Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tři cesty, jak streamovat media na PDA

davidkm_ce4you (248)|9.1.2006 23:11
Ahoj Všichni :)

od doby co jsem začal uvažovat o nákupu cihly jsem se těšil na to, jak budu využívat svoji "multimedální sbírku" i na PDA třeba na WC :) Popravdě musím říci že jsem byl tak trochu zklamán (PDA holt není PC), ale i tak bych se rád podělil o své skromné zkušenosti :D

nebudu zde popisovat klasické brouzdání po lokální síti, ale zaměřím se na stream videa či audia. (asi i na úvod je vodné říci, že mám lokální síť, na net se připojujipomocí telekomu s adsl routerem s přenosovkou 1Mb).

Všechny uváděné metody jsou zcela zdarma ...

1. VLC media player
Tento, na PC řekl bych bezkonkurenční přehrávač (varianta pro PDA nic moc) umí kromě přehrávání všeho možného spustit na PC stream a to hned několika typů. Pro použití v PDA jsem měl funkční HTTP stream a jako přehrávač jsem použil TCPMP. (možnosti mezi dvěma PC jsou mnohonásobně lepší)

-Na stránkách vývojářů je poměrně kvalitní dokumantace jak stream nastavit.
-V TCPMP jsem musel nastavit dvojnásobnou rychlost přehrávání
-Jako formát jsem používal WMA zabalen v ASF streamu.
-Očekávat že WMP si bude se streamem rozumnět se asi nedá, ale vzhledem k tomu, že na PC funguje bez problémů, tak si myslím že bude problém ve WMP (ve WM5 - o tom ještě dále)

2. Windows Media Encoder
Tato varianta se take jeví jako funkční a dokonce se nabízí streamovat i video z TV karty .. ovšem naproti uvedenému postupu pokus o otevření stránky se streamem mi WMP stále končí na tom, že uvedený stream neexistuje ... na jiném PC opět běží bez problému. Tak si prostě myslím, že ten můj WMP je nějaký divný ....

3. Tak tohle považuju za bombu :)
Tato poslední varinta je vlastně důvod proč jsem se o tomto příspěvku rozhodl, předpokládám že předchozí dvě možnosti se zde již probírali, ale vyhledáváním v diskusích by toto mohla být novinka ... o co se jedná?.

jedná se o službu, která je zcela zdarma .. zatím? ... na uvedených stránkách si stáhnete prográmek, který vas po instalaci vyzve k zaregistrování, naladění TV tuneru (máte-li):yes: a další konfiguraci ... zkrátka a dobře serveru sdělíte kde máte vaše multimediální soubory. nějakou chvilku bude trvat a na jejich stránkách pod vaším kontem najednou vidíte vaše videa, fotky mp3ky ... a co více, TV stanice ... ty lokální, které jste naladili ....

A pak už není nic jednoduššího než kliknout na ikonku se šipkou a v předvoleném formátu se spustí asociovaný přehrávač a vy se můžete dívat ..:)

A teď to hlavní ... na stránky se můžete připojit odkudkoliv .. třeba právě z PDA s rychlým připojením, nebo i doma přes wifinu nebo BT :yes: a sledovat váš oblíbený seriál :) (v případě lokální sítě je komunikace na NET jen pro brouzdání po stránkých na ORBu, vlastní stream jde přes lokální síť ...

Z výše uvedeného je už jasné jak to funguje. Aplikace na WWW sleduje dvě rychlosti. Rychlost uploadu z PC kde běží prográmek a rychlost k zařízení, které je připojenu ke stránkám. Tím je také ovlivněna kvalita a bohužel vzhledem k tomu, že mám omezený upload (ADSL) tak ani v rámci lokální sítě nejsem schopen žádné závratné kvality .. zato se mohu třeba dívat na živé TV přes BT :)
A tím jsem u TV karty. Mimo to, že si mohu spustit TV z mého PC, dokonce mohu nastavit nahrávání, nebo začít nahrávat okamžitě (vše přes WWW rozhraní). Toto je první program, který si poradí s mým WIN Media Center Edition a kdy se dostanu ke kartě aniž bych musel shazovat službu MCE ....takže nemohu v tuto chvíli potvrdit, že to pude i někomu kdo MCE nemá ...

Klasický problém WMP a celoobrazovkového přehrávní jsem před HR (ten nesouvisel s tímto) řešil pomocí TCPMP, ale teď mi nefachčí ... po otevření streamu mi skočí jakoby na konec a jakoby chybně ukazuje pozici v souboru .. takže uvítám nápady a rady.

Rozhodně doporuřuji tento softík vyzkoušet. Nezmínil jsem se o všech možnostech, jako třeba možnost serveru hlasového záznamníku, údajně spolupracující se SKYPE (nezkoušel jsem). Kařdopádně pro majitele paušálů, dnes nebo dokonce UMTS (to já nejsem :-() myslím ideální králíček :)

Budu rád, pokud toto téma někomu přinese užitek a zároven uvítám vaše zkušenosti s přehráváním na PDA po síti ...
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 17:43
Tak jsem u 3 varianty zkoušel se připojit pomocí GPRS .. a byl jsem mile překvapen kvalitou a spolehlivostí ... koukal jsem cca 3min. na Návštěvníky :) a ani jednou se to nezaseklo ...:yes:
Mashe (622)|9.9.2006 01:36
testoval nekdo ten skype??
beecher (9270)|9.9.2006 02:15
Jaky Skype?

Mashe, ty uz to neber... ;) :D
Kocir (836)|9.9.2006 12:30
Po nainstalovani a prihalseni se na stranky me pise tohle:

Your home PC is not connected to the Orb server.

Note: Orb might not be running on your computer, or your computer might be turned off or disconnected from the Internet.
Click here to try to awaken it (this works only if your PC supports Wake-On-Lan)

Please see the support site for help, thank you.








PC upstream speed: 100Kbps, Web speed: 140 Kbps - New Test - Set Speed
ORB Web v1.00.0187.10, ORB PC v(unknown)
Copyright 2004-2006 Orb Networks, Inc. All rights reserved.
pekro (346)|26.1.2007 10:10
ORB v2.00.0820 www.orb.com
Mám tento program již nainstalovaný a používám delší dobu. Nyní jsem si koupil TVtuner a chtěl jsem ho připojit.
Tuner funguje OK (Pinnacle PCTV DVB-T)

Ale nevím jakho připojit k ORB když ho chci "naladit" v orb tak druhým krokem je zadat ZIP. Zadám libovolné USA ZIP. On mi ukáže dostupné TV v dané oblasti USA ale to je mi k ničemu. Jak dál?

Prosím o radu.
xtonda (811)|26.1.2007 15:26
Nějak mi uniklo proč by kvalita videa streamovaného po LAN měla být ovlivněna rychlostí uploadu na Internet. A taky mi přijde dost divný, proč by to mělo komunikovat přes nějaký server v internetu, když všechny zdroje, filmový archiv i TV tuner jsou lokální.
Surgical (2364)|26.1.2007 15:32
Protoze nejaka sluzba (server) musi to video z archivu streamovat. Potrebujes mit tedy i lokalne spusteny nejaky stream server soft, v nem vytvorene URL adresy nebo linky na jednotlive video soubory a ty pak svym klientem (mediaplayerem nebo jinym prehravacem) volas a spoustis.
pekro (346)|26.1.2007 15:34
Tak odpovím si sám. Jsem lama

Problém byl vtom, že jsem nevěnoval pozornost jazykové verzi. Stahnul jsem si tu pro USA:( takže s verzí pro UK to funguje v pořádku.

http://www.orb.com/download_orb


Super verzi 1 se mi nepodařilo rozchodit ale dvojka funguje
xtonda (811)|26.1.2007 15:52
[QUOTE="Surgical"]Protoze nejaka sluzba (server) musi to video z archivu streamovat. Potrebujes mit tedy i lokalne spusteny nejaky stream server soft, v nem vytvorene URL adresy nebo linky na jednotlive video soubory a ty pak svym klientem (mediaplayerem nebo jinym prehravacem) volas a spoustis.[/QUOTE]

No ale to snad všechno může běžet lokálně, nějaké PC stejně musí být spuštěno, tak Ať na něm běží ten stream server i web server a všechno co je potřeba, prostě nevidím důvod proč pro streamování videa z PC na PDA být vůbec připojen na internet.
pekro (346)|11.3.2007 11:04
Prosím o radu.
Jaký formát je pro stream video nejvhodnější. (kvalita - rychlost přenosu)
Program umožňuje nastavení těchto formátů:
Orb Flash Player
Windows Media Format (.asx) *
Real Media Format (.ram/.rm) *
3GP Format (.sdp)
Winamp Format (.pls)
ob3l1x (86)|15.4.2007 12:22
nahodil som si VLC do BA dal som stream (provider dava zdarma 13televizii) a asi 2 sekundy mi ide zvuk ale potom sa mi cele VLC vypne :(
pripojeny som cez Wifi 802.11B
nemate s tym niekto skusenosti ?
ob3l1x (86)|16.4.2007 09:18
nikto nevie preco to robi a co s tym urobit aby to islo ?
greedyyy (104)|22.2.2008 20:38
[QUOTE="pekro"]Prosím o radu.
Jaký formát je pro stream video nejvhodnější. (kvalita - rychlost přenosu)
Program umožňuje nastavení těchto formátů:
Orb Flash Player
Windows Media Format (.asx) *
Real Media Format (.ram/.rm) *
3GP Format (.sdp)
Winamp Format (.pls)[/QUOTE]

osobne pouzivam asx, flash mi browser neprehraje, a pls a sdb nepoznam na ram nemam prehravac, aspon o ziadnom neviem.
skor by ma zaujimalo aky codec pouzit a ako ho nastavi
popripade ako do streamu vlozit titulky (pri zdielani filmov)