Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario a potíže s budíkem

mmoobbyy (136)|11.1.2006 13:59
Stále mi zvoní budík, který už je vypnutý - neexistuje. Vypnul jsem úplně všechno, soft reset, ale každé ráno budí, jako by se nechumelilo. Kde se to dá natvrdo (tím nemyslím hard reset) zrušit? Nedá se killnout nějaký ini soubor nebo tak něco :?: Díky moc.

vario (441)|11.1.2006 15:52
zkus "checknotifications" od "scarybear software"
RStein (2012)|11.1.2006 15:55
Tipmul bych si, ze jde o nejaky zaznam v notifikacich . Stahnete si tuto utlitku a vymazte neplatnou udalost
mmoobbyy (136)|11.1.2006 17:14
Je to .exe, tak az budu u compu, dam vedet, zatim diky.
JecminekMaselnik (464)|12.1.2006 21:10
mam s budikem opacny problem: nezvoni, kdy ma. Je-li qtek vypnuty (tedy gsm cast zije, nevim, jak stavu spravne rikat, vypnuty kratkym stiskem, nebo po timeoutu), nezazvoni mi budik kdy ma. Kdyz qteka po nejakem case treba v noci zapnu, tak treba ve 4 rano vidim na 2-3 sekundy 2:00 a az potom tam naskoci spravny stav hodin. I rano po zaspani zapnu telefon, vidim nejprve spatny cas, potom spravny a v notifikacich zmeskany alarm budiku.
Nemate nekdo podobny problem?
JOYSTICK (150)|12.1.2006 22:25
jo já měl stejný problém,vyřešil to ptravelalarm...
Saman_ce4you (1451)|12.1.2006 22:55
Taky pouzivam pTravelAlarm a jeste navic jsem udelal ten tweak s timeoutama, jak byl potreba na WM2003, a prodlouzil to na 60s a zatim je 100% spolehlivy..
zool_cz (64)|13.1.2006 14:16
Mam stejny problem jako JecminekMaselnik

nezazvoni a nezazvoni!!!

Vzdy zaspim a pak stisknu tlacitko power a zadam heslo a hned zmeskana udalost.....

Poradte nekdo neco nebo nejakou freeware nahradu pro WM5!!!
JecminekMaselnik (464)|13.1.2006 14:51
nainstaloval jsem si aplikaci alarm clock. Je velmi jednoducha, umi jenom jeden budik, ale funguje spolehlive a je free.
mmoobbyy (136)|13.1.2006 20:59
[QUOTE="RStein"]Tipmul bych si, ze jde o nejaky zaznam v notifikacich . Stahnete si tuto utlitku a vymazte neplatnou udalost[/QUOTE]

Díky za snahu, nainstaloval jsem chn a smazal všechny duplicity a 0x000. Potom mi přestalo jet ActiveSync. Nevím jestli to s tím souvisí, ale už jsem ho nerozchodil, následoval HR :(
RStein (2012)|13.1.2006 21:01
ANo, souvisi to s tim, smazal jste notifikaci, ktera spousti AS v momente, kdy pripojite zarizeni k pocitaci.
mmoobbyy (136)|13.1.2006 21:53
Myslel jsem, že ty červené duplicity a procesy 0x000 jsou prostě out, protože je v tom softu možnost defaultního nastavení pro jejich výmaz. Asi nejsou :? Zkusil jsem to nejdříve nalogovat, ale nic mi to něřeklo, mám první MDA ... Příště se zeptám . Můžete mi (a asi nejen mně) poradit, jak nejlépe určím tu vyhnilou notofikaci? Je nějaká záchrana, pokud smažu něco omylem?Díky.
RStein (2012)|13.1.2006 22:03
Zadnemu SW neverte uplne :), CheckNotifications umoznuji i rucni vymazani - u vas jste mel hledat notifikaci clock.exe typu CNT_CLASSICTIME, kterou muzete dobre identifikovat podle textu dialogu, ktery je zobrazen budikem (v Check Notifications dialog text).

NIKDY nemazte, kdyz nevite, co presne delate, udalosti AppRunAfter/At*. Kriticke jsou hlavne udalosti APPRUNAFTERRNDISDETECTED apod.

Ano, notifikace lze programove znova zalozit. Kdyz si priste opiste vsechny argumenty udalosti, tak vam poslu script, kterym udalost znovu zalozite.
mmoobbyy (136)|13.1.2006 22:13
Mno, mám co dohánět :D
Saman_ce4you (1451)|13.1.2006 22:15
Memmaid ukazuje detailnejsi info z notifikacni db nez checknotication, navic umi i pridavat. (Vim ze te je jako jit s kanonem na vrabce, ale jsem musel zminit tuto moznost :D )
vario (441)|13.1.2006 22:23
[QUOTE="mmoobbyy"]Myslel jsem, že ty červené duplicity a procesy 0x000 jsou prostě out, protože je v tom softu možnost defaultního nastavení pro jejich výmaz. Asi nejsou :? .[/QUOTE]
to je zvláštní, už delší dobu "jedu" na default, mám obojí zaškrtnuté a tím pádem mažu a zatím jsem neměl žádný problém
JecminekMaselnik (464)|18.1.2006 19:46
nakonec jsem problem s budikem vyresil instalaci freeware mort player, ktery obsahuje i budik, navic umi taky nastavit libovolnou mp3 ci ogg skladbu. Ma jeden budik pro kazdy den v tydnu nekolik repeateru (co hodinu, kazdy den apod.). Funguje to hezky a legalne zdarma. App nemusi byt spustena, jedinu maly bug ktery ma je ten, ze aby se vzbudila, musi byt aktivni modem link (klidne USB)
XTR_ce4you (52)|19.1.2006 07:00
[QUOTE="JecminekMaselnik"]nakonec jsem problem s budikem vyresil instalaci freeware mort player, ktery obsahuje i budik, navic umi taky nastavit libovolnou mp3 ci ogg skladbu. Ma jeden budik pro kazdy den v tydnu nekolik repeateru (co hodinu, kazdy den apod.). Funguje to hezky a legalne zdarma. App nemusi byt spustena, jedinu maly bug ktery ma je ten, ze aby se vzbudila, musi byt aktivni modem link (klidne USB)[/QUOTE]


No uprimne byl bych rad, kdyby tomu tak bylo, ale osobne zacinam byt presvedcen, ze jakokoliv aplikace treti strany tento problem nevyresi a ani nemuze, protoze nebuzeni ma na svedomi laicky receno "zamrzani" systemoveho casu pri prevodu do time modulu.
A tady je ten zakopany jezevcik, to je misto kam sahaji i ostatni aplikace pro info, kolik ze to vlastne je hodin a mam-li zacit uz pipat nebo jeste ho necham spat ...

Takze jestlize te vzbudil dnes, nemusi tomu tak byt zitra :( a to me zacina vadit.

Nenasel nekdo nejake systemove reseni na urovni tweaku???? PLS!!!
JecminekMaselnik (464)|19.1.2006 07:43
myslim, ze jsi mimo, spolehlive funguji i jine aplikace, jako travelclock, alarm clock apod. Aplikace treti strany je naopak v tuto chvili jedine reseni.
XTR_ce4you (52)|19.1.2006 08:05
[QUOTE="JecminekMaselnik"]myslim, ze jsi mimo, spolehlive funguji i jine aplikace, jako travelclock, alarm clock apod. Aplikace treti strany je naopak v tuto chvili jedine reseni.[/QUOTE]

mimo mozna, ale ani jedna z tebou jmenovanych aplikaci nedozala upozornit na opakovany budik vice jak 3x spravne ... a do tveho seznamu pridam:

fizz traveler
spb time
worldmate

a hned dodavam, ani ty to nezvladli ... mas-li dalsi, posli, hned to testnu!

A doplnim ... vse se projevuje (tedy lepe receno nefunguje) jen pri flight modu.
Saman_ce4you (1451)|19.1.2006 08:41
Jak jsem jiz psal drive, me pTravelAlarm funguje na 100% uz vic jak dva tydny.. Muzu snoozovat treba 5x, porad je spolehlivy. Udelal jsem tweaky na zvetseni resuming timeoutu...
JecminekMaselnik (464)|19.1.2006 09:05
testoval jsem alarm clock, travelalarm a spb time. Kazde tyden (tzn. 5 budiku, ne opakovanych, protoze nevstavam denne stejne). Nemel jsem jediny problem se snoozem, se zpozdenim zvoneni s nezvonenim ci cimkoli podobnym. Vestaveny budik, pouzil-li jsem ho pres noc, mi nezvonil spravne nikdy.
Souhlasim ale s tim, ze by chtelo neco vymyslet na normalni fungovani hodin zarizeni i ve vypnutem stavu.
mmoobbyy (136)|19.1.2006 11:13
S nebuzením jsem zatím neměl jediný problém, budík mám každý den jinak, někdy na jeden den několik, funguje jak při vypnutém tak při zapnutém Variu :)) Letadlo nepoužívám, tak nevím. I bych přežil to zvonění co mi tam bloudilo, ale že si to pamatovalo zrovna těch 05:30 mě prudilo. Připadá mi dost divný, shánět a testovat aplikace pro funkčnost, kterou uměl každý druhý mobil před pěti lety a moje deset let starý hodinky :((
XTR_ce4you (52)|20.1.2006 07:23
[QUOTE="Saman"]Jak jsem jiz psal drive, me pTravelAlarm funguje na 100% uz vic jak dva tydny.. Muzu snoozovat treba 5x, porad je spolehlivy. Udelal jsem tweaky na zvetseni resuming timeoutu...[/QUOTE]

prozraď mě prosím ty tweaky co si udělal ...


Dnes jsem se nechal "vzbudit" pTravelAlarmem (ve verzi 02.05.05) a přesně o 1.5hod později :mad: a nebýt nějakého upozornění u úkolu tak spím jak šípková Růženka ještě teď a prosím nekamenujte mě s tím jak se mimo a bůhví co ještě, vážně to nedělám abych byl zajímavý, prostě mi to jen nejde a podle XDA-DEV nejsem zdaleka jediný a i tam to řeší bezúspěšně, takže budu rád, když české hlavičky mi poradí.
macula_ce4you (691)|20.1.2006 07:41
Tak to jsme na tom úplně stejně. Včera jsem nainstaloval a dnes mě neprobudil (pTravelAlarm). Dříve na iPaqu 4150 jsem používal Pocket WakeUp 1.1, který mě pravidelně budil (bez jakéhokoliv dalšího tweaku). Na Variu pravidelně budil tak 3 dny a a najednou nic. Zde, na xda-developers se tento problém taky řeší a odkazují tam na tuto stránku, kde jsou nějaké hodnoty v registrech. Po zkontrolování v registrech tam mám nastaveno u položky WakeupPowerOff hodnotu 180. U Wakeup Tweaku se myslím dodporučovala hodnota 60. Tak nevím.
Saman_ce4you (1451)|20.1.2006 08:33
Nekde tady na forech je odkaz na original, v podstate jde o tohle:
Ten tweak spociva v zvetseni doby pro po kterou system provadi po pulnoci maintenance notif. databaze nez system znova usne:
[CODE][HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts">
"ACResumingSuspendTimeout"=dword:0000003C
"BattResumingSuspendTimeout"=dword:0000003C[/CODE]
Defaultne tam je 15(0xF). Ja tam mam 60. Zalezi na poctu notifikacnich polozek. Pokud mate v kalendari 200 upozornovani tak ten cas bude potreba asi vetsi, treba 4 min.
Maartin (33)|20.1.2006 08:55
to me pTravelAlarm vzbudil, ale trochu divnym spusobem: v dobe, kdy ma budit udelalo Vario SR a budik se ozval az po nabootovani :)
XTR_ce4you (52)|20.1.2006 13:58
[QUOTE="Saman"]Nekde tady na forech je odkaz na original, v podstate jde o tohle:
Ten tweak spociva v zvetseni doby pro po kterou system provadi po pulnoci maintenance notif. databaze nez system znova usne:
[CODE][HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts">
"ACResumingSuspendTimeout"=dword:0000003C
"BattResumingSuspendTimeout"=dword:0000003C[/CODE]
Defaultne tam je 15(0xF). Ja tam 60. Zalezi na poctu notifikacnich polozek. Pokud mate v kalendari 200 upozornovani tak ten cas bude potreba si vetsi, treba 4 min.[/QUOTE]

Diky, vyzkousim ... svihnul jsem tam 4min a uvidim

JOYSTICK (150)|20.1.2006 20:47
to mmoobbyy
jak tě to může vzbudit vypnutý?to ani není technicky možný......???
JecminekMaselnik (464)|20.1.2006 22:05
nejspise mysli takovy ten stand by stav vyvolany kratkym stiskem power.
XTR_ce4you (52)|21.1.2006 08:30
Takže dnes jsem dosáhl dílčích úspěchů, vzbudil mě dnes přesně v nastavenou dobu, tak jsem zkusil SNOOZE - včera jsem trochu popíjel, no znáte to ;) a co myslíte ...
zaspal jsem

Ale za pokrok to považuji, budu pokračovat dál v nastavení ...
mmoobbyy (136)|21.1.2006 09:47
[QUOTE="JecminekMaselnik"]nejspise mysli takovy ten stand by stav vyvolany kratkym stiskem power.[/QUOTE]

Je to tak :yes:
JecminekMaselnik (464)|21.1.2006 10:20
zkusil jsem nainstalovat novou romku a na systemovy budik to nema bohuzle vliv.
(a to jsem zkusil i ty tweaky, co o nich psal Saman) Taky mi na nove romce prestal fungoval budik mortplayeru. Jeste ze chodi aspon alarmclock. To je fakt na pendrek:-(
mtcz (4)|21.1.2006 15:53
Pridam take svoji trosku do mlyna:
Jediny budik, ktery mi funguje je pTravelAlarm, ale musel jsem stahnout nejakou lepsi verzi (podpora WM5), link uz nemam, ale nasel jsem ho v tom velkym threadu, co admini zavreli.
pTravelAlarm neni bez chyby. Pokud vypnu vsechny zvuky, nebudi. Obcas pred budikem udela SR, ale potom budi (takze WM5 se nazral a koza zustala cela).
Z hlediska spolehlivosti nemam namitek (akorad si musim dat pozor, abych pred usnutim nevypinal vsechny zvuky).
Funguje nekomu nejaky jiny budik (spolehlive)?
Maartin (33)|21.1.2006 15:59
me pTravelAlarm funguje i tehdy, kdyz vypnu vsechny zvuky. Reset v cas buzeni sem uz taky zazil.
JecminekMaselnik (464)|21.1.2006 20:38
uz jsem to psal, jednoduchy alarm clock mi funguje na 100%
XTR_ce4you (52)|21.1.2006 21:14
[QUOTE="JecminekMaselnik"]uz jsem to psal, jednoduchy alarm clock mi funguje na 100%[/QUOTE]

kterou aplikaci mas na mysli? posli link, pls

XTR_ce4you (52)|22.1.2006 07:31
Vcerejsi nadseni bylo predcasne, dnes uz zase nebudil, ale Wizard si na me pripravil nove prekvapeni, kdyz po 'srovnani' casu zacal budit vydal takove skreky, ze jsem se az lekl ...

Nic, pockam jeste na link na vyse popsanou utl, ktera 100% budi a uvidime.
vario (441)|22.1.2006 08:53
myslím, že kolega myslel tento
zool_cz (64)|22.1.2006 12:21
[QUOTE="XTR"]Vcerejsi nadseni bylo predcasne, dnes uz zase nebudil, ale Wizard si na me pripravil nove prekvapeni, kdyz po 'srovnani' casu zacal budit vydal takove skreky, ze jsem se az lekl ...

Nic, pockam jeste na link na vyse popsanou utl, ktera 100% budi a uvidime.[/QUOTE]
--------------------------------------------------------------------------------------------
Stavalo se mi uplne to same! Nebudil budik a pak uz ani pripominky z kalendare!
Dokonce prestal fungovat budik i v Mort playeru.

Vzdy kdyz sem zarizeni probudil najednou vsechny pripominky a budik zacali hrat ale leckdy tak ze sem se az lek! (Proste se to strasne sekalo)

Uz jenom samotne probuzeni systemu po stisknuti tlacitka On/Off a nasledne tuknuti na Start -> Programy a nic system stoji a nic nedela asi tak 20 - 30 vterin a pak se nejednou vse spusti!

Podle me dochazi k zamrzani systemoveho casu po vypnuti displeje kratkym stisknutim tlacitka On/Off

Rozhodl sem se ze udelam HR ale predtim jeste otestuju nejake aplikace ktere nevim jestli budou chodit a az pak udelam HR.
Tak sem odinstaloval par aplikaci abych mel misto na nove a svete div se najednou vsechno zacalo fungovat!!!

Budik budi, pripominky pripominaji a system po probuzeni jiz 20 - 30 vterin netuhne ale muzu pracovat hned!!!

A co sem tedy odinstaloval???

Skype (konkretne ten pro LOW CPU)
Mort Player
Flash Plugin
TV_PDA
Clearnotify
Checknotifications

A ktera aplikace to podle me zpusobuje?
SKYPE!!!

Protoze kdykoliv ted zapnu MDA nebo ho jen probudim nebo SR vzdy po zadani kodu mi to napise:
Chyba Upozorneni
Aplikaci\Program Files\Skype for Pocket Pc\Skype.exe nelze spustit!
Takze vlastne nabihal po kazdem probuzeni systemu a tuhnul mi me MDA

Prohledal sem v Total Commanderu Registry ale Skype nikde!
Prohledal sem soubory ale Skype byl jen v nejakem logo!

Takze ted jeste vyzkousim nejake ty aplikace a pak HR protoze takovahle hlaska po kazdem zapnuti neprichazi v uvahu!!!

A Rozhodne tam uz nebudu davat Skype!

Po HR se ozvu jestli se moje predpoved potvrdi......

Testovani zdar.....

:) :)) ;)
RStein (2012)|22.1.2006 16:06
Nemusite delat HR, tohle je klasicka notifikace - stahnete CheckNotifications, najdete SKYPE notifikaci a smazte ji.
XTR_ce4you (52)|22.1.2006 16:16
[QUOTE="Zool"]
A co sem tedy odinstaloval???

Skype (konkretne ten pro LOW CPU)
Mort Player
Flash Plugin
TV_PDA
Clearnotify
Checknotifications

A ktera aplikace to podle me zpusobuje?
SKYPE!!!
[/QUOTE]

Ani jednu z tebou popisovaných aplikací nemám a neměl jsem nikdy nainstalovanou, přesto mi to dělá také, jsem proto velmi skeptický k tomu, že se ti to po HR podaří zprovoznit ke 100% spokojenosti.
zool_cz (64)|22.1.2006 17:23
[QUOTE="RStein"]Nemusite delat HR, tohle je klasicka notifikace - stahnete CheckNotifications, najdete SKYPE notifikaci a smazte ji.[/QUOTE]

To vim ale jeste chci vyzkouset par aplikaci a pak udelam HR!!!

Kdyz je odinstaluju tak tam stejne zustane po nich bordel jak souborovy tak v registrech!

------------------------------------------------------------------------------------------
add XTR:

Nemel si nic z toho naistalovanyho a stejne ti to dela???
Hm tak to sem sam zvedavej kdo tuhle zahadu vyresi........
vario (441)|22.1.2006 21:36
zkoušel jste někdo phonealarm 1.30 beta? odkaz na stažení verze beta, která má podporovat wm 5.0 je vlevo
JecminekMaselnik (464)|23.1.2006 09:25
phonealarm neni app pro "budikove" pouziti. V zasade jde o customisaci systemovych alarmu a notifikaci a umi take profily. Celkem zajimave, o neco vychytanejsi nez zenphone, ale taky 15 eur misto 5-ti za zenphone. V bete je trial 60 dnu.
macula_ce4you (691)|25.1.2006 07:35
[QUOTE="macula"]Tak to jsme na tom úplně stejně. Včera jsem nainstaloval a dnes mě neprobudil (pTravelAlarm).[/QUOTE]

Nakonec jsem zjistil, že se mi tam zřejmě hádali původní notifikace z Pocket WakeUp. Po promazání, začal pTravelAlarm budit spolehlivě. Také jsem provedl "Šamanův" zásah do registrů a hodnotu 15 jsem nastavil na 60.
[CODE][HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Power\Timeouts">
"ACResumingSuspendTimeout"=dword:0000003C
"BattResumingSuspendTimeout"=dword:0000003C[/CODE]
mmoobbyy (136)|26.1.2006 23:40
Po instalaci SBP Pocket Plus 3.0.4 Build 4195 přestalo chodit odložení budíku (zazvoní - Nabídka - Připomenout po x minut), Vario nezazvonilo a vyhodilo zameškanou událost. Po zapnutí v SPB/Tools/Advanced Settings/ Enable Repeating Alarm Support už je to zase ok. Pro změnu neupozorňuje na Událost zadanou v Kalendáři. Pokud ji zadám jako Úkol, je to OK. Smazal jsem duplicity přes Check Notifikations (tentokrát žádný problém s Acive Sync :)) ) SR, ale upomínky v kalendáři stále neupomínkují. Žádné nastavení v SPB jsem nenašel, ale možná tam někde je:?:

2 RStein: Nevíte, jak má vypadat notifikace pro Kalendář Díky.
RStein (2012)|26.1.2006 23:56
Notifikace pro kalendar:

Application:Calendar.ëxe
NOTIFY_TYPE: CNT_CLASSICTIME
EVENT_TYPE: None
DIALOG_TITLE: [Odkaz na POOM polozku]
DIALOG_TEXT: [Text zobrazeny v dialogu]
mmoobbyy (136)|27.1.2006 00:18
Ještě jednou díky. Tak tuto notifikaci tam nemám a určitě jsem ji nesmazal. Nevytvoří se ani zadáním nové události. Před instalací SBP kalendář normálně fungoval, CHN jsem pustil, až když jsem dneska málem prošvihl jednání :( Přirozeně to nepomohlo...
JecminekMaselnik (464)|27.1.2006 08:44
mam spb pocket plus 3.0.0 build 3652 a kalendar mi v poradku funguje.
Jinak jsem vyzkousel na budik takovou "ojebavku" udelal jsem si v zenphone profil, ktery na baterku nevypina zarizeni, jenom podsviceni a mam jej nastaveny na pravidelnou aktivaci ve 4 rano a deaktivaci v 8 rano. Zatim to zkousim druhy den, ale zda se, ze switchnuti zenphone profilu nema problem problem a kdyz je zarizeni zapnute funguje jak vestaveny budik, tak treba mortplayer.
Vim ze je to takove drbani se spatnou rukou za spatnym uchem, ale zatim to vypada nadejne.