Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TT5 + n35 - ztráta nastavení GPS

tortoise (546)|11.1.2006 10:23
Obrátil se na mě kamarád, jestli prý nevím, proč jeho TT5 na Aceru n35 zapomíná nastavení GPS. Normálně prý funguje a najednou se stane, že po zapnutí píše, že nemá zařízení GPS. Tak se vleze do nastavení GPS a tam je "Bezdrátové zařízení TomTom". Změní to zpět na Ostatní kabelové GPS na portu Navagator, ale tak do týdne to má opět zpátky na Bezdrátovém zařízení TomTom. Ostatní nastavení TT5 jsou v pořádku, ztratí se jen údaj o použité GPS.
Má s tím někdo zkušenosti, proč se to děje a co se s tím dá provést?
Vladimír Synek (14)|12.1.2006 09:29
V poslední době jsem kamarádům instaloval celkem 3x Acer n35 a dá se říct, že problém nebyl. Pokud překousneš případnou nejapnou OT poznámku, tak tento nápis se mě objevoval jen pokud není vysunuta GPS anténa = nepracuje přijímač = nebliká modrá LEDka.

Vláďa
Gattor (32)|12.1.2006 10:25
no jasny, to je nejaka blbost. jednoduse proved hard reset (po zazalohovani), nainslauj TT a zkus to znova.
tortoise (546)|12.1.2006 10:35
On není třeba hardreset, stačí vlézt do nastavení a místo Bezdrátové TomTom GPS nastavit Ostatn kabelové, port NAVAGATOR a je to. Akorát je to otravný.
Vally (91)|23.1.2006 07:36
[QUOTE="tortoise"]Obrátil se na mě kamarád, jestli prý nevím, proč jeho TT5 na Aceru n35 zapomíná nastavení GPS. Normálně prý funguje a najednou se stane, že po zapnutí píše, že nemá zařízení GPS. Tak se vleze do nastavení GPS a tam je "Bezdrátové zařízení TomTom". Změní to zpět na Ostatní kabelové GPS na portu Navagator, ale tak do týdne to má opět zpátky na Bezdrátovém zařízení TomTom. Ostatní nastavení TT5 jsou v pořádku, ztratí se jen údaj o použité GPS.
Má s tím někdo zkušenosti, proč se to děje a co se s tím dá provést?[/QUOTE]

Jestli ten tvůj kamarád nemá třeba nainstalovanej GPS GATE.Jestliže se udělá soft reset,GPS Gate se vypne.Musí se znova spustit a po té najet do TT5.To mě dělalo GPS na Aceru problém s určením polohy.Z ničeho nic na ulici se vyhodila pozice o 100m vedle a Miloslav začal hulákat abych se obrátil atd.Takže jsem udělal soft reset,pustil znova TT5 a pak celou cestu z Brna do K.Varů byla pohoda.Někdo má podobné zkušenosti:?: :?:
MLB (105)|24.1.2006 09:04
[QUOTE="Vally"][QUOTE="tortoise"]Obrátil se na mě kamarád, jestli prý nevím, proč jeho TT5 na Aceru n35 zapomíná nastavení GPS. Normálně prý funguje a najednou se stane, že po zapnutí píše, že nemá zařízení GPS. Tak se vleze do nastavení GPS a tam je "Bezdrátové zařízení TomTom". Změní to zpět na Ostatní kabelové GPS na portu Navagator, ale tak do týdne to má opět zpátky na Bezdrátovém zařízení TomTom. Ostatní nastavení TT5 jsou v pořádku, ztratí se jen údaj o použité GPS.
Má s tím někdo zkušenosti, proč se to děje a co se s tím dá provést?[/QUOTE]

Jestli ten tvůj kamarád nemá třeba nainstalovanej GPS GATE.Jestliže se udělá soft reset,GPS Gate se vypne.Musí se znova spustit a po té najet do TT5.To mě dělalo GPS na Aceru problém s určením polohy.Z ničeho nic na ulici se vyhodila pozice o 100m vedle a Miloslav začal hulákat abych se obrátil atd.Takže jsem udělal soft reset,pustil znova TT5 a pak celou cestu z Brna do K.Varů byla pohoda.Někdo má podobné zkušenosti:?: :?: [/QUOTE]


Myslím že problém je v citlivosti Acer n35. Vlastnil jsem ho stejně jako můj kolega. Nyní mám jinou GPS a pokud porovnáme citlivost, tak to je nesrovnatelné. Jeden z příkladů je rychlost zachycení a udržení signálu.:D Za určitých podmínek mám signál i uvnitř místnosti, kdežto on v tu chvíli ani u okna.
Vally (91)|24.1.2006 09:59
[QUOTE="MLB"][QUOTE="Vally"][QUOTE="tortoise"]Obrátil se na mě kamarád, jestli prý nevím, proč jeho TT5 na Aceru n35 zapomíná nastavení GPS. Normálně prý funguje a najednou se stane, že po zapnutí píše, že nemá zařízení GPS. Tak se vleze do nastavení GPS a tam je "Bezdrátové zařízení TomTom". Změní to zpět na Ostatní kabelové GPS na portu Navagator, ale tak do týdne to má opět zpátky na Bezdrátovém zařízení TomTom. Ostatní nastavení TT5 jsou v pořádku, ztratí se jen údaj o použité GPS.
Má s tím někdo zkušenosti, proč se to děje a co se s tím dá provést?[/QUOTE]

Jestli ten tvůj kamarád nemá třeba nainstalovanej GPS GATE.Jestliže se udělá soft reset,GPS Gate se vypne.Musí se znova spustit a po té najet do TT5.To mě dělalo GPS na Aceru problém s určením polohy.Z ničeho nic na ulici se vyhodila pozice o 100m vedle a Miloslav začal hulákat abych se obrátil atd.Takže jsem udělal soft reset,pustil znova TT5 a pak celou cestu z Brna do K.Varů byla pohoda.Někdo má podobné zkušenosti:?: :?: [/QUOTE]


Myslím že problém je v citlivosti Acer n35. Vlastnil jsem ho stejně jako můj kolega. Nyní mám jinou GPS a pokud porovnáme citlivost, tak to je nesrovnatelné. Jeden z příkladů je rychlost zachycení a udržení signálu.:D Za určitých podmínek mám signál i uvnitř místnosti, kdežto on v tu chvíli ani u okna.[/QUOTE]

Určitě,to s tebou souhlasím,můj známej má Typhoon a také chytil signál uvnitř mísnosti a Acer ten nemá šanci,to člověk,když to chce vyzkoušet,tak musí ven teď do těch mrazů a až pak může být hrdý,že má signál.
MilanSu (823)|24.1.2006 14:13
[QUOTE="Vally"]
Určitě,to s tebou souhlasím,...i,to člověk,když to chce vyzkoušet,tak musí ven teď do těch mrazů a až pak může být hrdý,že má signál.[/QUOTE]
A my co mame podkrovi, tak lezime na gauci a stresnim oknem jde plny signal ....:) :) , to je pak planovani
Vally (91)|24.1.2006 15:24
[QUOTE="MilanSu"][QUOTE="Vally"]
Určitě,to s tebou souhlasím,...i,to člověk,když to chce vyzkoušet,tak musí ven teď do těch mrazů a až pak může být hrdý,že má signál.[/QUOTE]
A my co mame podkrovi, tak lezime na gauci a stresnim oknem jde plny signal ....:) :) , to je pak planovani[/QUOTE]

:evil: :disgusted: :)) :D
Jan Jaroš (5)|24.1.2006 17:37
MilanSu: koukám, že máš 2003SE - nepadá ti TomTom? Mě padá neustále, už jsem se skoro rozhodl dát starou verzi operáku.
tortoise (546)|24.1.2006 22:10
[QUOTE="Vally"]Jestli ten tvůj kamarád nemá třeba nainstalovanej GPS GATE.[/QUOTE]
Dík za tip, na tuti nemá. Čistá n35 + TT5.
MilanSu (823)|25.1.2006 00:50
TT mi nespadl jeste nikdy, si myslim. Obcas se nekdy stane, ze nemuze chytnout signal, ale to bylo i pred WM2003SE. Jakou mas verzi, ja mam 5.21
Vally (91)|25.1.2006 08:19
Myslím si,že operační systém na to nemá vliv.Mě teda taky ještě ani jednou nespadl.Verze 5.21
ondris_ce4you (3)|27.1.2006 08:58
[QUOTE="Jan Jaroš"]MilanSu: koukám, že máš 2003SE - nepadá ti TomTom? Mě padá neustále, už jsem se skoro rozhodl dát starou verzi operáku.[/QUOTE]

Ahoj- mám 2003SE na hw6515-a tom-tom mi padá taky-myslíte,že stará verze
operačního systému by pomohla?
sh0tek_ce4you (163)|30.1.2006 22:46
[QUOTE="Jan Jaroš"]MilanSu: koukám, že máš 2003SE - nepadá ti TomTom? Mě padá neustále, už jsem se skoro rozhodl dát starou verzi operáku.[/QUOTE]
Ja ho skousim asi 2 tydny a jeste mi nespad, a to ho mam zaply porad (denne cca 4 hod v aute za sklem), i kdyz jezdim znamou trasu, jen abych ho provetral a nasel musky. Zatim musim zaklepat...
Vally (91)|31.1.2006 07:47
[QUOTE="ondris"][QUOTE="Jan Jaroš"]MilanSu: koukám, že máš 2003SE - nepadá ti TomTom? Mě padá neustále, už jsem se skoro rozhodl dát starou verzi operáku.[/QUOTE]

Ahoj- mám 2003SE na hw6515-a tom-tom mi padá taky-myslíte,že stará verze
operačního systému by pomohla?
[/QUOTE]
Podle mého mínění to vůbec není operačním systémem.2003 SE se od 2003 moc neliší a program se v systemu prostě spustí a pracuje.Zkus ho odinstalovat a nahrát znova.Používám TT5 5.21 už asi dva měsíce,teď jsem i provětral německo a francii a bez problémů
giby_r (3)|10.7.2006 09:42
mám N35 a tomtom mi nedělá žádné problémy, co tak vím, tak problémem může být nedostatek volného místa na SD (tomtom potřebuje údajně mít nějaké místo volné...tuším nejlépe 200MB), další problémy mohou být způsobeny zapnutými POI. (což se v mém případě také neděje)

Co se týče nastavení GPS, žádné "zapomínání" se mi nestává.
Vally (91)|10.7.2006 10:57
[QUOTE="giby_r"]mám N35 a tomtom mi nedělá žádné problémy, co tak vím, tak problémem může být nedostatek volného místa na SD (tomtom potřebuje údajně mít nějaké místo volné...tuším nejlépe 200MB), další problémy mohou být způsobeny zapnutými POI. (což se v mém případě také neděje)

Co se týče nastavení GPS, žádné "zapomínání" se mi nestává.[/QUOTE]už jsem to vyřešil,bylo to opravdu SD kartou,nevím jestli nedostatkem,ale spíš byla asi pomalá na rychlost čtení,teď mám jinou a vše funguje bez problémů :cool: