Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus WL-167g USB a PDA

Mlok_ce4you (154)|5.1.2006 22:25
Nemáte někdo prosím zkušenost s touto WiFi klíčenkou? K počítači se připojím, ale ikdyž mám u síťové karty, přes kterou mi teče Internet Chello nastaveno sdílení internetu, tak mi to nejde... Tedy nejde... Včera mi to nějakou záhadou běželo asi deset minut, ale při dalším připojení zase ne :( Win mám XP.

Díky za každou radu.

Z.
jval (453)|6.1.2006 07:45
No taky jsem si to blahove obednal a mam baohuzel tu nejhorsi zkusenost. Nechctel jsem to sice kvuli PDA , ale kvuli propojeni Notebooku s PC.
Umi to softwarove AP mod, ale to jsem nerozbehl ani za boha. Pak jsem teda zkusil prime propojeni bez AP, taky bezuspesne. Tak jsem odinstaloval tu Asusi utilitku a nastavil jsem ad-hoc. Chvala bou se to rozbehlo. Bohuzel jen do restartu. Po restartu uz ani za boha ne. Jakmile dorazi HW AP, tak tenhle kram vracim. Dokonce u mne doma byl od prodejce jejich odbornik a ani ten si nevedel rady.
Surgical (2364)|6.1.2006 07:57
Ja tuto klicenku pouzivam jako klienta...bez problemu. Soft AP mod jsem nezkousel...
jval (453)|6.1.2006 08:03
A jakozto s klientem se s ni pripojujes k nejakemu AP?? Nebo k dalsimu klientovi s nastavenim ad-hoc
Mlok_ce4you (154)|6.1.2006 08:52
Toho jsem se bál, ale nevadí... Objednám Router s 4RJ45 a 1xWifi a klíčenku posléze použiju pro manželčin notebook v režimu klient... Stejnak to tak bude lepší, že budu moc brázdit s PDA net i bez zapnutýho počítače. Ono, já bych to neřešil, mám na střeše APčko v CZFree, ale vzhledem k vyzařovacímu úhlu všesměrovky jsem v rádiovém stínu a tak paradoxně zatímco šířím Internet široko daleko :) sám řeším ještě wifi u sebe doma :) :) :)
Surgical (2364)|6.1.2006 15:02
[QUOTE="jval"]A jakozto s klientem se s ni pripojujes k nejakemu AP?? Nebo k dalsimu klientovi s nastavenim ad-hoc[/QUOTE]

K AP, jisteze...
Surgical (2364)|6.1.2006 15:13
[QUOTE="Mlok"]... Objednám Router s 4RJ45 a 1xWifi a klíčenku posléze použiju pro manželčin notebook v režimu klient... [/QUOTE]

Z osobni zkusenosti vrele doporucuji
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=54965&CatId=18843027

nebo prakticky rovnocenny a o par stovek levnejsi
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=58536&CatId=18843027


Bez pokusu o flame varuji pred cimkoli, co zacina nazvem Ovis...
jval (453)|6.1.2006 15:27
no ja uz mam zrovna objednanej tenhle Ovislink.

http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=56554

co je na nem spatneho????

Pavlucha (1496)|6.1.2006 15:47
Buď v klidu, mně běží doma OvisLink 24 hodin denně už skoro 3/4 roku a bez problému, narozdíl od Edimaxu, kterej odešel po 2 měsících.
Špatná zkušenost s jedním kusem je určitě nepříjemná, ale ne určující.
Surgical (2364)|6.1.2006 15:56
Mno, predne nema 4xRJ45, ktere jsi deklaroval v pozadavcich :), no a pak...treba budes mit kliku na bezproblemovy kus, ale obecna kvalita Ovislinku je bohuzel nizsi (o cemz vypovida i cena)...a co se tyka QoS je to taky trochu jinde...ale pro nenarocne pouziti...proc ne. Ja jsem v nasich sitich a sitkach uz Ovislinky eliminoval....
Mlok_ce4you (154)|6.1.2006 19:46
Surgical : Díky za tip. Než jsem si ho přečetl, koupil jsem si tento :

ASUS WL-500g DeLuxe WiFi Access Point/ Router - 802.11b/g/gX (11/54/125Mbps), 4x10/100, 1xWAN, 2xUSB2.0

a už vše frčí jak má. Zvolil jsem ho hlavně kvůli USB, protože chci mít doma webku kvůli dětem a na druhé píchnu asi nějakej USB disk a udělám z toho FTP.

Každopádně je vyřešeno :)

Ještě jednou dík.
Surgical (2364)|6.1.2006 19:52
Mlok: Nejsem si uplne jist, ale myslim, ze ten Asus petistovka umi i printserver :) Takze na nej muzes pripojit tiskarnu a ta se bude tvarit sitove, i kdyz s kompatibilitou konkretniho typu si uz jist nejsem.
Mlok_ce4you (154)|6.1.2006 20:35
Surgical : baže umí, je to skvostné.. jsem z toho správně unesen :) Zatím jsem rozchodil webcameru. Mile mě potěšilo, že na to, jaká je to Hirošima, tak se hned chytla. Zajímavý režim je ten motion-detect a následné odesílání mailů s fotkami. Sice je to asi to poslední, co by router při případné vloupačce udělal, ale ty fotky by se šikly pro pojišťovnu a policii :)

teď to konfiguruju a zamýšlím si udělat ještě maličkou směrovku na parapet okna, aby mi to pálilo wifi na pískoviště, kde budu hlídat děti, protože jak jsem psal výše, mé APčko zapojené v CZFree, které je nahoře na střeše má příliš malý vyzařovací úhel a do 200m od domu jsem bez signálu :(