Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - Automatické uzamykání klávesnice a šetřič obrazovky - česky.

Milan Švec (938)|5.1.2006 18:16
Skvěle fungující utilitku Automatic KeyLock nám dal k dispozici Danny Baumann alias maniac ze SRN. Určeno i pro WM 5.0.
Konečně můžeme používat Qtek tak, jak bývá běžně zvykem na jiných mobilech/systémech. Stačí nastavit čas. Všechno je navíc už i přeložené a tak lze navolit i češtinu. Pak si můžeme nastavit dobu prodlevy po nečinnosti - zvlášť pro Home Screen a zvlášť pro vybrané často používané aplikace. Můžeme si (společně nebo nezávisle) zvolit i šetřič displeje s ponechaným datumem a časem. Atd.

Kdo ještě netuší, k čemu je to dobré, tak:
1.) k nošení Qteka v kapse bez obav, že se mi nechtěným stisknutím klávesy něco na Qteku spustí
2.) k šetření námahy na to, abych to musel dělat ručně přes horní tlačítko a 4 nebo ještě jinak ručně, jde-li to nějak

Odemknutí kláves je pak stejně jednoduché, jako po zmíněné systémové ruční cestě. Levé tlačítko a hvězdička.

Poznámka.
- systémově odemknutý Qtek podmínkou.
- pozor při současném použití Smart Screenshotu a AKL. Před zapnutím automatiky zamykání klávesnice by měl být tento (SmartSS) ukončený (Správcem úloh). Jinak stejná hvězdička používaná jak pro sejmutí obrazovky i pro odemknutí neodemkne, ale bude tak dlouho ukládat screenshoty, až se ucpe paměť. I to má ale řešení. Stačí vyndat baterku a je to.



Na druhém snímku už je reakce systému na dotek klávesy - začíná se shora spouštět původní obsah displeje. Smart screenshot to ještě stihnul sejmout takhle.

pavelbures (73)|5.1.2006 18:41
Díky za tip, vypadá to velmi dobře.
aivos (95)|5.1.2006 20:35
Tak nevím, jestli bych to využil. Zamknout klávesy lze jednoduše podržením červeného telefonku (alespoň na mém i-mate). Ale možná to zkusím nainstalovat (od čeho máme Smartphony :D ?!).
Milan Švec (938)|5.1.2006 20:58
Príma, tak červené sluchátko! Já to tušil, že to ještě někde bude. Díky.
Ale přiznám se, že už se mi nechce mačkat k zamykání nic (natož na to myslet, jestli jsem to zamknul nebo ne).
Takhle jsem na to byl zvyklý u SE T68i.
Qtek se teď stará už taky sám. :D

A navíc mám teď z Qteka ještě digitální hodiny (během jeho "nečinnosti"). Ve 4 Spořič jsem zvětšil znaky času na maximum (100), datum taky (na 40 a zprávy na 20) a zrušil jsem v nastavení Qteka vypínání dipleje (Nikdy).
aivos (95)|6.1.2006 13:59
Tak jsem si to nainstaloval. Musím uznat, že ty hodiny jsou super :yes: . I to, že spořič zobrazuje zmeškané hovory a zprávy. Automatický zámek kláves se přitom může a nemusí aktivovat. Musím uznat Milane, že to byl dobrý tip ! Dík.
VaRo (61)|7.1.2006 13:42
Absolutní souhlas a všem mohu doporučit, velikost hodin, data i zpráv mám na max. Automatický zámek kláves nepoužívám = neaktivoval jsem, ale ten spořič mi fakt chyběl, teď už je vše jinak - stačí ťuknout do +/- boční klávesy hlasitosti a displej ke krásně rozzáří se všemi důležitými údaji (tak, jak jsem byl zvyklý u Sony Ericssonů). Super a díky. :yes:
ipf (2136)|29.7.2006 10:58
Hledám, hledám, ale nemůžu nikde najít návod, jak změnit dobu, za kterou se klávesnice automaticky uzamkne.
Upravuji a opravuji svůj dotaz, jde mi o prodlevu uzamčení zařízení, nastavení pro zámek kláves tam samozřejmě je.
Podrobným pozorováním jsem zjistil, že se zařízení uzamkne přesně za minutu, i když v nastavení programu zadám cokoiv od minuty déle. Pokud vyberu dobu ve vteřinách, uzamkne se přesně za stanovenou dobu. Ale nad minutu už ne.
RadimK_ce4you (223)|6.8.2006 00:32
Celkem fajn aplikace, sice pouzivam jen jeji sporic a upozornovani na zmeskane udalosti. Ale ted k memu problemu: nefunguje mi volba Potlacit stisk klaves, takze sporic zmizi jen po stisku tlacitka Home. mam posledni verzi.
jouda111 (57)|7.8.2006 21:09
Máte někdo zkušenosti s použitím této aplikace a současném použití třeba TomToma či jiné navigace, kde je nutné, aby displej stále svítil? Dá se to nějak nastavit? Díky.
VaRo (61)|7.8.2006 22:05
Používám Tom Toma a Automatický zámek (využívám spíš jen spořič s ostatními informacemi) ve verzi 3.87 a vše funguje korektně, displej svítí jen s intervalu, který mám nastaven, nevím,kde máš problém?... ;)
jouda111 (57)|7.8.2006 22:13
Jde mi o to, aby po intervalu, který nastavím dejme tomu pro přepnutí do spořiče, se toto nestalo, pokud mám spuštěnou navigaci. Prostě aby mi po několika sekundách navigování nezhasl displej.
aivos (95)|7.8.2006 22:58
Mám TomToma a displej se mi nevypíná. Mám ve volbách Automatic Keylocku zaškrtnuto "Pouze v homescreenu". Funguje to bez problémů.
Lobo_ce4you (514)|8.8.2006 07:15
V programu Automatic KeyLock si můžeš pro Tomtom nastavit vyjímku.
valistyblo (4)|15.7.2007 20:38
Přesně tohle jsem hledal, protože MDA Vario nemá nastavitelný šetřič s hodinami. Nakopíroval jsem to do mobilu, nainstaloval, nastavil a... nic. Kde udělali soudruzi z NDR chybu? Díky