Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Update MDA/XDA na PPC2003

null (0)|3.7.2003 10:10
Zdravim vsechny,

Taxemi podarilo uspesne updatovat moje MDA na novy os PPC2003. Vychazel jsem vyhradne z diskuzi na http://xda-developers.com . Budete potrebovat pouze SD/MMC kartu s usb cteckou pripojenou k PC.
- zazalohujte si vsechny data na PDA a z SD.
- stahnete si flashovaci utilitku z http://givemebeer.com:8080/warez/XDA/xdarit.exe
- pomoci soft resetu se soucasnym drzenim zapinaciho cudliku se dostanete do specialniho rezimu pro testovani a flashovani. Levym hornim cudlikem se dostanete do Flash tools. Tady doporucuju zazalohovat na SD CE+boot. (pohybovat se sipkama, potvrzeni stredem) Zaloha se bude hodit, kdyby se to nepovedlo, nebo pokud pujdete do servisu [:)] .
- pripojte kartu ve ctecce do PC a vyse stazenym programkem vyexportujte zalohovany OS do souboru *.nb0 *.nb1
- z adresy http://cuba.calyx.nl/~jsummers/XDA si stahnete *.nb1 soubor s OS 2003 a nacpete ho prez xdarit na SD
- ted opet staci soft reset a power, a mel by se zahajit proces flashovani
- pak uz jen hard reset a je to tam!!

jinak zmen v OS zas tolik neni, rychlost se zda byt malinko vyzsi ale ma to samo i sve mouchy:
- WMP po hovoru zustava v pauze a musi se znovu pustit.
- nikde jsem nenasel disconect, takze zatim jen off/on tel casti[:((]
- neni tam SIM toolkit a softmodem

primo v adresari windows je utajena gameska pacman.

Samozrejme na zaver prohlasuji za za nic nerucim a vse delate na vlastni riziko!!!!!

Milan Hajek
Hajekm@mujweb.cz
Mira_ce4you_oldd (192)|3.7.2003 13:41
Zajimave. Funguji ti vsechny aplikace, ktere jsi drive pouzival? A jak je to s ceskou lokalizaci. Zatim asi neni, co? A ceskou klavesnice (dodana na CD s telefonem MDA) pod PPC2003 funguje nebo mas jinou?
Mira
null (0)|3.7.2003 16:27
Musim rici, za aplikace chodi vpodstate vsechny, ktere jsem pouzival. Nektere (treba totalcomander) pri i nstalaci mrmlaji ale bezi v pohode. Prave jsem testnul cestinu a vypada, ze jede v pohode! Mam na SD vyextrahovany .cab file a nastaven jen pro cteni aby po instalaci nezmizel. Instalace probehla bez chyby, samo se to resetlo a barevna ceska klavesnicka je tam. Kompletni pocesteni pravdepodobne fungovat nebude :-) ale to stejne nepouzivam.

Milan
Mira_ce4you_oldd (192)|4.7.2003 07:39
Tak jsem se taky rozhodl udelat update systemy, ale i radiove casti telefonu. Vypada to, ze jsem se snad i zbavil samovolneho vypinani telefonicke casti telefonu (uvidim). Jinak vsechny aplikace mi take funguji, pouze s tou cestinou mam problem. Klavesnice mi sice funguje, ale nekolikrat se mi stalo, ze system vytuhl. Ted to testuji bez cestiny a system bezi bez problemu.
Mira
null (0)|4.7.2003 08:46
Ano, ted uz mam podobne zkusenosti, minula reakce byla ihned po nainstalovani kdy se zdalo, ze to jede bez problemu. Radio mam 4.21 a obcas se mi stava, ze nevyleze negativni G od GPRS a neda se timpadem konektnout prez GPRS. Pomuze jen restart radiocasti. Stejny problem je GPRS spojeni ukoncit. Nikde neni DISCONECT!
Jeste si chvili pohraju a vratim se asi k upravene starsi verzi podle xda-developers.


Milan
Mira_ce4you_oldd (192)|4.7.2003 09:28
Nekde tady na konferenci, jsem cetl, ze radio cast nejde updatovat zpet na nizsi verzi.
Jeste mi prosim napis jakou verzi a od koho pouzivas cestinu. Tobe se s ni system vubec nekouse?

Mira
Mira_ce4you_oldd (192)|4.7.2003 09:30
omlouvam se, nepozorne jsem si precetl tvoji predchozi zpravu, ze ktere je jasne, ze i tebe cestina zlobi.
Mira
PetrBezruc (2)|17.7.2003 16:43
Ahojky vsichni,
souhlasim s anonymem a mam uz taky v MDA zpatky ROMKu vod XDA-DEV, ja ale pouzivam vlastni upravenou kompilaci na bazi 1.1 verze s vyhazenejma blbostma jak vod XDA-DEV, tak od Microsoftu (sablony, demo wma atd.). 1.1 preferuju, protoze nektery veci v 1.2 jsou mi nanic a nejdou snadno vyhodit.Co se tyce funkcnosti, je to jinak to same (3.17.03 od O2).

Jinak ta PPC2003PE pro MDA, co jde stahnout z XDA-DEV je taky silne patchovana nekym, neni to originalni od O2, jsou tam evidentne veci, ktere tam urcite nedal Microsoft ani O2 (mozna i ten PacMan).

Jeste k XDArit.exe - verze 1.02 ma chybu (popsana vcetne odstraneni v diskusi - nutno prekompilovat), na nekterejch cteckach (s vice sloty pro ruzne karty) nechodi - mam kdyztak k dispozici vlastni kompilaci chodici spolehlive.

Ahojky
P.
mouseman (24)|6.8.2003 12:00
No tak taky pridam svoje zkusenosti: mam MDa od T-Mobile, puvodni system jsem prakticky okamzite prepsal DEV-ROMkou 1.1 a pak po par dnesch kdyz se objevila tak DEV-ROMku 1.2 - ta chodila opravdu super! s DEV-ROM verzi 1.2 jsem si zaroven uprgradoval radio na 4.21. Takto upravene XDA pro me bylo super, umelo vsechno co jsem chtel: hlavne internet, icq (jabber), email a planovani casu se super kontakty!
Ale chybelo mi par malickosti jako: pocitadlo napsanych znaku v SMS, podpis u odesilanych emailu, velmi spatne zobrazovani www strnek v IE .... pak jem cetl recenzi na www.ce4you.cz na system WM2003 a zjistil jsem, ze vse co mi schazi, ma prave WM2003! A tak jsem neleni a zacal studovat trochu vice diskuzi na XDA-DEVELOPERS.COM a tam se objevila ve forme .EXE souboru primo upravena WM2003 s pridanymi programy, konkretne verze 4.00.005. Tak jsem si ji nahral do sveho MDA a zkusenosti jsou nasledujici:

- ceska klavesnice dodana s MDA v WM2003 nejede zcela korektne (hlavne jsou problemy se soft resetem)
- SIM-TOOLKIT funguje velmi nekorektne (podarilo se mi ho rozbehnout pouze jednou!)
- PocketOutlook je trochu pomalejsi pri pripojovani k uctu, ale nabizi podpis a hlavne pocitadlo znaku u SMS, dale je pripraveny na dohrati pluginu pro MMS zpravy!!
- PocketInternetExplorer umi CCS styly a zobrazuje stranky da se rici temer korektne (v ramci moznosti XDA :-))
- apliace iMov messenger (jabber klient) funguje, ale nezobrazuje historii zprav (vzdy vydite jen posledni zpravu, kterou protejsek napsal)
- TotalCommander bez problemu!
- nastaveni pripojeni k internetu mi prijde jednodussi nez predtim!
- novy WindowsMediaPlayer je dost dobrej! prehravani internetovych radii je ted hracka a hlavne: funguje to!
- nova aplikce pro spravu obrazku Pictures umi obrazky orezavat, otacet, zmensovat, zvetsovat a regulovat jas a kontrast! je zadarmo v systemu a navic muzete konecne obrazky take odesilat emailem jako prilohu!!! primo!!!
- cely WM2003 je rychlejsi co se tyce komunikace s SD kartou
- zvyseni rychlosti aplikaci jsem zatim u WM2003 nespozoroval
- obcas mi zloby prijeni s PC pres HotSync, ale nevim jestli to ma neco spolecneho s WM2003 nebo s mymi XP na stolnim PC

No a to jsou takove moje nejzavaznejsi postrehy! Samozrejme je i nekolik problemu:

- na rozdil od predesle verze ROM zatim nejde pomoci registru zaridit, aby po vypnuti displeje prestali byt aktivni ostatni tlacitka a reagovalo to opet pouze na POWER zezhora - to mi vadi
- nelze se odpojit od GPRS bez restartu phone casti!
- nefunguje softmodem - pripojeni jineho PC na internet pomoci GPRS pres MDA
- neexistuje (alespon co vim) fungujici ceska sw klavesnice!!!!!!
- obcas mi MDA vytuhne (ale to tuhlo i s predchozima ROMkama)

Ted se objevila ROM s WM2003 primo od americke pobocky T-Mobile verze 4.00.10, ale zatim jsou ohlasy velmi divne, protoze tato romka je upravena pro radio 6.28 (americke frekvence) a nechodi s evropskym radiem zcela korektne, nekdo uz z toho vyseparoval jen tu ROMku bez radia, ale zatim nechci riskovat, pockam si na dalsi ohlasy. Hlavne se z teto verze neda upgradovat!!!!!!
PavelR. (2184)|6.8.2003 13:20
[QUOTE="mouseman"]
- ceska klavesnice dodana s MDA v WM2003 nejede zcela korektne (hlavne jsou problemy se soft resetem)[/QUOTE]

... to je vzhledem k odlisnostem systemu celkem pochopitelne.

[QUOTE]
- zvyseni rychlosti aplikaci jsem zatim u WM2003 nespozoroval[/QUOTE]

... XDA/MDA ma StrongARM a obavam se, ze nic rychlejsiho nez PPC2002 pro nej nebude :)

[QUOTE]
- na rozdil od predesle verze ROM zatim nejde pomoci registru zaridit, aby po vypnuti displeje prestali byt aktivni ostatni tlacitka a reagovalo to opet pouze na POWER zezhora [/QUOTE]

... zkuste RedKing pro WM2003; pravdou ale je, ze na kazdem zarizeni to fungovat nemusi ...

[QUOTE]
- neexistuje (alespon co vim) fungujici ceska sw klavesnice!!!!!![/QUOTE]
... existuje, viz zde

PavelR.
milennium (336)|6.8.2003 15:31
Zdar.
Taky přidám pár postřehů.Abych řekl pravdu tak jsem zkoušel snad ůplně všechny verze ROM a RSU které vyšly (nebo byly publikovány na webu).Zjistil jsem,že nejlepší verzí ROM s PocketPC 2002 je verze od O2 3.17.03 a RSU 4.21 (www.sourceo2.com).Je to opravdu to nejlepší se starýma PPC2002 co můžete narvat do MDA/XDA.Vše funguje jak má,GPRS běhá spolehlivě a svižně,prostě super.Ne nadarmo si tuto ROMku a RSU vybrali programátoři s XDA Developers (www.xda-developers.com) a udělali svojí verzi ROMdo MDA/XDA.Postupně vznikla Dev.ROM 1.1 a pak i Dev.ROM 1.2.Nakonec ještě vznikly různé další ůpravy s verzí ROM WM2003.Celkově bych k těmto Dev.ROM 1.1 a 1.2 řekl asi toto.Vypadá to skvěle,přibylo pár velice zajímavých aplikací (přímo v ROM).Bohužel jsem zjistil,že některé věci v těchto ROMkách funguje velice podivně,nebo vyloženě špatně...
A zde uvedu vysvětlení.


- SIM-TOOLKIT funguje velmi nekorektne (podarilo se mi ho rozbehnout pouze jednou!)
Nefunkčnost SIM Toolkitu je bohužel věcí komplilace Dev.ROM....Samotný SIM Toolkit v čisté ROM (3.17.03)funguje absolutně bez problémů.
V ROMce WM2003 konkrétně 4.00.001 funguje tak na 70%.Při delší práci SIM Toolkit zatuhne a je potřeba přístroj resetovat.
Ve verzi WM2003 konkrétně 4.00.005 je funkčnost SIM Toolkitu opět na 100%,ale upozorňuji,že pokud máte nějakou komplilaci s touto verzí ROM tak vám bude pravděpodobně SIM Toolkit opět blbnout.Chyba je bohužel na straně Developers ROM...

- PocketOutlook je trochu pomalejsi pri pripojovani k uctu, ale nabizi podpis a hlavne pocitadlo znaku u SMS, dale je pripraveny na dohrati pluginu pro MMS zpravy!!
Ano tak to mohu potvrdit,přihlašování do Outlooku přes GPRS je pomalejší.A to jak ve verzi 4.00.001 tak i v 4.00.005...Bohužel ačkoliv jsem pátral v čem je chyba,tak jsem na to nepřišel...

- PocketInternetExplorer umi CCS styly a zobrazuje stranky da se rici temer korektne (v ramci moznosti XDA :-))
- apliace iMov messenger (jabber klient) funguje, ale nezobrazuje historii zprav (vzdy vydite jen posledni zpravu, kterou protejsek napsal)
Opět chyba v Dev.ROM.Samotný "imov" chodí na 100% a dokonce bych řekl že líp než ICQ...Jinak ICQ se taky dá dohrát do WM2003...

- TotalCommander bez problemu!
- nastaveni pripojeni k internetu mi prijde jednodussi nez predtim!
- novy WindowsMediaPlayer je dost dobrej! prehravani internetovych radii je ted hracka a hlavne: funguje to!
- nova aplikce pro spravu obrazku Pictures umi obrazky orezavat, otacet, zmensovat, zvetsovat a regulovat jas a kontrast! je zadarmo v systemu a navic muzete konecne obrazky take odesilat emailem jako prilohu!!! primo!!!
- cely WM2003 je rychlejsi co se tyce komunikace s SD kartou
Ano práce s MMC/SD kartou je rychlejší..

- zvyseni rychlosti aplikaci jsem zatim u WM2003 nespozoroval
Rychlost s WM2003 je řekl bych stejná jako s PocketPC 2002.Co je ale rychlejší na WM2003 je běh samotných aplikací,u některých je to opravdu hodně.Třeba NETFRONT 3.0 jehož velikost v XDA je 5MB je opravdu velice svižný...

- obcas mi zloby prijeni s PC pres HotSync, ale nevim jestli to ma neco spolecneho s WM2003 nebo s mymi XP na stolnim PC
Tak tento problém způsobuje opět Dev.ROM...Pokud máte v XDA/MDA čistou ROM s WM2003 je připojování přes ActivSync daleko rychlejší a spolehlivější než s PocketPC2002.Také nahrávání programů a aplikací do XDA s WM2003 přes ActivSync je daleko rychlejší než s PocketPC2002...


- na rozdil od predesle verze ROM zatim nejde pomoci registru zaridit, aby po vypnuti displeje prestali byt aktivni ostatni tlacitka a reagovalo to opet pouze na POWER zezhora - to mi vadi
Tak tato chyba - nemožnost blokování tlačítek při vypnutém přístroji (nastavení v telefonu) je způsobena Dev.ROM !!!!Je to dost velká chyba,dost velké mínus !!!V Dev.ROM prostě tato možnost ůplně chybí !!!

- nelze se odpojit od GPRS bez restartu phone casti!
Tak toto mně osobně taky velice vadí,ale stačí do přístroje dohrát Spb GPRS Monitor a je po problému...

- nefunguje softmodem - pripojeni jineho PC na internet pomoci GPRS pres MDA
Zatím ve WM2003 opravdu chybí...
- neexistuje (alespon co vim) fungujici ceska sw klavesnice!!!!!!
- obcas mi MDA vytuhne (ale to tuhlo i s predchozima ROMkama)
Opět chyba Dev.ROM !!!Mám v MDA čistou ROM WM2003 a i při velice intenzívním používání se mi ani jednou nestalo,že by mi MDA vytuhlo nebo jsem ho musel resetovat !!!

Dále v Dev.ROM blbne podsvětlení displeje...

Ted se objevila ROM s WM2003 primo od americke pobocky T-Mobile verze 4.00.10, ale zatim jsou ohlasy velmi divne, protoze tato romka je upravena pro radio 6.28 (americke frekvence) a nechodi s evropskym radiem zcela korektne, nekdo uz z toho vyseparoval jen tu ROMku bez radia, ale zatim nechci riskovat, pockam si na dalsi ohlasy. Hlavne se z teto verze neda upgradovat!!!!!

Ano tato ROM (4.00.010) je od T-Mobile US a bohužel v sobě osahuje i Radio část 6.21...Bohužel v Americe se používají pásma 900/1900MHz a tak pro nás naprosto nevyhovující!!!Proto radím všem kdo chtějí provést tento upgrade,aby se do této operace nepouštěly!!!Přístroj se stane nefunkčním...,nebo se prostě během flešování kousne a...je konec!!!
Proto je potřeba s této ROMky vyextrahovat soubor NBF a ten pak nahrát do MDA/XDA...Ale pozor!!!Pokud se vám podaří tuto ROMku nahrát do MDA/XDA tak cesta zpět je velice obtížná,pro někoho nemožná (nutnost použit SD kartu !!!).Já osobně používám tuto Americkou ROMku a jsem docela spokojen.Oproti Evropske ROMce přibylo pár věcí navíc,ale chybí SIM Toolkit !!!Taky chybí symbol "G" v ukazeteli síly signálu.
Jen upozorním,že všechny ROM s WM2003 jsou zatím testovací takže do finální se může lecos změnit...
milennium (336)|6.8.2003 16:41
[QUOTE="PetrBezruc"]Ahojky vsichni,
souhlasim s anonymem a mam uz taky v MDA zpatky ROMKu vod XDA-DEV, ja ale pouzivam vlastni upravenou kompilaci na bazi 1.1 verze s vyhazenejma blbostma jak vod XDA-DEV, tak od Microsoftu (sablony, demo wma atd.). 1.1 preferuju, protoze nektery veci v 1.2 jsou mi nanic a nejdou snadno vyhodit.Co se tyce funkcnosti, je to jinak to same (3.17.03 od O2).

Jinak ta PPC2003PE pro MDA, co jde stahnout z XDA-DEV je taky silne patchovana nekym, neni to originalni od O2, jsou tam evidentne veci, ktere tam urcite nedal Microsoft ani O2 (mozna i ten PacMan).

Jeste k XDArit.exe - verze 1.02 ma chybu (popsana vcetne odstraneni v diskusi - nutno prekompilovat), na nekterejch cteckach (s vice sloty pro ruzne karty) nechodi - mam kdyztak k dispozici vlastni kompilaci chodici spolehlive.

Ahojky
P.[/QUOTE]

Mluvíš sice,že WM2003 pro MDA je silně patchovaná,ale jakou verzi máš na mysli???Jen upřesním: Verze 4.00.001 - není patchovaná nikým,je to verze pro Qtek.A až na SIM Toolkit který terochu blbne,tak je bez závad.
Verze 4.00.005 - tak tuto verzi si můžeš stáhnout jen opatchovanou a to je bohužel velká smůla,protože některé věci v ní blbnou...A samotná ROMka je od O2..
Verze 4.00.010 je od T-Mobile (zatím jako jediná) a jsou v ní některé aplikace navíc.V podstatě je bez závad,funguje slušně,jediné co chybí je SIM Toolkit...
Bohužel všechny verze od Developers 1.1 a 1.2 jsou sice velice zajímavé a ve své podstatě jsou v nich užitečné aplikace navíc,ale blbnou !!!Blbne podsvětlení,špatně funguje suspend,některé aplikace v ROM pracují nekorektně,chybí možnost zamykání klávesnice atd.Než se se mnou začneš hádat,že tomu tak není,jen chci upozornit,že popsané chyby nejsou moc viditelné a pokud se objeví tak si uživatel může myslet,že je na vině něco jiného...Taky jsou tu zkušenosti více lidí,kteří tyto chyby zpozorovali (mezi nimi jsem i já) a v neposlední řadě se o tom hodně píše ve foru na xda-developers.Tím nechci říct,že Dev.ROM 1.1 a 1.2 jsou špatné,ba právě naopak,jen chci říct,že není třeba zatracovat orig.verze ROM.Osobně jsem si teď do MDA nahrál čistou ROM od T-Mobile s WM2003 a nemám žádné problémy které jsem měl s Dev.Rom... ]
null (0)|7.8.2003 15:46
Pod dojmem přízpěvků Jardy Lukáše (viz. diskuze) se chystám provést upgrade mojeho MDA, asi na verzi 3.17.03 (od O2) a radio 4.21 a mám dotaz jak tam dostanu zpátky moje věci ?

Předpokládám že moje soubory nahraju zpátky z PC, aplikace znova nainstaluju taky z PC.

1. Jak tam dostanu zpátky kontakty a záznamy z kalendáře ?

- Máte vyzkoušený nějaký ze zálohovacích programů, který běží na starší i novější verzi PPC2002 ? Předpokládám že by měly běžet všechny (je to přece stejný systém, ale nerad bych se dočkal překvapení)
- Jde to pomocí volby Backup/Restore přímo v ActiveSync ?


2. Můžou nastat nějaké problémy při případném nahrávání původní verze ?
Jde například nahrát zpátky starší verze radio části ?


3. Pojede mi na tom čeština LEng, která se dává na CD k T-mobile MDA ? Používám jen klávesnici a národní nastavení.
PavelR. (2184)|7.8.2003 16:00
[QUOTE]1. Jak tam dostanu zpátky kontakty a záznamy z kalendáře ?[/QUOTE]

... celkem jednoduse; pred updatem synchronizovat XDA/MDA s PC a po updatu vytvorit novy partnership a nechat si nasypat polozky z Outlooku zpet do PDA.

[QUOTE]
- Máte vyzkoušený nějaký ze zálohovacích programů, který běží na starší i novější verzi PPC2002 ? Předpokládám že by měly běžet všechny (je to přece stejný systém, ale nerad bych se dočkal překvapení)
- Jde to pomocí volby Backup/Restore přímo v ActiveSync ?[/QUOTE]

... jde, ale obecne se nedoporucuje delat obnoveni ze zalohy z jine (napr. starsi) ROM ...

[QUOTE]3. Pojede mi na tom čeština LEng, která se dává na CD k T-mobile MDA ? Používám jen klávesnici a národní nastavení.[/QUOTE]

... ano ... a i kdybyste instaloval plnou verzi, tak by fungovala, nicmene nebyly by prelozeny nektere aplikace PE casti plus samozrejme ty nove, ktere v Eurotel Dataphone popr. T-mobile MDA vubec nejsou (napr. SIM Toolkit) atd.

PavelR.
mouseman (24)|7.8.2003 17:56
Muzete me nekdo prosim poskytnout cistou neupravenou ROMku od T-Mobilu 4.00.010 jiz bez americkeho radia? Nebo alespon link!? Na XDA-DEV vsude nachazim pouze patchovane verze! Dekuji.
romisek_ce4you (5)|7.8.2003 19:58
Muzu mit dotaz ? Ma WinCe 2003 i wirelless modem ?
Diky
mouseman (24)|7.8.2003 21:11
[QUOTE="romisek"]Muzu mit dotaz ? Ma WinCe 2003 i wirelless modem ?
Diky[/QUOTE]

ne. wm2003 ho nema.
pokud tedy myslis sw modem abys mohl xda vyuzivat jako gprs modem k pc ci notebooku.
hybo (3107)|13.8.2003 22:30
Pak je tu asi porad jeste ta moznost pres servisni rezim a COM kabel.
romisek_ce4you (5)|14.8.2003 09:22
Jak pres servisni menu ? Pouzivam MDA k brouzdani po Netu pres PC pomoci wirelles modemu v MDA. To existuje i jina moznast ? Diky za odpoved.
hybo (3107)|14.8.2003 09:49
No, pokud to WM2003 zatim neumeji a chcete je, pak ohldne XDA ala modem via servisni menu vice na www.xda-developers.com
Wolferine_ce4you (5)|16.8.2003 16:50
A kde se da sehnat 'ciste' wm2003? Jo a nema nekdo zkusenosti s pripojneim pc pres mda s wm2003 k netu? Diky
edit:kde na tom webu xda-developers je to o tom pripojeni k netu?Dix
edit2:uz sem to nasel,mohl by mi ale nekdo rict jak nastavit pc abych jel pres mda na net pres gprs (mam eurotel datanonstop)
karlic (707)|19.8.2003 16:26
- PocketOutlook je trochu pomalejsi pri pripojovani k uctu, ale nabizi podpis a hlavne pocitadlo znaku u SMS, dale je pripraveny na dohrati pluginu pro MMS zpravy!!

Kde se da sehnat Plugin??

- nelze se odpojit od GPRS bez restartu phone casti!

Od GPRS se odpojuje podržením červeného čudlíku


- neexistuje (alespon co vim) fungujici ceska sw klavesnice!!!!!!

Mně funguje česká klávesnice LEng
Wuffi (1599)|19.8.2003 16:36
Mno me funguje normalne SunnySoft InterWrite 6.3!
Mno zajimalo by mne jinak proc kdyz zvoneni muze byt ve WMA, ke kontaktum muzu prirazovat jenom WAVka?:sarcastic:
Ale jinak zatim plna spokojenost...
BTW-kdyz uz jsme u toho - nevite kde by se dala sehnat nejaka pekna zvoneni ve WAV ci WMA? Neco hlasitejsiho:D
PavelR. (2184)|20.8.2003 07:51
[QUOTE="darthpet"]BTW-kdyz uz jsme u toho - nevite kde by se dala sehnat nejaka pekna zvoneni ve WAV ci WMA? Neco hlasitejsiho:D [/QUOTE]

... neco je zde.

PavelR.
Wuffi (1599)|20.8.2003 12:36
Diky za odpoved... Tahle zvoneni uz jsem zkousel a uprimne - nic moc... Tedy nekomu se libit mohou, ale... :D
Mno asi si budu muset neco zkonvertnout. Jenom me vazne zajima proc jde jednotlivym kontaktum prirazovat zvoneni pouze ve formatu .WAV, kdyz jinak se da na zvoneni nastavit WMAcko... :(
Mno mozna by taky nebylo od veci aby se zvuk prichozi SMS neradil mezi systemove zvuky ale mezi zvoneni... I kdyz uz i to ze zvoneni nespada pod systemove zvuky a ma vlastni regulator je pokrok... Jen by to chtelo nastaveni vibraci pro PDA a telefonni cast zvlast...
Snad se toho jeste dockame :))