Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

SBSH Papyrus version 1.x - pro smartphone WM 5 a QVGA displeje

Zdenek Malinsky (9781)|4.1.2006 23:38
Dnes SBSH představili novou verzi nejpopulárního a nejlepšího PIM softu pro WM Smartphone. Nová je především podpora WM 5.0, QVGA displejů a zobrazení Task View.
Cena je 17.95 USD

Stránky produktu

Screenshoty
Milan Švec (938)|5.1.2006 09:23
Papyrus ve své poslední verzi vypadá (i funguje) opravdu dobře. Zkoušel jsem ho už mezi svátky a vadilo mi, že neumí synchronizaci. Nezmiňují se o tom ani teď.

Naštěstí synchronizuje přes ActiveSync taky, jenom se mu to musí ručně napovědět. Prostě změny se nepřenášejí hned, ale až po povelu synchronizovat (jak to nastavit jinak, jsem nenašel). Což nevadí, hlavně, že to jde vůbec.

Autoři Pocket Informantu zatím nemají pro SP nic. Power Calendar (dražší o 2 USD) od Developer One (Agenda Fusion na PDA) umí taky hodně, ale nechodí na WM 5.0 korektně, zatím tam ani použitelnost na WM 5.0 neinzerují.

Zapsat si událost (schůzku,volání ... úkol) hned po hovoru (co nejjednodušeji a s nabídkou všech dalších možností) a mít to pak bez námahy všude jinde (PC, PDA) by měla být u SP mobilu běžná vlastnost. Papyrus od SBSH Mobile Software je první SW, který to dnes (na SP - třeba na Qteku 8310) umožňuje dělat podstatně komfortněji než vestavěný SP Outlook.

Trial na 12 dnů. O dalších možnostech postupně.

Ivo Pokorný (400)|5.1.2006 13:09
Tak nevim, zkousel jsem synchonizaci a funguje bez problemu. Vse co jsem napsal do outlooku (PC) nebo Papyrusu (SM) se ihned automaticky sesynchonizovalo, zadna rucni synchonizace.
Milan Švec (938)|5.1.2006 14:06
Tak to (AS 4.1 v PC nebo v Qteku) mám pro Kalendář (Outlook 2002 na PC, Papyrus 1.2 na Qteku) asi v nastavení synchronizace nějak jinak. Na to se přijde.

Papyrus už dělá skoro přesně to, na co jsem zvyklý u PDA. Umožňuje při založení Události využívat přednastavených šablon pro označení události a místa konání a vkládat (tady zatím jenom ručně) výběrem i jméno kontaktu. K tomu i lze zadat účastníky (attendees) události. Jako obvykle se nabídnou jenom to, kdo mají ve svých záznamech v Konatktech uloženou e-mailovou adresu.

Je to při editaci všechno v "Options". A to přednastavení je v Menu/8 Default Value Settings/Menu.
Názvy událostí se zadávají v "Subject values" - do "Set values" a pak v Menu je vše, co třeba. Přidat, editovat stávající (anglický) text na lépe vyhovující vlastní (jiný, český) a odstranit (nepotřebné) texty - vždy přiřazené navíc i jednotlivým klávesám.
Obdobně pro Locations (opakující se místa obvykle schůzek/akcí/jednání atd.).

Zatím jsem nenašel propojení přímo z Kontaktů nebo ze záznamů o hovorech/SMS.

A při větším počtu záznamů (Kontaktů, událostí) se čeká. Teď - než se všechno najde, zpracuje a ukáže. (Obecněji - na rychlejší procesor a větší paměť :) ).
beecher (9270)|25.4.2006 23:16
Prave jsem poslal Amitovi s SBSH prelozeny resource soubor pro Papyrus...
beecher (9270)|6.5.2006 12:02
Zde přikládám oficiální češtinu pro SBSH Papyrus. Nezapomeňte, že je to pro poslední verzi Papyrusu...
Návod na instalaci najdete na mém blogu...

Pokud naleznete v překladu nějaké chyby, nesrovnalosti, přesahující texty atd., prosím vložte sem hlášení chyby a k ní screenshot (opravdu nutné)! Děkuji.
beecher (9270)|6.5.2006 13:45
Tak jsem si nasel chybu sam... :oops:
Je to nejake zmrsene a nejde to pouzit... :? :sarcastic:
beecher (9270)|6.7.2006 19:25
Nikomu to nerikejte, ale... :D

Prikladam Release Candidate 5 nove verze SBSH Papyrusu (1.3) a aktualni cestinu, tak to prosim otestujte a dejte mi sem kdyz tak prosim vedet, jestli nekde neco nesedi. Delkove by texty mely sedet na 172x220px displaye...

Soubor RcCzech.dll (obsazen v prilozenem ZIPu) je nutne zkopirovat do adresare, kde je nainstalovany Papyrus a tam jej prejmenovat na ActiveLang.dll a restartnout telefon.

Doporucuji zazalohovat zarizeni pred instalaci, odinstalovat starou verzi Papyru a nainstalovat novou a znova nakonfigurovat.

Ve finalni verzi Papyru uz bude cestina zakomponovana primo.
beecher (9270)|10.7.2006 19:44
TheMelin (1642)|11.7.2006 16:25
Jentak ze zajimavosti: Kdyz Papyrus a PI for Smartphones jsou stejne softy, ty firmy se davaji dohromady, nebo WebIs koupil prava k Papyrusu od SBSH? Uz drive jsem si vsiml, ze si na strankach navzajem reklamuji produkty.
beecher (9270)|11.7.2006 16:33
WebIS akorat koupil prava na Papyrus... Vse je na SBSH, akorat na to WebIS lepi nalepku PI4SP... ;)
Uplne stejny vztah jako ma HTC a i-mate... :)
beecher (9270)|16.7.2006 14:08
Abych nezapomnel, byla vydana verze 1.3.03.
Cabas_ce4you (23)|27.8.2006 19:44
Mám Qteka 8310 a mám problém s Papyrusem.Když všechno nastavým tak jak mám tak to prostě neupozorní.Je tam ten zvonek znázorněnej a stejně to nic nedějá.Poradíte mě nekdo jak to rozchodit?Potřeboval bych aby mě Papyrus upozornil každých 14 v danou dobu.Tato volba mě v normálním kalendáři chybí.
Vava (105)|6.3.2007 06:50
Zdravím, mám Qteka 8310, nainstaloval jsem si Papyrus i s češtinou (trial), docela se mi líbí. Ale používám Facade a na úvodní obrazovce se mi stále zobrazuje původní kalendář - i když ve chvíli, kdy do něj vlezu, je to již Papyrus. Dá se nějak zobrazovat Papyrus na úvodní obrazovce (protože co mně právě nevyhovuje na stávjaícím je jeho zobrazování na úvodní obrazovce - nevím jestli jsem to vysvětlil dost srozumitelně ....

Díky
Zdenek Malinsky (9781)|6.3.2007 07:52
Nastavit Papyrus jako defaultní?
Vava (105)|6.3.2007 09:58
Defaultní na TODAY obrazovce, přesně tak.
Zkoušel jsem najít nějaké Facade Screens, kde byl i Papyrus, tak to teď zkouším
Vava (105)|6.3.2007 10:17
:)

No našel jsem, facade organizer na stránkách SBSH facade screens, jsou tam ještě další, vyzkoušel jsem clarity - funguje též, ale je méně přehledný
MS70_ce4you (0)|17.10.2008 16:07
Mám prosbu. Oslovil mě tento kalendář a rád bych si zakoupil plnou verzi. Trial už jsem našel v češtině a při zadání registrace to bude po mě chtít ID. Nevím co to je za údaj. Ve svém Voxu (HTC S710) jsem ID nikde nenašel. Mohl by s tím někdo poradit? Díky předem za odpověď.
TheMelin (1642)|17.10.2008 16:30
ID je jméno nebo přezdívka pod kterou chceš program registrovat. Po té se tě program bude ptát na to ID a heslo které ti pošlou.