Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

PocketZenphone vs. PhoneAlarm

TheMelin (1642)|9.1.2006 22:12
Ahoj.Rad bych se zeptal zkusenejsich,kteri meli moznost otestovat tyto dva programy,ktery se jim jevi jako lepsi,spolehlivejsi,funkcnejsi.
Bohuzel nikde jsem nenasel demo PocketZenPhonu abych si to mohl porovnat sam a tak se ptam.
Do ceho tedy investovat?
Dekuji za jakekoliv postrehy.
Surgical (2364)|10.1.2006 01:02
PocketZenPhone je freeware...pokud vim. Slouzi pouze a jen k nastaveni a spousteni ruznych profilu.

phoneAlerm je skutecna centrala pro MDA - komunikator na WM. Profily jsou jeho malou casti, umi toho mnohem mnohem vic.
TheMelin (1642)|10.1.2006 04:23
No freeware asi byl do verze 4, co jsem tak nějak vyčetl. Teď je už verze 5.52 a ta se neda stahnout, pokud nezaplatis.
Pavlucha (1496)|10.1.2006 08:58
V ZenPhone si spíš můžeš nastavit vše kolem profilů. Od vyzvánění, upozorňování na různé události z kalendáře, SMS, Maily až po podsvícení, BT, WiFi atd. v daném profilu. Navíc ZenPhone umí profily přepínat automaticky podle času či dne nebo podle události v Outlooku - např. automaticky při schůzce s danou kategorií vypne vyzvánění ...

Pokud si pamatuju, tak PhoneAlarm uměl v základu profily plus rozšířené upozorňování na SMS, zmeškané hovory, maily ...
Alarm jsem ale zkoušel cca před půl rokem, předpokládám, že se od té doby dost změnilo.

Více mi vyhovuje ZenPhone, protože mi přijde propracovanější.
TheMelin (1642)|10.1.2006 09:23
Děkuji, škoda že není možnost trial verze a free verzi nemá cenu zkoušet, leč je stará a ani si asi nebude rozumnět s WM5.
Tom007_ce4you (76)|11.10.2006 13:56
Tak si říkám, že tu dlouho nikdo nepřipojil názor - taky by mě srovnání zajímalo, protože o jednom z těchto programů uvažuju.....:sarcastic:
urys (402)|11.10.2006 14:21
mozna to bude mimo misu, ale kdyby se PocketZenPhone spojil dohromady s Photo Contacs Pro a jeste mel neco navic (zminuji zde), tak by to bylo uplne super

Mno, abych nebyl vystrizen a pripadne pokaran, ze se nedrzim topicu: myslim ze PocketZenPhone je daleko vice propracovanejsi a nez PhoneAlarm (to je "pouhy" prepinac profilu a jakysi upozornovac zmeskanych SMS, hovoru, ..) - presne jak pise Pavlucha (btw dle me se nic nezmenilo). Na ZenPhone je prave nejlepsi to automaticke prepinani dle casu a udalosti, ale porad to jeste neni ono ...

hlavni otazkou je to, co od toho hledas, podle toho se pak rozhodni, vyzkouset si muzes oba softiky

urys

ps: proste neni na symbianovsky magic profiles pro, chjo, to mi fakt moc chybi :(
TheMelin (1642)|11.10.2006 15:46
Ahoj Urys :)
Pokud prohlednes poradne nastaveni PhoneAlarm, ktere je obsahle, zjistis, ze umi take casove prepinani profilu. Dale kalkulovani hovoru atd. Spise zalezi komu co vyhovuje.
Mel jsem taky pecko a podle me jen zalezi na zvyku a uvidis, ze budes spokojen.
radekhulan (315)|23.10.2006 11:23
[QUOTE="urys"]ps: proste neni na symbianovsky magic profiles pro, chjo, to mi fakt moc chybi :( [/QUOTE]

Jenže PocketZenPhone tím dokonalým Magic Profiles Pro ze Symbianu je ;-) Stáhni si verzi 6.1 Beta 6, umí dokonce i blokovat hovory jen pro určité lidi, či povolovat, takže se už můžeš třeba vytvořit skupinu VIP, která se ti dovolá i po 10pm, a ostatní nikoliv. Časové přepínání profilů je samozřejmostí. PocketZenPhone se stává lepší a lepší, je to nejlépe utracených €8 za aplikaci pro telefon :-)

Musím tomu udělat na webu reklamu, to je prostě "killer app" pro Pocket PC.

urys (402)|23.10.2006 16:20
no dobra, zkusim tu betu, ale moc nadeji tomu nedavam ;) ... uvidim a poreferuji

urys

EDIT (17:24): nemuzu si pomoci, ale me PZP proste nevyhovuje, jednak mi to proste podle kalendare neprepina, ale to bude asi mezi klavesnici a zidli a druhak se mi to proste nelibi a basta

EDIT (19:17): 2TheMelin - samozrejme o tom prepinani dle kalendare jsem vedel, ale zapomnel jsem ho uvest, nebot mi stejne jako u PZP nefunguje, asi jsem lama, netusim co delam blbe, nicmene je to na jine tema
radekhulan (315)|23.10.2006 23:22
Tak pořád je PocketZenPhone to nejlepší přepínání profilů co existuje. Stáhnul jsem si i PhoneAlarm, ale ten nemá ani takovou základní věc jako je whitelist/blacklist. €8 za PocketZenPhone je navíc pakatel.

Na Symbianu jsem také miloval Magic Profiles Pro, nicméně PocketZenPhone je hodně blízko. Přepínání z kalendáře mi funguje, časové také, ikonky se dají změnit.

Jsem spokojen :)
JecminekMaselnik (464)|24.10.2006 13:08
jenom tak malinko na okraj: já jsem koupil PZP už ve verzi 5, kdy ještě stála 4EU:o).
2Urys: z máš přepínání podle kalendáře nastaveno? Je to totiž potřeba nastavit.
Kubajz_ce4you (2)|25.10.2006 00:41
Dneska jsem si poridil prvni Pocket Pc (MDA Compact II), mam nasedujici problem:

Po instalaci (a reinstalaci a reinstalaci..2x) PocketZenPhone mi nejdou nastavit profily, vzdy, kdyz na ne kliknu, tak jen problikou a nic :(.. byla tu ve foru presne takova otazka, ale zadna odpove (je to delsi cas)..

Stalo se to nekomu? Nejake napady, jak resit? Diky moc
urys (402)|25.10.2006 07:12
2JecminekMaselnik: mam, bude zakopany pes asi nekde jinde, protoze ani PhoneAlarm mi neprepina podle kalendare. Casovy prepina u obou softiku v pohode, ale dle kategorie schuzky nebo stavu (out of office, busy, ...) mi to proste nemaka

urys
JecminekMaselnik (464)|25.10.2006 07:56
2kubajs: a jakou máš verzi PZP? Nemáš ji třeba vyexpirovanou? To by ovšem ještě hlásilo pop-up okénko PZP expired.

2urys: a nepoužíváš třeba nějakou nástavbu na kalendář?
Kubajz_ce4you (2)|25.10.2006 08:43
JecminekMaselnik: Bohuzel ne

Kdyz jsem se dneska rano pokousel spustit video bezi to desive pomalu. Jak TCPMP, tak Media player, pritom spustene programy zadne, kvalita videa taky nic moc :(.

Ve vlastnostech TCMPM je procesor jako 170Mhz, to je trochu malo, ne?
urys (402)|25.10.2006 08:51
2JecminekMaselnik: jj, pocket informant 2007, zatim testuji trial, ale tim to asi nebude, rADo2 ho ma taky

urys
yasmeene2 (794)|26.10.2006 18:20
Já používám Phone Alarm. Protože zenhphone mi přijde příliš jednostranný program pro zabírání cenného místa na today. Takže phonealarm používám na profily, automatické přepínání podle času funguje už dlouho. Dále na rychlé zapnutí/vypnutí BT to samé u GPRS - což na wm5 jde jinak dost ztuha, takhle stačí jediné tlačítko. Taky mi nahrazuje hodiny (mam tu romku s baterčičkou nahoře a opět - mít jeden řádek today zapláclý časem mi nevyhovuje) Co se nastavování profilů týká - zenphone jsem zkoušel naposled už nějaký ten pátek zpátky - nemůžu si na nic stěžovat, pokud přepnu na profil auto tak se mi display otočí na výšku nastaví podsvícení na max a aby nezhasínalo, zapne se BT, hlasitost na max.. Když jsem ještě používal PUSHMAIL(naivně) tak jsem měl nastaveno aby se mi každé ráno zaplo gprs stáhlo nové maily a zase odpojilo. Dobrá je u PA funkce custom mute - na dva kliky nastavíte jak dlouho má pda držet hubu..
Taky skinny na PA mi přijdou hezčí a prochytanější, existuje i skinneditor.
Tak, to v prospěch Phone Alarmu
macula_ce4you (691)|26.10.2006 20:12
Jen pro upřesnění, ZP nemusíš mít na Today. Já používám pouze Tray a Tools.
JecminekMaselnik (464)|27.10.2006 08:27
používám v PZP rovněž verzi v trayi právě kvůli místu. Jako výhodu PZP u tytn bych ještě uvedl možnost nastavování tray verze jenom jog dialem. Stačí scrollnout do traye (jenom otáčením kolečka) stisk, otevře se list profilů, jogem najedu na požadovaný profil a další stisk.
Příjde mi to velmi ergonomické.
Navíc PZP tools.exe jako rezident v paměti zaberou nějakých 150kB, což je také sympatické.
radekhulan (315)|4.11.2006 18:18
Udělal jsem vlastní "WELL.DONE skin" pro PhoneAlarm, je zmenšený a kompatibilní tak s SBSH PocketBreeze / SPB PocketPlus:



Download na:
http://hulan.cz/download/phonealarm/WellDone_Skin.zip
JecminekMaselnik (464)|5.11.2006 19:27
moc pěkné, pomalu začínám uvažovat o opuštění tray verze:o)
carbik_ce4you (132)|10.11.2006 09:24
Ja si taky zkusil vyrobit "skin":



co ostatni?
urys (402)|10.11.2006 13:23
[QUOTE="rADo2"]Udělal jsem vlastní "WELL.DONE skin" pro PhoneAlarm, je zmenšený a kompatibilní tak s SBSH PocketBreeze / SPB PocketPlus[/QUOTE]

to uz nepouzivas PZP?

urys
radekhulan (315)|12.11.2006 19:40
Přešel jsem na phoneAlarm, umí toho méně, ale stabilnější, jeho majitel má také TyTN a je to znát :-)

Udělal jsem nový plně český skin:



Download:
http://hulan.cz/download/phonealarm/WellDone_Skin_CZ.exe
xhladi07 (525)|23.11.2006 10:32
Mno, ja nevim, ale asi se zacnu povazovat za lamu. Nebyl sem schpnej zprovoznit PZP na today. Proste sem to nainstaloval (ver. 6), v trayi fungoval, na tlacitko taky, ale na today nebylo nic. Tak nevim, kde sem delal chybu.. Nevite nekdo?
carbik_ce4you (132)|23.11.2006 10:52
Aby jsi to mel na TODAY, musis nainstalovat extra aplikaci, obvykle je v adresari "PZPToday".
xhladi07 (525)|23.11.2006 11:05
[QUOTE="carbik"]Aby jsi to mel na TODAY, musis nainstalovat extra aplikaci, obvykle je v adresari "PZPToday".[/QUOTE]

To je mi jasny. Nainstaluju caby tools a today (na kartu), ale na today se mi nic neukaze. V adresari storage card/program files/PZPtools je sice today.dll, ale to je vsechno. Ani v settings/today neni nic... :(
carbik_ce4you (132)|23.11.2006 11:08
Zkus to dat to PDA, ne na kartu, je to docela zasadni program, ktery ovlada dost funkci. Takovy patri do vnitrni pameti.
xhladi07 (525)|23.11.2006 11:17
No, muzu to zkusit, ale vyrobce tvrdi, ze lze oboje.. Zkusm, napisu...

Edit: Tak to funguje.. No, nevim teda proc vyrobce tvrdi, ze je to jedno.. :)
Zdenek Malinsky (9781)|23.11.2006 12:01
Ono je lepší aplikace, které pracují s today, instalovat do PDA. Stejně tak i třeba task manažer. ;)
radekhulan (315)|5.12.2006 20:48
Udělal jsem další skin pro phoneAlarm 1.57 Beta, poslední build, který povoluje i MMS.

Screenshot:


Download at (7-zip):
http://hulan.cz/download/phonealarm/phonealarm-rh-skin.exe
TheMelin (1642)|6.12.2006 00:49
Radku,peknej skin. Jen jeden bug. Kdyz mi prijde mail, signalizuje mi to MMS a ne Mail.
radekhulan (315)|6.12.2006 01:10
Musíš mít phoneAlarm 1.57 Build 94, předchozí buildy nemají Image_MMS, popřípadě jej implementují chybně. Bohužel, jedná se o Beta, a zatím není dostupná, respektive byla, a teď koukám, že je stažena:
http://www.pocketmax.net/smf/index.php?board=30.0

Nicméně, každým dnem by měla být finální 1.60. Každopádně Build 94 doporučuji, je velice stabilní, i když by to měla být Beta.
TheMelin (1642)|6.12.2006 01:21
Mam finalni verzi 1.57, ale prislemaily se mi zobrazuji jako prisle MMS.

EDIT: Mozna se MMS na TyTNu chovaji trochu odlisne oproti Wizardu a bug je primo v programu.
radekhulan (315)|6.12.2006 01:25
1.57 Build 94 je novější než 1.57 final, schválně se podívej na číslo Buildu, je v poslední záložce, jak je registrace.
TheMelin (1642)|6.12.2006 01:34
To mám. Samozrejme mam zaple i upozornovani na Emaily a MMS. asi to bude zarizenim a bude to muset dopilovat.
00185632_Screen002_Ie4Q.jpg
TheMelin (1642)|6.12.2006 01:40
Tak koukam, ze zde uz je verze 1.57 Build 95. Zkusim tu.
Sidon_ce4you (142)|8.12.2006 12:15
Tak jsem zkoušel PocketZenPhone, PhoneAlarm i mnoho jiných podobných prográmků. Ale nikde jsem bohužel nenašel možnost nastavit zároveň Blacklist i Whitelist. Nevíte někdo o něčem kde by to šlo?
Na PhoneAlarmu není ta možnost vůbec, to už je o krůček lepší PocketZenPhone, kde lze aspoň nastavit Blaclist. A nebo jestli neumím dobře nastavit PocketZenPhone tak mi prosím poraďte jak udělat abych byl např. pouze pro dvě čísla dovolatelný a pro všechny ostatní aby se mě nedovolali. Jestli to u PocketZenPhone chápu dobře tak lze pouze nastavit kdo konkrétní se mi nedovolá, ale jinak všichni ano, což je podle mne dost nahouby.
radekhulan (315)|8.12.2006 12:19
Nastav si ty dvě čísla jako whitelist a ostatní nastav na odmítání hovorů... Klasika, ideální profil na noc.
Sidon_ce4you (142)|8.12.2006 13:35
Tak jsem to zkusil ještě jednou:
PZP Tools -> Nastavit -> Profil Normal -> Call filter -> zaškrtnuto pouze Block All -> Blocked Num. - Zobrazit -> Accepted Number list - zadáno jedno tlf. číslo ze seznamu -> Validate -> Uložit -> Close -> Konec.
Poté se mě dovolá každý, pouze s tím rozdílem že cizí číslo se mi na mobilu jenom zobrazí a číslo z Whitelistu mi normálně vyzvání. Nastavuji to správně nebo je v tom ještě nějaký fígl?
Když dám u Blocked Num. místo Zobrazit dám volbu Reject tak pro cizí číslo to volajícímu po prvním zazvonění můj telefon jakoby típne ale mě se to na mobilu vůbec nezobrazí že mi někdo volal - to je podle mě taky docela nahouby.

PS: Teď si tak řikám, abych nebyl za blbce, nemá on tem PZP takhle jak to popisuji, nemá on takhle správně fungovat? Já jen že pokud ano tak jsem měl asi zkreslenou představu o Black/White listech. Aspoň tedy u mého stařičkého a obyčejného Sonny Ericcsonu T66 to fungovalo tak že pokud jsem dal blokovat všechny hovory krom třeba jednoho čísla, tak to jedno číslo se normálně dovolalo a ostatní když vytočili moje číslo tak jim to tutalo jako že mám obsazeno ale mě se na mobilu objevila zpráva že se mi dotyčné číslo snažilo dovolat. Což je podle mne o mnoho lepší systém než ten který nabízejí prográmky jako je PZP. Bohužel jsem nikde nanarazil na podobnou aplikaci jako měl třeba ten zmiňovaný SE T66.
Je tohle teda prosím standartní chování PZP nebo ne?
urys (402)|8.12.2006 16:56
PZP Tools -> Nastavit -> Volím si svůj profil schůzka -> Call filter:

Block all
Blocked: Reject

Nebo mám profil Doma -> Call filter:

Accept all
Accept unknown
Reject
Blocked number list -> zde mam vyjmenovane cisla, co se mi nemaji dovolat

funguje to spolehlivě:
- v prvním případě se mi nikdo nedovolá, dokonce se mi ani neukáže info o zmeškaném hovoru, zrovna včera jsem se omylem takhle na půl dne vypnul a divil jsem se, že mi nikdo nevolá :D
- v druhém případě se mi nedovolají ti, co jsem určil a taky to maká přesně jak má

mám verzi 6.1 Beta 7


urys
ROJ (23)|9.12.2006 16:09
Prosím, nemohl by mě někdo dát adresy na to kde stáhnout oba programy pro VM 5. Také mě velmi chybí MagicProfillesPro a hledám za něho náhradu
ElSoft (1244)|9.12.2006 16:15
PocketZenPhone
phoneAlarm
Carpenter_ce4you (166)|12.12.2006 08:52
Hmm, Phone Alarm mi ukazuje, že jsem obdržel 8 MMS, ale přitom nemám (ani jsem nikdy nedostal) ani jednu. Co s tím?
Alfan (123)|7.1.2007 13:07
Zdravím, chci se zeptat, jestli jste někdo netestoval PZP nebp Phone Alarm na HTC Artemis?
Píše tady o nějaké netsabilitě a podobně a tak bych rád vyzkoušel to stabilnější a případně si to pořídil.
Víceméně mi jde o přepínání profilů.
díky.
ROJ (23)|8.1.2007 14:52
Zdravím,
mám také HTC, ale TyTN a na něm se mě nepodařilo odstranit to, aby se netloukl operační systém s Phone Alarem. Navíc po zakoupení Phone Alarmu mě jej nechce registrovat, protože je registrační číslo údajně wrong. Pokud by někdo dokázal poradit, byl bych rád
radekhulan (315)|8.1.2007 14:55
"aby se netloukl operační systém s Phone Alarem" -- co tím myslíš? phoneAlarm an TyTN běží skvěle, nakonec samotný autor TyTN má..
Wuffi (1599)|8.1.2007 14:58
ROJ:

Co se tyce registracniho kodu, poradi Ti nejlepe sam autor. Staci kdyz mu preposles e-mail ve kterem Ti prisly udaje ze serveru kde jsi aplikaci zakoupil a uvedes ze dany kod nefunguje.
PetrB01 (30)|8.1.2007 15:37
ROJ:
Problémy s registračním číslem jsem měl také. Naštestí je autor velmi komunikativní a brzy jsme objevili, že jsem jako jméno uživatele nasadil do mého TyTN jméno s diakritikou, ale při registraci na inetu jsem použil jméno bez diakritiky a podle toho mi také bylo vygenerováno registrační číslo. Autor mi vygeneroval nové pro diakritiku a je to v pohodě.:yes: