Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Synchronizace s Lotus Notes zdarma - reseni

beecher (9270)|13.1.2006 10:14
Outlook: Lotus Notes plug-in

Pouzivate Lotus Notes? Chcete synchronizovat informace z nich do sveho Pocket PC? A zdarma? ;)

Diky jednomu uzivateli, ktery se mne pres ICQ zeptal, jestli nevim o synchronizaci PPC s Lotus Notes jsem krome 2 komercnich reseni taky narazil na reseni zdarma a rovnou z dilen Microsoftu.
MS sveho casu vydal plug-in do Outlooku XP/2003, ktery umoznuje primou komunikaci Outlooku s Lotus Notes/Lotus Domino. Takze pokud si jej nainstalujete, nastavite Outlook, pak muzete pres klasicky AS synchronizovat. Jak proste, mily Watsone!
JecminekMaselnik (464)|13.1.2006 17:32
proste ano, lec nepouzitelne, resp. pouzitelne jen zpola. Jednak musim mit s lotus notes nainstalovany i outlook (a to prosim connector k funkci vyzaduje pusteneho notes clienta, tzn. chci-li outlook, musim pustit i notesy!!, jinak nemumi cist connections), ale hlavne connector nepodporuje import lokalni adresni knihy notesu, coz je na pendrek. Ma smysl (a k tomu je take urcen), chci-li pouzivat outlook jako klienta notesu a delat v nem veskerou agendu, no veskerou, kalendar, tasks, email i vedeni kontaktu a zdar. Pristup do notesovych aplikaci a dbs resen neni stejne jako pristup nebo pripadny import adresni knihy.
Result rekneme zkuseneho uzivatele notes je tento: pouzivate-li notesy jen jako mailoveho klienta, kalendar a ukolovnik, pricemz vam nevadi prepisovat kontakty a mit obcasny problem s importem kalendarovych polozek, je to pro vas cesta, pri ktere ale stejne mate klienty oba spustene.
Pro cloveka opravdu s notesy pracujiciho to tudy, bohuzel, nejde. Aspon mne nemusi mrzet, ze jsem vyhodil 60usd za mnotes zbytecne.
Vec by se zmenila, pokud by nekdo nasel zpusob, jak connector rozbehat proti lokalne umistenym replikam databazi, tady by mohl jit i adress book, nicmene to se mi ani po velkem usili nepodarilo.