Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tisk na PocketPC

Petr_ce4you (24)|6.1.2002 16:21
Mam dotaz.Jde nejak primo (bez pomocnych programku ) tisknout na pocketPC 2002 ? Na pocket PC 2000 to neslo. Ale prohlizel jsem registry u PocketPC2002 (ipaq 3630) a je tam polozka printers . Ta je jeste rozdelena na laser a inkjet a pak nastaveni portu. Tahle polozka v predchozi verzi systemu nebyla. Urcite tam neni zbytecne ale nevim, jak ji zprovoznit. Predstavoval bych si to, ze prijdu k tiskarne namirim svuj ipaq na infraport a dokument kterej mam rozepsanej ve wordu (excelu, kreslicim programu) vytisknu.
Mozna je treba neco dopsat do registru, nebo to ma microsoft pripraveny do budoucna. Pokud to nekdo vite, nebo mate s timto zkusenosti, poradte mi. Dik.
Pro pobaveni - vite, ze pomoci registru ( jinde to nastaveni neni) jde systemovy cas ktery se zobrazuje v ciselne forme v pravem hornim rohu zmenit na analogove hodiny.. ;-)))
Pavel Koza (4761)|6.1.2002 17:34
S tiskem neporadim, ale co se tyka tech hodin, tak alespon na Pocket PC 2002 to jde klasicky - kliknout a DRZET na zobrazeni casu, asi za 1-2 vteriny se objevi menu kde se da vybrat Digital / Analog.
Petr_ce4you (24)|6.1.2002 20:10
... no vidis, a ja myslel, ze sem objevil ameriku... ;-))) mas pravdu, ted jsem to zkousel... no, ne na vsechno jsou nutny registry ;-))
Paullus_ce4you (400)|7.1.2002 21:26
Přátelé, chtěl bych navázat na problematiku tisku v Pocket PC, a samozřejmě nejprve musím konstatovat, že je odsouzeníhodné, když operační systém není schopen sám o sobě provádět jednu ze základních funkcí, pro které je výpočetní technika určena. Já se právě teď zabývám problematikou tisku z iPaqu přes Bluetooth. Opatřil jsem si za tím účelem trialverzi programu PrintPocketCE 2.4 od fy FieldSoftware Products. Program spolupracuje s Bluetooth perfektně, pouze když tisknu soubory napsané ve Wordu byť i ve formátu *.rtf, netisknou se mi háčky u písmen čČ, ďĎ, ěĚ, ňŇ, řŘ, ťŤ a ůŮ. Když stejný text vytisknu jako Plain Text za použití fontu CorinTEELig, (u ostatních fontů čeština nefunguje vůbec ani v tomto Plain Textu) vše je v pořádku Nevím, jestli to je problém programu samotného, nebo že používám tiskárnu Brother-2500, ačkoliv v programu mám nastavenu tiskárnu HP PCL. Jinak posledně zmíněná kombinace nastavení ve stolních Windows funguje bezproblémově.
Pavel Koza (4761)|7.1.2002 21:34
To mne zajima - kde je ten druhej konec Bluetooth? Primo na tiskarne? Muzete to prosim popsat blize?
Paullus_ce4you (400)|8.1.2002 01:28
Ipaq mám v Jacketu se slotem PC, ve kterém je CF Bluetooth karta uložená v redukci. Druhá část, tzv. Print modul se zasune do paralelní zásuvky tiskárny. Chodí to docela spolehlivě na rozdíl od komunikace mezi 2 CF kartami Bluetooth (v Ipaqu a v desktopu), které se někdy nenajdou. Samostatnou kapitolou je složitost instalace software, dodnes jsem neobjevil možnost synchronizace pomocí ActiveSync. Zatím mi chodí jen klasický přenos souborů mezi Ipaqem a desktopem, což se moc v praxi nevyužije.
hybo (3107)|20.1.2002 23:20
To, co hledas prodava napr. www.kobe.cz, je to BT printmodul pro tiskarny.

Jinak, mam neco lepsiho. BT pristupovy bod, kteri pripoji BT zarizeni primo do LAN site. Dosah cca 50m. Dobre ne ? Budeme tu i nabizet.

CEuky

hybo
Pavel Koza (4761)|21.1.2002 07:47
A kolik to bude stat?
hybo (3107)|21.1.2002 10:20
Jooo, tak to jeste neviiiim. Ale zanedlouho to budu vedet a mozna i moct ukazat. Mel by jsi zajem ?

CEuky

hybo
zigzag (226)|1.10.2002 12:41
vratil bych se k problemu s TISKEM! zkousel jsem tisknout dokument z Wordu na HP6P, pres Beam Document... a bohuzel vzdy Failed; vi nekdo jak je to s podporou tiskaren v Pocket PC 2002?

2Paullus: nechci vyvolat flamewar, ale BTW ktery system umi sam bez doplneni o ovladace tisknou? ja znam jen win systemy; linux nebo unix nebo jinej to umej?
PavelR. (2184)|1.10.2002 13:02
Zdravim,

tiskove ulohy nejsou v PPC2002 podporovany a uz vubec ne pres OBEX :-)
Musis mit patricny soft napr.viz www.fieldsoftware.com (v pripade PPC) nebo JETCET print z www.westtek.com/uniprint.htm (v pripade HPC).

PavelR.

PS: V pripade HPC je samozrejme podpora tisku (PCL) jiz soucasti OS, ale program JETCET ji docela slusne rozsiruje.
Paullus_ce4you (400)|1.10.2002 13:10
ZigZag,
měl jsem přirozeně na mysli skutečnost, že Pocket PC nemají implementovánu funkci tisku, o ovladačích nebyla řeč. Rozhodně jsem v žádné aplikaci PPC nenašel v menu položku Print. Nechápu totiž, proč si mám kupovat speciální tiskové programy. To je asi jako kdyby Pocket PC neuměl svoje aplikace zobrazovat a já si na to musel pořídit zvláštní programy.

Navíc, jak ukazuje např. program SprintDB Pro+Printing 1.6c, je možné v Pocket PC tisknout bez problémů i v češtině.
zigzag (226)|1.10.2002 13:51
mam ppocit, ze jsem tisknul v cstine i s softem od Fieldsoftware; pocitam, ze ten tvuj soft take neni zadara; to fakt neexistuje nic co by problem s tiskem resilo a nemuselo se za to platit?
MaPo_ce4you (174)|2.10.2002 21:05
[QUOTE]Ipaq mám v Jacketu se slotem PC, ve kterém je CF Bluetooth karta uložená v redukci. Druhá část, tzv. Print modul se zasune do paralelní zásuvky tiskárny. Chodí to docela spolehlivě na rozdíl od komunikace mezi 2 CF kartami Bluetooth (v Ipaqu a v desktopu), které se někdy nenajdou. Samostatnou kapitolou je složitost instalace software, dodnes jsem neobjevil možnost synchronizace pomocí ActiveSync. Zatím mi chodí jen klasický přenos souborů mezi Ipaqem a desktopem, což se moc v praxi nevyužije.[/QUOTE]

K te synchronizaci - na PC bude v nejakem nastroji pro konfiguraci BT polozka, ktera se jmenuje Local Services a Nekde tam bude Serial Service a COM port, ne kterem se nachazi (COM7 nebo tak neco podobne). TO je COM port, ktery se nastavi v ActiveSyncu v Connection Settings. Snychronizace se pak pousti z iPAQu, podle toho jaky BT je v nem - vestaveny BT ma primo v BT manageru polozku Start ActiveSync, pokud je to CF karta, muze mit neco podobneho ve svem BT Manageru, nebo lze synchro pustit primo s AS na PDA. BOhuzel je kazdy BT manager jiny a je potreba to zkouset a zkouset, treba to povoli.
Paullus_ce4you (400)|2.10.2002 23:16
MaPo díky za odpověď,
jinak já jsem v mezidobí změnil Ipaq H3600 za H3870 s integrovaným Bluetoothem a v PC začal používat USB BT adaptér Mitsumi a všechno teď chodí jak má, včetně synchronizace přes MS ActiveSync.
Moje zásadní chyba předtím byla, že jsem si ty BT doplňky (CF karty a Print modul) pořídil od firmy Anycom. Jednalo se o první verze zařízení, která komunikovala jenom sama mezi sebou a to pouze někdy (tuším ve středu ráno a v pátek večer, když byla současně ohlášena biozátěž 1).
To znamená, že dneska přes Anycom BT Print modul Ipaqem 3870 tisknout nemůžu, protože ten ho nerozezná.
Novými ovladači to řešit nejde, pouze koupí novější verze zařízení, která se údajně polepšila, ale já už bych od téhle značky nic neriskoval.
Santa_ce4you (5)|4.10.2002 08:43
Čau, kdybys náhodou někde objevil BT print modul od jiné firmy než Anycom, dej mi prosím vědět. Mám iPaqa 3870, chci využívat naplno BT. Nechci ale kupovat Anycom od Kobe. Zatím tisknu z iPaqa přes infraport. Problémy s fonty jsem řešil změnou fontu. Synchronizace s notebookem přes MS ActiveSync přes BT funguje bez problémů.
Point (19)|6.10.2002 12:57
[QUOTE]
Jinak, mam neco lepsiho. BT pristupovy bod, kteri pripoji BT zarizeni primo do LAN site. Dosah cca 50m. Dobre ne ? Budeme tu i nabizet.
[/QUOTE]

Fajn, i když se to netýká přímo tisku, tohle by mne také zajímalo. Jen mi prosím vysvetlete jak je to myšleno s tím dosahem 50m? Moje BT karta pracuje pouze do 10m (ověřeno[:(] ) a komunikace s LAN je snad vždy oboustrannou záležitostí?
VanJ_ce4you (57)|7.10.2002 11:27
pre SANTA:
Skus pozriet AXIS, ti sa vzdy zaoberali print vecami (servery, moduly). Tosim ze uz ponukaju aj nejaky BT access point...
qark22 (3)|16.10.2002 17:10
2Paullus:
Napiš prosím info, kde lze ten USB BT adaptér Mitsumi koupit.
Dík.[:)]
Paullus_ce4you (400)|16.10.2002 17:34
Pro Quark22:

Já jsem ten USB modul koupil přes Internet u firmy VS-COM (http://support.vscom.cz/index-sup.asp) a tam je v katalogu pod obchodním názvem MITSUMI Bluetooth USB adapter WIF-0402C.
Tom-iPAQ (7)|18.10.2002 13:03
Zkoušel jsem tisknout přes infraport na tiskárnu s infraportem.
Normálně jsem namířil iPAQ, dal jsem odeslat přes Infra a soubor se mi vytisknul.

Mám dojem, že to byla tiskárna Brother nebo HP

Čus
zigzag (226)|18.10.2002 13:31
jakej soubor? v ktery aplikaci jsi ho nechal poslat pres infra?