Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

LOOX N500/N520 rešení komunikace přes Bluetooth - řešení chybějícího BT

Šeba_oldd (1184)|10.1.2006 20:40
Po přečtení tohoto příspěvku jsem se rozhodl založit nové tema - určitě to stoji za to - diky za skvely tip. Jdu testovat.

[QUOTE="HUgo.j"]Mám zkušenost zase z jiného soudku. Připojil jsem USB Bluetooth adaptér i-Tec k mému FS LOOX n500 přes kabel (USB host), který mi zaslal Šeba a k mému údivu BT funguje. Nemam v PDA dohrávané žádné ovladače ani prográmky pro BT, ale připojení na internet přes NOKIA 6230i po chvilce zkoušení proběhlo v pořádku. Myslím, že by takto šel vyřešit problém chybějícího BT pro všechny n5xx za rozumnou cenu.[/QUOTE]

[QUOTE="HUgo.j"]Ještě foto.[/QUOTE]
:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
00113873_BT_NV7L.jpg
pslany (130)|11.1.2006 14:25
Uz se o tom psalo loni v rijnu, viz info na

http://www.solopalmari.com/content/view/564/38/1/3/

to Šeba: jsou jeste k mani mini kabliky s USB hostem?
Šeba_oldd (1184)|11.1.2006 16:04
Ano jsou.

Jen jsem vse zkousel a zjistil jsem ze BT zarizeni se vidí ovsem pokud po nich neco chci tak nejsem niceho schopen docilit.
Mohl by nekdo napsat jak treba docilil propojeni s telefonem na net? Nevite nekdo o nejakem BT klientovi - ktry by se dal nahrat do tohoto zarizeni?
HUgo.j (59)|11.1.2006 17:12
Mám připojení přes internet GPRS od T-mobilu a nastavení PDA jsem provedl s pomocí maníka z datapodpory na infolince T-mobilu. Nastavení je děláno na IrDA. Pak když jsem to odzkoušel, že vše funguje, dal jsem Spravovat stávající připojení. V Nastavení/Připojení/Připojení/E2C karta Úkoly a v ní jsem vybral kartu Modem a dal Upravit dané připojení. Na první kartě v kolonce Vybrat modem zadám Bluetooth a pak Další. Zde jsem kliknul na Nová partnerství a najde to telefon. Kliknu na něj a dám Další, naskočí Nastavení partnerství. Zde mám zaškrtnuté okénko Dialup Networking a dám Další. Ostatní nastavení připojení už jen projedu. Když mi to skočí zpátky do Nastavení/Připojení/Připojení/E2C vyberu kartu Upřesnit a tam Vybrat sítě. Zde v kolonce pro připojení na internet zadám E2C.
Vše pozavírám a spustím IE, kde zadám požadovanou www adresu a v tuto chvíli začne probíhat připojení, na telefonu dám Spojit s PDA a tel. chce zadat kód. Po vložení kódu se na PDA objeví hláška Bluetooth a zde kliknout na Ano, zadat kód pin a další. Proběhne spárování a připojení se uskuteční.
Připojení mi funguje jen přes spuštění IE, ale při příštím připojování se nemusí už nic zadávat a lze pak internet využívat i pro ostatní aplikace.
null
Šeba_oldd (1184)|11.1.2006 20:39
null[QUOTE]naskočí Nastavení partnerství. Zde mám zaškrtnuté okénko Dialup Networking [/QUOTE] Tak az po tuto obrazovku je to ok.Ale okenko Dialup Networking se mi proste nikde nezobrazi - proste mi to nenabidne zadnou sluzbu.Zkousel jsem na dvou telefonech.
Vi nekdo jak na to.
Dalsim problemem je ze nelze PDA korektne zviditelnit pro ostatni BT zarizeni (tedy lze jen kdyz pda vyhledava zarizeni) Dokonce se v horni liste objevi i ikona BT a ve spodni liste se objevi okno s upozornenim ze se to a to zarizeni pokousi o spojeni.Cize peogramove je PDA vybaveno - ted si myslim ze schazi jen nejaky BT manazer. Nevi nekdo o nem?
Šeba_oldd (1184)|12.1.2006 04:02
HUgo- prosim mohl by jsi sem dat obr. kde zaskrtavas Dialup Networking ja po sparovani telefonu mam viz. obr.proste nenabidne mi to zadne sluzby.
00114202_pc_capture2_73Tt.jpg 00114202_pc_capture3_qhcq.jpg
Surgical (2364)|12.1.2006 09:42
Problem muze byt v pouzitem BT donglu. Ten I-Tec evidentne "jede" na defaultnim MS BT stacku, ktery je ve wokynkach, pokud je dongle jiny (typicky MSI dongly apod.), muze vyzadovat jiny BT Stack a proto i kdyz se jako USB zarizeni identifikuje a nainstaluje, nemusi poskytnout prislusne profily-sluzby.
HUgo.j (59)|12.1.2006 17:54
Tak takhle je to u mě.
00114334_2_6Dm4.jpg
Šeba_oldd (1184)|13.1.2006 01:03
Tak mam jeste jednu prosbu - muzes nejak blize identifikovat ten tvuj BT dongl treba link - abych ho mohl porovnat s tim svym - mam taky itec kupoval jsem jej presne pred rokem.Jinak diky za ochotu
HUgo.j (59)|13.1.2006 12:54
Jelikož jsem v praci a na internetu na svém PDA, našel jsem to je na nějakých PL stránkách. Je to přesně tenhle.
http://www.nss.pl/article/articleview/275/1/26/
beecher (9270)|13.1.2006 13:57
Tak to je presne ten, co mam taky... :D

Sebo, ja si ho klidne s tebou vymenim, mne je to v PC uplne jedno, co tam budu mit za BT dongle... ;)