Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

T-Mobile MDA Vario (HTC Wizard) - tipy, triky, zkušenosti

daww (687)|7.1.2006 12:03
Vážení kolegové, tato diskuze navazuje na diskuzi T-Mobile MDA Vario (aka HTC Wizard), která se stala již velmi rozsáhlou a tím pádem dosti nepřehlednou. Proto Vás prosím o pochopení. Do této diskuze pište jen tipy, triky a zkušenosti. Pro řešení konkrétních problémů použijte nebo založte samostatnou diskuzi.
Zdenek Malinsky (9781)|7.1.2006 13:57
Zdrojem informací může být i diskuze Prvních 60 minut s Qtek 9100 v ruce
Tony_lkh_ce4you (31)|7.1.2006 16:05
Máte niekto už skúsenosť s hrami na Qteku 9100? Lebo mne sa zdá MOBILE 5 ako začarovný systém, ktorý hry ani nepodporuje. Nie, že by hry boli moja priorita, ale niekdy sa nájde chvíla kedy by najaká fajná gamesa zabila čas. Ozvite sa niekto s niečim naozaj funčkným a otestovaným. Dík


Saman máš nejaký e-mail? alebo najlepšie ICQ ? že by si mi poradil ako nato. dík
vario (441)|7.1.2006 17:31
od doby smartphonů hraju občas http://www.pocketnew.net/index.php?act=dukwite
na Variu bez problémů
kubajs2 (1)|8.1.2006 10:08
Stará, nicméně moje nejoblíbenější Age of Empire jede bez problémů
sqost (12)|8.1.2006 10:17
Zdarec palec, pánové sháním nějáký prográmek na přtektování mého Varia. Zkoušel jsem Scalara ale ten na tento typ procesoru nefakčí, můžete něco poradit čím bych zvýšil výkon tohoto PDAčka? Ptám se proto, protože nahrál jsem si tomtoma 5.21 a co nepřišlo za zděšení když jsem vyjel a tomtom nestíhá. Aktuální pozice se překresluje cca tak každé 3 sec. což je docela běz :( . Co stím máte někdo podobné zkušenosti? Díky
Garry_ce4you (35)|10.1.2006 10:29
Zdravim,
jsem cerstvy majitel MDA Vario a predem rikam, ze je to me prvni zarizeni s woknama. Pred tim jsem pouzival symbian a nebyt toho, ze n9500 je strasne pomala, zustal bych u tohoto systemu.
Prvni problem, ktery jsem zaznamenal byl, ze nevim, kde se nastavi, aby GPRS zustalo zaple porad. Jakmile vypnu nejakou aplikaci, ktera ho pouziva, je tam patrne nejaky time-out a po case mi prestane fungovat. To se mi stava, kdyz mam zaple treba icq.
Druhy problem, ktery me trapi. Poradte mi prosim nejakeho icq klienta. Na 9500 jsem se chystal agile i zaplatit, ale za tuhle hruzu, co je pro windows mobile nedam ani korunu. A z icq.com jsem sosnul klienta, neni uplne nejhorsi, ale je neprehlednej, pomalej atd.
diky moc za pomoc zacatecnikovi.
sqost (12)|10.1.2006 11:28
Podle mě se GPRS nevypne pokuď ho spojíš manuálně START-NASTAVENÍ-PŘIPOJENÍ - PŘIPOJENÍ - SPRAVOVAT STÁVAJÍCÍ PŘIPOJENÍ - a jak máš možnosti přes co vytáčet tak na to klikni a drž až se objeví připojit (a mělo by to být :) ). Jinak co se týká ICQ používám klasické ICQčko a jsem snim docela spokojenej je teda pravda že práce sním dá trochu zabrat. :), ale po chvili to jde.
sqost (12)|10.1.2006 11:31
[QUOTE="vario"]od doby smartphonů hraju občas http://www.pocketnew.net/index.php?act=dukwite
na Variu bez problémů[/QUOTE]
Na Variu jsem s hrama problém neměl (pokuď nepočítám nějáké piškvorky od Sunnysoftu, atd). Většinou mě hry fuckují, mám jich tam narvaných asi dvacet a zcela bez problémů.
sqost (12)|10.1.2006 14:53
Pánové, zháním něco na přetaktování Varia, myslíte že něco existuje? Tento procesor nepodporuje zatím mě žádný program na takt. Hoďte něco do placu. Díky
Saman_ce4you (1451)|10.1.2006 15:50
Predchazejcici diskuze se zavrela, protoze se placalo paty pres devaty, a ted uz to zas zacina...

Problem s pretaktovanim Omapu se tu resil x krat, zatim nic. Udajne autor Pocket Hackmasteru prislibil podporu v nejake dalsi verzi..
Garry_ce4you (35)|10.1.2006 20:59
Tak jeden problem se mi podarilo vyresit (diky skvoste, funguje to)a objevil se dalsi a ten uz me fakt na$ral. Jakej k0k0t, protoze to se neda jinak rict, muze vymyslet, ze kdyz se zmackne tlacitko s cervenym sluchatkem (ktery je navic vyp1c3ny), tak me to odpoji GPRS. chjo. Nevite kudy na tohle? Po case me to zase pripoji, ale icq spadne :( a ted jsem zjistil, ze me to pripoji asi jen kvuli tomu, ze mam po 15 m nasteveni cekovani mailu. Bojim se predstavit, co se deje, kdyz prijde hovor. Nastesti tento tel pouzivam jen na data.
manigk (34)|11.1.2006 19:39
Zdravim,
myslim si, ze asi by nebylo od veci tady zminit nejaky seznam veci, ktere je dobre udelat. Sam zkousim co a jak, vetsina veci je znama:
seznam veci co jsem nasel:

- neinstalovat kompletni extrom ale jen urcite caby
- upraveni registru z duvodu urychleni ci usnadneni Varia (cache, animace Start, C vedle ikonky, prenastaveni funkci dvou klaves tesne pod displejem, vypnuti hlasoveho vytaceni a pouziti Voice Command 1.5, nastaveni ukladani co kam, zapnuti cleartypu i v landscape, prepinani zvuk/vibrace pri drzeni comm manager tlacitka)
- seznam vyborneho softu (Pocket informant a spb pocket plus, total commander, voice command, phm regedit, sprite backup, check notifications)
- seznam zdroju informaci - co jsem nasel ja (howardsforum, xda.developers, beyondthetech !!!, pocketpcdubai, ce4you)
- hardware - folie + slysel jsem o problemu s vypadavajicim stylusem (nahrada??)

moje otazky:
- stylus - nahrada?mineno nemusi to pasovat dovnitr, co treba 4in1 atd. ??, jaka folie, krome te standartni na Vario
- da se smazat sddeamon - v check notifications ho muzu kompletne zavrit ale smazat porad nejde
- jak to ze mi normalni verze skypu sla trosku lepe nez ta pro lowcpu ?? - ikdyz porad to bylo hrozne a nepouzitelne
-jaky mate zkusenosti s velkou hw rozkladaci klavesnici?
- slysel jsem ze smartdialing zpomaluje, pravda??
- jak to vypada s preflashnutim romky? nemam s tim zadne zkusenosti, zustali by ceske windowsi? asi ne, mela by vyznam novejsi verze romky???
- jak uvolnim vice ram pameti (krome mene bezicich programu, mam po soft resetu kolem 22MB a vys ani tuk, kdyz spustim programy jde to jen dolu.
- nevite nekdo kdy uz konecne da t-mobile do nabidky mini Sd karty - mam body a nechci to zbytecne kupovat za cashe.

Jestli jste to docetli az sem tak vam dekuji a gratuluji.
Uvitam komentare a odpovedi na otazky.

Manigk
MDA Vario
zool_cz (64)|12.1.2006 10:42
Mam problem....

Kdyz zapnu Vario tlacitkem On/Off (jenom aktivuji displej) zadam heslo a Vario stoji!!!!

Dam trebas start a programy a Vario asi tak 20 - 30 sekund nic nedela a pak najednou se vse rozebehne!!!

Nainstalovany mam jenom tohle:
Cambridge vxUtil - Nastroje pro sit
ICQ for Pocket PC - messenger
TCPMP Media Player - medialni prehravac
Skype - telefonovani pres web
Mort´s MortPlayer - audio prehravac
Total Commander for PPC - souborovy manazer

jeste upresnim ze v kontaktech mam jenom kolem 150 lidi a v kalendari a ukolech je toho pomalu!!!

Delal to nekomu taky nebo sem sam a propadne co by ste mi poradili???
Roos (7)|13.1.2006 10:23
Mohu vedetm ktere Caby jste instalovali (MDA Vario), ktere ne a co maji nastarosti. Zajimaji mne vase zkusenosti a duvody.

Diky.
Saman_ce4you (1451)|13.1.2006 15:43
Rozbal CABy, prozkoumej soubory a sam uvidis, co kterej dela..
Pokud si dobre vzponimam, tak do diskuze co predchazela tyhle nekdo daval archiv s rozbalenejma cabama z Varia.
dzony (95)|13.1.2006 23:10
Jestli jsi měl na mysli caby z extrom tak jsou zde a i diskuze.
Scythe_ce4you (130)|16.1.2006 00:52
Mam dotazy ak budete taky dobry ...

1. pozna niekto co spacha kazdy cab co je v tmobilovej extrome?
2. ako zamedzim tomu ze ked stlacim cervene tlacitko zrusim gprs pripojenie?

3. mam Rom 1.3.2.5 CSY, radio 01.04.10 a extrom 1.3.2.109 je to nove? stare?
Saman_ce4you (1451)|16.1.2006 07:57
Predne: Od vyrobce HTC je zarizeni oznaceno Wizard, T-Mobile to oznacil MDA Vario. Ale MDA Wizard, co mas v podpisu, je paskvil na n-tou

ad 1) Tenhle dotaz tady je asi podesaty.. a jeden zrovna na predchozi strance!!!
ad 2) Cet jsem (nemam vyzkouseno) ze to resi novejsi ROM, mrkni se na xda-developers
ad 3) Je to stary ale ceska jedina..
VarioT (35)|16.1.2006 15:42
Zdravím, právě jsem si koupil MDA Vario od T-mobile a nejvíce mě dostala přibalená ochranná folie. Obyčejná samolepka, akorát jsem si od lepidla upatlal display.
Na netu jsem našel jen od Sunnysoftu Fólie ADAPT - Qtek 9100, MDA Compact/ Vario. Máte někdo zkušenosti? Případně, je nějaký e-schop, kde mají folii Brando pro Vario? Díky za odpověď
JOYSTICK (150)|16.1.2006 16:02
mám problém,dost lidí si stěžuje že mě špatně slyší při zapnutém hlasitém poslechu,tvrdí že vypadne každé třetí slovo,já nic nepozoruji....signál OK a stojím na místě...
máte s tím někdo zkušenosti?
díky
Marphy_ce4you (21)|16.1.2006 19:08
To s tim ze me nekdo na druhe strane neslysi pri hlasitem hf mam taky.. taky me nikdo neslysi nebo spatne a nevim co s tim... asi reklamace... jinak mi rekli na reklamacnim odeleni ze paklize se nastradaji 3 zavady naraz (kazda jina) mam okamzite narok na uplne novy pristroj :) tak si asi pockam :)
JOYSTICK (150)|17.1.2006 07:39
hmmm,může to ještě někdo vyzkoušet a potvrdit???
no pokud vím,tak do půl roku od prodeje máš nárok na výměnu i při jedné závadě...

tak trošku listuju v zákonech a je tam jasná věta:
Rozpor s kupní smlouvou, který se projeví během 6-ti měsíců ode dne převzetí věci, se považuje za rozpor existující již při jejím převzetí.....
JecminekMaselnik (464)|17.1.2006 10:04
hlasite HF je problem, stejne jako klasity odposlech na obycejnem telefonu: jde o to, ze zarizeni se chova jako vysilacka, tzn. kdyz vysilas neprijmas a opacne. Pokud je tedy protejsi strana treba v hlucnem prostredi, ktere semtam aktivuje mikrofon, muze byt tento problem zpusoben prave tim, ze protistrana vysila a tim padem Te nemuze slyset. Kazdopadne bude zajimave, zda toto bude uznano jako reklamace....
JOYSTICK (150)|17.1.2006 10:18
cože?
zajímavá teorie,ale obávám se že push and talk to nebude....
JecminekMaselnik (464)|17.1.2006 10:42
to neni teorie, s ohledem na malou vzajemnou vzdalenost mikrofonu a reproduktoru to kvuli zpetne vazbe ani jinak delat nejde. Jenom nemusis prepinat rucne, protoze to funguje na zaklade detekce hlasu na jedne ci druhe strane.
beecher (9270)|17.1.2006 11:34
Mozna to uz tady bylo, ale vcerejsi poznatek se sefovym Variem. Pri vypnutem ClearType beha Wizard jako z praku (minimalne je vsechno o 50% rychlejsi)...
JOYSTICK (150)|17.1.2006 12:39
jojo,to už tady myslím bylo a když povypínáš fšechny programy tak myslím běží nejrychleji co....někdy ho ani nestíhám....

to JecminekMaselnik
jenže ta protistrana volá z pevné linky,takže tím to asi nebude....
ale dobrej pokus
nicméně jsem zjistil že některé kusy jsou náchylnější a třebas ten můj je uspokojivý,občas to vypadne,trošku pomůže stáhnout hlasitost HF,ale co je to potom teda za funkci???
sqost (12)|17.1.2006 13:12
Mě hlasité HF funguje bez problémů, nikdo si neztěžoval. Jinak stím jak tady někdo tvrdil že je to jak push and talk je blbost. Všechny tyto zařízení už od nějákého historického siemense mají FULL DUPLEXní přenos. takže se může mluvit i poslouchat naráz a nemělo by to mět žádný dopadat na účastníka druhé strany. :)
zool_cz (64)|17.1.2006 13:24
Rad bych si koupil miniSD kartu do meho Varia!!!

Ale nikde ji nemaji skladem a ja bych si ji nejradeji nejdrive vyzkousel nez si ji koupim jestli je s Variem kompatibilni!

Dekte nejaky tip kde jste kartu zakoupili, pripadne jakou znacku a jakou velikost!!!

Konkretne me zajima velikost 1GB........

Diky a pekny den vsem......
JOYSTICK (150)|17.1.2006 13:36
kup jedině sandisk,je to jistota....

jinak jsem testoval několik telefonů na to HF a každý měl problémy...
JecminekMaselnik (464)|17.1.2006 14:00
to ze protistrana vola z pevne je jedno, pokud ma na pozadi sum a je slyset u Tebe a je detekovan jako hlas, tak vypne Tvuj mikrofon a potom neni slyset Tebe a to je to, co reklamujes. Jinak ten "plny duplex" je diskutabilni, ale to sem asi tematicky nepatri (i kdyz eliminace casti problemu zeslabenim hf muj nazor podporuje).
Marphy_ce4you (21)|17.1.2006 21:50
Hele a jak by podle tebe probihali konferencni hovory navic za pomoci HF? to jako kdyz jeden mluvi tak to vsem ostatnim vypne mikrofony jo? no to je srandovni teorie... proste spatnej kus nic vic...

co se tyka clear type tak to ja treba ani zaple mit nemohu protoze kdyz to udelam mezi temer polovinou pismen mi vsude sviti ruzova barva a je to tak nechutny ze je mi z toho blbe a bylo z toho blbe i prodavacce v TMO a to rikala ze ruzovou miluje... prvni kus co jsem mel to nedelal po jeho vymene z duvodu vadneho bodu na displeji je to tak a kdyz mi ukazovali dalsi kus delal to taky ale bohuzel tenkrat to byl jedinej kus co jeste meli a patej den od koupe na krku tak jsem se smiril s tim ze clear type holt mit nebudu no...

ohledne sd karet... ja osobne si pujdu pro kartu do CzechComputeru a nekoupil bych jinou nez Pretec (dozivotni zaruka) to pak nemusis nic resit...
Krevety_tvf (143)|17.1.2006 22:45
kartu sandisk ... 1gb mam dve a obe funguji ... jinak se mi jeste libi ATP v testech ma rychlejsi cteni/zapis nez sandisk
ameron (124)|17.1.2006 23:18
Zaujimalo by ma ako MDA Vario bezi s GPS s roznymi programami. Nejake zmienky som uz v diskusiach nasiel ale nejasne. Niekto tusim spominal ze TomTom mu seka. Je to pravda? Skusali ste? A co dynavix a smartmaps skusali ste niekto?

Pokial by na nom behala navigacia s hlasovovymi pokynmi bez sekania a s moznostou prehravat na pozadi mp3 a zaroven s moznostou pocas toho prijat hovor bolo by to postacujuce. Zvladne toto Vario?
Losos_ce4you (1147)|17.1.2006 23:21
zvladne
JOYSTICK (150)|18.1.2006 08:14
sandisk taky doživotní záruka a navíc je lepší:yes:
aaischa (660)|18.1.2006 08:24
kongston gtaky dozivotni zaruka, ale lepci cena pokud nechcete investovat do sandisku nebo pretecu
Standa_ce4you (380)|18.1.2006 09:32
Co říkáte na tento 1GB miniSD SanDisk na Cybexu? Za 1500,- (a to ho od včerejška o stovku zdražili) jsem ho nikde jinde neviděl. Není v tom nějaká kulišárna?
zool_cz (64)|18.1.2006 09:35
Dobre dobre ale kde jste ty karty koupili???
Nikde nemaj nic skladem (maximalne 256 MB a to nechci
V Cechcomputeru sem byl pred 14 dny a miniSD nemeli vubec v nabidce mi rekl ten obchodnik....
V Alzasoftu maj skladem jen ty male......
Extrapoit taky nema skladem......


Standa_ce4you (380)|18.1.2006 09:40
Na Cybexu jsou taky dva týdny :?...
Zmiňoval jsi CzechComputer - na netu mají dodací lhůtu dva dny.

EDIT: Jo, a jinak jsem zkoušel zde zmiňovaný tip na vypnutí Cleartype a následné zvýšení rychlosti. Funguje to :yes: . A dá se zvyknout, druhý den už jsem nevěděl, že je CT vypnuto.
mr_syck (55)|18.1.2006 09:57
Mam 1GB A-Data a naprosto bez problemu. Zaruka je sice jen 5 let, ale pochybuju, ze ji za pet let jeste budu pouzivat :)

Neni problem ji sehnat, maji jich skladem 13....
Saman_ce4you (1451)|18.1.2006 10:23
Ta cena na Cybexu za ten Sandisk je husta.. Bud to je nejaky low-speed, nebo se spletli :D
Btw: v Alzasoftu na webu tvrdi, ze momentalne maji 1GB Kingston skladem..
ameron (124)|18.1.2006 10:43
[QUOTE="Losos"]zvladne[/QUOTE] super a konkretne ktory navigacny sw s hlas. navigaciou pouzivas?
Standa_ce4you (380)|18.1.2006 11:15
[QUOTE="Saman"]Ta cena na Cybexu za ten Sandisk je husta.. Bud to je nejaky low-speed, nebo se spletli :D[/QUOTE]
Tak jsem se na tu cenu v Cybexu ptal a prý je správná. Low-speed mi u PDA nevadí, takže jsem objednal. Uvidím, jaký to mechanismus mi do dvou týdnů příjde :)...
privat (4)|18.1.2006 11:50
[QUOTE]jinak jsem testoval několik telefonů na to HF a každý měl problémy...[/QUOTE]
I kdyz stahnu hlasitost na minimum, muze u Varia hovorit jen jedna strana. U mych minulych tel. tomu tak nebylo. Co je ale horsi, ze pri normalnim volani bez hlasiteho HF reprak zkresluje a skrehota tak, ze take musim mit stazenou hlasitost a i tak je zvuk velmi neprijemny. Asi 14 dni jsem mel jeho "bratrance" Smartphona 8310, ktery byl v tomto ohledu spickovy: vyvazeny a prirozeny zvuk. Vim, ze si nekdo na zkresleni repraku u Varia uz stezoval, jak dopadla reklamace? Dik Strasa
patak_ce4you (25)|18.1.2006 16:04
[QUOTE="JecminekMaselnik"]to ze protistrana vola z pevne je jedno, pokud ma na pozadi sum a je slyset u Tebe a je detekovan jako hlas, tak vypne Tvuj mikrofon a potom neni slyset Tebe a to je to, co reklamujes. Jinak ten "plny duplex" je diskutabilni, ale to sem asi tematicky nepatri (i kdyz eliminace casti problemu zeslabenim hf muj nazor podporuje).[/QUOTE]

Já koupil kartu od A data a teď se mi Qtek několikrát denně restartuje (pokuď je to tou kartou). Nevíte někdo jak zapnout nějaké logování abych poznal kolikrát denně se mi to restartlo a abych mohl vyzkoušet jestli se to restartovává i bez karty
Krevety_tvf (143)|18.1.2006 19:02
me to ten qtek taky cas od casu udela (max 1x denne) a mam kartu od sandisku, takze bych v tom problem nehledal :D
patak_ce4you (25)|18.1.2006 19:14
Jednou denně by to nevadilo, ale dneska jsem si toho všimnul asi 4x a to na něj nekoukám pořád. Právě proto bych chtěl nějak nastavit záznamy o restartech a zkusil to s kartou a bez ní
Krevety_tvf (143)|18.1.2006 19:39
no hele tak ji vyndej a zase den sleduj ne clovece :sarcastic:

btw. po kazde restartu chce telefon PIN tak to muzes poznat i podle toho ne :yes: