Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak prehrat MVI.AVI

null (0)|13.6.2003 01:33
Dobry den,

mam dig.aparat Canon S30.V nem si obcas vytvorim nejake video.Presna koncovka MVI.AVI
Zkousel jsem to prehrat ve Pocket DivX a nejdeto.Take Realone Player to nechce.Mate nekdo s timhle zkusenost?
Jeste bych se chtel zeptat.Jiz zminovane video programy.Muzete mi uvest priklad co se tedy da pres ne prehrat?Nebo nejake www na,kterych bych mohl stahnout video pro tyhle programy?

Dekuji za pomoc
gootchick (14)|13.6.2003 09:49
Soubory AVI od fotaku Canon jsou komprimovane vlastnim kodekem. Soubor je potrebne prekonvertovat do kodeku DivX. Lze to udelat treba programem VirtualDub. http://www.virtualdub.org/ Na pocitaci, kde bude konverze probihat je samozrejme nutne mit naistalovany oba kodeky. Ten do Canona se instaluje spolu s firemnim softwarem.
null (0)|13.6.2003 09:53
Pokud je to skutečně AVI, tak máte dvě možnosti:

1) Převést to do do divx pomocí programu Virtual Dub a potom to můžete přehrávat v Pocket DivX

2) Převést do do formátu wmv (MS video formát pro Pocket PC) pomocí programu Windows Media Encoder (zdarma na MS)

Doporučuji druhý způsob, nová verze MS Encoderu umí dvouprůchodové kódování a výsledky v komprimaci jsem měl lepší než u divx.

LeiLeo
milanbobo_ce4you (0)|24.7.2007 20:24
Ahoj.
Já jsem tu poprvé a vlastním Canon a mám také problém převodu do "avi nebo DivX" z MVI ,ale jsem uplný laik a tak bych prosil opodrobnější vysvětlení nebo nějaký prográmek v češtině což se asi nebude i knajití. Mooc Dík milan