Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario vs. Oskar SIM + eBankovni zpravy

Milouss (103)|11.1.2006 09:12
Ahoj vsem,

rad bych Vas pozadal o pomoc. Koupil jsem sve pritelkyni k Vanocum MDA Vario od TM, pouziva v nem Oskar SIM a zaroven pouziva banking od eBanky. Overovaci klic se ji posila jako bankovni zprava.
A tady je nas problem. Na predchozim telefonu (nejakej samsung) ji ty bankovni zpravy chodily temer okamzite. Na Variu ji prijde prvni za par sekund, ale dalsi prijde trebas az po 10 minutach. Staci restart Varia a prvni zase prijde rychle.

Nemate nejakou ideu, co s tim mohu udelat, aby ji to chodilo rychle?

Dovedete si predstavit, co mi dalo prace ji presvedcit, ze PDA je pro ni to prave, tak ze uz si manageruje cas, kontakty, synchronizuje s outlookem, stahuje maily, naviguje s GPS. Tak snad mi to takova prkotina, jako bankovni zpravy nezkazi...

Predem diky moc za pomoc.

Milouss
Milouss (103)|11.1.2006 09:17
Tak ted mi psala, ze prijela do Strasnic v Praze a tam ji to chodilo temer okamzite.
Myslite, ze to muze mit vliv, kde zrovna je?

Milouss
Zdenek Malinsky (9781)|11.1.2006 12:04
1. U eBanky to jde snad řešit i jinak, než přes SMS - E-Mail, internet...
2. Mám pocit, zda není problém u Oskara. Když jsem ho míval, chovalo se tam všechno "divně" a i teď, když někomu na Oskara volám z ET nebo T-Mo trvá spojení déle, než do jiné sítě a druhá strana je slyšet hůře, než u jiných operátorů. Rovněž SMS z Oskar brány chodí chaoticky a jsou doručovány napřeskáčku a co hůř, nekdy s velkým zpožděním. Mám vyzkoušeny všechny operátory, ale na Oskara bych spoléhal až na posledním místě.
No, nechci nasazovat na Oskara, možná je i problém ve Variu. Vyzkoušej (pokud je to možné) se SIM jiného operátora.
Milouss (103)|11.1.2006 12:48
1) to neni SMS banking, ale internet banking, kde autorizacni kod je predavan pomoci tzv. bankovni zpravy a ty prave chodi pomalu.

2) obecne problem s Oskarem nemame, ani ja ani pritelka, ikdyz uznavam, ze Eurotel to ma vse asi zmaknute lepe, nebo alespon mel.

Prijde mi, jakoby byl problem v te aplikaci, ktera vyuziva sluzeb Sim toolkit... Ale neumim to za nic uchopit, abych se o tom presvedcil.

I tak ale diky za reakci.

Saman_ce4you (1451)|11.1.2006 13:24
No, me taky neprijde aplikace STK nejak vymakana.. Po prichodu zpravy to nevzbudi MDA, kdyz to otevru, app zustava viset, a navic, kdyz to necham uvnitr menu, tak se po case samo nezavre a nechodi tak dalsi zpravy.

Asi zkusim pouzit verzi z nejaky jiny ROM, bud qteka nebo TMO UK.
PavelR. (2184)|17.1.2006 22:21
[QUOTE="Milouss"]1) to neni SMS banking, ale internet banking, kde autorizacni kod je predavan pomoci tzv. bankovni zpravy a ty prave chodi pomalu.[/QUOTE]

... mam Qtek 9100, SIMOskar/Vodafone, autentizacni SMS mi od eBanky chodi okamzite (i opakovane) ...

PavelR.
mr_syck (55)|18.1.2006 10:17
Taky s tim nemam problemy (Oskar). Chodily v pohode na puvodni t-mobile ROM a ted i na nejnovejsi QTEK ROM
Milouss (103)|18.1.2006 10:24
Panove, diky za reakce.
Bylo by mozne aplikaci STK napr. z qteka prenest na TM distribuci?
JecminekMaselnik (464)|18.1.2006 19:41
to neni aplikace ale servis a na tmobile ROM ji mas tutove taky.