Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tom-Tom Services

bubo_ce4you (151)|4.1.2006 10:45
Zdravím,

rád bych se zeptal, jaké máte zkušenosti s TT-services, zejména dopravou? Pomohlo vám to někde v zahraničí vyhnout se problémům?

A pokud to využíváte v zahraničí, jak řešíte připojení přes GPRS? Jestli se nepletu, operátoři každou relaci zaokrouhlují po 100kB či nějak podobně, takže při častějším volání se to musí dost prodražit, ne?

Díky


Zdenek
basic_ce4you (66)|4.1.2006 10:49
V GPRS nelze zaokrouhlovat z principu veci lze pocitat budto celkova data "presne" nebo zaokrouhlovat za nejaky cas treba hodinu, otazka je proc by to delali.
bubo_ce4you (151)|4.1.2006 10:54
[QUOTE="basic"]V GPRS nelze zaokrouhlovat z principu veci lze pocitat budto celkova data "presne" nebo zaokrouhlovat za nejaky cas treba hodinu, otazka je proc by to delali.[/QUOTE]

Možná jsem to nepřesně vyjádřil, čili přesněji: např. u T-mobile je v roamingu účtovací jednotka 100 kB, takže to chápu to, že vždy člověk platí za každou načatou účtovací jednotku. A protože jednotlivé relace so počítají samostatně, tak předpokládám, že vždy zaplatím aspoň 100 kB.

Zdenek
basic_ce4you (66)|4.1.2006 10:58
No nepredpokladam ale ze ukoncujes relaci. ta muze trvat i nekolik hodin spojeni je aktivni od prihlaseni takze jakmile zapnes TTS telefon vytoci cislo a drzi spojeni byt data netecou.
bubo_ce4you (151)|4.1.2006 11:06
Proto bych rád získal nějaké informace o tom, jak nastavit moje MDAc, aby to neukončovalo relaci a drželo to, i když třeba netečou data.

A taky by mne zajímala zkušenost lidí zde - ono za jízdy udržet relaci, aby se nerozpadla, mi připadá spíše jako zbožné přání než reálná možnost. Takže by mne zajímalo, kdo to v které zemi provozoval, s jakým operátorem a kolik ho to asi stálo - moje ochota cpát peníze do GPRS v roamingu má své meze ;-)

Zdenek
pepa_ce4you (105)|4.1.2006 11:37
[QUOTE="bubo"]Proto bych rád získal nějaké informace o tom, jak nastavit moje MDAc, aby to neukončovalo relaci a drželo to, i když třeba netečou data.

A taky by mne zajímala zkušenost lidí zde - ono za jízdy udržet relaci, aby se nerozpadla, mi připadá spíše jako zbožné přání než reálná možnost. Takže by mne zajímalo, kdo to v které zemi provozoval, s jakým operátorem a kolik ho to asi stálo - moje ochota cpát peníze do GPRS v roamingu má své meze ;-)

Zdenek [/QUOTE]

Mé zkušenosti z Rakouska a Německa bez potíží při 4 hodinové jízdě aktualisace po 15 minutách cca 50kB přeneseno oběma směry. Spojení nepadá operator T-mobile:)
bubo_ce4you (151)|4.1.2006 11:52
[QUOTE="pepa"][QUOTE="bubo"]Proto bych rád získal nějaké informace o tom, jak nastavit moje MDAc, aby to neukončovalo relaci a drželo to, i když třeba netečou data.

A taky by mne zajímala zkušenost lidí zde - ono za jízdy udržet relaci, aby se nerozpadla, mi připadá spíše jako zbožné přání než reálná možnost. Takže by mne zajímalo, kdo to v které zemi provozoval, s jakým operátorem a kolik ho to asi stálo - moje ochota cpát peníze do GPRS v roamingu má své meze ;-)

Zdenek [/QUOTE]

Mé zkušenosti z Rakouska a Německa bez potíží při 4 hodinové jízdě aktualisace po 15 minutách cca 50kB přeneseno oběma směry. Spojení nepadá operator T-mobile:)[/QUOTE]

Tak to je tedy slovo do pranice :-)

A spojení si drží TomTom sám nebo jsi to někde nastavoval ve vlastnostech připojení?

A ještě se zeptám - jaká byla Tvoje zkušenost s těmi daty? Pomohlo to třeba vyhnout se někde kolonám? Vedlo Tě to k rozhodnutí, že si tu službu zaplatíš znovu?

Díky

Zdemek