Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario, zamrzání vysílací části

Vsara (15)|13.1.2006 06:41

Často mi Vario celé zamrzne a pomůže jen restart. Také se mi stalo (zatím jen 3x), že ze zatím nepochopitelného důvodu ztratil sít (T-mobile) a našel ji opět až po restartu. ..... A navíc to nedal nijak znát. Tvářil se, že je vše v pořádku (dle ikonek) . Posílala jsem z netu několik SMS a nepřišla doručenka , odchozí hovory se tvářily jako obsazené. Pro příchozí hovory jsem byla nedostupná já.....Ejhle po restartu přišly všechny doručenky a SMS se zprávou o změškaných hovortech.
Už jste se s tím někdo setkal ? .... Je na to nějaké pomoc ?
Saman_ce4you (1451)|13.1.2006 08:22
Zajimave, nemas nainstalovany nejaky soft tykajici se telefonovani (call blocker, phone alarm, pocket zen phone). Ale ta ztrata signalu je divna.. Zkousela jsi treba jinou SIM?
ElSoft (1244)|13.1.2006 12:30
jakou mas verzi Rom a Radia, podobne se mi chovala MDA II s nektero z Rom, vse se tvarilo v poradku akazatel ukazoval signal, ale nikdo se mi nemoh dovolat
:?
Vsara (15)|13.1.2006 19:19
SIM kartu mám už sedm let stejnou ... v pátém typu telefonu. Tohle se stalo poprvé právě v tomto founu. .... ROM ... hmm IPL1,03 SPL 1,06 GSM 01.04.10 OS 1.3.2.5 ... jdu někam zjistit co se myslí tím ROM.
Vsara (15)|13.1.2006 19:21
žádný soft pro telefonování jsem neinstalovala ... pokud tam již nebyl .... prozkoumám to.
mmoobbyy (136)|13.1.2006 21:09
Start/ Nastavení/ Informace o zařízení/ Verze

;)
Saman_ce4you (1451)|13.1.2006 22:07
To je normalni CZ TMO ROM

Ja myslel jen vyzkouset SIM od jinyho operatora, jen se ujistit, ze to nejak nesouviselo se siti...
Vsara (15)|15.1.2006 11:34
Aha . děkuji ... ROM 1.3.2.5 CSY
Verze radia ... 01.04.10
ExtROM 1.3.2.109

Verze radia - není mi zcela jasné oč jde. .... Je to nějaký soft, který má na starost právě to spojení ... ????
Už se to stalo znova. Pravděpodobně to odnesu do servisu. Sama si s tím nejspíše neporadím. A spolehlivost spojení je pro mne dost důležitá. Nepříjemné na to je (samozřejmě mimo fakt sám o sobě), že ten telefoun nedá na sobě nijak znát, že v tu chvíli není funkční.
manigk (34)|15.1.2006 11:52
Popisovaný případ se mi stal asi 2x, ale potom proběhly zhruba dva HR a od té doby nic. Vím, že pokud se to najednou přestalo hlásit do sítě tak SR pomohl.

- mám úplně stejnou verzi

Manigk
Standa_ce4you (380)|15.1.2006 12:38
Mám stejnou verzi jako Vsara, a jednou uz se mi objevila hláška, že telefon byl odpojen, nebo podobně, takže restart, pak už v pohodě. Též se mi už dvakrát stalo, že jsem chtěl odeslat SMS a nedělo se vůbec nic, tlačítko Odeslat sice šlo stisknout, ale to bylo všechno. Uložil jsem SMS do konceptů, restartoval a SMS otevřel. Byla uložena jen polovina, takže jsem mohl psát znova.
Zatím to přičítám tomu, že jsem měl pár programů určených pro WM2003, pokud to není tím, půjde MDA z domu, u PDA to není tak nutné, ale od telefonu vyžaduju spolehlivost.
mr_syck (55)|15.1.2006 17:09
Taky uz se mi to stalo s nejnovejsi ROM od t-mobile pro UK stazenou z xda-developers. SIM Oskar

Ikonka signalu se tvarila, jako bych nemel signal. Pomohl az SR. Behem toho jsem byl nedostupny a PDA fungovalo normalne.
Vsara (15)|18.1.2006 05:52
Tak ta chybka se špatným spojením je ještě nepříjemnější. Zamrzne totiž i těsně po zazvonění telefonu. - Přijmu hovor, volanému se jevím jako, že jsem hovor odmítla , mně se jeví, jako, že hovor těsně po spojení mu třeba došla baterka, nebo to také ukončil a při zpětném volání je nedostupný, přesněji po vytočení čísla to třikrát krátce pípne a konec.
Zjevně o tom problému už vědí, protože včera jsem to nesla s dotazem na prodejce a ten okamžitě reagoval, že to pošle k opravě a nabízel náhradní telefon po dobu opravy. (hned, co si to zazálohuji celé, nechám to spravit-eventuálně vrátit, takhle je nepoužitelný)
daww (687)|18.1.2006 22:29
To s tím zapípáním se mi děje když nemám signál. Nejsi v místě s horším signálem ? MDA I co jsem měl a teď i trojka jsou chabrus na anténu, a v místě s horším signálem kde např nokia 7210 jede na 2-3 čárky je můj milaaassseek bez signálu :-(
Vsara (15)|19.1.2006 05:48
Praha ... a signál je plný - alespoň dle ikonek na obrazovce. Ale vím už, že se na ně nedá spolehnout. Snad to srpaví. Jinak jej vrátím.
Jetra (10)|19.1.2006 21:09
Přesně kvuli problému "zamrzání" vysílací / přijímací části jsem právě před týdnem reklamoval Wizarda u Sunnysoftu...Přišel jsem na to jen tím, že mi několik lidí sdělilo, že spadli do schránky a že jsem mimo signál - já měl ikonu signálu plnou, a Wizard se tvářil jakoby nic. Když jsem ho pak začal testovat, zjistil jsem, že zamrzá po delší době, většinou přes noc. Když ale byl v "zamrzlém" stavu, mohl jsem jej většinou rozchodit voláním - po vytočení čísla, nebo posílání SMS zmizela ikona signálu a telefon se probudil jako při vypnutí letového módu - a začal chodit. Zkoušel jsem i HR i čistou instalaci bez jakýchkoliv aplikací - a stejný výsledek. nyní čekám na odpověď z reklamace :-( pokud se to bude opakovat, bude muset Wizard jako takový z domu...je to k nas.... když se vám někdo nedovolá a nemůžete se spolehnout :-((. (Jinak je to Wizard jeden z prvních v Praze, původní verze firmware)
Standa_ce4you (380)|26.1.2006 20:23
Hlásím se do klubu. Dnes mi Vario ignorovalo pár příchozích hovorů. Mám díky tomu prů*er. Jen tak dál :((...
wict0rius (18)|27.1.2006 10:15
mam mda compact a matka si poridila vario. nejdriv sem ho s ni chtel vymenit, ale co ji do toho dostavam naky programy, tak me to zacina slusne receno sr... pripada mi ze je vo dost pomalejsi, a pokazdy kdyz neco instaluju, tak se chce restartovat (asi normalni nevim). kdyz chci neco rozzipovat, tak mi to hlasi ze program kterej sem rozzipoval predtim tak chybi. teda nainstaloval sem zatim jenom jeden, ale druhej uz mi nejde. nepomohl ani restart. a jelikoz na to nemam naladu tak se na to asi vys..u, at si to matinka udela sama. jedu na hory a nechci si kazit naladu. zlatej compact. (ale to vifi bych moc chtel, ale kupovat si novou kartu, at dou do haje vocasove. proc do toho cpou ty maly smejdy) jinak se mi designove vario moc libi, schvalne jak bude vypadat, az me zase nas... hi domluvil sem
RStein (2012)|27.1.2006 10:24
1) Problemy s telefonni casti nemam.

2) Vario je pomalejsi jen s nekterymi programy, ktere nejsou psany pro WM 5, jinak jsou odezvy docela dobre.

3) Co me neskutecne vytaci, to je synchronizace pres novy ActiveSync , ale to neni jen problem Varia. Uz jsem zkousel synchronizovat na 3 pocitacich a nikdy to nebylo bez problemu :( Zlaty AS 3.8

4) Suma sumarum - dobre zarizeni za vybornou cenu (pro me za 8500) :)
Mr.B (27)|27.1.2006 10:37
Mě by zajímalo, jak to poznám, jestli Vario ignoruje hovory? Zobrazej se jako nepřijaté? Nebo příjde SMS, jako v případě nedostupnosti? Nebo se neděje vůbec nic?
stj (51)|27.1.2006 12:41
[QUOTE="Mr.B"]Mě by zajímalo, jak to poznám, jestli Vario ignoruje hovory? Zobrazej se jako nepřijaté? Nebo příjde SMS, jako v případě nedostupnosti? Nebo se neděje vůbec nic?[/QUOTE]

podl mojho zistenia sa nedeje vobec nic a NIE JE SANCA zistit ze sa take nieco stalo. ani zmeskany hovor, ani ziadna ina vystraha... :evil:
Standa_ce4you (380)|27.1.2006 14:56
Přesně tak, reakce Varia není žádná, jen se na chvíli rozsvítí zelený a červený telefonek (což ale vůbec nemusím postřehnout, že). Jinak žádný záznam o zmeškaném volání, ani nic jiného.
...jen následující reakce volajícího :sarcastic:.
kchrz_ce4you (120)|27.1.2006 15:39
[QUOTE="Standa"]Přesně tak, reakce Varia není žádná, jen se na chvíli rozsvítí zelený a červený telefonek (což ale vůbec nemusím postřehnout, že). Jinak žádný záznam o zmeškaném volání, ani nic jiného.
...jen následující reakce volajícího :sarcastic:.[/QUOTE]
Sice to sem uplně nepatří,ale přesně totéž mi dneska udělala MDA II T-Mobile (prvně). Nikdo se mi nedovolal,nechodily mi SMS,jen se mi teď na chvilku rozsvítil zelený/červený telefonek. Jelikož tuhle diskusi čtu,udělal jsem SR a ejhle, SMS o 3 zmeškaných hovorech a 4 SMS (cca 5 hod starých).
Píšu to proto,jestli se jedná opravdu o chybu VARIA,či není-li chyba někde jinde.
Vsara (15)|28.1.2006 15:13
[QUOTE="Standa"]Přesně tak, reakce Varia není žádná, jen se na chvíli rozsvítí zelený a červený telefonek (což ale vůbec nemusím postřehnout, že). Jinak žádný záznam o zmeškaném volání, ani nic jiného.
...jen následující reakce volajícího :sarcastic:.[/QUOTE]

Po restartu přijdou zprávy o zmeškaných hovorech a dojdou SMS. Prostě ten telefoun je z venku jakoby vypnutý.
tazz1 (680)|29.1.2006 01:55
Delalo mi to taky, ale ted se mi zda, ze to resi ten novy FW od t-mobilu