Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

TomTom / MDA

Oblacnak (17)|30.12.2005 19:34
Jedná se mi o propojení TomTom na MDA II s Bluetooth přijímačem I-Tec BT-308.

MDA mi přijímač napáruje, tady není problém, ale po spuštění TT mi neustále hlásí, že "Chybí zařízení GPS". Jedná se mi o verzi TT 5.000 (4890).
V předvolbách jsem vyzkoušel
Ostatní Bluetooth GPS
Ostatní kabelové NMEA GPS
Kabelové TomTom GPS
Všude kde to šlo, jsem zkoušel i jednotlivé porty a stále mi to hlásí chybějící zařízení :(
Oblacnak (17)|31.12.2005 11:05
Lidičky, pomoztéééé :oops:

prohledávám fórum horem spodem a nedaří se žádný postup :(

stáhnul jsem si do MDA deviceX

po spuštění mi hlásí
COM1 Serial Cable on COM1
COM2
COM3 Infrared Port
COM6 BT on COM6
COM8 Serial on USB
COM9

v TT mi to nabídne v případě Ostatní kabelové NMEA GPS Baudovou rychlost 38400
Infrared Port
BT on COM6
Serial Cable on COM1
COM9
COM2
Serial on USB

u všech COM portů mi stále hlásí, že chybí zařízení GPS
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|31.12.2005 11:24
[QUOTE="Oblacnak"]Jedná se mi o propojení TomTom na MDA II s Bluetooth přijímačem I-Tec BT-308.
[/QUOTE]

Mám podobnou kombinaci -> XDA2 a GPS Bluetooth NAVILOCK 308 - jméno při spárování je BT-GPS-00417.

Nejdříve je nutné spárování. A pak ve volbě GPS v programu TOMTOM 5.21 zvolím Ostatní Bluetooth GPS, a zde vyberu spárovanou GPS. Která je na COM4.

Toto spojení funguje zcela bez problémů.
Surgical (2364)|31.12.2005 11:26
Zvol ostatni BT GPS a BT COM6, jinak funguje i ostatni kabelove NMEA (muzes vybrat baudovou rychlost- staci 9600) a taky COM6....
Musis chvilku vydrzet, nabeh neni okamzity...kor u BT-308
Oblacnak (17)|31.12.2005 11:56
já se z toho :mad: :mad: :mad: :mad:

zvolil jsem v obou případech COM 6, nechal to v obou případech 5 minut a nic. Stále mi to hlásí, že chybí zařízení GPS:oops:
Surgical (2364)|31.12.2005 12:03
K ty GPSce davaj programek GPS Info, nainstaluj ho do PDA a pust ho...v pripade, ze komunikuje GPSka, pobezej ti tam v dolnim okne cisilka NMEA kodu...tim se ujistis, ze funguje. Jinak, BT-308 byla moje prvni GPS a prvni nabehnuti trvalo skoro 20 minut, uz jsem myslel, ze ji budu reklamovat....BT-339 je jiny kafe, tam znervoznim, kdyz nenabehne do minuty (pri dobry viditelnosti oblohy, pochopitelne).
Oblacnak (17)|31.12.2005 12:22
po spuštění GPS Info mám

COM1: Serial
COM2: Serial_CMD
COM3: IrCOMM
COM6: ASIC5_BTUR
COM8: SerialUSB
COM9: Serial_Data

Zvolím COM6 s hodnotou 9600, spustím Start GPS a nic se neděje
Lipizzaner (60)|31.12.2005 13:33
Zkontroluj ještě Start-Nastaveni-Systém-Nastavení Bluetooth, zda máš povolen odchozí port. Kdysi mi to blblo taky, způsoboval to PocketKim a něšlo to rozchodit. Jedině HR.
Pak jsem to udělal ještě jednou, abych odhalil, co to způsobovalo a bylo to tak....GPSka fungovala, ale ne s tt5.
Řešení jsem ale našel. Nainstaloval jsem aplikaci GPSDash, nastavil v ní příslušný port a spustil. Aplikace obnovila všechna "mrtvá" spojení a od toho okamžiku mi už běhal i tt5. (L)
Oblacnak (17)|31.12.2005 15:31
zkusil jsem v GPSDash nastavit port COM6 a spustit Auto Detect Settings. Hlásí mi, že GPS nemůže detekovat :?
Surgical (2364)|31.12.2005 21:04
Vyzkousej v GPS info vsechny dostupny com porty, tolik jich zase neni :) Jinak jeste jednou pro uplnost. BT GPS mas stoprocentne nainstalovanou v BT manageru PDAcka, sparovanou. Kdyz na ni tapnes v BT manageru a das spojit(nebo connect), spoji se?
Gattor (32)|2.1.2006 10:31
hlavne UPGRADE minimalne na verzi 5.1. jinak s tim muzes blbnout do aleluja
Oblacnak (17)|2.1.2006 11:00
Teď tak úplně nerozumím, co myslíš tím BT managerem :O
BT GPS spárovanou mám a vidím ji v seznamu spárovaných BT zařízení. Nic víc s ním v MDA neudělám (nejsou tady žádné možnosti nastavení :( )
Mám doinstalován GPSdash2 a GPS info.

v GPSinfu mi klávesa Scan nic neudělá, pokud dám startGPS, tak bez ohledu na port to nedělá nic.

v GPSDash mi na každým portu vypíše v případě, že zmáčknu auto detect settings, že " no GPS receiver could be detected". Pokud nezadám autodetekci, tak u portů 1,4, 5, 6, 0 mi to hlásí chybný port a u portů 2,3,7,8,9 mi to povolí connect ale opět se nic neděje (nenaváže spojení se satelitama)
Oblacnak (17)|2.1.2006 11:06
[QUOTE="Gattor"]hlavne UPGRADE minimalne na verzi 5.1. jinak s tim muzes blbnout do aleluja[/QUOTE]

O tom můžu uvažovat v druhý fázi, pokud nerozchodím GPS, tak je mi všechno na velký kulový :mad:
Lipizzaner (60)|2.1.2006 11:09
není vadná gps?
Oblacnak (17)|2.1.2006 14:27
[QUOTE="Lipizzaner"]není vadná gps?[/QUOTE]

Jak to poznám? Pokud ji zapnu, bliká modrá kontrolka a zelená svítí, pokud ji položím za okno, tak zelená začne po nějaké době blikat. Tak by to mělo vypadat, ne?
Striker_ce4you (224)|2.1.2006 14:46
zkus ve Spravci BT drzet stylus na ty GPSce a dat pripojit, pak se koukni na list Aktivni pripojeni a uvidis, jestli si spolu povidaj
petr22_ce4you (454)|2.1.2006 15:02
Na MDA jsou specialne upraveny verze TT nejakejma borcema, ty originalni nechodi moc dobre (je v tom opravena hromada chyb, spatne adresace pameti a kdovi co jeste)
Oblacnak (17)|2.1.2006 18:28
[QUOTE="Striker"]zkus ve Spravci BT drzet stylus na ty GPSce a dat pripojit, pak se koukni na list Aktivni pripojeni a uvidis, jestli si spolu povidaj[/QUOTE]

Stále nechápu, co myslíš tím správcem BT. Pokud dám Start, nastavení, připojení, Bluetooth, spárovaná zařízení, tak uvidím GPS. Pokud na ní ale podržím stylus, tak mi nabídne jen přejmenovat a odtranit. Nic jinýho.
Striker_ce4you (224)|2.1.2006 20:04
Nevedel jsem, ze je to u MDA jinak, ja tam mam v nabidce Pripojit, Prejmenovat, Odstranit a Vlastnosti.

EDIT: zkus znovu sparovat GPSku s PDAckem
Oblacnak (17)|2.1.2006 20:58
Párování jsem zkoušel několikrát. Tam problém není. Jenom mi nejde komunikovat s GPS
Striker_ce4you (224)|2.1.2006 21:01
A BT ti s necim jinym (PC, mobil ... ) funguje?
Lipizzaner (60)|2.1.2006 21:23
No, můžeš otestovat můj progámek, ten ti prověří, jestli fachá gps (funguje 100%). Ale musíš mít bluetooth adaptér k pc (usb) nebo notebook s BT. Kdyžtak napiš SZ se svým e-mailem.
Já jsem z toho byl taky pryč, už jsem chtěl tu gpsku reklamovat a tento program mi ukázal, že v gtsce problém není.
Oblacnak (17)|2.1.2006 22:39
[QUOTE="Striker"]A BT ti s necim jinym (PC, mobil ... ) funguje?[/QUOTE]

Jo, používám BT sluchátko a to mi jede bez problémů
Stir_ce4you (9)|10.1.2006 19:42
ted se tady potykam ze stejnym problemem ale na Palmu LD
Striker_ce4you (224)|10.1.2006 19:53
Zkus odparovat GPS - pak dej softreset a pak znovu sparovat
Brco_ce4you (447)|10.1.2006 20:14
Mal by si tam mat BT manazera, kde mas ikony vsetkych sparovanych BT zaiadeni. Skus to pohladat. Malo by to am byt.
tribiani (95)|29.3.2006 23:43
Postup pro spárování XDA2 + GPS i-Tec 339 + TomtTom5 je následujíci :)

Musíte si nejdříve nainstalovat BT managera, já používám Pocket Bluetooth Tools, kterej vám udělá tenkej proužek na Today, kde máte i přepínač na dva stupně intenzity podsvícení, který docela často používám, když mi dochází baterka. Ale pozor na správné pořadí při spárování GPS a MDA2. Nejdříve si nainstalujte BTTools, a potom teprve musíte dát spárovat MDA2 a GPS, po dokončení spárování na vás vyskočí nastavení BTToolsu a v něm zaškrtněte, že chcete komunikaci pomocí comu. Já sem měl na výběr mezi 4, 5 a 7. Zvolte com 5. Celej fígl je v tom, že při nastavení GPS v TomTom, musíte dát "Ostatní kabelové NMEA GPS" a né bezdrátové. Rychlost sem nechal na 4800 a zvolte com 5, na kterém TomTom GPS najde.
Když byste měli jakejkoliv dotaz, tak mi klidně napiště na mail, rád vám pomůžu, taky sem s tim bojoval...
supsik (1)|30.3.2006 09:11
to Tribiani - dekuji moc za tip. ;-) opravdu to funguje. Jen skoda, ze TT nema "bezny konfig.modul vstupu", tak jako preba SM, kde mu muzes vnutit cislo komunikacniho portu. Takhle clovek vymysli ......... :-)
Diky
b.palava (9)|30.3.2006 21:10
Ahojte.

Já hledám diskuzi o TomTom One, ale nedaři se mi. Chtělo by to takovou diskuzi založit, kde bych se (možna :-) něco dověděla o této navigaci. Nějaké tipy a triky ap. Byl by to problém?
beecher (9270)|31.3.2006 12:29
Betino, jelikoz se nejedna o Pocket PC zarizeni (obecne PDA), ale PNA (Personal Navigation Assistent), tak tady toho o tom moc nebude. ;)
b.palava (9)|31.3.2006 21:22
Dík. Našla jsem co jsem potřebovala v diskuzi na poi.cz. A také jsem už Toma ozkoušela metodou pokus-omyl. No, není to špatné, ale po krátké projižďce po Ostravě mne to někdy navigovalo nějak divně. Tak jsem podle něj nejela, jela jsem si po svém. Musím si zvyknout a hlavně jsem zvědavá, jak dopadne navigace na delší trasy. Chystám se do Piešťan, až sleze sníh tak na Štrbské pleso, pak mne čeká Macocha, Čadca, asi Brno no a později Rakousko, ale tato mapa tam stejně není, tak že opět po čuchu :-) Jo a také Polsko, ale to jen kousek, tam to znám.

Akorat mne štve, když si naplanuji trasu doma, pak ji spustím, že se nedá na chvíli zastavit a pak zase pokračovat. Začne to vždy znova. Při prohlídce takové delší trasy bych upletla svetr. A ještě nějaké jiné divné volby :-(
No za ty peníze :-) nekup to. Jo a jsem zvědavá na upgrade map a za kolik :-(
To bude zajímavé.

Čauky :-)