Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal, MDA Pro, i-mate JASJAR, Qtek9000 - tipy, triky a zkušenosti

ElSoft (1244)|7.1.2006 12:02
Takže zde můžete navázat na předešlou diskuzi o těchto zařízení.
Pište sem jen vaše tipy, triky a zkušenosti.

Na konkrétní problémy, jako například problém se synchronizací, založte nové téma.

Každopádně vždy použijte tlačítko hledat, aby jste se ujistili, že se daný problém neřeší již někde jinde.


Yankee.106 (231)|8.1.2006 09:08
Může mi, prosím, někdo potvrdit toto: "Přes GPRS jsem přenesl pěkných pár MB dat a vše fungovalo bez chybičky. Tedy až na jednu nepříjemnou "vlastnost" - pokud přes GPRS stahujete větší objem dat (například soubor), nikdo se vám v tu chvíli nedovolá. Pro volajícího budete prostě nedostupný. Chystám se na "mobilní telefon s VGA PDA" a toto mě vyděsilo. Jelikož dost datuji, byl bych stále nedostupný. Nebo dá se "vlastnost" odstranit?
scenic (225)|8.1.2006 09:13
Mozem to potvrdit, ano ked stahujete nieco alebo je GPRS aktivny tj prenasaju sa data tak sa na telefon nikto nedovola a to nie len na mda pro ale na ziadny mobilny telefon a to vo vacsine pripadov. Samozrejme moze sa stat ze aj ked je data aktivne hovor pride...
beecher (9270)|8.1.2006 09:44
Bohuzel neda, ale pokud budete pouzivat 3G sit, tak s tim nebudete mit problem... Tenhle problem za vas v teto siti vyresili jeji tvurci... ;)
Miloš Strouhal (3997)|8.1.2006 10:43
Což znamená, že v 3G se mi lidé dovolají i když zrovna tahám 60 megovou ROMku někde z ftp nebo volám přes Skype? Už jedu témeř výhradně na 3G data víc jak měsíc, a je tedy pravda, že jsem neměl snad žádné zmeškané hovory, ale taky to je číslo jež mam zatim jen na datování, a skoro nikdo mi na něj nevolá, takže tuto vlastnost zatim ověřenou nemam.. Takže jak je to?

Edit: teď mi došlo, že když tu mam na stole dva Universaly, a jednu Nokii, mohu si to snadno ověřit v praxi sám. :yes: Jdu na to, dám vědět.
Yankee.106 (231)|8.1.2006 10:56
Děkuji za vysvětlení. Z recenze jsem to pochopil tak, že je to vlastnost HTC nikoliv "špatně" navržené vlastnosti sítě GSM. 3G síť prozatím ve svém regionu asi nevyužiji.

Pak bych měl ještě jeden dotaz, modelový. Pojedu autem, jsem navigován Dynavixem (spojeno přes BT s GPS), přes GPRS přijímám Live informace o dopravní situaci a někdo mi volá. A jelikož mám BT HF sadu, chci hovor přijmout přímo do ucha. Bude tato kombinace fungovat? Tedy na HTC pro.

Po vašem vysvětlení jsem jej vzal na milost a opět o něm uvažuji :)
scenic (225)|8.1.2006 11:01
Neviem, asi som to napisal spatne.
Ak je aktivne data cez GPRS tj. data su prave prenasane, je mala pravdepodobnost ze sa niekto na dany pristroj dovola a je to jedno ci je to HTC alebo NOKIA alebo SE.

Co sa tyka prenosu DI tak ako som uz spominal, ak je pristroj pripojeny do siete a neprenasa data hovor pride, ak prave prenasa data tak je mala pravdepodobnost ze hovor prijmete...

Bohuzial 3G na SK som este nemal moznost vyskusat takze k tomu sa vyjadrit neviem...
beecher (9270)|8.1.2006 11:07
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Což znamená, že v 3G se mi lidé dovolají i když zrovna tahám 60 megovou ROMku někde z ftp nebo volám přes Skype?[/QUOTE]Presne tak a s 3G nikdy jinak... ;)
Yankee.106 (231)|8.1.2006 11:09
[QUOTE="scenic"]Neviem, asi som to napisal spatne.
Ak je aktivne data cez GPRS...[/QUOTE]
Nenapsal, již jsem to pochopil. ;)
[QUOTE="scenic"]Co sa tyka prenosu DI ...[/QUOTE]
Ano, rozumím, jde mi v tuto chvíli o tuto "vražednou" kombinaci. Protože je to nyní dost horký kandidát na upgrade mých dvou PDA a mébla na jeden HW.
beecher (9270)|8.1.2006 11:18
[QUOTE="Yankee.106"]1. ...že je to vlastnost HTC nikoliv "špatně" navržené vlastnosti sítě GSM. 3G síť prozatím ve svém regionu asi nevyužiji...

2. Bude tato kombinace fungovat?[/QUOTE]1. Je to chyba v navrzeni site. Bohuzel, kdyz vznikalo v 80. letech GSM, tak jeste nikdo netusil, kam se to az dostane... ;)
2. Pokud budete v regionu, kde neni signal 3G a budete v dany moment stahovat data, tak to fungovat samozrejme nebude.
Yankee.106 (231)|8.1.2006 11:34
[QUOTE="beecher"]....tak to fungovat samozrejme nebude.[/QUOTE]
Uff jsem to blbě vysvětlil. Myslel jsem kombinaci, kdy mi běží navigace, tedy GPS je připojena přes BT, přes GPRS přijímám DI (v době stahování aktuálních dat nejsem na příjmu GSM-telefonu), mám připojené BT HF sluchátko (proč platit pokuty) a pokud mi někdo zavolá tak budu schopen tento hovor přijmout. S tím, že ostatní aplikace samo běží dál (GPS BT, DNVX, BT HF, GPRS). Je to asi maximum, co bych si od tohoto HW představoval a splňovalo to mé současné myšlenky.
beecher (9270)|8.1.2006 11:40
Pokud se ten clovek dovola ;), tak samozrejme ano...
scenic (225)|8.1.2006 12:10
Ahojte, toto som nasiel vcera na xda-dev. Kedze moja znalost anglickeho jazyka je dost mizerna mohol by mi sem niekto o tom hodit nejaky kratky suhrn. Dikes velmi pekne...
Co som z toho pochopil je ze v druhom januarovom tyzdni by mala vyjst nova ROM-ka pre nase tehlicky.
Yankee.106 (231)|8.1.2006 12:43
Mám ještě jeden dotaz. Předpokládám, že HTC nevibruje jako standardní mébl a jsem nyní zvyklý, že mi hovor, pokud mám připojenu BTHF, do ní předá automaticky po druhém zazvonění. Může mi prosím někdo, kdo toto používá odpovědět, zda-li se mobilní část takto taky chová?
Miloš Strouhal (3997)|8.1.2006 12:48
Ano, pokud máš spárováno MDA s BlueTooh headsetem, headset máš zapnutý, hovor je samozřejmě nasměrován okamžité do headsetu a začne v něm normálně vyzvánět. Taktéž funguje hlasové vytáčení přes tento heaset, stačí zmáčknutím headset aktivovat, zašeptat jméno, a MDA to jméno okamžitě vytočí. :yes:
Jinak samozřejmě Universal má vibrace tak jako každé jiné MDA.
scenic (225)|8.1.2006 12:51
videl som tam moznost dvihnut telefon po xz (podla vyberu) zvoneniach, takze ano da sa to.
Yankee.106 (231)|8.1.2006 12:56
[QUOTE="Miloš Strouhal"]...Jinak samozřejmě Universal má vibrace tak jako každé jiné MDA.[/QUOTE]
Uau, to mě mile překvapujete. V recenzi jsem si toho nevšiml, proto ten blbý dotaz. Doteď vlastním jen hx4700 a LOOX720, takže neznám možnosti MDAček ;) Děkuji za odpověď.
Miloš Strouhal (3997)|8.1.2006 13:31
Doplnujici informace ohledne 3G jez jsem se snazil overit v praxi:
Universal i v realu skutecne nema nejmensi problem s prijetim hovoru v prubehu stahovani dat z internetu, prichozi hovor se tim vzdy! (cca 5 pokusu) protlacil a telefon v prubehu stahovani zacal normalne vyzvanet a hovor sel prijmout. Po zaveseni hovoru plynule pokracovalo stahovani dat. :yes:
Pavlucha (1496)|8.1.2006 17:04
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Taktéž funguje hlasové vytáčení přes tento heaset...[/QUOTE]

To doporucuju vyzkouset pred zakoupenim headsetu. Mam Jabru, ktera takto fungovala s mobilem, ale s Qtek9000 si v hlasovem vytaceni nerozumi.
Miloš Strouhal (3997)|8.1.2006 17:15
BlueTooth headset BlueTrek G2 si s Universalem rozumí a funguje to hlasové vytáčení přes něj. Je to již starší headset, ale funkčně je na tom stále dobře. :yes:
Miloš Strouhal (3997)|10.1.2006 20:57
Tak jsem posledni dny tak trochu experimentoval s verzemi Radii v Universalu, a prijde mi, ze ackoliv je verze 1.04.02 verzi nejnovejsi, nemusi byt nutne nejspolehlivejsi a nejfunkcnejsi.. S timto Radiem mi dosta casto dochazel k odpojovani internetu, tedy ne fyzickemu, ale takovemu kdy se vam nenacte zadna stranka, a jste na icq offline ackoliv jste prihlaseni. A je pak nutne pripojeni k internetu manualne ukoncit a znovu obnovit, nekdy i opakovane aby to pripojeni korektne zacalo fungovat. Nesetkal jste se s tim nekdo? nebo jsem sam.. Kazdopadne dnes v praci jsem do cihly bez nutnosti hard resetu nahral o kapku starsi verzi Radia 1.04.01, a zminovane problemy se zmirnily, resp. zatim je nepozoruji. :yes: Kdyz to bude ok, zustane u tehle verze, pokud ne downgraduji jeste nize k verzim 1.03.xx a nebo 1.02.xx.
scenic (225)|10.1.2006 21:04
Ja tam mam verziu 1.04.10 a zatial som nepozoroval ziadne problemy. Az na to ze este stale mi nefunguju mailove ucty tak ako maju :mad:
Miloš Strouhal (3997)|11.1.2006 23:51
Jak vam jede SPB Weather? Me ta verze 1.5 jede super, ma to vsak jeden podstatny hacek. Nerefreshuje se mi pocasi, ani pri synchronizaci, ani normalne z internetu. Mam nastaveno refresh jednou za dve hodiny, ale nefunguje to. Jedina moznost aktualizace pocasi je kliknou na "manual update".. :?
PetrN_ce4you (13)|12.1.2006 21:37
Zdravím, chci se zeptat jak je to s faxem na Qtek 9000 (Universal);
Pavlucha (1496)|12.1.2006 22:04
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Jak vam jede SPB Weather? [/QUOTE]

Nemáš nastaveno ukládání na SD kartu? To mi taky blblo. Mám teď SBSH PocketWeather a i s cache na kartě jede úplně v pohodě.
SPB SW (Plus, Diary a Weather) mi v Qteku bohužel dělal celkem velkou paseku.
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2006 22:31
Ale v SPB Weather zadna takova volba neni.. Mam program nainstalovan normalne v pameti pristroje, a vse defaultne nastaveno, a automatickou aktualizaci nastavenu na kazde dve hodiny. Ovsem ta proste nefunguje.. Dokud manualne neupdatuju, mam smulu. :no:

BTW, ja zrusil Pocket Weather, jelikoz mi delal v zarizeni neplechu, zkousel jsem snad vsechny verze, ale stale jsem s nim mel jen potize (zpomaleni behu zarizeni, mizejici ikony pocasi, zobrazovani pocasi jen na dva dny dopredu, mizejici kompletne cely plugin, atd..) :no: Tak jsem v nadeji ze si pomohu presel k SPB, ovsem realita je jina.. :?
Pavlucha (1496)|12.1.2006 22:55
Zkus si stahnout posledni verzi PocketWeather (1.24, build 1673). Vazne jsem spokojenej. Verze pred mi blbnula i na Compactu, ale tahle je v pohode.
S tim ukladanim na kartu to v SPB Weather vazne neni? Mozna jsem si to spletl s jinym softem ... :cool:

Jinak - i kdyz to do teto diskuse uplne nepatri - SPB mi brutalne zpomalovalo start MDA, wakewup a otoceni displeje byla vecnost a to mi posilali opraveny betaverze. Mel jsem ho jako "must have", nicmene na WM5 jeste nemaji vse vychytano.
SBSH je zatim lepsi. Dokonce je v jejich foru zminka o pripravovanem TaskManageru.
davidkm_ce4you (248)|12.1.2006 23:04
SPB zpomaluje když máš ikony ze SD a vadí mu i zobrazení některých indikátorů ... je doporučováno mít tam jen RAMku ... ověřil jsem
davidkm_ce4you (248)|12.1.2006 23:06
[QUOTE="Pavlucha"]To doporucuju vyzkouset pred zakoupenim headsetu. Mam Jabru, ktera takto fungovala s mobilem, ale s Qtek9000 si v hlasovem vytaceni nerozumi.[/QUOTE]

Jabru mám také a hlasové vyzvánění je funkční .... 800tovku
davidkm_ce4you (248)|12.1.2006 23:10
[QUOTE="scenic"]Ahojte, toto som nasiel vcera na xda-dev. Kedze moja znalost anglickeho jazyka je dost mizerna mohol by mi sem niekto o tom hodit nejaky kratky suhrn. Dikes velmi pekne...
Co som z toho pochopil je ze v druhom januarovom tyzdni by mala vyjst nova ROM-ka pre nase tehlicky.[/QUOTE]

... co mě v tuto chvíli určitě moc zajímá je údajná podpora BT profilu A2D :yes: bude se utrácet :?
scenic (225)|12.1.2006 23:23
David co to presne je?
Miloš Strouhal (3997)|12.1.2006 23:33
Me SPB software s vyjimkou Diary nikdy nic nezpomaloval. Diary je straslivej brak, ale treba takovej SPB Plus mi praci s Universalem jiz mesice ulehcuje a zrychluje.. :yes:
Jinak, ten Pocket Weather zkusim, davam pocasi na Today screen posledni sanci, jestli ani tohle nebude korektne fungovat, budu si pocasi zjistovat pres internet manualne. Misto toho aby mi to zarizeni praci ulehcovalo a vydelavalo si tak na sebe, pridelava mi jen praci a starosti, stale resit nejake nefunkcni a polovicate funkcni aplikace, uz je mi z toho nevolno.. :mad:
Pavlucha (1496)|12.1.2006 23:57
Naprosto ti rozumim. Jenze to je asi dan za WM5. Nekdy si rikam, ze ten cas straveny nad zkousenim co funguje a co ne bych chtel mit placenej :D
Misto SPB mam SBSH Pocket Breeze, Contacts, Launcher a Weather a cas jakehokoliv navratu na plochu ci manipulace s ni je tretinovy. Az bude ss pred HR, vyzkousej to.
Miloš Strouhal (3997)|13.1.2006 00:07
Ktery soft ti nahrazuje spravce uloh? Ja mam SPB Plus nadherne namapovany na jednotlive klavesy, nemusim sahat na displej a pohodlne prepinam a zaviram aplikace pomoci nej. Jak resis ukladani stranek a otevirani vice oken v internetu? Ja pomoci SPB Plus.. Mas za nej v tomto nahradu?..
Pavlucha (1496)|13.1.2006 00:31
No, to je prave to co mi z SPB Plus chybi. taskmanager mam momentalne MagicButton (zadnej zazrak). Pro IE bohuzel nic rozumneho krome SPB opravdu neni. Kazdy den jak na modlu kouknu na www.multiie.com, kde slibuji verzi pro WM5. Jinak zkousim Operu a NetFront, ktery (aspon podle zkouseni a testu) posramoti IE natolik, ze zacne padat. :(
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 08:58
[QUOTE="scenic"]David co to presne je?[/QUOTE]

To je podpora pro BT stereo sluchátka v kvalitě která se dá poslouchat ... :)

OT: Jinak k ostatnímu ... často se všichni bavíte o počasí .. proč je to tak důležité? .. mimo to že to vypadá efektně? :D Kdyby jste byli ženský tak dejme tomu :D
Pavlucha (1496)|13.1.2006 09:32
No, když občas jezdíš po republice, tak se hodí kouknout se do jakýho marastu jedeš ... ;)
scenic (225)|13.1.2006 09:42
A co tak skusit Weatherpanel od Marsware.net? Mam nainstalovanu (a oficialne zakupenu) verziu 2.5.0 a program je stabilny, rychli. Animovane ikony mi taha z karty a ziadne spomalenie. Podpora weatherimage ktore si mozes zadefinovat ka danym mestam. Skusal som aj SPB a a ten SBSH ci ako sa to vola ale tento soft u mna jednoznacne vyhrava.
Blizsie info tu alebo tu
scenic (225)|13.1.2006 10:01
[QUOTE="davidkm"] To je podpora pro BT... [/QUOTE]

Tak tu by malo byt k tomu nieco blizsie, uz sa to posuva z druheho januaroveho tyzdna na 1Q 2006 :?. Dufam ze tam doriesia aj ten Pocket Outlook a stahovanie mailov.

Iank som minule zaexperimentoval. Nakolko to na Variu funguje tak som prekopiroval jedno dll ktore by to mohlo mat na starosti z varia do Pro a cuduj sa svet ono to neslo a musel som HR :-(. Ale naolko pred tym som bol tak sikovnyze nejak sa mi podarilo zmazat ExtROM tak flash. Takze ponaucenie z tohto pripadu? Neexperimentovat!!! :cool:
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 10:30
Když už píšeš o tom HR ..ještě v minulé diskuzi jsem psal o problém se synchronizací .. takže nakone HR .. ale co jsem zjistil ,.... po odemčení ExtROM jsem smazal některé CABy (pouze smazal!!, nic jiného).. ty velké jako skype apod a volné místo jsem nezískal ... a po HR .. žádná hláška že něco chybí, najednou 37MB volného místa :yes:
scenic (225)|13.1.2006 10:42
ja ked spravim HS a odinstalujem skype, backgamon a nejaky antivirak tiez som na tom zhruba rovnako.
Teraz ked mam vsetko nainstalovane, v pristroji mam weatherpanel a spb pocket plus co je dokopi okolo 6MB plus nejake malickosti tak mam okolo 30MB free. A z ExtROM-ky som nic nemazal. Stacilo odinstalovat tie veci co si tam dava automaticky.
davidkm_ce4you (248)|13.1.2006 10:47
Mě odinstalace sice místo uvolnila, ale stále jsem na tom nebyl tak dobře jako ted .. ale je pravda, že jsem tam mohl mít spoustu balastu ze zkoušení všeho možného ...
scenic (225)|13.1.2006 11:28
A inak Pocket IE strasne vela miesta zozerie, z casu na cas treba premazat lebo je jak rakovina...
scenic (225)|21.1.2006 00:13
Tu som nasiel novu radio verziu 1.06.00 . Neskusali ste ho nahodou niekto? Som na lyzovacke takze sa k tomu momentalne nedostanem. Za pripadne info, postrehy vopred dik.
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2006 10:35
Zkoušeli, už od předvčerejška jej mam v cihle. Jede zatim ok.
scenic (225)|21.1.2006 10:41
Radio je vlastne cast pre wm2005? Ak ano mohol by si prosim ta otestovat to automaticke stahovanie mailov?
Miloš Strouhal (3997)|21.1.2006 10:43
Nemohol, Radio s tímto totiž absolutně nesouvisí.
scenic (225)|21.1.2006 12:53
Co ma vlastne na starosti radio? Ale aj tak dik.
Myk (11)|23.1.2006 11:37
Rozhoduji se mezi Variem a Univerzalem.
Na howardforums jsem nasel, ze je u Universalu problem s prijmem hovoru, nez clovek Univerzal otevre, nez nabehne obrazovka tak je hovor pryc.
Je to opravdu tak zle?
Nefunguje rijem hovoru treba pres tlacitko na BT handsfree?
davidkm_ce4you (248)|23.1.2006 11:42
Je to trochu o zvyku ... a dá se ... BT samozřejmě funguje ... taky je to o tom, jak kdo universala nosí ... můžeš jej mít std. v modu PDA .. což třeba já používám, když mi leží na stole ...