Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

rezonance pri hovoru MPx220

sandrushevegan (20)|29.12.2005 10:58
Mam takovy problem, vcera vecer mi pri telefonovani zacala pri nejvyssi hlasitosti hlasitost tak trochu rezonovat, kdyz to snizim o stupen je vse ok, ale jakmile to dam na plnou, zni to skoro jako reproduktor. Pred dvema dny jsem natahla novy firmware, po nem se hlasitost zvedla, ale ne o tolik. Nevite nekdo poradit? Nechci to rovnou posilat do servisu, pokud to je neco co bych mohla vyresit. Telefon je novy asi mesic.
Thuffir (1)|29.12.2005 23:27
Není to asi moc konstruktivní odpověď, ale můžeš mi prosím prozradit, odkud jsi získala update pro MPx220ku? ... Mám jí pár měsíců a mám k ní pár výhrad, ale update SW se mi nedaří najít, pomůžeš? ... P.S. Vzhledem k malému reproduktoru mi při silném zvuku rezonuje trochu taky, myslím, že to není na opravu, spíš bych řekl, že je to jedna z mála "blbých vlastností" ... THF
sandrushevegan (20)|30.12.2005 11:07
no trochu jsi me uklidnil, ze v tom nejsem sama :) , ale preci jen bych rada prisla na to cim to je. ted se snazim prijit na to, proc mi nefunguje backup manager abych si zalohovala data a zkusim master reset, jestli to treba nepomuze. jednou se mi motorolka zapla ale zustal cerny display, taky pomohlo pouze vytahnout baterku a znovu zapnout.
nicmene ZDE mas kompletni navod na firmware. je to pry oficialni verze, ale v servisech ji nemaji.
Ivo Pokorný (400)|30.12.2005 11:40
Tak ja dam taky stupidni dotaz. :oops:
Ktere z cisel v nabidce "O produktu" udava verzi FW, pripadne jak ji zjistit?
sandrushevegan (20)|30.12.2005 12:15
tak ted muzu hrat chytrou, pred par dny jsem se ptala na totez :) je to cislo vyrobce, pravdepodobne tam budes mit 1.28 nebo tak nejak
Ivo Pokorný (400)|2.1.2006 08:45
Myslel jsem si to. :oops:
Ale ma jen verzi 1.150, tak asi budu davat novy FW...
sandrushevegan (20)|2.1.2006 10:08
add rezonance, MR nepomohl :(
Thuffir: dela ti to od zacatku, nebo zacalo az po nejake dobe? nejake jine problemy s tim eventuelne spojene?
Ivo Pokorný (400)|4.1.2006 08:27
sandrushevegan:
Po upgrade Fw na 1.490 mi nejdou vybirat profily. Nemas s tim taky problem? Udelal jsem upgrade FW a potom obnovu dat ze zalohy.
woot (13)|4.1.2006 08:36
Tu resonanci tam mívam taky :(. Nový firmware jsem natahl, hned jak mi 220 přišla, ale profily a vše ostatní je OK. Možná to bude tou zálohou, čím jsi to zalohoval?
Zatím SUPER a vše v poho.:D

woot
Ivo Pokorný (400)|4.1.2006 08:47
Pouzil jsem "Sunnysoft backup manager".
sandrushevegan (20)|4.1.2006 08:49
no zacinate me trochu uklidnovat na jednu stranu, ze to asi s tou rezonanci bude vrozena vada, na druhou stranu mi vrta hlavou, ze to nedela od zacatku, ale zacalo delat az po nejake dobe, a mozna nahodne temer bezprostredne po natahnuti firmware.
jinak vse funguje jak ma, ze zacatku mi taky trochu blbly profily, ten co jsem mela zvoleny nesel upravit, stacilo zvolit jiny a zvolit z5 ten puvodni nebo resetovat telefon a uz to slo, a jeste taky po vypnuti telefonu byly samovolne jinak nastavene, a pak taky se mi trochu zblaznili hodiny prvni den po firmware, z nejakeho duvodu se posunuly pres noc o dve hodiny dozadu, po synchronizaci vse ok, pak jeste jednou odpoledne ale to se zahadne vratili na normalni cas samovolne, ted uz vse snad funguje jak ma
pri MR jsem taky obnovovala data ze zalohy, ale nezdarilo se, soubor byl poskozen :sarcastic: takze vse jsem musela delat od zacatku :mad:
woot (13)|4.1.2006 08:49
Hmm ten mam taky, založil jsem vedle vlákno o zálohování, tak snad tam někdo poradí.
Ivo Pokorný (400)|4.1.2006 09:03
Ja nemuzu ani jiny vybrat, ani upravit ten co je vybrany. Asi to upravdu udelala ta obnova zalohy. Protoze profil je nastaveny, tak jak jsem ho mel pred upgradovanim FW. Tedy zaloha ho musela obnovit. Doufam, ze nebudu muset udelat MR... :evil:

Nevite nekdo, kam si system uklada nastaveni jednotlivych profilu, ze bych se na to kouknul z jine strany? ;)
woot (13)|4.1.2006 09:24
to Ivo:
někde jsem o tom četl, ale nemůžu to najít :mad:
Hlava dubová!!!

Jinak hezký fotky :) O tom bych si taky dovedl popovídat, ale asi ne tady na tom fóru (čím svítíš v atíku?). (kdyžtak hodíme řeč ICQ 177713153)
mathes (32)|5.1.2006 00:45
Vlastnim MPX 220 asi 14 dni a mam stejny problem rezonanci pri plny hlasitosti. Chtel bych se zeptat zda-li je znat zlepseni pri nahrani novejsiho FW a jake jsou vylepsi ve FW. Mam verzi 1.28.
woot (13)|5.1.2006 08:42
to mathes:
jak jsem už psal, mam tam nový firmware a stejně se s tím setkávám :(
sandrushevegan (20)|5.1.2006 08:44
jak uz jsem psala, porovnat tuto rezonanci se stavem pred FW nemuzu, protoze mi to zacalo delat az po nem. pred nim naopak jsem si nemohla zvyknoout na to, jak je to prilis tiche a mela jsem s tim problemy, po FW nez to zacalo rezonovat byla hlasitost vyssi a uz se to dalo, druhy den se zvysila krapet prilis a zacala rezonovat :sarcastic:
jinak vylepseni po FW: odezvy trochu rychlejsi (ale ne o moc), lepsi image - vice se podoba WM05, vice moznosti zakladnich nastaveni HS
nejak si ted nemuzu vybavit, jestli jeste neco dalsiho, doufam, ze jsem nezapomela na nejakou zakladni vec :)
Dajlr (3)|14.7.2006 19:10
Zdavim,hledam mobil ktery by stál za hřích a asi sem ho našel ... tím sem se náhodou dostal sem...Jelikož dělám trochu do elektroniky tak bych řekl že ten "tichý chod" reproduktoru při FW od výrobi byl zámněrný.Pak se to asi snažili nějak vyřešit a trochu to přepískly.Je to jako když máte ve škodovce takový ty zaprášený repráky a snažíte se znich vyždímat nákej větší výkon.Nechci nijak schazovat tenhle mobil,akorad mi to přijde celkem dobrý přirovnání.Jinak, kdyby už neměli všude zavřeno tak ho mám doma :D
puma1985 (11)|16.7.2006 12:16
Ja mam tiez ten problem s tou rezonanciou.. Stalo sa to po Update firmwaru.. Ale ked vezmem do úvahy, ze ked som mal stary soft tak zvuky hrali velmi potichu, co tento soft vyriesil tak mi ta rezonancia az tak nevadi.. Hlavne ked staci ubrat hlasitost o jeden stupen ;)
rony_ce4you (28)|16.10.2006 22:26
[QUOTE="sandrushevegan"]Mam takovy problem, vcera vecer mi pri telefonovani zacala pri nejvyssi hlasitosti hlasitost tak trochu rezonovat,[/QUOTE]

to je možno známy problém: do reproduktoru sa dostal napr. vlas alebo chumáč prachu. preto to môže rezonovať. odstraňuje sa to ale celkom ťažko - môže sa to samo uvoľniť, alebo to treba nejako odtiaľ dostať, čo je jadro problému.