Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Monitorovani registru na Smartphone s WM2003

-p- (54)|13.1.2006 20:19
Nevite nekdo jak monitorovat zmeny klice v registrech? Predstavuji si to tak: Reknu o jaky klic jde, zaregistruju nejakou callback funkci. Operacni system pak onu callback funkci zavola, kdyz dojde ke zmene registru.

Ve Win32 je funkce RegNotifyChangeKeyValue, ale pro smartphone s WM2003 jsem zadnou takovou funkci nenasel, muzete poradit nebo aspon nasmerovat?


pro moderatory: proc jste mi smazali puvodni dotaz ???
RStein (2012)|13.1.2006 20:38
Dve zpravy, jedna dobra, jedna spatna :)

lSpatna zprava
Ve WM 2003 zadne notifikacni funkce nejsou - musel byste si aktivni polling napsat sam

Dobra zprava

Ve WM 5 jsou API funkce CeFindFirstRegChange a CeNextRegChange , se kterymi je monitorovani zmen snadne


//Zadny prispevek jsem nemazal, takze to asi musel byt nejaky kolega, ale nevidim k smazani prispevku zadny duvod...
-p- (54)|13.1.2006 21:16
Diky za ujisteni, myslel jsem si to :(
Cili zbyva pouze 1 moznost a to ta, ze budu pravidelne cist klic a zjistovat jestli se zmenil. Chapu to dobre? Nebo "aktivni polling" znamena neco jineho?
Pokud toto udelam, nebude se napr. zbytecne vybijet baterie mobilu?
Jakou prodlevu byste v tomto pripade zvolil pro dobry pomer rychlost odezvy/zatez systemu-baterie? 500ms, 1s, 5s, 10s ?

Diky moc za nazor.

ps: neni jeste jine reseni? nejaky hack, eventy jadra nebo neco podobneho co by bylo lepsi nez opakovane cteni registru?

k tomu smazani prispevku: nic se nedeje, asi to smaznul nekdo jiny (nebo nastala nejaka chyba), kazdopadne podruhe jsem otazku lepe formuloval :)
RStein (2012)|13.1.2006 21:24
Ano, aktivni polling je opravdu pravidelne cteni registru a byt vami, radeji se mu vyhnu. K cemu potrebujete na Smartphonu monitorovat registry?

1) Zbytecne vytezujete zarizeni. Jak casto se muze menit nejaky klic v registrech? Pro jistotu pripominam, ze registry nejsou koncipovany jako prostor pro vymenu dat mezi procesy, coz je asi jediny scenar, pri kterem potrebujete casto monitorovat nejaky klic. K vymene dat je vhodnejsi Message Queue nebo stare dobre zpravy Windows.

2) Zarizeni muze mit pomalejsi odezvy, baterie se bude rychleji vybijet, aplikace se mohou pmaleji nacitat. Vykon SmartPhonu neni nijak oslnujici, takze aktivni polling je dost neprijemna vec.
-p- (54)|14.1.2006 00:07
No prave :( Proto me zajima jestli neni nejaka jina moznost (rekneme trochu nekorektni, nedokumentovane volani apod.). Ono se mi totiz nechce verit, ze takova zasadni vec v systemu jen tak chybi.

Ke komunikaci procesu to rozhodne nepotrebuji. Jednoduse potrebuji monitorovat zmenu profilu telefonu. Pokud uzivatel zmeni profil telefonu napr. z normalniho na tichy, chci, aby se o tom ma aplikace dovedela. Jedna z moznosti je prave nastavit monitorovani registru.
RStein (2012)|14.1.2006 11:31
;) Ne o zadnem takovem hacku nevim a nemyslim si, ze by ve WIN CE 4.x byl.

BTW: Opravdu je aktualni profil zapisovan do registru - vy uz znate patricny klic?
-p- (54)|14.1.2006 13:13
Patricny :) klic je HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Profiles.


beecher (9270)|14.1.2006 19:12
[QUOTE="Paia"]k tomu smazani prispevku: nic se nedeje, asi to smaznul nekdo jiny (nebo nastala nejaka chyba), kazdopadne podruhe jsem otazku lepe formuloval :) [/QUOTE]To jsem byl ja. Neprislo mi, ze by ty dva dotazy byly nejak rozdilne ci blize speicfikovane... No, pro priste, mate u sveho prispevku tlacitko Upravit, kterym muzete opravit/zmenit svuj prispevek...
-p- (54)|14.1.2006 19:24
Tlacitko upravit znam :D problem byl v tom, ze se to poslalo 2x a na smazani prispevku nemam prava ;) Predpokladal jsem proto, ze nekdo z adminu smaze jen jeden a ne oba ;)