Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výdrž n50 s minimálním podsvícením

dezo (7)|11.1.2006 20:58
Dobrý den,
v recenzi zařízení Acer n50p je udávána výdrž 3 hod 49 min, ovšem s maximalním podsvícením. Prohledal jsem fórum ale nenašel jsem konkrétní odpověd (jen odpovědi jako "baterie je v pohodě" apod.) na otázku, jak dlouho vydrží toto PDA s minimálním podsvícením. Pomocí PDA s BT nebo USB klávesnicí bych rád nahradil sešity ve škole. Potřebuji proto, aby PDA vydrželo alespoň 4,5 hodiny ryze kancelářské práce (pod tím s představuji psaní a čtení textů, žádné složité výpočty) a ještě zhruba 0,5 hod přehrávání mp3 cestou.

Splní Acer n50 mé požadavky? Nebude z hlediska delší výdrže výhodnější basic varianta s procesorem na frekvenci 312 MHz? Jak dlouho vydrží vaše n50 s min. podsvícením?

Předem díky
Dežo
Dzejkob (286)|11.1.2006 21:06
Myslim, ze by to zvladnout mel v pohode. Prinejhorsim se da podtaktovat procesor, cimz se vydrz taky o neco navysi. Nemam Acera n50, ale z vlastni zkusenosti vim, ze rozdil mezi minimalnim a maximalnim podsvicenim byva nekdy pomerne znacny. Ale asi by to chtelo jeste nekoho, kdo Acera vlastni, aby se k tomu vyjadril.
kubisz (1054)|11.1.2006 21:11
no mam uuuplne na tom predposlednim dilecku a nabijim ho tak po dvou az trech dnech :D ale ne souvisle prace :( jinak oficielne je 8h bez podsviceni...recenze rika "A kolik tedy Acer vydrží? Pokud se podíváte na grafy, zjistíte, že například v běžném testu vydržel na jedno nabití fungovat 3 hodiny 49 minut... Ostatní testy se nesou ve stejném duchu, například test při zapnutém WiFi a nulové aktivitě Acer skončil už po 2 hodinách a 23 minutách. ..."

MP3 ky vydrzel hrat alspon 4h v kuse a byl tak v pulce, film tak 2/3 az polovina baterky zbyva...
speed-komi (278)|11.1.2006 21:30
Mám n50. Neměj strach, to co potřebuješ ti určitě vydrží. A určitě i na vyšší podsvícení.
dezo (7)|11.1.2006 21:32
To kubisz:
A jakou verzi n50 vlastníte? Basic nebo Premium? Z vaší patičky to nedokážu vyčíst (o n50s jsem nenašel žádné informace). Podle mého názoru se musí rozdíl těch 208MHz na výdrži projevit. Otázkou je, jak do jaké míry.

To All:
Nenašel by se nějaký dobrotivec, který by udělal na n50(p,b) test programem SPB Benchmark (právě ten program, kterým je testována výdrž v recenzi) s min. podsvícením a simulací běžného kancelářského použití (bez aktivního BT a WIFI)?

Dežo
kubisz (1054)|11.1.2006 21:35
mam standard, 312 MHz...test klidne udelam, ale ten soft nemam...

add vydrz: kdyz sem mel este toshibu (520 MHz), tak sem ji SW podtaktovaval na 312 a myslim, ze se to nijak neprojevilo, max tak 10-20 minut...
dezo (7)|11.1.2006 21:44
Program SPB Benchmark je pro nekomerční užití zdarma ke stažení na: http://www.spbsoftwarehouse.com/products/benchmark/download.php?en

Dežo
ofr (61)|12.1.2006 11:20
dobrotivec test spustil a zatím běží - zatím jede hodinu a půl a ukazuje výdrž ještě na další tři hoďky - uvidíme ceelkový výsledek
ofr (61)|12.1.2006 14:07
tož po čtyřech a půl hodinách jsem test ukončil a zbývá ještě 10% baterky. Podsvícení jsem měl na 25%. Vzhledem k tomu, že ten test vytěžuje procesor neustále, si myslím, že do školu je to úplně v pohodě - nebudeš psát bez nějakých přestávek...
dezo (7)|12.1.2006 17:18
Děkuji dobrotivému uživateli Ofr za otestování n50p. Výsledky mě docela potěšily. Přesto bych ještě rád viděl, jak by v podobném testu obstál Acer n50b, neboť se domnívám, že oněch 208MHz, které má n50p navíc, baterii na výdrži příliš nepřidají. Apropos, nechtěl by si nějaký vlastník n50b udělat do nového roku radost dobrým skutkem a otestovat svůj stroj? ;-)

Jak jsem už psal výše, PDA chci používat spolu s klávesnicí (nejlépe USB) namísto sešitů ve škole. Nemáte představu, jaký odběr může taková klávesnice mít?

Dežo
ofr (61)|13.1.2006 07:44
pak mě ještě napadá:
1. druhá baterka
2. o přestávkách dobíjet
Johny_G (384)|13.1.2006 16:22
Nepročítal jsem to, tak nevím, jestli někoho neopakuju. Bez použití rezidentních aplikací mi vydrží 7:30 při výchozím nastavení podsvícení. Ztlumování už je partyzánština na zkažení očí. Klidně to i zvyš, o víc než půl hodiny ti to výdrž nesloží.
dezo (7)|13.1.2006 16:45
To Johny_G: Jaká hodnota podsvícení je výchozí a jakou verzi n50 vlastníš (P,B)?

Dežo
hanysek3099 (115)|13.1.2006 19:17
Osobně používám klasický N50 a usb od benqu mini buddy už půl roku na přednáškách a bez potíží mi vydržel i středeční maraton = celkem 7h předášek (dvě dvouhodinovky a tři hodinovky). Přez noc jsem nabyl, při hodinách psal a během pauz a případně pokud byla velká nuda tak netoval nebo pařil Wormsi. Takže 5-6 Hodin čistého času ve wordu myslím naprosto v pohodě.
PS: podsvícení mám na 30-40%
fretak (265)|15.1.2006 21:19
"Ztlumování už je partyzánština na zkažení očí. "

To urcite ne. Maximalne to nekdy muze unavit oci, ale urcite je "nekazi".
Johny_G (384)|16.1.2006 19:58
[QUOTE="dezo"]To Johny_G: Jaká hodnota podsvícení je výchozí a jakou verzi n50 vlastníš (P,B)?

Dežo[/QUOTE]

Vlastním klasickou n50, výchozí podsvícení je na 1/4, na přímém světle ho puštím naplno.
CommanderZ (1798)|16.1.2006 21:30
Ja se uz rok a pul divam na displej na minimum a oci mam jeste obe ;)
dezo (7)|16.1.2006 21:52
Děkuji za odpovědi, pomohly mi vybrat si konkrétní model PDA, Acer N50b.

Mám další dotaz, orientovaný na praktické použití koncepce PDA + klávesnice namísto sešitů. Možná by bylo vhodné založit další topic, takže pokud shledáte následující otázky silně offtopic, požádám nějakého admina o přesunutí...

Pokud se rozhodnu pro výrazně levnější variantu a koupím nějakou USB klávesnici, dostaví se problém, který člověka potká s jakoukoliv klávesnicí, která není přímo určena pro kapesní počítače nebo smartphony. Ten problém má jméno absence stojánku na opření PDA. Zajímalo by mě, jak / jestli to řešíte.

Zadruhé, obsahuje PocketWord editor vzorců anebo je možné pomocí stylusu nakreslit vzorec jako obrázek přímo do textového dokumentu?

Zatřetí, existuje nějaký PocketWord-like program, jenž dokáže pracovat s formátem OpenDocument?

Dežo