Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nabíjení přes USB

c.Data_ce4you (40)|31.12.2005 14:40
Lidi nevíte jak nastavit PDA aby se dobíjelo přes USB, Když je napojeno na USB tak svítí že dobíjí, ale stačí to tak na provoz když nic neděláš, ale nedobíjí to. Dá se nějak nastavit nižší spotřeba, nebo nějaky mod kdy je vše vyplé a dobíjím přes USB. Adapter je bohužel mrtvý a chvíly potrvá než ho vyraklamuji. Dík..
titan4 (159)|31.12.2005 17:57
me se treba n30 v pohode nabiji z notebooku ale z desktopu ne :?
c.Data_ce4you (40)|2.1.2006 09:21
[QUOTE="titan4"]me se treba n30 v pohode nabiji z notebooku ale z desktopu ne :? [/QUOTE]

Není to nějakým nastavením ve widlích kdy zvednu napětí??
c.Data_ce4you (40)|2.1.2006 09:37
Tak jsem seldoval napájení USB ve widlích XP a ono tam zasílá jen 50mA a co ja vim tak muže do 500mA což už to PDA dobije....coze adapter je na 2,6A ale i těch 500 stačí ael nevim jak nastavit vědší dodávky
empiK (137)|2.1.2006 09:55
Mam podobny problem. Ale s tim, ze i na notebooku se mi stava, ze to proste nekdy dobiji nekdy ne. Stava se, ze tam mam napriklad 45%, pripojim pres USB, ale i kdyz ho nepouzivam, mam tam za chvili 30%. Kouknu za dve hodiny a mam tam 70%. No nevim :?: To napeti me pekne stve. Clovek aby tu nabijecku tahal tak jako tak :evil:
Ze stolniho PC nenabiji vubec.
oltcit (1098)|2.1.2006 10:23
To nie je o nabíjacom prúde,ale o napätí nabíjacieho zdroja,v tom PC má zrejme viacmenej presne 5V a to je málo,v NB je na USB zrejme viac :? Myslím,že pre správnu funkciu dobíjania cez USB je nutné aby napätie na výstupe bolo vyššie ako 5,1 V.
c.Data_ce4you (40)|2.1.2006 10:36
Obávám se že je to práve o mA
c.Data_ce4you (40)|2.1.2006 10:52
Tak teď koukám do systému a ten mi tvrdí:

Rozbočovač má vlastní napájení

což asi značí že to bere že ten acer je napajen z baterky a tudíš nedodává napájení přes USB to je ale debil.....
chce to něco na zěmnu režimu napájení
oltcit (1098)|2.1.2006 17:26
[QUOTE="c.Data"]Obávám se že je to práve o mA[/QUOTE]
Ja sa zas obávam,že sa mýliš ;) ale nechce sa mi tu Ťa presviedčať o opaku.Pekný nový rok.:)
Zdenek S (27)|6.1.2006 22:18
Citace z jedne moudre knihy: "Sbernice USB soucasne dodava i napajeci napeti pro mensi zarizeni. Je mozno bez problemu odebirat az 100mA".
A ted jedna poznamka. Tech 500 mA je mozne, ale zarizeni musi o takto vysoky proud pozadat PC a pocitac but takto vyskoky odber povoli, nebo to zarizeni ma smulu a musi se spokojit se 100mA, popripade je natvrdo odpojeno ;)
Navic cele USB je navrzeno tak (podle normy) aby napajeci napeti nekleslo pod 4,2V. Takze naprosto v klidu kdyz tam nebude rovnych 5V
brkel (56)|8.1.2006 13:34
...jen tak pro informaci panove:
NAPETI (V [volt]) - musi byt pomerne presne, jinak hrozi nefunkcnost nebo prepeti, Acer n50 ma limit nabijeni asi 5V+-0.5V;
PROUD (A [amper]) - jedina limitujici hodnota je kolik da zdroj, spotrebic si proste 'vezme kolik chce', n50ka ma max. odber 1,5A

P.S.: ...prosim bez kritiky, je to polopaticky, pro elektrotechnicky neinformovane... ;D
Zdenek S (27)|8.1.2006 13:57
n50 bere jen 1,5A ?
moje n30 si klidne cucne pres 2A

Mozna bych cele trapeni kolem nabijeni pres syncho kabel shrnul takto:

Ti kdo maji stesti a jejich USB ma na napajecim pinu vetsi napeti nez 5V muzou dobijet, ostatni maji proste smulu;)

A tech par stastnych kteri nabiji budou nabijet jen proudem ktery jim USB poskytne (standardne 0,1A)
c.Data_ce4you (40)|9.1.2006 14:14
Jo pravě o to mi jde jestli existuje něco nebo někdo neví jak to nastavit aby si PDA řeklo více...To stim že pod 5V to nedobíjí je hovadina da se na to použít 4,6V 600mA a dobije to v pohodě a original ma 5V a 2,6A

v harveru USB je npsáno že to povoluje napájení D0 až D4 přičemž stabilně to jede na DO .... a ja tam chci D4 :)
MilanSu (823)|23.1.2006 23:02
No a ja si v blahe nadeji, ze usetrim jeden kabel (protoze mam PDA vicemene furt pichle k NB a kebely se mi furt zamotavaji) si objednal na E-bay USB HotSync a Charging cable for Acer N35. Nejen ze mi to nevzalo kartu, nakonec jsem zaplatil z uctu 220 Kc a 220 Kc poplatek !!!!.
No kabel dosel, tak celej natesenej ho pichnu k NB - USB zarizeni nerozpoznano, pichnu k PC, ten spusti synchronizaci ale neabiji.
Takze mam kabel ktery obcas synchronizuje, ale nikdy nenabiji.
O nejakych podminkach vsak nebyla nikde na ebay ani zminka, ze je to treba jenom pro USB takovy a makovy.
Zeptam se "Ma nekdo AcerN35 a funkcni kabel USB, ktery umoznuje synchronizaci a zaroven nabijeni PDA ???"
Mlha_ce4you (18)|24.1.2006 12:08
Ja sem kupoval v akci tady http://shop.palmpc.cz/prodavej/palmpc/katalog.asp?jis=241200612055&fId=40204&fIds=wnw5ao8oaw&fKatCis=CP.N500H.037
a k tomu byl USB kabel navic.
Pouzivam ho u druheho PC a kluci kdyz tady byli s N35 tak jim - stejne jako mi - nabijel a synchronizace taky funguje.
Na kabelu je jen samolepka FOR ACER N 30, takze typ ti nereknu.
Jedine se zeptat primo tam.
Mlha
MilanSu (823)|24.1.2006 14:09
No pravda, na odkazu jsem nic nenasel, respektive co se tyce kabelu. Nevim jestli jsem to dobre popsal (a jestli to vubec technicky finguje)
Moje predstava - NB mam zapojeny do site (jako jediny) a PDA jednim kabelem do USB v NB (zadne dalsi napajeni).
To co bylo na tvem odkazu je podle mne klasicky kabel, USB sync, ktery ma vyvodku na DC-in adapter. Ten samozrejme mam a funguje bez problemu.
Mlha_ce4you (18)|24.1.2006 15:16
Myslim ze chapu co potrebujes.

Ta koncovka do cigaretoveho zapalovace je tam zvlast.

Ja to PDA ma zapojene pres USB do PC a jak pisu vyse, nabiji a synchronizace funguje.

Mlha
MilanSu (823)|24.1.2006 15:54
No jestli to nebude tim, ze N50 ma USB Host (coz N35 nema), mne to zkratka nefunguje.
c.Data_ce4you (40)|25.1.2006 06:05
[QUOTE="MilanSu"]No jestli to nebude tim, ze N50 ma USB Host (coz N35 nema), mne to zkratka nefunguje.[/QUOTE]

No nevím, ale myslím si že N35 buide mít USB host když ho má N30

Jinak nevim jak, ale jednou se mi nabíjel z USB když byl vyplý, docela zajimavé, ale už se mi to nepovedlo teď je na 8% a furt nic...Kurnik...
MilanSu (823)|25.1.2006 09:49
No N30 a N50 maji USB host, N35 pouze USB klient
MilanSu (823)|31.1.2006 11:01
Protoze mi nejak "blbnul" konektor na mem ACER N35, poslal jsem to do zarucni opravy (vymenili zdarma - dle protokolu nezarucni oprava - cely MB).
Puvodne jsem mel nainstalovany WM2003 SE a kabel nefungoval, ted jsem to vyzkousel, kdyz prislo PDA z opravy a ono to funguje presne jak ma, synchronizuje a dobiji.
Tak ted jenom otestuji, zda to mohlo byt chybou vadneho konektoru na PDA (nejaky chybny kontakt) a nebo vinou OS (po zmene MB je tam opet puvodni WM 2003)
PS : Nerad bych prisel o MB v ROM u WM2003SE
miktt (189)|31.1.2006 13:30
Byl jsem smířen, že mi Acer nenabíjí přes USB na Windows XP SP2
Musel jsem celé PC přeinstalovat, a světe div se, aceřík se dobíjí v systémových informacích mám stále uvedeno 50mA jako předtím
Tak a teď mohu na 100% říci, že to je někde ve Windows
c.Data_ce4you (40)|31.1.2006 13:52
[QUOTE="miktt"]Byl jsem smířen, že mi Acer nenabíjí přes USB na Windows XP SP2
Musel jsem celé PC přeinstalovat, a světe div se, aceřík se dobíjí v systémových informacích mám stále uvedeno 50mA jako předtím
Tak a teď mohu na 100% říci, že to je někde ve Windows[/QUOTE]

Tak to je velice zajímavé...

Tak teď se mi to povedlo znovu, vypl jsem PDA a stále svití že se nabíjí...
tak nevím jestli těm winum musi někdo říct aby tam hnali proud i když to vypnu. Jen to vypnutí bylo zajimavé takové probliknutí :)

Ale je to zajímavé, brašin má také N30 a na jeho USB a widlích to taky nešlo, na widlích v práci to dělá vobčas a doma nic :)
MilanSu (823)|31.1.2006 16:46
Tak na to jak to vypadalo zkraje BLBE, tak ted je vse OK, znovu jsem (trochu s potizema) nainstaloval WM2003SE, a PDA se nabiji i synchronizuje ja s NB tak s PC, jsem stastny clovek:) :))
c.Data_ce4you (40)|31.1.2006 17:30
Kurec tak v čem to vězí v těch widlích???
brkel (56)|1.2.2006 16:52
...jednoduse receno: ve widliich... ;)
Zdeněk Bulín (12)|1.2.2006 19:45
Tak já se taky přidám. Mám Acer N30 s Windows Mobile 2003 bez SE, na PC desku s chipsetem VIA KT400, zdroj 350W a stejně mi to nenabíjí. Kontrolka bliká, ale nic.
miktt (189)|1.2.2006 21:48
No tak to je ve widlích, kdo napíše reklamaci a stížnost Blibu Gatesovi:D
(na mě se nedívejte, já ne, neumět éngliš)
MilanSu (823)|2.2.2006 15:34
Takze bych byl jeden z mala, kterym to funguje.:)
Objednaval jsem kabel nä EBAY.com za cenu asi 7 euro, s poplatkem bance za prevod mne vysel asi na 420 Kc (platba pomoci PayPal se mi nepodarila provest).
Ale ma ten kabel nekolik vyhod
1. Ubyl jeden kabel do site
2. Pri prenaseni uz taham sebou jenom malinky kablik oproti drive synchr.kabel + objemna nabijecka.
3. Navic daleko tesneji drzi v napajecim adapteru, mam PDA porad (kdyz jsem doma) pichlej do NB. Driv kdyz jsem ho bral do ruky a neco na nem delal, tak puvodni pomerne dost tezka koncovka jakoby ten napajeci adapter vyvracela, coz asi bylo v dusledku take pricinou nutne opravy. Ted bych rekl, ze je napajeci adapter mene namahan. Snad mi vydrzi.
4. Problem muze byt zpusoben take nejakym chybnym jednim kontaktem v napajecim adapteru. Mne driv taky vsechno fungovalo s originalnim napajenim a s timto kabelem ne. Po oprave napajeciho adapteru to funguje i s timto kabelem.

Pokud mate moznost vyzkouset svuj kabel na jinem PDA doporucuji, pripadne vyzkouset svoje PDA u nekoho komu to funguje. Tech kabelu je nekolik typu a muze byt problem mozna i tady
c.Data_ce4you (40)|3.2.2006 06:08
Snad nebude Acer prodavat PDA z kablem co nebodíjí. Asi tak. Ja a brašin máme stejné PDA a zkoušel jsem všechny kombinace...nic...a jestli tady lidi píšou že po přeinstalaci widlí jim to dobíjí pak je problém právě tam...
brkel (56)|4.2.2006 14:39
...jedinym resenim asi zustava udelat vlastni kabl... ..takze uz du na to, pristi vikend snad bude... ;)
c.Data_ce4you (40)|6.2.2006 06:48
[QUOTE="brkel"]...jedinym resenim asi zustava udelat vlastni kabl... ..takze uz du na to, pristi vikend snad bude... ;)[/QUOTE]

Pak dej vědět jak to šlo a napiš postup :)+Foto
brkel (56)|7.2.2006 17:31
...klidne, ale ted mam trochu jiny problem - nemuzu sehnat samici napajeciho konektoru, je to napajeci konektor sony (rozm.: 1,7/4mm)...
jambe (45)|8.2.2006 17:50
jsem laik na veci ktere tu pisete.Abych to pochopil i ja(iá). Takze dodany kabel k PDA n35 synchronizacni s nalepkou for ACER n series 2004.12 co ma za konektorem hned dalsi pro nabijecku ze site by mel napajet i z notebooku ACER TM 4102? Me to teda nenabiji ani neukazuje kontrolka a po nekolika sekundach zhasne displej PDA coz znaci nedobijim. Kdyz vypnu nabijecku zhasne a je tma. A co jsou to vidle na windows? (iá)
brkel (56)|8.2.2006 19:32
..neboj, nejsi o nic ochuzen, tvuj kabel ani dobijet nema (pokud k nemu nepripojis zdroj)... ..a widle jsou windows... ;)
MilanSu (823)|8.2.2006 19:33
To jambe : Ten kabel co se dodava k zarizeni je pouze synchronizacni, nabiji pouze pokud je do nej zapojen adpter ze site. Pro nabijeni je treba jiny kabel, tzv. synchronizacni a dobijeci, ten co pouzivam ja je v podstate kabel, ktery ma na jedne strane klasickuý USB do NB, na druhe strane konektor do PDA a jeste jeden USB port (pro rpiadne pripojeni dalsiho zarizeni USB (to jsem nezkousel).
Ten kabel co jsem si ja objednal a funguje je na http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5852900826, tedy zobrazeni nemam dalsi USB, ale to asi nevadi
miktt (189)|10.2.2006 10:44
Ten kabel co jsem dostal k zařízení dobíjí i bez nabíječky pomocí USB počítače:!: Kabel originál od výrobce je stejný pro n30 i pro n35:!:
MilanSu (823)|10.2.2006 12:17
Kabel dodany k N35 nedobiji (tedy alepson mne). Mozna kdybych pouzil k N30 tak ano, nevim.
ms_ce4you (364)|13.2.2006 09:36
[QUOTE="MilanSu"]
Ten kabel co jsem si ja objednal a funguje je na http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=5852900826, tedy zobrazeni nemam dalsi USB, ale to asi nevadi[/QUOTE]

Kdes ho objednal ? A pres ten kabel je mozne normalne komunikovat s PDA ?

Ono by stacilo asi propojit v orig. konektoru - ktery ale bohuzel nejde rozdelat - +5V a zem na prislusne piny...
MilanSu (823)|13.2.2006 10:15
No objednal jsem ho tam jak uvedeno v mem predchozim prispevku, no a jak uvedeno taky drive, kabel normalne nabiji a synchronizuje, at ho pripojim k NB nebo PC. Ja ho nakonec koupil pres nejakeho Martina Rettiga, protoze na EBAY mne nejak nefungovala registrace na paypalu
ms_ce4you (364)|13.2.2006 10:29
A na kolik te nakonec prisel pres toho cloveka ? Ono v tom kabelu je vlastne propojen konektor z +5V a 0V co dava USB. Nechapu, proc to nepropoji rovnou ACER.
MilanSu (823)|13.2.2006 11:02
No vlastni kabel stal neco pod 7 Eu, ale poplatek bance za prevod byl skoro to samy, takze celkove mne vysel asi na 421 Kc, ale co jsem se dival treba na www.sunnysoft.cz, tak tam odobne kabely k jinym zarizenim prodavaji tak za 450 Kc, cili za srovnatelnou cenu.
Ono jsem nikde jinde tento kabel na www nenasel nez na ebay, kde by vysel i na 2-3 Eu, ale jak rikam, tam je platba mozna jenom prostrednictvim PayPal a to se mi nejak s moji chabou anglictinou nepodarilo se tam zaregistrovat, nebo nevim, kde jsem udelal chybu pri registraci. No a dle meho nazoru pri platbe kartou platis jenom prepocet de kursu, takze kdyz to zjednodusim a budu pocita i 6Eu*30 Kc=180 coz jde.
ms_ce4you (364)|13.2.2006 11:13
A jsi schopen overit, jestli pribylo napeti a zem na jinych pinech ? Nekde v diskusi jsou piny popsany. Premyslim, ze bych si udelal redukci USB-jack a pouzival to k origos kabelu a napajeni bral z druheho USB.
MilanSu (823)|13.2.2006 11:33
Tak schopny bohuzel nejsem a ani nemam potrebne zarizeni.
c.Data_ce4you (40)|13.2.2006 13:11
[QUOTE="ms"]A jsi schopen overit, jestli pribylo napeti a zem na jinych pinech ? Nekde v diskusi jsou piny popsany. Premyslim, ze bych si udelal redukci USB-jack a pouzival to k origos kabelu a napajeni bral z druheho USB.[/QUOTE]

To nenní špatná myšlenka, na netu určitě je kde co leze přes USB. Takže by teoretisky mělo stačit koupit USB samce a samce do konektoru na nabíjení :)Sice vám to zabere 2 USB ale furt lepší než nic :)