Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Prosím - poraďte s instalací programů začátečníkovi...

deSkal (30)|5.1.2006 16:08
Přátelé - kamarádi -
tak jsem dostal od Ježucha MDA Vario. Předtím jsem měl Psion 5mx. Nyní bych Vario chtěl rozšířit o některé freeware. Avšak pokud postupuji dle doporučených návodů - upgradoval jsem na ActiveSync 4.1, postupoval dle článků Pavla Kozy, dle nápovědy na MS Mobile, stále se mi nedaří 2 věci:
1) .EXE soubory spustím na PC, avšak ony se na MDA nenainstalují a hodí hlášku, že nebylo možno spustit uninstall
2) .CAB soubory překopíruji pomocí průzkumníka v Active Sync z PC na PDA - ale kam? Dle kteréhosi doporučení - asi nápověda v ActiveSync - do složky ProgramFiles na PDA. Avšak jak je spustit, když se samy nespustí? a v okně Přidat/Odebrat programy na ActiveSync se ani neobjeví?
3) .EXE soubory nespustitelné na PC překopíruji do kořenového adresáře (Mobilní zařízení) či do Program Files, avšak opět žádné spuštění...
PC je firemní, jsou na něm XP, antivirák NOD 32, snad i nějaký firewall.
Hodně mi vadí na Variu, že nemá prakticky žádný registr délky hovorů, pouze posledního hovoru (lze nulovat, avšak k čemu, když jej další hovor přepíše?) a celkové délky hovorů (nelze nulovat!!!). Neví někdo, jak na tohle? Tedy kromě instalace např CallUsage?
Díky za Vaše starosti s mým skromným dotazem:sarcastic:
Pavlucha (1496)|5.1.2006 16:21
AD 1/
To bude nějaká "větší chybka". Můžeš sem dát screenshot?


AD 2/
Nakopíruj třeba do My Documents, pak na PDA: START - PROGRAMY - FileExplorer ... najdeš CAB a klikneš na něj. Měla by se spustit instalace. CAB pak můžeš smazat.


AD 3/
Opět - spustit přes FileExplorer nebo si zástupce hodit do: WINDOWS/START MENU/PROGRAMS
Zástupce vytvoříš tak, že na původním souboru přidržíš stylus, vybereš COPY a pak do cílového adresáře PASTE SHORTCUT (nějak takhle to tuším je).
daww (687)|5.1.2006 20:59
Nevím jak na Variu, ale obecně u XDA když v přehledu hovorů na nějaký klikneš, objeví se čas, datum a délka hovoru. Máš li nastavenou historii třeba na 1 měsíc, zjistíš délku libovolného hovoru za měsíc zpátky.
blue face (120)|5.1.2006 22:54
Jestli přecházíš s PSIONA 5 MX (zamáčkl jsem slzu), bude ovládání chvilku dělat problémy, než si zvykneš.

Základní odlišnost - přidržet stylus přitlačený na obrazovce a rozbalí se ti menu, takřka všude.

Soft se instaluje v podstatě dvěma způsoby, jeden přes ActiveSync (exe soubor v PC a přes AS se ti to natáhen do stroje, ale v PC zůstávají zbytky) anebo zkopírovat CAB kamkoliv do MDA a ťuknout na něj. Standardně by se měl po instalaci se vymazat.

Zapomeň na Fn+K, u Pocket jsou dva typy resetů. Soft (relativně často používaný, uvádí stroj do stavu nainstalovaných programů, třeba se ti kousne hra, dáš soft reset a hru nespustíš a vymažeš.) a hard reset, která uvádí stroj do továrního nastavení - znova se ti načte čistý systém z paměti.

A zálohuj, zálohuj, přece jenom jsou to windowsi a když se budeš učit a experimentovat, může tě občas potkat HR (Hard reset)
ZdenekP (224)|5.1.2006 23:03
[QUOTE="deSkal"]
1) .EXE soubory spustím na PC, avšak ony se na MDA nenainstalují a hodí hlášku, že nebylo možno spustit uninstall [/QUOTE]

Není náhodou problém v tom, že nemáš administrátorská práva na tom PC? => nelze nainstalovat žádný SW?
Oblacnak (17)|7.1.2006 13:39
[QUOTE="Pavlucha"]AD 1/
To bude nějaká "větší chybka". Můžeš sem dát screenshot?


AD 2/
Nakopíruj třeba do My Documents, pak na PDA: START - PROGRAMY - FileExplorer ... najdeš CAB a klikneš na něj. Měla by se spustit instalace. CAB pak můžeš smazat.


AD 3/
Opět - spustit přes FileExplorer nebo si zástupce hodit do: WINDOWS/START MENU/PROGRAMS
Zástupce vytvoříš tak, že na původním souboru přidržíš stylus, vybereš COPY a pak do cílového adresáře PASTE SHORTCUT (nějak takhle to tuším je).[/QUOTE]


óóóó díky velký mágu :). Odpověď v bodu dvě mě zachránila a konečně mi Tomík chodí!!! Juchůůůů :D
Oblačňák
deSkal (30)|8.1.2006 12:07
Přátelé - kamarádi!
Díky za rady, cením si každého příspěvku.
Nicméně hlavní problem byl v těch administrátorských právech:D , jak už to tak na světě chodí.
No a další, že jsem neměl štěstí na první program, který jsem se rozhodl instalovat - a to myslím cabinstl. Ten tam nemám dovčíl.
No, nyní už mi chodí, co potřebuji a paměť se utěšeně plní.
Neznáte někdo program podobný jako Remover, avšak funkční?
Ještě jednou všem přispěvatelům díky:D
beecher (9270)|8.1.2006 16:38
CabInst neni pro WM5 zarizeni potreba. At jsou programy instalovane do Storage nebo na kartu, vzdy jsou instalovany do podadresare v adresari \Program Files, tzn. bud primo do \Program Files (pri vyberu do Storage) nebo \SD Card\Program Files...
Myk (11)|4.2.2006 23:59
Já jsem včera přešel z Palmu na WM5 a také se trochu potýkám s instalací:
1) Instaloval jsem .cab a program spadl (OS version exception). Cab mi zmizel z adresáře My documents. Měl bych pátrat po tom, jestli po neúspěšně instalaci někde něco nezbylo? Kde bych měl případně pátrat?
2) Nefunguje mi odistalace, konkrétně FreeWallet. V Nastavení jsem spustil odebrat programy a FreeWallet jsem dal odebrat. V Activesync na desktopu vidím, že FreeWallet není zaškrtnutý, dal jsem odinstalovat i v Active sync. Ale na MDA mám v programech stále ikonku FreeWallet a kupodivu je stále funkční. Smazal se jen soubor s daty. To samé mi udělal SharpVault. Jak těch programů zbavím?

Omlouvám se za začátečnické dotazy, ale už začínám tušit, proč se při porovnávání Palmu s PPC vždy uvádělo, že Palm má výhodu v jednoduchosti
:?
Ale slzu nezamačkávám, jako kolegoé bývalí Psionisté (neplést se sionisty :D ), palm mi k srdci zase tolik nepřirostl....
Surgical (2364)|5.2.2006 00:59
OS version exception....
Pred instalaci libovolneho softu, pokud to vyslovne nedeklaruje, zjistit kompatibilitu s WM5 je nutnost.
To, ze se programek pro predchozi verze 2002, 2003, 2003SE nenainstaluje je jen mensi zlo. Vetsi zlo byva, kdyz se nainstaluje, nefacha, zpomaluje i tak ne dvakrat hbity system, nejde odinstalovat a nekdy zcela ochromi strojek az k nutnosti HR a zacit hezky odznova.....

Jinak instalace z *.cab primo ve strojku (implicitne nahravano do My Documents ale lze vpodstate odkudkoli je ukoncena vymazanim *.cab fajlu, pokud nema atribut read only....pak zustane. Uzitecne ale pouze v ExtRom, pokud si tam clovek chce neco uschovat pro pripad HR.