opačném případě by vám měla stačit verze s menší velikostí RAM - tj. 64MB číli číslo 2. A pokud nemáte paměťovou SD kartu a potřebujete spoustu úložného prostoru, tak od toho je tu verze o 32MB - možnost číslo 3, ovšem tu bych nedoporučoval.

Proč mi nefunguje synchronizace ?
Windows Mobile 5 vyžadují nejnovější verzi synchronizačního programu Microsoft Active Sync 4.x. Poslední verzi si můžete stáhnout zde (česká, english).

Ani po instalaci ActiveSync 4 mi nefunguje synchronizace
Zkuste úplně vypnout váš firewall, popř. antivir - mnoho problémů mohou způsobovat právě tyto programy.

Ve WM5 mi nefunguje SIM Toolkit, Bezdrátový modem přes USB a xBackup, lze to nějak spravit ?
Bohužel, ani jedno zatím ani v posledních verzích WM5 pro XDAII nefunguje, prozatím to musíte oželet nebo downgradovat na WM2003SE. Nicméně SIM Toolkit by měla podporovat nová ROM s pořadovým číslem 1.70a, tak se nechme překvapit ;) Záloha PIM (kontaktů, kalendáře, úkolů a poznámek) lze velmi jednoduše, pomocí překopírování souboru \pim.vol. Ke kompletní záloze lze taktéž použít SunnySoft Backup Manager v minimalní verzi 3.7.

Jak zazálohovat SMS?
Tohle by měl jednoduše umožňovat přímo v zařízení Dopod SMS Backup - nicméně mně nefunguje, takže doporučuji Jeyo Mobile Extender 2.0, který funguje zcela korektně.

Ve WM5 nemám českou klávesnici, lze nějak použít předchozí LEng?
Bohužel česká klávesnice ve WM5 standardně chybí a LEng nelze použít. Řešením se tak stávají placené programy, jako oblíbená Resco keyboard nebo klávesnice z českého překladu InterWrite 9 od Sunnysoftu, stejně tak fungují český IntelliPad (PhonePad), počeštené SPB FullScreen Keyboard a spousta dalších.

Existuje čeština pro XDAII s WM5?
Ano, existuje. Můžete použít neplacenou a neúplnou lokalizaci od buzze zde.

Nebo placenou lokalizaci od SunnySoftu. Pozor, na některých nových ROMkách od TofClocka nemusí čeština pracovat

Jaká verze Radia je pro WM5 nejlepší ?
Dle diskuzí na buzzdev.net je nejlepší prehistorická verze radia 1.08, dle našich zkušeností je nejlepší verze 1.17. Poslední verze 1.18 může způsobovat problémy s připojením k síti operátora.

Jak zprovoznit MMS?
Pro verzi 1.60c a starší by mělo stačit nainstalovat ArcSoft MMS Composer. 1.65c by už měla tento program přímo obsahovat.

Jak se připojit k GPRS/MMS? Existuje nějaké jednoduché nastavení?
Pokud pominu, že částečně fungují i starší beecherovy caby pro připojení, tak lepším řešením je stáhnout si ElSoftova nastavení připojení - dle svého operátora.

Nemůžu rozchodit své bluetooth hands-free s XDAII
Ačkoliv byl standardní MS BT stack údajně vylepšen a nyní podporuje daleko více zařízení, než pod WM2k3(SE), stále je to jen MS BT stack. Pro WM5 a MDA II zatím neexistuje funkční Widcomm BT stack, ovšem je možné nainstalovat vylepšení MS BT stacku od Cambridge Silicon Radio Ltd., které přidá (lepší) podporu profilů BT tiskáren, zabezpečení, přenost obrázků, souborů a hlavně audia.

Zařízení stíhá, ale trhá se mi zvuk - co s tím?
Použijte starou dobrou utilitu GB-Soft Tweak pro zvýšení priority pro audio. nyní je i pro WM5.

Proč existuje více druhů aktuálních ROM WM5 pro MDA II?
Původem existovala pouze jedna řada, ovšem v poslední době se objevila čínská verze ROM, která byla výrazně rychlejší. Tak se přeložila, TofClock ji trošku doupravil a vznikla nám nová řada. Každopádně číslo verze neznamená, že čím je vyšší, tím je automaticky i lepší.

Při otočení obrazovky se joystick "neotočil" (nohoru = doprava, doleva = nahoru ap.)
Použijte tzv. Screen rotate fix.

Jaké programy mi budou fungovat po přechodu na WM5?
Z pravidla platí, že poslední verze většiny programů nemají s WM5 potíže - ostatně je to i v zájmu výrobců SW. Programy, kt
Kato_ce4you (970)|15.1.2006 02:32
Zrychlení práce se systémem (neplatí pro ROM 1.65b a novější)
V registrech (trebas za pomoci PHM Registry Editoru) upravte:

[CODE]1. Zvýšení rychlosti WM5

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Stroagemanager\FATFS
"Cache Size" změňte na 4096 ( dec ) nebo 0x1000 ( hex )

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Stroagemanager\FATFS
"Enable Cache" změňte na 1

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Stroagemanager\Filters\fsreplxfilt
"ReplstoreCacheSize" změňte na 4096 ( dec ) or 0x1000 ( hex )


2. Zrychlení odezvy displeje:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GDI\GLYPHCAHCE
"limit" změňte na 32768[/CODE]
Jirkac_ (269)|15.1.2006 21:38
Tak pred chvili jsem doflashoval. Zatim jsem nemel moznost vse proverit a jak je tahle nova verze dobra se ukaze az po delsim testovani... ale letem svetem jsem z ni mile prekvapen, vse zatim chodi jak ma, synchronizace bez problemu, pShutXP taky potesi, rychlost dobra a celkove mi to prijde hodne dobre vyladeny !
Jen ten prvni bootovaci obrazek na kterem jsou mimojine vyobrazeny informace o verzi je celkem osklivej...
janstik_ce4you (124)|16.1.2006 07:28
Počeštění jede,to logo je fakt divné,ale nevadá,rychlost-dobrá.hlasitost vyzvánění je opět na nižší úrovni než jiné zvuky.Kamera-doufám,že to vyřeší co nejdříve,protože je nepoužitelná.
Ješte-k čemu se používá xda2nbftool?
Jirkac_ (269)|16.1.2006 13:55
jo kamera je des a hruza... snimac to otoci o 90stupnu... fotit sice lze, ale je to desny, funguje vam nahravani videa nekomu? me to napise chybu, takze taky doufam ze to rychle odstrani nejakym fixem nebo novou rom :)

SimToolkit mi nejede (kdyz jej spustim, nic se nestane), integrovani SIM manager pracuje spolehlive, v nastaveni v Inboxu je polozka MMS, takze by mohly jet i mmsky, ale nezkousel sem zatim... Celkove ale spokojenost... nejvice me stve ta camera:no:
janstik_ce4you (124)|16.1.2006 14:05
ten sim manager mi teda blbne.Načtu kontakty do mda-v nastavení dám filtr,ale kdyř ty kontakty vypnu a zase zapnu,tak jsou tam vidět i ty čísla ze sim.Ten filtr se sám nastaví tak jak byl.
JanHavlicek (635)|16.1.2006 16:28
Tak jsem včera a dnes testoval novou ROM 1.70a, teda nedoporučuji vám ji flashovat, není zrovna nejpovedenější

známé chyby, které se již objevily na buzzdev.net:

1) Fotoaparát - nepochybně je naprosto nepoužitelný
2) MMS zprávy nefungují. dají se přijímat a odesílat, avšak po otevření MMS se ukáže prázdné okno
3) Naskakující obrazovka s žádostí o zadání hesla hned po vypnutí zařízení (kdo to tedy používá)
4) Nemožnost fotit v těch rámečcích, po kliknutí na způsob focení - rámečky naskočí chyba o nemožnosti nalezení templates v /My Documents/Templates
5) Pocket Outlook se nemůže připojit k POP3 serveru přes ActiveSync a to s nejen s aplikací outlook
6) Po kliknutí na ikonku baterie vedle ikonky zvuku se nyní nedostanete do aplikace Power (i když tohle nepovažuju jako chybu, dokonce je to možná lepší, když se "utapnu"
7) Podobně jako v bodu 3, když je zařízení na nabíječce, stejně vyskakuje hláška o zadání hesla (když ho máte nastaveno)

2 janstik: o xda2nbf : koukni na první bod a hledej na mda.epot.cz, vše tam najdeš, nebo hledej na ce4you

co se týče nastavení filtres v kontaktech, tohle už bylo chybné i v předchozí 1.65b
janstik_ce4you (124)|17.1.2006 08:27
Chtěl bych se zeptat-je nějaký program pro zjištění,v jakém stavu je flash paměť v mda II? a v čem editovat ten nk.nbf?????
____________________________________________________________
Tak už jsem to našel v servisním manuálu-je tam vše jak otestovat a rozebrat MDA 2.
____________________________________________________________
Nějak mi to nechce přejít do test módu.Servis-manuál je zde:
http://xda.ic.cz/pda/HTC XDA II-MDA II Service Manual.pdf[/URL]
proview (112)|17.1.2006 18:06
Už jsem to tu nadhodil -ale nevím kde dělám chybu když nemůžu upravit velikost pameti a nebo mi to tam zustavá neustale stejný z předchozí verze-třeba 1.72.WWE

S tou 1.70 verzí to jsem měl to samý..cili to šlo z domu..a to jsem tam přihodil radio 1.08 v domění že to bude lepší..

mám to totiž nastejno když to tam dám a nebo když to tam nedám -tak mě to drabítko zarazilo ...
JanHavlicek (635)|17.1.2006 18:34
Co máš na mysli ? Buď konkrétnější

A když tak upravuj svoje posty a nepiš hned nové, je to pro přehlednost diskuze, díky
kid_rock (284)|17.1.2006 18:38
no uz mam 1.70a64wwe no fakt ta kamera foti nejako kryvo ale uz tam tofclock nahodil novu beta werziu stahuj tu
janstik_ce4you (124)|18.1.2006 07:45
Ta beta verze nejde nacpat do mda-ška.Hlásí to,že to není korektní.
JanHavlicek (635)|18.1.2006 13:19
[QUOTE="janstik"]Ta beta verze nejde nacpat do mda-ška.Hlásí to,že to není korektní.[/QUOTE]
Mně se to podařilo, již ji tam mám, když tak napiš, co ti to píše. Upravuješ ji správně pro operátora, čili T-Mobile ?
kid_rock (284)|18.1.2006 14:31
[QUOTE="janstik"]Ta beta verze nejde nacpat do mda-ška.Hlásí to,že to není korektní.[/QUOTE]

uz asi viem kde je chyba pouzi namiesto himaupgrade.exe co je pri tom - himaugrade_noID.exe,najdes na buzzdev.net...
janstik_ce4you (124)|18.1.2006 14:32
No neupravuji,protože to neumím.Dělal jsem to v xda2nbftool,ale nějak jsem se stím nedomluvil.
JanHavlicek (635)|18.1.2006 15:56
No co se týče toho xda2nbf toolu, nebudem to tu řešit, moc se to sem nehodí, ale koukni do toho txt souboru přiloženého k předchozí 1.70a ROMce, je to tam dobře popsaný, v tom jednom příkazu dáš místo TMOBILE (pokud máš tedy zařízení od T-Mobile, dle podpisu jo). Jestli je od Eurotelu, dáš tam QTek

Ještě je ta jedna možnost, o které se zmiňoval kid_rock a sice že použiješ himaugrade_noID.exe, která se neohlíží na operátora a romku tam prostě nacpe
janstik_ce4you (124)|21.1.2006 10:38
Wm2k5_171a96wwe.zip nová verze nebo jen opravená?????
Vyzkouším a napíši.
je to o kapánek menší-tak uvidíme.
janstik_ce4you (124)|21.1.2006 12:43
Je to pase,po instalaci češtiny zmizí ikony v programech,kamera nejede atd-nedoporučuji.
JanHavlicek (635)|21.1.2006 16:09
nesmysl, 1.71.xxWWE je jen 1.70a bez programů psShutXP, IA Camera a IA Album

Co se týče instalace češtiny, nevím přesně jaké ikonky myslíš, ale jestli zástupce, tak ty nezmizí, jsou pořád v \Windows\Start Menu, jen je potřeba je nakopírovat do \Windows\Nabídka Start složky

Tím nefungujícím fotoaparátem nevím, co myslíš, tuhle ROM jsem nezkoušel, je to zbytečné, ale imho by tam měla být klasická foto aplikace z předchozích ROM
kid_rock (284)|22.1.2006 00:56
no fakt ta 1.71a96wwe je na pi...newiem preco ale nefunuje mi spodna lista s phone a contactsm,resco keyboard mi pise ze nema skin a mam pocitze je nejak pomalsi,nie je tu shutxp ani kamera...po instalacii kamery je furt o 90stupnow na krywo,tiez neodporucam...;)
wibra (72)|23.1.2006 19:16
zdravim, nezkousel jste nekdo upravit nejakou ROMku podle sebe? potreboval bych s necim pomoci...THX
janstik_ce4you (124)|24.1.2006 17:05
Chci se zeptat,když upravujete ty romky???
Na vario je WM5 v češtině u t-mobile.Dalo by jse to upravit pro mda2?
Má to 72 Mb.
Kato_ce4you (970)|24.1.2006 21:49
4Wibra: Jo - ja si upravuju ROMku podle sebe - necekane :D
4Janstik: Ta cestina z Varia je primo od MS --> cili ta sama, co je v Device emulatoru --> to same, co v MDA II vsichni uz davno mame :cool:
janstik_ce4you (124)|25.1.2006 06:37
Pls.Kde stáhnu ten emulator nebo tu češtinu.A včem upravujete ten nk_nbf soubor????????
Já myslel jestli jde ten soubor pro Vario upravit aby šlo flashnout do mda2???
wibra (72)|28.1.2006 23:41
hi, chci se zeptat jestli nekdo nevite jak v 1.65b.96WWE odstranit ten modrej bootovaci obrazek s napisem WM... dik
JanHavlicek (635)|29.1.2006 10:51
docela jednoduše, klasicky přes total commander odstraň všechny zatržené atributy u souboru \Windows\welcomehead.96.png, pak ho přepiš nějakým vlastním, také v png a můžeš ty atributy nastavit zpátky, po soft-resetu už tam budeš mít vlastní obrázek. Jestli ho chceš úplně vymazat, pak nevím, předpokládám, že po smazání se po soft-resetu vytvoří znova

//btw: 2 kato & wibra: nechci vám poroučet, to chraň bůh, ale prosm vás, udělejte něco s těmi podpisy. Sice na ně nejsou stanovena pravidla, ale je to fakt hrůza, chudáci lidi s malými monitory
kid_rock (284)|5.2.2006 19:28
tak a mame tu new werziu tofclockowej 1.71.96 zmenenej na 1.71.64 stahuj tu je trochu ina po flashy treba pouzit mobizfix a zmenit ramdisk staznosti piste na nick vivi na buzzdeve xexexe ale slape ok...akurat testujem
JanHavlicek (635)|5.2.2006 19:42
No zas tak nový to není, je to v podstatě 1.71a.96WWE s mnoho aplikacemi přímo v ROM.

Jinak když vyjde něco nového, napišme, jaké se udály změny:

-RAMdisk zvětšen na 64 MB (což není problém upravit v HEX editoru)
-Odstraněn Thumbs db
-Odstraněn starý windows splash na obrázek operátora O2.
-Opraveny problémy s tlačítkem fotoaparátu a ?zástupcem?
-Odstraněno témátko Architecture.tsk

Přidány byly tyto programy/utility:

MSReader 2.0
PocketNotePad.
ozBT
PS2.exe
PocketFTP
GBSoft Tweak.cpl for WM5
SoftKeyAppletEx.cpl
Vista.tsk
FlightMode App
VJ SpeedDialer(to use as SoftKey)
VJ CallHistory(to use as SoftKey)
TrayLaunch.
PocketRAR

pozn. autor.: pokud nechcete používat ozBT a PS2, tak vymažte ozBT.lnk a PS2.lnk v \Windows\StartUp
Kato_ce4you (970)|5.2.2006 20:26
Mno - tak k tomu bych dodal snad jedine - je videt, ze se Tof nudi a zadne nove prevratne zmeny nas jiz necekaji. Ted uz upravuje jenom to ROMku skoro jako ExtROMku - cili jen pridavani aplikaci atd.
Cili tohle snad uz ani nezaslouzi pozornost - resp. nove cislovani - to uz by melo byt 1.70aa, 1.70ab atd.. jsou to fakt jen kosmeticke zmeny. Viz co jsem si hral ja - krome pridani cestiny jsem odstranil tematko architektury a pridal si tam PT-Cerulean VGA.tsk, predelal bootscreen, nejaky loga, SMS branu, GB Soft Tweak. Zbytek nepovazuju za nutnost/hodi se spis na SD karte... (PocketNotePad, PocketFTP, RAr etc.).
Btw. jestli tam Tof hodil tu samou verzi SoftKeyAppletEx.cpl co si myslim, tak s tim paradoxne muze byt vic problemu, nez uzitku.. vsak si schvalne zkuste premapovat tlacitka za pomoci tohohle rozsireni - obzvlaste new SMS/MMS/email.
Nicmene co me vic prekvapuje, tak to je to, kam se mu to podarilo nacpat - zas tolik toho mista uz v te ROMce neni :D
David_ce4you (199)|5.2.2006 21:01
Jenže ta romka není od tofclocka, ten má problému s mdačkem (prasklej displej). Tahle 64ková verze je od nějakého bastlíře. Na "original tofclock" vylepšenou a opravenou verzi romky se zatím stále čeká.

//JanHavlicek: přesně tak, je to od uživatele vivi, TofClock je momentálně mimo
jiri.cech (151)|9.2.2006 23:19
[QUOTE="Kato"]
Ta cestina z Varia je primo od MS --> cili ta sama, co je v Device emulatoru --> to same, co v MDA II vsichni uz davno mame [/QUOTE]
Můžeš to prosím upřesnit ? O jakou češtinu jde ? Kde jí vzít ?
Pokud je mi známo, Windows Mobile v žádné verzi podporu češtiny přímo od Mrkvosoftu nemají ...
Díky za info.
Kato_ce4you (970)|9.2.2006 23:40
Maji - u WM5 uz jsou lokalizovane ROMky primo MS - takze zadne xxx.WWE (World Wide English) jak jsme zvykli, ale ted xxx.CSY ;) A jenom ty *.mui soubory se daji stahnout na buzzdevu a nebo jak jsem napsal z Device Emulatoru ;)
jiri.cech (151)|11.2.2006 11:02
Kato můžeš mi to prosím vysvětlit jako malému dítěti ?

Mám MDAII jako ty a ROMek už jsem prostřídal asi pět. Chtěl bych do MDA pochopitelně WM5 s českou klávesnicí, případně bych se nechal rozmazlovat i překladem prostředí. Co tam teda nahrát ?
Zkoušel jsem už několik verzí WM5 které se objevily na XDA DEV, BUZZ DEV. Bylo to pomalé, bez češtiny ...
Bohužel oficiálně vydané WM5 se pro naše MDAII asi nedočkáme ...
Z upravených alfa verzí zrovna vedle nejsem a z čínských verzí přeložených do angličtiny a následně do češtiny už tuplem ne.
Hééélp.
ElSoft (1244)|11.2.2006 11:09
cetls prvni prispevek:?:
vcetne upozorneni na konci:!:
jiri.cech (151)|11.2.2006 11:28
Samozřejmě četl.
O češtině od MS tam nic není, na pravopis jsem si dával taky pozor, čím jsem se provinil pane redaktore ?
Klidně mě ale smažte.
JanHavlicek (635)|11.2.2006 16:07
Bohužel asi máte smůlu. Na mdaII se nikdy neudělal a neudělá offic. upgrade ani na wm2003se, natož wm5. Pokud chcete wm5, nemáte na výběr, buď 1.60c od buzze, nebo přeloženou 1.65b.96WWE do angličtiny. Ta mi přijde nejlepší ze všech, novější 1.70/71WWE jsou nanic. Jinak nezdá se mi, že by taková 1.65b byla nějak pomalá, je výrazně rychlejší než jakákoli wm2003. Čeština od buzze funguje poměrně dobře, ač není úplná.

ad. klávesnice viz faq na začátku tématu.

No nic, je to na vás, jak se rozhodnete.
ElSoft (1244)|11.2.2006 20:57
[QUOTE="jiri.cech"]Samozřejmě četl.
O češtině od MS tam nic není, na pravopis jsem si dával taky pozor, čím jsem se provinil pane redaktore ?
Klidně mě ale smažte.[/QUOTE]
Ale je tam odkaz na baliček obsahující právě ty MUI lokalizační soubory, stačí stáhnout
PS: co se týče pravopisu, tak jsem poslední kdo by mohl někoho opravovat
kid_rock (284)|12.2.2006 11:12
[QUOTE="JanHavlicek"]Bohužel asi máte smůlu. Na mdaII se nikdy neudělal a neudělá offic. upgrade ani na wm2003se, natož wm5. Pokud chcete wm5, nemáte na výběr, buď 1.60c od buzze, nebo přeloženou 1.65b.96WWE do angličtiny. Ta mi přijde nejlepší ze všech, novější 1.70/71WWE jsou nanic. Jinak nezdá se mi, že by taková 1.65b byla nějak pomalá, je výrazně rychlejší než jakákoli wm2003. Čeština od buzze funguje poměrně dobře, ač není úplná.

ad. klávesnice viz faq na začátku tématu.

No nic, je to na vás, jak se rozhodnete.[/QUOTE]

no ja by som netvrdil,ze 1.71 je na nic ved daj test 1.71a64wwe vivi ja ju pouziwam a je dobra sice nie az tak ako 1.60c ale skoro tak dobra:D
kid_rock (284)|18.2.2006 11:21
no a mame tu modifikowanu tofclock rom od giodata 1.71i64wwe je lepsia jak rom od vivi stahuj tu po flashy chod
1.chod do registrov HKEY_LOCAL_MACHINE===>init
a zmaz "Launch98"="btp_audio_ui.exe" urob softreset
2.chod do Bluetooth settings a zrus stream audio to headset a zrus automute a pak wsetko slape ok uz ju mam flasnutu...slape ako hodinky

promin Janicku ja se polepsim...:D
JanHavlicek (635)|18.2.2006 15:16
kid_rocku, přijde mi, že pro tebe znamená novější ROM automaticky lepší ROM (neber to jako urážku, jen mi to tak připadá :) ). Když už, tak aspoň napiš, jaké jsou tam změny, ne jen hodit odkaz na download

jedná se o upravenou ROMku 1.70a.64WWE od TofClocka

změny:
- MMSky konečně opraveny a vytvořeny (přidány hodnoty do registru)
- záměna defaultní win kalkulačky na Calc98
- integrovaný Macromedia Flash přímo do romky
- standardní BT stack nahrazen za ten od Cambridge
- Přidány programy: Batti, PPCBackupContacts by DotFred, FlightMode1.1, Sim Messaging, Freecell, ozBT ,VJSpeedDialer, VJCallHistory (pro nastavení jako soft-keys)
- Přidány systémové aplikace: SoftKeyAppletEX, GB-soft Tweak for WM5, Newmenu for WM5
- vymazáno téma Architecture.tsk a přidáno Appleblack.tsk

Takže žádné zásadní změny se zase nekonají, v podstatě se nejedná o nic jiného, než o další TofClockovu romku s přidanými programy, jako ta od viviho. Už aby byl TofClock funkční

jinak promazáno to moje btw s recenzí varia a odpovědi na něj + diskuze ohledně wm5 na Alpinu
jospo (45)|21.2.2006 10:44
Zkousel nekdo ve verzi 1.7x Sim Toolkit? Pry by to mohlo jet, ale nenasel jsem, ze by to nekdo zatim zkousel.
Kato_ce4you (970)|28.2.2006 17:45
Tak - tedka jsem posledni dobou tak moc nesledoval diskuze (nestihal jsem trosku vic veci), takze par veci - v 1.7x SIM Toolkit funguje stale stejne (cili nefunguje (teda aspon mne)).
No a dalsi vec a kvuli te to hlavne pisu - na buzzdevu se objevila ROMka s poradovym cislem 2.00 a jestli se nepletu, tak ji ma snad na starosti primo buzz a mela by obsahovat AKU2. Nicmene ja ji zkouset jeste nebudu - kazdopadne nekdo ji testnete a dejte vedet, jak na tom je - kdyby to melo cenu, tak bych si s ni kdyztak trosku "pohral" :o)
Btw. ofic. tread asi bude zde ;)
Jirkac_ (269)|28.2.2006 22:45
Bomba, jdu na ni =) !

S tim aku2 mas pravdu, viz citace z buzzdevu
,,I versioned it 2.00a.96.
2 because it is AKU2
00a because it is the first, unmoded edition
96 because it supports 96Mb RAM,,
JanHavlicek (635)|5.3.2006 21:40
No tak jsem přes víkend trochu experimentoval, zkoušel různé verze "dvojkové" řady WM5 s AKU2 a můžu teda říct - žádný zázrak

Základní "base" verze WM5 přímo od buzze (2.00a.96WWE) mi dost silně připomíná předpotopní 1.60a a 1.60b. Tahle verze je hrozně pomalá (pravda, jsem asi namlsaný z těch různých variací 1.62CHS) a dokonce tam vůbec nefungují MMSky ! Navíc obsahuje ten security control, který musíte vždy odsouhlasit po instalaci programů a u některých i jejich spuštění. No řekněte - 1.60b jak vystřižená. SIM Toolkisty musím zase zklamat - SIM toolkit zase nefunguje. Jestli jde čeština od buzze nevím, nezkoušel jsem. V programs přibyl zástupce "Modem Link", se kterým se můžete setkat u klasických WM5 zařízeních a je docela možné, že již funguje připojení na internet přes USB, což ve WM5 pro XDAII nešlo. Jinak zůstalo vše při starém, i klasický BT stack

Upravená verze od viviho 2.00v.64WWE je podobně nanic. V registrech už přibyly nějaké optimalizace na rychlost, ale ROMka je stále pomalá. MMSky také nefungují (samozřejmě ani po ruční instalaci). Jen security control je již opraven (vypnut). Je to zase obalený různými programy, ale jedna zásadní věc pro české uživatele - nedá se nastavit v regional settings Czech, takže nepočítejte třeba s českým datumem apod.

Proto jsem se vrátil k původním verzím a momentálně jedu na 1.71i.64WWE od Giodata, která je docela dobrá v tom, že má již přímo integrovaný Cabridge Sillicon BT stack

Taky zkouším dát dohromady vlastní ROM, protože mně na verzích 1.65b a vyšších náramně štve ten SIM manager, který se tak cpe do kontaktů :)
wibra (72)|10.3.2006 15:23
chtel bych se zeptat jestli nekdo zprovozni syncho pres BT s ROM 1.65b? vyzkousel sem snad vsechny BT stacky a nic... vzdycky to napise " insufficient driver memory available" fakt to nechapu... dik za pomoc :)
JanHavlicek (635)|11.3.2006 10:50
Vydána nová verze ROMky od TofClocka - 2.01 WWE na bázi 2.00WWE

Vypadá to poměrně použitelně:

odstraněn security control
vylepšeno cachování
Error Reporting je nyní vypnutý
přidaný ArcSoft MMS klient s automatickým vytvářením účtů
přidán SmartDialing
přidán SoftKeyApplet
přidán GBSoft-tweak
přidán SMS Alert Fix
přidán rotate screen fix s ikonkou v tray
přidán BT suspend fix
odstraněna xBackUp ikona
odstraněna druhá Power ikona v nastavení
Persistent save ikona je zde, ale deaktivovaná
přidán hardware buttons fix

Došlo ke změně v číselných označeních verzí:

2.01.32WWE má nyní 96MB RAM a 32MB RAMDisk
2.01.64WWE - 64MB RAM, 64 MB RAMdisk
2.01.96WWE - 32MB RAM, 96MB RAMdisk

ODKAZ NA DISKUZI ZDE
janstik_ce4you (124)|11.3.2006 14:23
Která z těchto
2.01.32WWE má nyní 96MB RAM a 32MB RAMDisk
2.01.64WWE - 64MB RAM, 64 MB RAMdisk
2.01.96WWE - 32MB RAM, 96MB RAMdisk

romek je nejlepší pro MDA II?
JanHavlicek (635)|11.3.2006 14:26
To je v celku jedno, ale v zásadě je ideální 64, protože 64MB RAM stačí, 96MB je zbytečný a 32MB zase málo
janstik_ce4you (124)|11.3.2006 14:36
Díky moc,přesně tu stahuji.
kid_rock (284)|11.3.2006 19:06
nazdar Janicku ta rom od tofclocka je prosim ta v com lepsia alebo vyuzitelnejsia ako giodatova verzia,oplati sa flashovat za kazdu cenu?poslednu dobu sa mi nechce,konecne som zbuchal pekny skin pre wad download a info dik za info...