Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mrtvý HTC Universal

Miloš Strouhal (3997)|10.1.2006 21:28
Mam tu jeden kousek, zůstává již týden viset ve Splah screenu, nikdy nenaběhne systém, jen logo i-imate a podsvícení stále svítí, dokud se nevybije akumulator, nebo jej nevytahnete..

Zkoušel jsem v průbéhu jednoho týdne všechno možné:
- kompletní přeflešování ROM, Radia, ExtROM, celkově několik pokusů, na různé verze, ve všemožném pořadí upgradu jednotlivých částí
- vytažení akumulátoru ze zařízení na celou noc
- opakování Hard Resetů stále dokola
- použití akumulátoru z mého Universala
- použití jiné, mé nabíječky
- Personal Messages na xda-devu Buzzovi, bohužel zatím neodpovídá

Zařízení je fungl nové, ovšem momentálně bez záruky, tak dlouho dokud se nepodaří flashnout tam původní německou T-mobile ROM, což zatím momentálně stále ještě nelze, nikde neni k dostání.. Nikdo ji zkrátka ještě nečmajzl z německého servisního střediska, a T-mobile se zřejmě nechystá jí zveřejnit.. :( Takže majitel tohoto Universala má hodně velkou prekérku. Nezáruční výměna základní desky se dlého odhadu bude pohybovat vysoko nad hranicí 10 000 czk. Řekl bych že to celé vyjde minimálně na 15 000 czk. Nezavidim mu.. :sarcastic:

Co ještě by šlo zkusit? Už si nevim rady, docházejí mi nápady.......
Yankee.106 (231)|10.1.2006 21:56
Skoro si netroufám ani radit :oops: , ale podobně se mi choval LOOX dokud jsem mu nevyndal SD kartu ...
Miloš Strouhal (3997)|10.1.2006 22:04
Bral jsem to od nej bez SD karty, takze v tom to nebude, kazdopadne diky, jdu omrknout SD slot, jestli tam treba neni neco mechanicky poniceneho..
Pavlucha (1496)|11.1.2006 13:32
On ti to MDA přinesl už mrtvé nebo na přeflešnutí a umrtvil jsi to ty?
Ptám se proto, že Universal má nějakej ten bezpečnostní softík (snaží se tam cpát po HR), tak jestli třeba není vázanej na jeho SIMku?
beecher (9270)|11.1.2006 19:55
Nja, to vypada na hryzly bootloader... Jde to do nej hodit?
Miloš Strouhal (3997)|11.1.2006 20:05
[QUOTE="Pavlucha"]On ti to MDA přinesl..[/QUOTE]Po dovezení zcela odblokovaného zařízení z německa jsem to zařízení na požádání přehrál na poslední i-mate ROM. Zařízení poté fungovalo zcela bez problémů . Přinesl mi jej mrtvé až po 14ti dnech intenzivního používání..
[QUOTE="beecher"]Nja, to vypada na..[/QUOTE]Jde to hodit do bootloaderu zcela bez problémů. Zařízení jde pomocí bootloaderu i opakovaně přeflešovávat, což jsem uskutečnil již několikrát..
Pavlucha (1496)|11.1.2006 20:27
Tak už v tom nejsi (není) sám. Dneska mi volal kámoš a má ten samej problém. :sarcastic: V neděli mi ho přiveze ...
Má Qtek9000, takže flashnutím by to být nemělo.
Miloš Strouhal (3997)|11.1.2006 20:30
Hezke, odchazi nam tu mozna postupne nejaka soucastka na zakladnich deskach.. Tvuj kamos ale ma narozdil od toho meho zaruku, takze se s tim nemusi az tak moc trapit.. Ten muj ji bude mit, az prijdu na to kde sehnat originalni ROM. A otazka je, zda se mi to vubec nekdy podari..:?
wibra (72)|11.1.2006 22:10
Na buzzdevu je ted nejaka nova ROM pro UNIVERSAL tak se koukni tam...
Miloš Strouhal (3997)|11.1.2006 22:28
Jo, jo, koukal jsem. Je to UNI TMUK 11242_126_10002 Ship.exe, nebo-li originalni ROM anglickeho T-mobilu pro anglicke T-mobile MDA Pro. Potreboval bych de-fakto to same, ale v nemecke verzi pro nemecke T-mobile MDA Pro.. :sarcastic: Z totoho mohu pouzit Radio. Jeste by to chtelo ROM a ExtROM.
davidkm_ce4you (248)|11.1.2006 23:30
Zkoušel jsi laborovat se simkou?
Miloš Strouhal (3997)|11.1.2006 23:34
Jo, ta je nekolik dni venku. Obcas tam dam nekterou z mych, ale zadny efekt..
davidkm_ce4you (248)|11.1.2006 23:48
Když jej dáš do USB, spojí se s PC?
Bootloader jsem ještě nezkoušel ... ale nepozná se z něho na čem se to zasekne? Nen nějaký nástroj, který ti třeba na pc ukauje v jaké je fázi? .. něco jako F8 na PC?
Nevím zda to pomůže, ale když jsem já upgradoval, tam mi to nedoběhlo a opětovně už nešlo spustit, protože procedura nedokázala detekovat systém ... tak jsem musel upravit jeden ini soubor, aby tuto proceduru přeskočil ... asi to k ničemu není, ale třeba tě to nějak trkne :)
Miloš Strouhal (3997)|11.1.2006 23:56
Ee, vem svoji cihlu, udelej soft reset, pockej 5 vterin a okamzite zastav cas! ;) Tak ,presne v tomto stavu to MDA vysi, ani se nehne.. Jen logo i-mate, a rozsvicene podsviceni, tak dlouho dokud nedojde baterie. Je ve stavu, kdy se active sync nerozjede, jeste v MDA nenabootoval sytem. Takze se s PC ani nespoji.
xaries (195)|12.1.2006 01:12
A kdyz to hodis do bootloaderu a preflesnes,porad to dela dokola?Nejspis bude nakrapla pamet
davidkm_ce4you (248)|12.1.2006 08:31
A je tam vidět verze systemu? ....

Já myslel že Async není potřeba na spojení přes USB .. když provádíš upgrade, ak také neběží ne?
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2006 08:48
Aha, no tak jestli myslis tohle spojeni systemu, tak to funguje. Diky tomu to jde bez problemu pomoci PC flashovat.
Jinak, zarizeni je v tento okamzik preflashnuto cca 7x, samozrejme na ruzne verze ROM. Nic nepomaha, zarizeni zustava nadale po hard resetu zamrzle. Ano, je tam videt verze systemu, zamrzne to prave az v ten okamzik kdy se zobrazi verze ROM a Radia vpravo dole na displeji (poloha portrait), coz je okazik cca 5 vterin po soft resetu, tak jak jej u MDA znate..
davidkm_ce4you (248)|12.1.2006 08:55
To je hezká vyhlídka do budoucna ... jen mě trochu utěšuje, že to snad bude vyjímka, jinak by jsi asi na XDA už našel o tom zmínku ... Ten kolega... nedělal před tím než to nastalo něco neobvyklého? ...
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2006 09:37
Na xda-devu jsem o tom dnes zminku nasel, a ne jednu.. Spolu s Pavluchovym kamosem jsme za poslednich par dnu jiz ctyri lide s timto problemem! Mame vsichni naprosto stejne priznaky, vypada to opravdu na tu odchazejici pamet ci CPU.. :( Diky tomu zrejme nemuze nabootovat system, jez je jinak v naprostem poradku, viz. opakovane preflashovani..

Jinak, kamarad s tim nic neprovadel, ani nevi jak se flashuje, a pokud chce nainstalovat nejaky programek, vzdy vola me, takze asi si dokazete udelat obrazek o jeho schopnostech v oblasti niceni MDA nejakym neopravnenym zasahem..
davidkm_ce4you (248)|12.1.2006 09:53
Tak co přerušit upgrade .. aby to bylo úplně mrtvy aby ani němci nedokázali určit co na to m je a nechat to pak reklamovat?
beecher (9270)|12.1.2006 10:08
Pokud najizdi bootloader, tak to pak by melo jit hodit do bootloader modu, aby prijimal prikazy z USB/COMu... ;)

Mne jeste napada zkusit naflashovat ROMku OSu z SD karty, pokud to jde ...
davidkm_ce4you (248)|12.1.2006 10:11
To je ta obdoba F8 v PC? :))
beecher (9270)|12.1.2006 10:14
Ne, bootloader je zavadec OSu a umoznuje flashovani pristroje...
PDA nema neco jako "F8 mod"...
xaries (195)|12.1.2006 15:28
Pockej pockej ja myslel ze bootloader nepouziva vuber pamet kdyz na nej najedes!?Jestli se pletu oprav me
beecher (9270)|12.1.2006 15:57
Ja jsem nekde psal, ze pouziva pamet? :sarcastic:

Je to maly programek, ktery umoznuje flashovani zarizeni pres USB nebo z SD karty a je zodpovedny za spusteni OS pri SR nebo HR(v jeho pameti je ulozena informace o tom,co ma spustit). Maji to vsechny zarizeni. Je to vlastne obdoba BIOSu a Master Boot Recordu an bloque v PCckach, ktera vsak toho umi trochu vic...
Yankee.106 (231)|12.1.2006 21:16
Pánové, dost mě děsíte. Nyní jsem naškudlil 1/2 peněz na Qteka9k, mám rozjednanýho jednoho a vy mě tahle strašíte? Mám jej koupit raději v obchodě?
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 09:04
je to hodně peněz ...dle mého by jsi měl ...
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2006 10:41
Tady je záchrana pro všechny majitele německého T-mobile MDA Pro, jež se rozhodnou reklamovat zařízení, avšak budou mít jinou než originální ROM, čímž o záruku přicházejí. Stačí to flashnout na tu novou oficiální německou T-mobile ROM a máte záruku zpět. :yes: :$: Mrtvé MDA je tedy již na cestě do německého servisu na bezplatnou reklamaci.. :)
Yankee.106 (231)|7.11.2006 20:58
Tak jsem si dneska vyzvedl z opravy Qteka9000. Zapnul jsem jej až doma, prostě jsem nepočítal s komplikací a kouká na mě toto: :evil:

jsem schopen si toto nějak opravit sám, nebo se musím táhnout z PB přes celou Prahu až na Letňany:?:
Či jak se dostanu do bootloaderu :?:
dort (1212)|7.11.2006 21:45
copak? copak?

kdepak soudruzi z GSMobilu udělali chybu?

no, tipuji, že opomněli naflashovat RADIO a extROM :mad:

bootloader - stiskni POWER + BACKLIGHT + reset a na displeji se objeví nápis USB a číslo ( verze bootloaderu ) - z bootloaderu vyskočíš opět SoftResetem

jenže se obávám, že nikde není oficálně v Čr ke stažení jakákoli ROM, takže pro klid a zachování záruky doporučuji nefleshovat :-(
Yankee.106 (231)|7.11.2006 21:51
[QUOTE="dort"]copak? copak?

kdepak soudruzi z GSMobilu udělali chybu?

no, tipuji, že opomněli naflashovat RADIO a extROM :mad:
[/QUOTE]
Paráda :!: takže zítra budou mít tak trochu vítr ve firmě :mad: Tohle si líbit nenechám :!: nechal jsme si opravit kloub a na protokolu čtu výměna základní desky :O ....

Jinak ty ROMky jsou soubory s příponou "nbf"?
Yankee.106 (231)|21.12.2006 11:16
Takže v GSmobilu byl zničen úplně :mad: Naštěstí snad bude dobropisován :?
Miloš Strouhal (3997)|21.12.2006 11:26
Jak zničen? Jako že jsi jim ho poslal na opravu a oni ho zničili flashováním?.. :O Už se ti k tomu vyjádřili? To ti asi vrátí peníze když už nikde neni skladem.. :yes:
Yankee.106 (231)|21.12.2006 11:29
Poslal jsem je do Sunnysoftu na utažení kloubu:!: Dostal jsem jej se zničenou MB, tak jsem jej odnesl do GSmobilu a ani po 6týdnech mi nebyli schopni MB vyměnit:!: Takže nyní čekám na :$:
Miloš Strouhal (3997)|21.12.2006 11:37
Ja bych necekal, ja bych tam zajel a rval na ne, sest tydnu uz je dost na to aby jsi od nich mel dobropisovane penize na ucte.. ;)
Yankee.106 (231)|21.12.2006 11:39
JJ to jsem přesně udělal, řval jsem jak do telefonu a to na každého, kam mě přepojili, tak i osobně na prodejně :evil: Pak jsem si mrtvolu vyzvedl a nyní čekám jen na :$: