Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 37

Téma: Qtek 8310 - dotaz ohledně SMS

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Zdravím.

Chtěl bych se zeptat majitelů Qtek 8310, zda při psaní sms je při začátku každé nové věty automaticky první písmeno "velké"?

Na Mobilmania v diskusi pod recenzí Qtek 8310 někdo napsal dotaz, jak nastaví, aby při každé nové větě (za tečkou) bylo automaticky velké písmeno. Docela jsem se toho zalekl. Tohle umí starý prašivý telefony, tak bych se divil, kdyby to Qtek neuměl.

Příklad: Ahoj, jak se vede. Přijdu v šest hodin. Dám ti do tlamy.

Díky.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

No me to teda pise velka pismena tak jak ma. Za kazdou teckou.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Funguje to bez problemu akorat velky pismenko se udela az udelate mezeru (do posledni chvile to vypada ze tam zustane maly). Ze zacatku sme si to vzdycky upravoval, ale pak jsem zjistil ze to funguje

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

SMS doručenka s číslem telefonu: neexistuje nějaký SW, který do doručenek napáruje k číslu Jméno kontaktu, nebo dá v SMS alespoň možnost dohledat majitele čísla v SMS. Díky.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Tak tohle snad by měla být základní vlastnost u tohoto SP. Tedy párování jména Kontaktu a čísla jeho telefonu (mobilu nebo pevného).

A dohledání dalších detailů o tom Kontaktu je otázka dvou stisknutí navigačního kolečka. U přijatých SMS.

Synchronizací s PC přes ActiveSync (nebo ze SIM karty z předchozího mobilu) mám v Kontaktech všechny kontakty se všemi čísly (= všemi možnými čísly) na ten Kontakt.

No a když mi někdo pošle SMS z takového čísla, tak tam (= v seznamu doručených SMS) mám vždycky jméno toho Kontaktu. A stačí pak dvakrát do něj a mám před sebou všechny detaily toho Kontaktu (jako v Outlooku na PC).

Vždycky je k dispozici ještě Nabídka a v ní spousta dalších možností.

Třeba "Uložit (to číslo s novým jménem) do kontaktů" (když ho tam ještě nemám a chci ho tam - v SP, PDA, PC - mít), nebo (dál) to číslo i vložit do už existujícího Kontaktu (= seznamu jeho tel. čísel).
    Do SMS/Nabídka/8 Uložit do kontaktů a bud "Vybrat" jako "Nová položka" nebo naťukat klávesy pro příjmení a pak "Vybrat". Jsem v editaci stávajícího Kontaktu a můžu to nové číslo (z dodané SMS) uložit do vhodné položky.

V doručenkách (= potvrzení o dodání SMS příjemci, ale ne o jejím otevření příjemcem!) to opravdu nechává jenom číslo.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

už jsem si nainstaloval od Sunnysoftu SMS Filter, který páruje tel. čísla v SMS doručenkách s kontakty

Obyvatel SMob Avatar uživatele Lobo_ce4you
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Prefect
    už jsem si nainstaloval od Sunnysoftu SMS Filter, který páruje tel. čísla v SMS doručenkách s kontakty
    Tento program způsoboval vymazání posledního znaku v odeslané sms.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

"Vyskakuje" na 8310 nova prichozi sms jako v mda vario? Tam se cela sms na par vterin ukazala.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Citace Původně odesláno od Prefect
    Jasně. Na SMSky používám robota SMS GateKeeper na PC přes Mobile.cz, tak mě povrzení doručení doteď nezajímalo.
    Ten balík od Sunnysoftu jsem na Qteku zkusil - nic. Stejné, jako předtím. Nejspíš tím, že to není určené pro WM 5.0.
    Přestože ta doručenka skutečně obsahuje pořád jen číslo, stačí na to číslo kliknout v nabídce "Ověřte správnost čísla" a hned nato akci zrušit červeným sluchátkem. Pak jsou všechny dostupné informace o kontaktu (jak už uvedeno výše) na displeji. Ke vzniku odeslaného (a na druhé straně ani nepřijatého) hovoru přitom nedojde.
    Jméno kontaktu to (na Qteku 8310 s WM 5.0) ale v doručence skutečně nezobrazuje.

to: cenebris
    SMS nevyskakuje. Jenom nahoře se objeví ikona obálky.

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

mě SMS Filter od Sunnysoftu funguje OK na WM5 Qtek8310, musíš pouze UNLOCnout telefon jinak ty rady s tím klikáním, no... nic moc

Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Citace Původně odesláno od Milan Švec
    to: cenebris
    SMS nevyskakuje. Jenom nahoře se objeví ikona obálky.
    Diky - myslel jsem ze to je stejne jako v variu Skoda...

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mohl bych někoho poprosit, kdo by sem típnul screenshot, jak vypadá na Qteku 8310, když dorazí sms? Nějak tomu nerozumím. To jako, když přijde sms, tak se jen někde objeví malá obálka?

Díky

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

to: Prefect

HA HA, jestli mému objevování pro mě nových oblastí a diskutování o nich říkáš rady, to mě přeceňuješ. )
    Aspoň jsem se zase zasmál. Dodnes jsem ani nevěděl, co je u SMS "doručenka". Díky za nápovědu, že něco takového existuje. :yes:
    Tady hledám rady já sám. Přijdeš-li na něco, co by mohl vědět kdokoliv další (třeba já), a není-li tu o tom zatím nic, dej vědět taky.

Odemknutý Qtek už mám skoro od začátku (v 1001 mám 1), jinak bych na něm nemohl jet skoro žádnou další aplikaci. Přesto mi instalace Unlocku od SS hlásila, že nemám to správné systémové oprávnění. Jestli ten jejich UnLock nečeká právě zamknutý SP. Jak jsi to měl před jeho spuštěním ty?

to: Petr.Sybol

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Milane, díky.

To není moc ideální upozornění. Původně jsem doufal, že se objeví větší okno s údajem, od koho sms pochází a volbami např: "přečíst" a "ignorovat".
    Škoda.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2003

Bod 2 - pokračování. Tlačítko Zpráva. Všechno ještě s neotevřenou zprávou. To je už lepší?

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. HTC VOX...dotaz ohledně SIM
    Od Onygzz v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 15-10-2008, 19:33
  2. Blbej dotaz ohledně instalace qip
    Od Bajzík v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 03-02-2007, 11:07
  3. Reakcí: 5