Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Alternativa za klasickou ochr. fólii

Ati_ce4you (100)|4.1.2006 16:44
zdarec ve škole mě napadl takovel šílenej nápad a tak se chcu zeptat jestli už někdy někoho taky nenapadl :) co místo klasických ochraných fólii použit čirou autu fólii je samolepicii takže by dobře držela a kvalitni folie (bruxafol..) nedělají bubliny ale nevím jak by to bylo s výdrží ale i kdybych to měnil 1 za 2 měsíce tak by to bylo super a hlavně levnějsí nebo ne ?
Surgical (2364)|4.1.2006 16:52
Hm je-li samolepici, tve nadseni opadne pri prvem pokusu o vymenu...ktere muze skoncit dost zavaznym poskozenim displaye nebo celeho zarizeni pri pokusu o odstraneni folie....
Ati_ce4you (100)|4.1.2006 17:21
to jako myslis ze nepujde odlepit :?:
vario (441)|4.1.2006 17:47
rozhodně to ani nezkoušej, a nezlob se, ale mít na takový přístroj většinou znamená mít i na gprs nonstop, protože bez toho je to částečně k prdu, a pak nedat 2 mizerný stovky za naprostý bezproblém mi přijde ujetý
Ati_ce4you (100)|4.1.2006 18:32
no jinak ja samozřejmě mám normalni ochr. folii to si nemysli ale jen me to tak napadlo hned sem si myslel ze to nepujde odpletit ale co tak sem se zeptal ;)
Ati_ce4you (100)|4.1.2006 18:35
jinak ted mam folii brando ale je to šílený zrcadlo tak stejně rozmíšlím že koupim novou ale ješte nevim jakou:?
Jerry Salcer (197)|4.1.2006 22:01
Tak si kup matnou Brando, je v modrým obalu. V praxi to vypadá, jako displej notebooku, prostě paráda. Taky jsem se na sebe nerad díval 6 hodin denně :D
Ati_ce4you (100)|4.1.2006 22:23
Super diky za tip . A kde se da koupit ? Nikde jsem ju ještě neviděl (možná su slepej :) )
Zdenek Malinsky (9781)|5.1.2006 00:07
Kupoval jsem ji v létě v AH Mobile - myslím za 230 Kč.
Jiří Graz (180)|5.1.2006 00:31
Podle mne je folie na nic, je třeba víc tlačit na displej a to klouzání poněm není takové jako bez ní.
PS:XDAII jsem měl dva roky a žádný problém na povrchu při každodenním používání. Je fakt, že na pláži jsem si dával pozor aby sem tam písek nedostal.
janstik_ce4you (124)|5.1.2006 14:29
Tak Pánové já používám samplepící fólii A4 za 19,- z papírnictví.
Po třech měsících jsem jí opatrně stáhnul a zůstalo mi na displayi lepidlo.
Šulkou do uší namočenou do vody po holení-jsem ho opatrně odstranil.
Vystřihl a nalepil další kus.Jsem spokojený a za dobrou cenu.
Obědnal jsem si fólii z netu za 50,-AOF a bylo to to samé jak za 19,-.
Tairo (5)|7.1.2006 21:51
pouzivam folie puvodne urcene na archivaci fotek a maximalni spokojenost. Jedna vyjde na par haliru, takze nevadi, ze menim tak jednou mesicne, kdyz uz je viditelne hodne odrena. je krasne mekounka, takze citlivost se vubec nezmenila.
janstik_ce4you (124)|8.1.2006 08:34
Jak jse ty fólie jmenujou?
Kocir (836)|8.1.2006 09:52
Pouzivejte folie k tomu urcene. Jsou sice na prvni pohled drahe jak cert, ale muzu dosvedcit, ze jeden kus pouzivam vic jak 8 mesicu a je stale jak novy.
Povrch te folie je jakoby zdrsney, takze se jednak neposkrabe, stylus po nem prijemne klouze a i slunicko se na displeji tak neleskne. Opravdu doporucuji.
Jsou to napriklad ty od YAKUMO co je 2ks nebo 1ks v baleni.
Tairo (5)|8.1.2006 15:07
[QUOTE="Kocir"]Pouzivejte folie k tomu urcene. Jsou sice na prvni pohled drahe jak cert, ale muzu dosvedcit, ze jeden kus pouzivam vic jak 8 mesicu a je stale jak novy.
Povrch te folie je jakoby zdrsney, takze se jednak neposkrabe, stylus po nem prijemne klouze a i slunicko se na displeji tak neleskne. Opravdu doporucuji.
Jsou to napriklad ty od YAKUMO co je 2ks nebo 1ks v baleni.[/QUOTE]

jaky bych k tomu mel duvod, kdyz mnou uvedene folie vychazi na par haliru, takze je mi jedno, ze ji menim jednou mesicne a uvedene vlastnosti maji take.

janstik > nemaji zadny specialni nazev, kupoval jsem je v tescu jako ochranne folie na fotografie, meli je v regalech mezi skolnimi pomuckami, sanony a podobnym papirnictvim. Je to balik asi 12 kusu A4 folii s provarenymi kapsami na fotografie. Z kazde te dvojite A4 mam 16 volii, jestli si to ted z hlavy dobre vybavuji. Cena celeho baliku cca 50 kc.
janstik_ce4you (124)|8.1.2006 17:08
Ty fólie jsou nějak přilnavé?nebo jak to drží?
Saman_ce4you (1451)|8.1.2006 17:26
No, pokud je tvrda,jak ta na meotar,tak drzi tak, ze je vetsi a je pod ramem. Tenhle typ ma velkou nevyhodu, ze jde spatne sundavat (aspon me)..
Tairo (5)|15.1.2006 20:41
[QUOTE="Saman"]No, pokud je tvrda,jak ta na meotar,tak drzi tak, ze je vetsi a je pod ramem. Tenhle typ ma velkou nevyhodu, ze jde spatne sundavat (aspon me)..[/QUOTE]

prave ze tyhle folie jsou pomerne pruzne, takze citlivost se vubec nemeni. Jednak je kousek na kazde strane zasouvam pod ramecek a hlavne tak nejak samy od sebe prilnou statickou elektrinou. Sundavaji se take bezproblemove, tim, ze jsou pruzne, tak staci polozit alespon 3 prsty k hornimu okraji a zatahnout. Jedina nevyhoda, ze se meni casteji, nez drahe specialni folie, ale pri te cene...
speed-komi (278)|28.2.2006 14:54
používám folii z papíráku. tři A4 sem koupil asi za pětku a měnim je jednou za čas... Nejni sice lepící a protisluníčková, ale stylus klouže jako když tam neni a citlivost je taky pořád stejná. Nechá se použít i na dálniční známku! ta se nechá potom přendavat z auta na auto a nikdo nic nepozná:) Nemám na gprs, sorry.
janstik_ce4you (124)|28.2.2006 15:35
Z jakého papíráku??????
speed-komi (278)|28.2.2006 15:47
z pápíráku jsem myslel, jako z papírnictví - obchod.