Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

koupě použitého hp iPAQ H2210

Milan182 (1)|12.1.2006 21:47
Ahoj, potřeboval bych poradit s nákupem PDA. Chci si pořídit svůj první kapesní počítač a uvažuju o tomhle: http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?itemId=521527&level=86 Jenom se trošku bojím toho, že ten přístroj před koupí neuvídím (nemám možnost jet teď do Phy). Podle toho balíku služeb od HP soudím, že původní záruka byla rozšířena na 3 roky, takže už je asi 2 roky používanej. Potřebuju znát i názor někoho jinýho. Dík
Saman_ce4you (1451)|12.1.2006 22:11
Ja ho mam skoro dva roky a je porad jako novy. Baterka celkem drzi. Jen se stane, ze se casem uvonej ty gumovy bocnice a zacnou vypadavat. Ale HP ti zdarma zasle novy (nevim kolikrat). Jen me na nem vadi neprilis vydarenej joystik, gamesy se tim nedaj moc hrat, spatne reaguje, ale to muze byt jen muj problem. Jen se mi zda i za ty prachy drahej, na to ze je 2 roky starej. Rok zaruky na tom nic nemeni, kdyz to vydrzelo tak dlouho, tak se to jen tak nepo...
MaPo_ce4you (174)|12.1.2006 22:16
H2210 je slusne zarizeni, je to malo poruchovy model.
Dnesni nasledovnici jsou hx2110/hx2190. Problemove byly gumove bocnice u prvnich kusu. Obecne je potreba si u vsech pouzitych zarizeni dat pozor na displej (skrabance, praskliny po okrajich), spodni konektor (jednak samotny konektor a pote jestli neni odlomeny od zakladni desky).
Dalsi vec ktera je dulezita je v jakem stavu je baterie - po dvou letech provozu se da predpokladat ze ji mozna bude treba vymenit (u h2210 je vymenna, uvadi se vydrz 600 nabijecich cyklu, ale topisou vsichni vyrobci Li-Ionek).
Vyhoda jsou dva sloty (CF a a SDIO).
OS jsou WM2003, upgradovat na novejsi nelze.

Detailni specifikace zde:
http://h18000.www1.hp.com/products/quickspecs/11612_div/11612_div.HTML

MaPo
Namornik. (184)|13.1.2006 06:36
rozhodne tam radeji zajed a vyber si nejakej neodrenej kousek.
Zdenek Malinsky (9781)|13.1.2006 08:28
Rozhodně to bude chtít koupit novou baterii, což je cca 1.400 Kč a dostaneš se přes 6.000 Kč. Teď teprve zvažuj, zda je to výhodné, zda není lepší si trošku připlatit a koupit nové PDA s novým OS.
Toto je otázkou tvých priorit nové vs. levné. Rozhodnout se musíš sám. Osobně bych starší PDA za více než 1.000 Kč nekupoval na dobírku, tedy bez toho, abych si ho mohl alespoň prohlédnout.
Saman_ce4you (1451)|13.1.2006 10:01
Tu koupi nove baterie bych nevidel jako nevyhnutelnou, jasne ze zalezi na danym kousku. Otazka totiz je, co se povazuje za kritickou mez, kdy je nutne koupit novou baterku. Ten muj kousek vydrzi asi 4h prehravani mp3 s vypnutym podsvicenim..
Ivanm_ce4you (466)|13.1.2006 15:15
Je otazka, jestli platit X tisic za 1 rok zaruky.
Ja mam joystick temer nepouzitelny /asi odtrzeny od MB/, ale stejne vsechno delam stylusem.

Podivej se po inzeratech, myslim ze se dostanes na cenu okolo 4.000 a jeste u toho neco bude. CF karta, lepsi pouzdro...

Moje baterka jede porad asi 6 hodin MP3 s vyp. displayem a minimalne 2 hodiny DivX/XviD filmu s podsvetlenim na MAX.

Hlavne videt display, aby bylo neco videt.
Osobni pritomnost pri koupi temer nutna. Na druhou stranu- nakup pres internet- moznost vraceni - naklady pouze 2x postovne...
Kiko_ce4you (8)|14.1.2006 00:16
2 ivanm:
ak mas ten joystick volne poletujuci a nema ziaden zaber tak sa ti asi ako mne slomila taka mala cast na tom joysticku. Takze treba vymenit iba ten joystick len ho je problem zohnat :)
Ivanm_ce4you (466)|14.1.2006 14:38
Joystick se mi hodne "kvedla", ale porad spina, jen je to nepresne. <- a -> ujde, ale UP a DOWN je bida, casto se to plete s AKCI. je otazka, jestli se to vyplati. Ale sehnat neco s rozbitym displayem by se asi dalo...

[QUOTE="Kiko"]
ak mas ten joystick volne poletujuci ...treba vymenit iba ten joystick len ho je problem zohnat :) [/QUOTE]