Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nouzové připojení k internetu aneb jak je dobré míti sebou externí modem

Erikt68i (266)|31.12.2005 11:23
Pro ty, kteří v návalu nových technologií zapomínají na staré techniky.
Byl jsem s vnučkou na horách a tak jsem s podivem zjistil, že ne všude je signál Oscara. Tím pádem spojení s okolním světem, hlavně s mailem, bylo pryč. Postěžoval jsem si správci a ten mne naštěstí zkontaktoval s jeho synem. Má PC a tak jsme hned začli laborovat. Našel externí modem na vytáčenou linku Zyxell33 a já seriovou kartu do PDA, kterou spolu s dalšími přídavnými kartami pro jistotu všude tahám, a tak jsem jen přidal další profil s modemem a tam obligátní ATDP971200111 jmeno "volny" a heslo "volny" a byl jsem na Internetu!! A odsejpalo to skoro stejně rychle jako doma na Wifi. Tak jsem vždy po 18:00 zabral jednu linku, vyřídil vše potřebné a ani to moc nestálo (120Kč za týden). Pro jarní prázdniny si nějaký modem musím v bazaru opatřit (pro jistotu).:D :D
A ještě takový malý dotaz, v čem vlastně ta příslušenství PDA taháte? Já používám pvc krabičku pro rybářské potřeby ale třeba máte lepší nápady!
Zdenek Malinsky (9781)|31.12.2005 14:27
[QUOTE="Erikt68i"]... v čem vlastně ta příslušenství PDA taháte?[/QUOTE]Buď po kapsách nebo taška s notebookem, popř. ta taštička Puma, co letos naděloval T-Mobile.

Oskar-to se nesmíš divit, pokrytí nic moc (kvalita volání taky nic moc) a na horách obzvláště. Také jsem ho ještě před 1-2 roky míval, ale teď raději jen T-Mo a ET. Teď jsem rozcházel kolegovi pro dítě Oskartu a žádná změna k lepšímu. :no: :no: :no: Špatný signál, špatná kvalita při volání (špatně rozumět) a infolinka snad ještě horší, než před lety (vůbec je umění se tam dovolat). A to jsem chtěl zkusit, zda se příchodem Vodafone něco změnilo k lepšímu.