Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Náhrada za Outlook

wikan (23)|6.1.2006 17:55
Existuje nejaka nahrada za Outlook (alespon v zakladnich funcich) na desktop, tak aby se zaroven daly synchronizovat data s PPC? Presel jsem na Open Office a rad bych se zbavil i Outlooku.
CommanderZ (1798)|6.1.2006 18:19
Pry je nejaky takovy plugin pro Thunderbird :? :sarcastic:
wikan (23)|6.1.2006 19:14
Jenze Thunderbird je mailovy klient. Me o maily vlastne vubec nejde, spis o kalendar, ukoly a kontakty.
Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2006 19:20
1. Proč se zbavovat Outlooku, s kterým AS osvědčeně funguje a navíc ho máš k PDA zdarma?
2. Co přesně chceš synchronizovat?
wikan (23)|6.1.2006 19:29
A muzu ho legalne pouzivat na dvou pocitacich? Aktivaci mi to nechce na druhym dovolt? Navic v praci se koukaji docela neradi na to, ze na jejich pocitacich pouzivam komercni software.
Zdenek Malinsky (9781)|6.1.2006 20:04
V práci? A co tam jinak používáte na poštu, kontakty atp.? Taky mě docela udivuje, pokud tam máte IT, že ti dovoluje si tam instalovat svoje softy, ať jsou free nebo nejsou.

Proč to aktivaci na druhém PC nechce dovolit netuším, ale když na stejné cracknuté číslo funguje třeba 20 - ??? lidem, proč by to nešlo u 2 legálně?
wikan (23)|6.1.2006 21:41
Jestli to nebude tim, ze cracknuta verze potrebu aktivace vyradi. IT mi to dovoli, protoze IT jsem ja ;-) Nicmene mam svy nadrizeny.
Jinak temer na vsechno pouzivame vlastni software, takze Outlook by nam byl na nic a jenom kvuli me ho kupovat nebudou.
beecher (9270)|7.1.2006 09:10
Ale vzdyt byl soucasti dodavky s PDA...
Kato_ce4you (970)|7.1.2006 09:59
Byl soucasti dodavky, ale jak uz wikman napsal - neni to multilicence, ale licence pouze pro jeden pocitac... Takze kdyz si ho nainstaluje na dva pocitace, tak uz to asi zas tak moc legalni neni..
Martin Ráž Hoch (1832)|7.1.2006 11:01
Tak si kupte sadu MS Office pro studenty, ta je až na 3 PC:D
Surgical (2364)|7.1.2006 11:11
Mam dojem, ze soucasti licence je moznost nainstalovani programu na 2 pocitace, typicky Home/Work, za predpokladu, ze nebude pouzivan na obou pocitacich soucasne, ale i licencni politika se vyviji, volil bych primy dotaz na help-desk Microsoftu CZ (nebojte, zadny blbci tam nesedi, vzdy dokazali poradit).
Druha vec, cim nahradit Outlook. Komercni alternativy nebudeme zminovat, jsou vsechny drazsi, nez Outlook sam o sobe, jedno zda pro Wokna ci Unixy.
Opensourcovy projekty existuji, ale zase nemaji konektor na PDA...co vlastne ve firme pouzivate za groupware a klienty PIM?

Nejak si ne a ne pomoci, ale Outlook v nynejsi podobe lze nahradit asi stejne obtizne jako Excel...obvykle prave Excel byva hlavnim duvodem k porizovani Office baliku, nebot rozumne alternativy...nema. Jako uzivatel OpenOffice i MS Office 2003 vim o cem mluvim.
wikan (23)|7.1.2006 13:08
Nejsem student, takze studentska verze by mi byla celkem k nicemu.
Jak uz jsem psal, tak ve firme pouzivame temer vyhradne vlastni software, takze tady reseni neni. A na to abych si to cely napsal sam nervy rozhodne nemam ;)
Zkusim jeste helpdesk MS, ale jestli i tam bude nenajdu reseni tak mi asi nezbyde nic jinyho nez pouzivat cracklou verzi - a to je to cemu se chci od zacatku vyhnout.
Martin Ráž Hoch (1832)|7.1.2006 19:48
Ne, ne, tamto home vs. work bylo myslím už zrušený, bylo to mám dojem u původních office, ale možná se pletu.
No, mě jsou právě taky office pro studenty na prd, ale jinak jsou asi za 2-3 tisíce, což docela jde oproti nějaké desítce - nedávno jsem to někde viděl.

Co se týče náhrady za Outlook, tak s tím tedy nevím, pro mě osobně asi náhrada není, už kvůli super synchronizaci s MDA a v podstatě mám v Outlooku všechno, aneb MS mě řídí:D
Zdenek Malinsky (9781)|8.1.2006 01:40
Thunderbird (s pluginem kalendář) by měl jít s PDA syncovat přes ThunderSync. Další synchronizační programy najdeš tady nebo tady. Nebo taky můžeš využít Exchange server, pokud ho v práci máte.
Už se to tu řešilo vícekrát (zkus si ještě něco vyhledat), ale stejně nejlepší a nejjednodušší je použít Outlook (a k PDA je zdarma).
skautik_ce4you (66)|10.1.2006 08:47
ok, ale jak pod linuxem? :)

tam mi asi nejake office budou k nicemu a emulovat v nem tyto programy :sarcastic:
Kato_ce4you (970)|10.1.2006 13:10
[QUOTE="skautik"]ok, ale jak pod linuxem? :)

tam mi asi nejake office budou k nicemu a emulovat v nem tyto programy :sarcastic: [/QUOTE]
Myslis jako synchronizaci s Linuxem? Tak na to bys mohl vyuzit tlacitko HLEDAT... nicmene usetrim ti praci - info najdes na ofic. strankach SynCE - WM5 zatim nepodporuje a na nejakou extremne suprovou synchronizaci taky zapomen. Btw. melo by to jit zesynchronizovat s Evolution a Kontact - ja se snazil o rozchozeni s Kontactem nicmene se stridavymi uspechy a neuspechy az to nakonec skoncilo neuspechem a jelikoz ted mam WM5, tak mam absolutni smulu...
Jan Svoboda (91)|17.1.2006 12:24
Mozna sem malicko OT,ale ptrebuju poradit sOUTLOOK 2002.Po reinstalaci PC sem zjistil,ze nemam seriak k OUTLOOKu,nevim jestli bude spolehlive chodit OUTLOOK 2003,nebo neco jinyho,nebo jak resit stavajici problem.Dik za rady.
Kato_ce4you (970)|17.1.2006 13:54
Jiste - v tom by nemel byt nejmensi problem ;)
Beny_ce4you (53)|17.1.2006 23:38
[QUOTE="MRH"]Tak si kupte sadu MS Office pro studenty, ta je až na 3 PC:D[/QUOTE]
ale ta pokud se nepletu nejde zas pouzit ke komercnim ucelum
Zdenek Malinsky (9781)|18.1.2006 00:15
Více zde. Tohle mu nepomůže, protože to chtěl používat ve firmě.
Jan Svoboda (91)|18.1.2006 20:06
[QUOTE="Kato"]Jiste - v tom by nemel byt nejmensi problem ;)[/QUOTE]
Hey Kato,mužeš bejt trochu konkrétnější?Která verze AS s čim?