Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n30 a GPS po kabelu

drCvach_ce4you (3)|14.1.2006 18:26
Ahoj všichni,

potřeboval bych jako novopečený vlastník n30 poradit, jakou GPSku koupit pro navigaci v autě.

n30tku jsem kupoval i kvuli USB hostu a tak trochu jsem pocital s tím, že pak automaticky koupím i "NaviLock GPS USB Receiver SiRF III (NL-302U)", což je USBčkový GPS receiver. ALe podle toho co jsem zatím vypozoroval na fóru může být problém s připojením. Mám několik následujících otázek:
1) budu potřebovat jěště nějaký HW pro konverzi z USB na RS232, když budu chtít připojit GPS do USB hostu?
2)pokud budu mít třeba TOMTOM5 mapu, která jak jsem slyšel podporuje COM9, může se stát že mi i přes to GPSka nebude komunikovat?
3)když to bude všechno fungovat, nebude to příliš pomalé, při umístění na externí gigové kartě?
4)je nějaký software, který bych si nainstaloval a v obchodě kde budu kupovat GPS vyzkoušel funkčnost - že se to dokáže připojit pře COM9?

Moc díky za jakékoliv rady,

drCvach
CommanderZ (1798)|14.1.2006 21:32
O kabelu ani neuvazuj, BT GPS mas 10* lepsi :sarcastic:
drCvach_ce4you (3)|15.1.2006 11:46
Diky za radu,
pro moje potreby ale kabel dostacuje - navic je pri stejnym cipu o tisicovku levnejsi, napaji se pres USB, muzu ji strcit i do notebooka kde BT nemam.
V cem je to tak spatny?

S pozdravem,
drCvach