Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

problem medzi telefonom a PDA pri pripojeni na internet

gejmerqo (23)|2.1.2006 01:05
ahojte,
uz takmer druhy mesiac je tomu co som si kupil pripojenie od Orangu na internet, ale ani za toho pana boha neviem rozbehat komunikaciu medzi nim a PDA (HP rx4700).

Este pred tym, ako zacnem. Novy telefon (Motorola Razr) bol vopred nadstaveny vyrobcom. Internet na nom ide z telefonu, neviem len spojazdnit, aby som sa cez bluetooth napojil nan cez PDA a surfoval cez PDA. Kedze som fakt zufaly, vyhrabal som aj stary telefon (SE T610) a nastavil ho podla stranky Orangu (http://www.orange.sk/orange/help.dwp?ctx=private/life_services/info/panorama4#T610). Internet na nom tiez funguje, ale prepojenie s PDA a internet z PDA nie :(

Pri pripajani som postupoval presne podla navodu na https://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=57 s tým rozdielom, ze prikaz je podla stranky Orangu (http://www.orange.sk/images/static/gprs/2_pripojenie_xp.html) namiesto stareho "+CGDCONT..." novy "AT+CGDCONT..."

Na PDA mam teda bluetooth pusteny, pripojenie nastavene. Telefon (obi dva) mam nastavene spravne tiez. Po stlaceni pripojit vyhodi okienko, kde mam zadat meno, heslo a domenu. Tam nezadam nic, kliknem ok a zariadenie vypise ze "Dialing *99***1#". Potom (nevedno preco) vyhodi znova tu istu tabulku, kde mam zadat meno, heslo a domenu. Ked kliknem znova OK,znova dialu-upu ale potom uz len vypise:

"Dialed: *99***1#
Cannot connect for an unknown erason. To check your connection settings and change them if needed, tap Settings. If the problem continues, reset your mobile device according to your manufactures documentation and try again."

..a tam to konci. Mozem len kliknut na Dismiss alebo settings, kde si nastavujem opat veci presne tak, ako je v clanku.

Co je zaujimave je to, ze na mobile vidim, ze ikonka bluetoothu sa vyplni, teda ako keby zariadenia spolu komunikovali.
Skusal som, ci to nie je chyba telefonov, pripojit desktopove PC s mobilom cez bluetooth, ale tam tiez pohorim, lebo PC sa nevie spojit s bluetoothom na telefone (ako keby som tie devices musel parovat). Opat som postupoval podla navodu na strankach Orangu, ale nefunguje (navod je pomerne zastaraly, este len pre Windows 98..).

Pochopitelne, v Orangi mi to vyreklamovat nechcu, pretoze mi interent ako taky z telefonu funguje, v HP servise o tom nemaju ponatia a vyhovaraju sa na telefon (lebo pise hlasku ze reset your mobile device), v Motorole zase na PDA, lebo na telefone internet ide. Proste support jak svina, hotove kocurkovo.

Ja dufam, ze robim fakt len nejaku hlupu chybu a vy, drahi uzivatelia a admini tohto super webu mi pomozete. Ak nie, tak si asi pojdem strelit hrdzavu gulku! :) dikk moc za akykolvek typ, zufaly som ochotny spravit uz cokolvek
Zdenek Malinsky (9781)|2.1.2006 15:51
Já bych asi nejdříve všechno nastavení pomalu překontroloval (jak to ze c4y, tak i potom co je na webu operátora, kdyby to nefungovalo). V případě neúspěchu se zeptej na infolince, zda máš aktivovány datové a faxové služby a také GPRS. Pokud budou teprve aktivovat, tak nezapomeň před dalšími pokusy restartovat mobil (vyp-zap). Nejlepší bude nechat si poradit všechno celé nastavení postupně od operátorky infolinky.

PS:
Jak tak koukám na oba tebou uvedené odkazy, tak jeden je na nastavení wapu a druhý internetu v PC přes mobil, takže tím to asi nepůjde.
gejmerqo (23)|2.1.2006 16:48
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Já bych asi nejdříve všechno nastavení pomalu překontroloval (jak to ze c4y, tak i potom co je na webu operátora, kdyby to nefungovalo). V případě neúspěchu se zeptej na infolince, zda máš aktivovány datové a faxové služby a také GPRS. Pokud budou teprve aktivovat, tak nezapomeň před dalšími pokusy restartovat mobil (vyp-zap). Nejlepší bude nechat si poradit všechno celé nastavení postupně od operátorky infolinky.

PS:
Jak tak koukám na oba tebou uvedené odkazy, tak jeden je na nastavení wapu a druhý internetu v PC přes mobil, takže tím to asi nepůjde.[/QUOTE]

sám robím v telekomunikačnej spoločnosti, takže viem, že to tak nefunguje, že operátor vie :) každopádne som skúšal už aj toto, s operátorom som prešiel krok po kroku nastaveniami, ale nešlo. odporučil mi kontaktovať Motorolu, resp. HP, a o tom som už písal.
Dátové služby mi fungujú, aspoň teda usudzujem z toho, že zmluva bola podpísaná a na mobile mi internet funguje. Každopádne zavolám a doublechecknem si to. dik za help
Zdenek Malinsky (9781)|2.1.2006 17:20
Víc ti neporadím, se slovenskými operátory nemám zkušenosti. Ale když jsem před 2 roky poprvé nastavoval připojení k internetu, tak mi krok po kroku poradila operátorka na infolince. Byl to český T-Mobile, tak nevím, proč by to nemohlo být i jinde.
Erikt68i (266)|3.1.2006 09:46
telefony Motorola neznám, takže netuším, zda je volací řetězec *99***1# správný. Žiji v představě, že jen telefony značky Ericsson mají v řetězci číslo komunikačního kanálu(to je ta poslední samostatná číslice) ale třeba se pletu. Např. Nokie totiž mají jen *99#. Takže pokud v řetězci uvádíš číslo kanálu(profilu), protože to Tvůj telefon vyžaduje, tak si prosím zkontroluj, zda je to opravdu ten správný - zda to náhodou není přístup na WAP, MMS apod!! Taky jsem zápolil, potom jsem si profily vytvořil sám, pochopil princip a teď už to na Ericssonech umím jako když bičem mrská:)
Zdenek Malinsky (9781)|3.1.2006 10:31
Pokud by se ti to nepovedlo rozchodit do 20. 1., tak navštiv III. sraz ce4you v Bratislavě. Určitě má někdo stejného operátora a poradí.

K mobilům
Mám na připojování k netu SonyEricsson Z 600, ale bez problému jsem se připojil i z Motoroly Razr V3 - stačilo jen spárovat BT a samozřejmě vyměnit SIM kartu. Dělal jsem to pod vlivem anestetik (5 x 0,2 dcl Chianti a 3 x Mojito :D ) , ve vlaku za jízdy a běželo to na první pokus.
gejmerqo (23)|3.1.2006 18:27
dik za tip, stretnutia sa zúčastním, fakt ma to dovádza do šialenstva :)
skúšal som reťazec aj *99***1# aj *99#, ale nefunguje ani jedno... dokonca som už skúšal miesto jednotky zadať číslo 2-5, nepomohlo

zariadenia spárovené mám, dokonca keď vytáčam, tak sa mi rozsvieti obrazovka telefónu, ale nič nevytáča alebo tak. "Dialing" ukáže len na PDAčku, telefón sa tvári nečinne.. tam niekde proste musí byť pes zakopaný
Erikt68i (266)|4.1.2006 09:54
Ještě dodatek !! Prosím, takové ty AT+CGDCONT...nebo CGD.. je pravděpodobně třeba smazat !!!! Tento řádek - Extra dial string - nech prázdný, telefon pak neví "vo co go" , teda aspoň Ericssony to tak chtějí.
gejmerqo (23)|10.1.2006 23:01
tak som na to konečne prišiel!!! a ako som predpokladal, problém bol v úplnej prkotine, resp. v dvoch znakoch!! čo som nemal robiť bolo zadávať "AT+CGDCONT..." reťazec, ale len "+CGDCONT..."
keď som povedal tomu chlapíkovi na infolinke orangu (mimochodom, dosť sa vyznal do pdačiek, mal som na neho zjavne šťastie), že však na webe mali AT+... povedal, že hej, že to platí pre klasické počítače, ale všetky pdačka tento príkaz štandardne obsahujú a používajú ho a teda netreba použiť príkaz AT

takže tak, dik moc za pomoc, som happy, že konečne po dvoch mesiacov môžem začať používať službu!! :)