Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - dotaz ohledně SMS

PetrSybol (157)|2.1.2006 23:55
Zdravím.

Chtěl bych se zeptat majitelů Qtek 8310, zda při psaní sms je při začátku každé nové věty automaticky první písmeno "velké"?

Na Mobilmania v diskusi pod recenzí Qtek 8310 někdo napsal dotaz, jak nastaví, aby při každé nové větě (za tečkou) bylo automaticky velké písmeno. Docela jsem se toho zalekl. Tohle umí starý prašivý telefony, tak bych se divil, kdyby to Qtek neuměl.

Příklad: Ahoj, jak se vede. Přijdu v šest hodin. Dám ti do tlamy.

Díky.
pert_tvf (16)|3.1.2006 09:35
No me to teda pise velka pismena tak jak ma. Za kazdou teckou.
cz_tino (29)|3.1.2006 22:49
Funguje to bez problemu akorat velky pismenko se udela az udelate mezeru (do posledni chvile to vypada ze tam zustane maly). Ze zacatku sme si to vzdycky upravoval, ale pak jsem zjistil ze to funguje ;)
Prefect (8)|5.1.2006 13:03
SMS doručenka s číslem telefonu: neexistuje nějaký SW, který do doručenek napáruje k číslu Jméno kontaktu, nebo dá v SMS alespoň možnost dohledat majitele čísla v SMS. Díky.
Milan Švec (938)|5.1.2006 13:36
Tak tohle snad by měla být základní vlastnost u tohoto SP. Tedy párování jména Kontaktu a čísla jeho telefonu (mobilu nebo pevného).

A dohledání dalších detailů o tom Kontaktu je otázka dvou stisknutí navigačního kolečka. U přijatých SMS.

Synchronizací s PC přes ActiveSync (nebo ze SIM karty z předchozího mobilu) mám v Kontaktech všechny kontakty se všemi čísly (= všemi možnými čísly) na ten Kontakt.

No a když mi někdo pošle SMS z takového čísla, tak tam (= v seznamu doručených SMS) mám vždycky jméno toho Kontaktu. A stačí pak dvakrát do něj a mám před sebou všechny detaily toho Kontaktu (jako v Outlooku na PC).

Vždycky je k dispozici ještě Nabídka a v ní spousta dalších možností.

Třeba "Uložit (to číslo s novým jménem) do kontaktů" (když ho tam ještě nemám a chci ho tam - v SP, PDA, PC - mít), nebo (dál) to číslo i vložit do už existujícího Kontaktu (= seznamu jeho tel. čísel).
Do SMS/Nabídka/8 Uložit do kontaktů a bud "Vybrat" jako "Nová položka" nebo naťukat klávesy pro příjmení a pak "Vybrat". Jsem v editaci stávajícího Kontaktu a můžu to nové číslo (z dodané SMS) uložit do vhodné položky.

V doručenkách (= potvrzení o dodání SMS příjemci, ale ne o jejím otevření příjemcem!) to opravdu nechává jenom číslo.
Prefect (8)|5.1.2006 14:26
už jsem si nainstaloval od Sunnysoftu SMS Filter, který páruje tel. čísla v SMS doručenkách s kontakty
Lobo_ce4you (514)|5.1.2006 15:08
[QUOTE="Prefect"]už jsem si nainstaloval od Sunnysoftu SMS Filter, který páruje tel. čísla v SMS doručenkách s kontakty[/QUOTE]
Tento program způsoboval vymazání posledního znaku v odeslané sms.
cenebris (144)|5.1.2006 15:19
"Vyskakuje" na 8310 nova prichozi sms jako v mda vario? Tam se cela sms na par vterin ukazala.
Milan Švec (938)|5.1.2006 16:24
[QUOTE="Prefect"]už jsem si nainstaloval od Sunnysoftu SMS Filter, který páruje tel. čísla v SMS doručenkách s kontakty[/QUOTE]
Jasně. Na SMSky používám robota SMS GateKeeper na PC přes Mobile.cz, tak mě povrzení doručení doteď nezajímalo.
Ten balík od Sunnysoftu jsem na Qteku zkusil - nic. Stejné, jako předtím. Nejspíš tím, že to není určené pro WM 5.0.
Přestože ta doručenka skutečně obsahuje pořád jen číslo, stačí na to číslo kliknout v nabídce "Ověřte správnost čísla" a hned nato akci zrušit červeným sluchátkem. Pak jsou všechny dostupné informace o kontaktu (jak už uvedeno výše) na displeji. Ke vzniku odeslaného (a na druhé straně ani nepřijatého) hovoru přitom nedojde.
Jméno kontaktu to (na Qteku 8310 s WM 5.0) ale v doručence skutečně nezobrazuje.

to: cenebris
SMS nevyskakuje. Jenom nahoře se objeví ikona obálky.
Prefect (8)|5.1.2006 16:32
mě SMS Filter od Sunnysoftu funguje OK na WM5 Qtek8310, musíš pouze UNLOCnout telefon :) jinak ty rady s tím klikáním, no... nic moc :)
cenebris (144)|5.1.2006 16:34
[QUOTE="Milan Švec"]
to: cenebris
SMS nevyskakuje. Jenom nahoře se objeví ikona obálky.[/QUOTE]

Diky - myslel jsem ze to je stejne jako v variu :( Skoda...
PetrSybol (157)|5.1.2006 17:16
Mohl bych někoho poprosit, kdo by sem típnul screenshot, jak vypadá na Qteku 8310, když dorazí sms? Nějak tomu nerozumím. To jako, když přijde sms, tak se jen někde objeví malá obálka?

Díky
Milan Švec (938)|5.1.2006 17:32
to: Prefect

HA HA, jestli mému objevování pro mě nových oblastí a diskutování o nich říkáš rady, to mě přeceňuješ. :))
Aspoň jsem se zase zasmál. Dodnes jsem ani nevěděl, co je u SMS "doručenka". Díky za nápovědu, že něco takového existuje. :yes:
Tady hledám rady já sám. Přijdeš-li na něco, co by mohl vědět kdokoliv další (třeba já), a není-li tu o tom zatím nic, dej vědět taky.

Odemknutý Qtek už mám skoro od začátku (v 1001 mám 1), jinak bych na něm nemohl jet skoro žádnou další aplikaci. Přesto mi instalace Unlocku od SS hlásila, že nemám to správné systémové oprávnění. Jestli ten jejich UnLock nečeká právě zamknutý SP. Jak jsi to měl před jeho spuštěním ty?

to: Petr.Sybol

PetrSybol (157)|5.1.2006 18:03
Milane, díky.

To není moc ideální upozornění. Původně jsem doufal, že se objeví větší okno s údajem, od koho sms pochází a volbami např: "přečíst" a "ignorovat".
Škoda.
Milan Švec (938)|5.1.2006 18:28
Bod 2 - pokračování. Tlačítko Zpráva. Všechno ještě s neotevřenou zprávou. To je už lepší?

PetrSybol (157)|5.1.2006 19:35
Díky za screeny, ale podle mě je to zbytečně zdlouhavé. Představoval jsem si, že mi pípne zpráva, na displayi uvidím od koho je a zvolím buď přečíst nebo ignorovat. Takhle musím zvolit zpráva a ve složce zpráv ještě zvolit přečíst.
Je to trošku škoda, ale myslím, že jde jen o zvyk.

SMS zprávy mi chodí často, proto je pro mě důležité vědět, jak to je. Mám nyní T610, kde se mi na displayi zobrazí od koho je a můžu si ji jednou volbou ihned přečíst.
Milan Švec (938)|5.1.2006 20:37
Díl 3. Takže ještě jeden překlad, aspoň se to naučím taky.

Moje praxe.
Zahraje mi melodie (oblíbený mp3 hit) oznamující - přišla práva.
Kouknu na displej.
Pravým palcem jednou stisknu tlačítko s obálkou na pravé straně pod displejem.
Na displeji mám seznam SMS, E-Maily a MMS s číslem oznamujícím počet nových zpráv v příslušném řádku. (Ono je tu těch možností trochu víc, tak se mezi nimi musí vybírat.)
Pravým palcem (podruhé) stisknu navigační kolečko na řádku SMS (je jako první).
Na displeji vidím jméno mně známého odesílatele a první řádek zprávy. Pravým palcem (potřetí) stisknu navigační kolečko (když to chci číst).
Jsem ve zprávě a na displeji mám Komu: číslo adresáta, Datum a čas odeslání/příjmu?, jméno odesílatele, jeho fotografii a text zprávy. V tomto případě SMS.
Pravým palcem (počtvrté, když chci) stisknu navigační kolečko na jméně odesílatele a mám před sebou všechny detaily jeho záznamů z Outlooku (z PC) s obsahem všech vyplněných položek (adres, tel. čísel, poznámek, datumů atd. atd.). A můžu mu volat hned zpátky na jakékoliv jeho číslo, poslat mu hned e-mail z některého z mých účtů na jednu ze tří jeho adres a s jakoukoliv přílohou, mezitím se můžu současně hrabat na internetu, poslouchat u toho muziku, fotit okolí, nahrávat zvuk atd. atd. (a ty procesy podle chuti přehazovat).

Když tu zprávu číst nechci, tak ji tam nechám. Když to chci uklidit, nepoužiji vstup do ní (třetí stisk) ale třetím stiskem spustím jiným tlačítkem (hned vedle vpravo) menu Nabídka a vyberu si, co chci. Třeba Odstranit.
Čtvrtým stiskem to vykonám.

Je to dřina. Kdo to má všechno tím palcem utáhnout, že.
Kde je moje první Motorola d160? ;)

Díky za inspiraci. Aspoň se v tom coby dosavadní uživatel pouze PDA (bez Phone systému) a celkem normálních BT mobilů trošku zorientuji.
cenebris (144)|5.1.2006 20:49
Tak s tim ctenim nove sms na 8310 je to docela opruz :) Na 2 obycejnych mobilech co mam (jeden starsi nez druhy) je to taky tak, ze prijde nova zprava a hned mam na displeji volbu "cist", takze jedinym stisknutim tlacitka si smsku prectu. Pri cca 20-40 smskach denne bych se asi uklikal xmrti :)

Neni nejaka aplikace, nebo volba v registrech, ktera by tomu nejak pomohla? Napr. to "vyskoceni" nove zpravy na par vterin jako ma vario by castecne tuto vec vyresilo. System je temer stejny, rozliseni displeje taky, mozna nejaka moznost existuje...
Milan Švec (938)|5.1.2006 21:46
Souhlas. Na hromadné posílání i příjem SMS jsou úplně jiné postupy a taky SW. Řekl bych, že mobil obecně je na to (se svojí klávesnicí) to nejméně vhodné řešení. Já k tomu používám PC pro odesílání a pro příjem pak SW RVGSM na PDA používajícím přes BT dva (dříve tři) mobily. (Už nemusím mít zvlášť mobil pro internet a zvlášť pro hlasové služby. Qtek to umí oboje současně.)

Exportem pak všechny přijaté SMS pošlu najednou do textového souboru a dají se číst jako noviny - všechny najednou. Kdekoliv - v PC, PDA, nebo SP.

SMS rovnou z mobilu neposílám vůbec a čtu je přímo na nich jenom při jejich jednotlivých příjmech (nikoliv hromadných).

Určitě bude někde existovat i nějaký SW, který umí na displeji HW se schopnostmi PDA nabídnout informace způsobem jako obyčejný mobil. Zatím to tady nikdo nepotřeboval. Někdo to snad časem/brzy najde.
aivos (95)|6.1.2006 08:39
Mně když příjde zpráva a zmáčknu jednou příslušné tlačítko, dostanu se hned do seznamu sms zpráv, kde hned vidím od koho je a první řádek zprávy (viz bod 2, levý obrázek od Milana). Pak už se jen rozhodnu, jestli ji hned smažu bez otevření, nebo si ji přečtu, nebo se vrátím do základní obrazovky. Pokud je aplikace se zprávama už otevřená na pozadí, reakce na povely je blesková (to cenebris: jak rychle otevřou zprávu tvé dva staré telefony ?). Měli jste někdy v rukou telefon se Symbianem ? To je teprve hra o nervy ! Ale to jsem odbočil, Symbian do tohoto fóra nepatří.
Já někdy příjmu i 100 sms za den ( to už je ale extrém, průměr kolem 50) a můj phone je pro mou práci naprosto dostačující (to cenebris: ještě jsem ani jednou neumřel :D ). Jaký smysl by mělo krátké zobrazení sms, když zrovna volám třeba z pevné linky a nemám čas sledovat displej ?? Možná to není špatná funkce ale ne nepostradatelná.
Já jsem teda spokojený
Vegan (133)|6.1.2006 16:02
onoby urco v registrech slo udelat, ze pod pravou funkcni klavesou kde jsou normalne kontakty ale kdyz prijde zprava je tam zpravy by, po novu bylo cist urco by tuto funkci slo zmenit bud registrama nebo scriptem
PetrSybol (157)|14.1.2006 17:28
Jak se Vám píšou smsky? Příklad: když píšu sms a 4x ťuknu do klávesy 7, abych napsal S, tak to napíše třeba Q nebo R. Stává se mi to dost často i s jinými klávesy, že rychlé reakce kláves leckdy nereagují i když slyším správně 4x cvaknutí klávesy, takže musím sms psát pomaleji a to je opruz.
aivos (95)|14.1.2006 17:54
Myslel jsem, že je to problém jen druhé verze telefonu (Qtek 8300/i-mate SP5m) s mediálními tlačítky, protože tam jsou tlačítka pro psaní trochu menší. Ale jak vidím, dělá to i u klasického přístroje. Píšu rovněž textovky velice rychle a když stisknu jednu klávesu velice rychle jen třeba třikrát, rovnou se napíše číslo. Tohle je opravdu dost otrava.
venerea (27)|15.1.2006 11:10
Taky sem rychlopsavec a tohle mi vadí.Kolikrát se mi stane že když zmáčknu čtyřikrát PQRS tak napíše Q a za to ještě sedmičku:mad:
PetrSybol (157)|15.1.2006 18:50
Takže s tím máte problémy také? Docela mě to deptá. Takhle si napíšu sms za dobrých 5min.
Frankie_ce4you (103)|21.1.2006 11:16
Ještě jeden dotaz (odpověď jsem tu nenašel): Jak řešíte odesílání vizitek prostřednictvím sms?
PetrSybol (157)|24.1.2006 07:57
Tak jsem si vyřešil problém ohledně tvz. zmatený znaky při psaní sms.

V SMS zprávě jsem zvolil nabídku písma, dále "T9 Nastavení" > "Předvolby" a vybral "bez prodlevy", odkšrtnout nedokončovat slova a předpověď dalšího slova. Od té doby se mi píšou smsky jak ve snu. Vše přesné a rychlé :)

Pro oblíbence psaní stylem T9 se měni to, že se ji m automaticky nebudou předvyplňovat slova.
aivos (95)|24.1.2006 11:08
Já T9 nepoužívám :(( . Tak mám smůlu.
PetrSybol (157)|24.1.2006 14:10
No smůlu nemáš. Já také nepoužívám T9 :) Tady nejde jen o uživatele s T9, ale při psaní bez T9 se automaticky doplňují použítá slova.
venerea (27)|24.1.2006 14:25
Vypnul sem a je to pořád stejný.Tel. prostě nestíhá mé rychlé prsty :(
PetrSybol (157)|24.1.2006 21:00
To mě mrzí, ale mě to znatelně pomohlo.
RadimK_ce4you (223)|10.3.2006 14:36
Opravdu je psani na tomhle stroji tak mizerne? Jsem zvykly psat rychle SMS bez T9. Nebo uz se to kompletne povedlo vyresit?
sh0tek_ce4you (163)|15.3.2006 14:29
[QUOTE="Petr.Sybol"]V SMS zprávě jsem zvolil nabídku písma, dále "T9 Nastavení" > "Předvolby" a vybral "bez prodlevy", odkšrtnout nedokončovat slova a předpověď dalšího slova. Od té doby se mi píšou smsky jak ve snu. Vše přesné a rychlé :)

Pro oblíbence psaní stylem T9 se měni to, že se ji m automaticky nebudou předvyplňovat slova.[/QUOTE]
Asi jsem blb, ale kde presne je to nastaveni? Ja nic takoveho nemuzu najit, ani ve slozce SMS-ek, ani pri psani nove :(
Kubasek (19)|16.3.2006 09:10
v režimu psaní zprávy podrž hvězdičku ;)
Storm8 (162)|31.7.2006 21:49
Já si zvykl používat na SMSky Jeyo Mobile Companion a Outlook extender. Akorát to Jeyo mi nějak zlobí s Qtekem, nevíte co s tim?
Musim na displeji MT odškrtnout chybovou hlášku a až pak se spojí a poslední dobou mi ani nešli odesílat SMS z Jeyo Mobile. :-(
Lobo_ce4you (514)|31.7.2006 22:00
Stáhni si poslední verzi. Ta ty problémy řeší.
Bohumil Stejskal (414)|31.7.2006 22:04
na rychlé psaní doporučuju prográmek Smart Tweaker a v něm volbu Speed - Up SMS Typing ( zrychlí odezvu při psaní sms ),po aplikaci budete datlovat jedna báseň :cool: :yes: ( dále jsou k dispozici volby - SMS Delivery Notification , SMS - Sent Notifications , "Send SMS" shortcut WM2002/3 a pro 2005 , SMS - received indication **** to je co se SMS oblasti týče :) )