Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - synchronizace Seznamu volání do Deníku v PC Outlooku

Milan Švec (938)|10.1.2006 22:04
Zcela originální a jinde nevídanou možnost nám dal znovu k dispozici Danny Baumann alias maniac ze SRN. :yes:

Jeho nová utilita SmartJournal umožňuje bez jakékoliv námahy přenášet informace o VŠECH na Qteku uskutečněných hovorech (přijatých, odeslaných, nespojených) z Qteku do PC. :!:

Konkrétně do PC Outlook Deníku (Journal), kde každý takový záznam (typ položky: Telefonní hovor) je označen ikonou telefonu. Pod ní jsou pak všechny dostupné detaily o hovoru:

Typ hovoru: IN/OUT/MISS telefonní hovor
Údaje o volajícím/volaném: Jméno a (jeho) Firma - nebo jenom číslo (není-li ještě v Kontaktech)
Začátek hovoru: Datum a čas zahájení
Doba trvání: MM:SS
Číslo telefonu (mobilu/pevného) se zkratkou položky jeho uložení v kartě Kontaktu (třeba m - mobil, d - domů, d2 - domů 2 atd.)

Jednotlivé záznamy se v Deníku na PC rovnají podle času zahájení do pořadí v příslušném dni.

Do už otevřeného záznamu o hovoru lze pak na PC snadno dopsat cokoliv, co chci o obsahu hovoru ještě zaznamenat.

Pomocí této možnosti lze tak velmi lehce získat kompletní a navíc velmi přehledný (hned na první pohled) a utříděný archiv všech volání z/do Qteka. A k tomu mít ještě všechny možnosti Outlooku a spousty jeho variant pro různá (už nastavená nebo vlastní definovaná) zobrazení přehledů takto snadno získaných dat!

Instalace na PC bez problémů. Funguje to po spuštění hned. Synchronizace údajů běží na PC v pozadí při každém synchronizačním vstupu Qteku přes ActiveSync a USB kabel.

Používáte-li Outlook na PC, vedete-li (synchronně) data v Kontaktech a máte k tomu i Qteka 8310, máte teď k dispozici (bez práce) i tuhle možnost.

Zná někdo nějaké už jinde existující podobné řešení?

Screenshots
MilanO_ce4you (187)|14.1.2006 12:06
Milane, program po instalaci pracuje, ale na konec vyhodí hlášku RUNTIME ERROR. Nějaká volání do deníku dá, ale ne všechna. Neuměl bys říci v čem je chyba? Mrzí mě to, protože po přečtení tohoto příspěvku jsem šel QTEK zakoupit.
Děkuji MilanO
Milan Švec (938)|14.1.2006 12:18
Podíváme na to. Jenom si všechno ještě zopakuji, už to jenom (denně) používám. Tedy chodí to pořád jak má, jedno jak je Qtek připojený k PC, jestli přes USB nebo BT. Budem to řešit přes MSN Messengera nebo raději ICQ? Já pro tohle radši MSNM, je tam víc klidu pro komunikaci a je to rychlejší než SZ tady.
Miroslav Nezbeda (163)|14.1.2006 18:00
Zdravím tě Milane Š.Až najdete řešení,dej to prosím všem nám ostatním k dispozici.Děkuji.
Milan Švec (938)|14.1.2006 20:01
Současný stav bádání - vypreparovaná hláška o drobné chybce na jinak funčním SW při synchronizaci s Outlookem 2003. Ostatní prostředí přitom stejné jako to, na kterém je Smart Journal ve své poslední verzi zcela bez kosmetických vad - ale s Outlookem 2002. To je už ale na dotaz autorům. Další příště.



RE from Danny: ... I have no clue. I will build a version with some debug logging to a file whenever I have some time....
... až dostane detaily, kdy ve které fázi běhu programu se tato hláška objevuje a jak se program chová před jejím objevením a po něm.
Milan Švec (938)|16.1.2006 20:04
Tajemné objevání výše uvedené hlášky odhaleno. Zkušenost pro všechny ostatní.
Nevytvářejte po instalaci Zástupce (.lnk) s odkazem na SmartJournal.exe a nespouštějte ho přes žádnou ikonu. Jinak se vám objeví uvedená chyba druhého běhu téhož programu uvedeným sdělením.
Instalace se stará sama o to, aby se SmartJournal spouštěl při každém spuštění ActiveSyncu SAMA! Nic dalšího už není potřeba.
Synchronizace hovorů proběhne na pozadí. Dostanete dole oznámení v bublinách o začátku i o konci. Toť vše. Chodí to správně.
Danny o tom už ví.
Díky za beta testování Milanu O. :yes:
ZRH (47)|20.1.2006 12:04
Nainstaloval jsem si výše uvedenou aplikaci, je to super, ale ...
Potřeboval bych poradit, kde dělám chybu:
1. Synchronizovalo se mi pouze posledních 10 dnů, přestože v MDAc mám cca 3 měsíce hovorů
2. Některé položky se mi přenesly jen jednou (OK) a některé 2x, 4x nebo 7x
Nevíte někdo proč?
ryback (10)|24.1.2006 15:10
Kde dělám chybu? Nainstaloval jsem odpojil a připojil telefon, ale při startu dostanu chybu: Aplikace nemohla být spuštěna, protože součást MFC71U.DLL nelze najít. Potíže pravděpodobně odstraníte opětovnou instalací aplikace.
Mám česká Win XP a QTEK 8310....
Miroslav Nezbeda (163)|24.1.2006 15:43
Připojuji se se stejnou zkušeností.
MilanO_ce4you (187)|24.1.2006 17:08
Já nevím, ale pri instalaci jsem nemel pripojeny telefon. Pravdou ovšem je, že nemám česká XP. Mám je jen počeštena. Navíc si aplikace nerozumí s usínáním a probouzením mého notebooku. Po restartu všechno funguje tak jak má, ale jakmile notebook uspím a probudím, uz vyskakuje ta hláška uvedená výše. Ale i pres tuto hlášku program všechny hovory v porádku prenese.
osch (1330)|24.1.2006 17:28
to Milan Švec:

Ahj. Možná by si mohl přejmenovat název tohot tématu a přesunout ho jinam, jelikož funkčnost programu není omezena jen na Qtek 8310. Já osobně používám spolu s MDA II (WM 2003 SE) o Outlook 2003. :yes:
Milan Švec (938)|24.1.2006 17:31
Komu to nechodí korektně, zkuste odinstalovat a nainstalovat znovu. Prostě musíte hledat hlavně sami, za jakých podmínek a proč to zrovna na vašem prostředí (HW, OS, SW) nechodí a za jakých to chodit bude. Chcete-li ho dál používat.
Uvedený SW je free, který jeho autor Danny postavil ve svém volném čase. Většinou chodí. Zřejmě v nějakých specifických podmínkách se chová specificky. Podle Dannyho odpovědi - ošetření všech možných variant jeho použití závisí na jeho časových možnostech. Třeba příští verze, bude-li.

To: osch
Já nemůžu komentovat něco, co nemůžu osobně vyzkoušet. Proto v mém případě Qtek a takto v tomto fóru. Je jenom dobře, že to chodí i jinde. To už ale musí vyzkoušet a potvrdit jiní. Díky.
ryback (10)|24.1.2006 19:13
Tak už to mám... Stačilo vzít tu knihovnu z adresáře c:\Program Files\Microsoft ActiveSync a zkopírovat ji do adresáře c:\Program Files\SmartJournal. A je to OK. :yes:
Miroslav Nezbeda (163)|25.1.2006 13:15
Vyzkoušel jse to také a potvrzuji plnou funkčnost bez chybových hlášek.
shiftik_ce4you (48)|27.1.2006 18:28
Nápodobně, stačilo nakopírovat tu knihovnu a běhá jak po másle.
Jenom ta němčina je ukrutná:-/
ryback (10)|27.1.2006 21:55
ukrutná? ani ne... Já nerozumím ani slovo, tak to prostě ignoruju :-)
Storm8 (162)|31.7.2006 23:28
Nejde mi to :-( Vždycky, když připojim telefon tak mi to napíše nějakou chybo a že mám reinstalovat aplikaci. Udělal sem to už několikrát - bez/s telefonem; bez/s outlookem a pořád chce abych to reinstaloval.