Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Záloha celé ROM u MDA II ?

Hlod (4)|7.1.2006 22:41
jde nějak stáhnout obsah celé ROMky ?? nějaký soft spešl na to ??? .......... nějak se mi to poblblo..... když mám 2k5 tak se to nedokáže připojit k síti .........když mám 2k3 tak se to k ní připojí , ale nějdou kontakty .............. tak bych si chtěl stáhnout rom kámošovýho founu a nakop bych ho ke mě .......... jestly to jde :) díky :)
JanHavlicek (635)|7.1.2006 22:49
Hádám, že se jedná o MDAII, ale stejně napiš, co máš za MDA a co má za zařízení tvůj kamarád

Myslíš přímo ROM operačního systému nebo extrom ? Co se týče ExtROM, není problém si uvařit vlastní se svými prográmky, jestli jde o ROM, je jich opravdu hodně na internetu ve třech verzích (WM2003, 2003SE a WM5), takže by stačilo to přeflashnout takhle, tahat to ze zařízení tvého kamaráda bude buď nemožné nebo zbytečně složité
Hlod (4)|7.1.2006 23:02
mám Eurotel dataphone2 , kámoš má T-mobile MDA2 .........je to to samý jen v jinym kabátě :o) .......... jde mi o celý vokna jestly dou stáhnout z toho jeho a nacpat to do mýho............... normální ROM soubory mám všechny verze , ale ani s jednou to uz nejde....... , zkousel sem i ruzny radia a taky ne........ porad to blbne......... klasický NK.nbf máj ale cca 20- 30 MB ........ potřeboval bych něco co přepíše všechny soubory......... tech 20-30 mega přepíše půlku romky........... takže když třeba když tam kopnu 2k5 a přes to 2k3 a pak zase zpátky 2k5 tak si telefon pamatuje kompletně všechno a i nainstalovaný softy mu tam zustanou proste komplet jak po soft resetu ........ upgrade woken je upgrade jen určitejch souborů........to je muj problém, potřeboval bych všechny od znova :)
osch (1330)|8.1.2006 02:09
Jak to tak čtu, tak bys potřeboval přeflashnout system na ten, kterej by ti vyhovoval. Dle mého skromného názoru bych na MDA II/DP 2 doporučil WM2003SE.
JanHavlicek (635)|8.1.2006 13:04
Můžeš nějak přesně popsat problémy, které ti způsobují jednotlivé romky ?

WM5 a připojení k síti: máš nainstalovaný AS 4.1 ? Zkusils vypnout firewall

WM2k3 a kontakty: co tím myslíš ? Nějak to upřesni

A piš prosím srozumitelně, díky
ElSoft (1244)|8.1.2006 13:28
Zpravidla se flashujou tři části.
  • nk.nbf - obsahuje operační systém
  • Radio_.nbf - rom pro GSM část
  • ms_.nbf - ExtROM
jak vis tak extrom na WM5 neflashujes, tudíž ji nemůžeš ani během flashování přepsat a vše co v ní je zůstane zachováno.
Dále ve WM5 slučujeme ExtROM se Storage pro ukládání programů a v WM2003 mají úplně jinou funkci a nesmažeš je ani HR, takže pak v nich vidíš vše co jsi měl nainstalováno ve WM5
Další problém při přechodu z WM5 na WM2003 že si musíš opět ExtROM oddělit od Storage.

A zkus používat na začátku věty velké písmenko a na konci jen jednu tečku a za ní mezeru.
Formátování do odstavců by taky neškodilo.
Hlod (4)|8.1.2006 13:47
2k5 problém : nepřipojí se k síti i když jí najde a můžu jí zaškrtnout jako upřednostnovanou, AS 4.1 mám

2k3 problém : telefon jakoby funguje , neukazuje signál , nejsou vidět kontakty a nedaj se stáhnout ze SIMky : když tohle chci udělat tak mi to vyskočí na TODAY a napíše že "GSM část není připravena a počekejte 15 sekund " ..... po 15 sekundách nic ........
jinak telefon jakoby funguje i bez kontaktu a když někdo volá tak to ten kontakt normálně pozná kdo to je , ale třeba při sms si vybrat nemůžu komu to poslat chci :)

NS_.nbf : to jsem jestě nenašel , EXT rom mám odzačátku stejnou, tudíž z toho důvodu mi asi nešel foťák ve 2k3SE :)

dejte nějaké odkazy odkud stahovat :)
já čerpal z buzzdev.net
thx
osch (1330)|8.1.2006 13:52
Jak jsem psal už výše, měl by si si nejdřív pořádně přečíst postup jak přeflashovat WM2003SE. Z toho co píšeš se nemohu zbavit dojmu, že ani pořádně nevíš o čem mluvit. Bez urážky.
JanHavlicek (635)|8.1.2006 14:07
Souhlasím, pravděpodobně nemáš základní přehled o flashování a pojmech

Doporučil bych ti flashovat vždy vše najednou a to v "kompatibilních" kombinacích, tedy:
Pro WM2003 : poslední ROM 1.72.00WWE, ExtROM 1.72.777 (by beecher), Radio 1.17
Pro WM2003SE: ROM 2.06.00WWE, ExtROM 2.06.100a, Radio 1.18
Pro WM5: ROM třeba poslední 1.65b.96WWE by tofclock, ExtROM není (neflashujeme vůbec) a Radio 1.17

Po flashnutí WM 2003, nebo WM 2003SE udělej hard-reset stiskem power tlačítka a zaražením stylusu do "soft-reset" dirky

Po flashnutí WM5 udělej hard-reset pomocí instrukcí k ROMce v souboru READ_THIS_FIRST.txt

ad to připojení k síti ve WM5 - máš nějaký firewall ? Zkus ho vypnout, občas nestačí jen něco povolit, něco ti tam třeba může zůstat nezaškrtnutého nebo to může váznout jinde
Hlod (4)|8.1.2006 14:38
né že bych nechápal , návod sem si přečet a dokonce sem zavolal i P. Kozovi ........... :)
přesnou konbinaci 2k5 sem měl taky a kravilo to , možná ten FW ...ten zkusim :o)