Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Obnova ROM z MMC/SD u pristroje MDA

Mira_ce4you_oldd (192)|2.7.2003 09:32
Dobry den,
prosim o radu jak provest obnovu pokud si ulozim CE ROM+BOOT (popr. GSM ROM) na MMC kartu.
Na ulozeni pouzivam FLASH TOOLS, ktery spustim tak, ze drzim power a stisknu reset. Po zobrazeni uvodni obrazovky stisknu tlacitko, ktere bezne slouzi na zobrazeni adresare.
Dale bych si rad takto zazalohovane data prohledl na PC, ale nejak se mi nedari kartu precist. Co delam spatne?

Dekuji za rady.
Mira
hybo (3107)|2.7.2003 10:10
obnohu provedes stejne, pokud tam ta karta pro power+reset bude zasunuta, budes mit moznost flashovat. Co se tyce precteni karty. Je to interni format, neni to nic, co by bezne system dokazal precist. Ale i to je mozne, i kdyz z toho nic mit nebudete. Treba pouzijte WinHEX, tim si udelate i zalohu te MMC karty.
Mira_ce4you_oldd (192)|2.7.2003 10:48
Dik za radu, ale asi neco delam spatne. Bohuzel se mi zobrazuje pouze nabidka na ulozeni NA SD. Obracene se mi nabidka neukazuje.
null (0)|2.7.2003 17:05
To by mě dost zajímalo. Uložím si ROMku na SD kartu, přehraju do PC a uvolním tím kartu pro jiné věci. V případě havárie MDA pak nahraju image z PC zpět na kartu a obnovím MDA.

Je takovýto postup možný ?
Je k tomu nutně potřeba čtečka SD karet pro PC ?
Je možné mít na jedné kartě zálohu ROM a zbývající volné místo využívat na soubory obvyklým způsobem ?

Za odpovědi předem děkuji.
hybo (3107)|2.7.2003 17:38
No, tak jednoduche to neni. Ad a, format karty pri ulozeni ROMky neni bezny, tkaze soucasne jine data nni mozne mit na te karte. Po udelani zalohy a pouziti nejake ctecky na PC je mozne pre treba ten WinHEX nacist data a udelat si zalohu obsahu SDcka, pak ho sformatovat a pak pouzivat jako beznou kartu. Pri snaze o obnoveni je nutne nejdrive kartu sformatovat pres XDA, treba pres terminal, nebo mozna jen ulozenim nejake zalohy a pak tu zalohu z WinHEXu v PC nasat na tu kartu. No, takhle je to snad trosku jasnejsi. S XDA jsem to neresil, resil jsem to se smartphonem a ten me ted nastval, pac mi nefunguje. Nas.......
Mira_ce4you_oldd (192)|3.7.2003 07:44
Nevim, cim to je, ale uz jsem se dostal dal. Funguje mi bez problemu i obnova z MMC. Pouzil jsem jinou kartu a vse tak jak ma.
Pouze se mi nedari udelat zaloha karty na PC. Ztahnul jsem si doporuceny program WinHEX, ale nejak nevim jak mam zalohu provest. Pokud zkusim napr. funkci clone nebo disk editor, programu se nedari kartu precist a zobrazuje chybove hlaseni: An error occured while accesing "Drive I:".
Lze kartu prehrat jinak, nebo je v tom jeste nejaka finta?
Mira
hybo (3107)|3.7.2003 08:15
ted to tu nemam, takze nemohu otestovat, ale ja tak kazdopadne udelal restore z image z netu na SD s file systemem bezne necitelnym pro PC (tedy na kartu formatovanou pres Smartphona).