Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Připojení k internetu přes Bluetooth (LOOX 720, Nokia 6021)

broad (5)|28.12.2005 00:38
Nastavil jsem připojení k internetu podle návodu uedeném v článku "Jak nastavit připojení k Internetu?" Bohužel to není funkční. V případě že zaměním v nastavení příslušného připojení položku "Select a modem" z Bluetooth dilup modem na Generic IrDA tak mi připojení funguje. To znamená přes infra mi to s Nokia 6021 jede, přes bluetooth mi to nejede!?
Používám GPRS od T-Mobile. Spárování a spojení s telefonem přes bluetooth je funkční, ale ve chvíli kdy povolím připojení PDA k telefonu zůstane na PDA svítit bublina connection a nic se neděje, GPRS na telefonu se neaktivuje.
Můžete mi někdo poradit kde může být problém.
PS: v uvedeném článku jsem přesně neporozumněl následujícímu: "*99***1#, případě jedničku nahradit jiným číslem (to pokud váš telefon podporuje více profilů)." Zkoušel jsem to s jiným číslem i bez jedničky, ale výsledek je stejný, přes infra to jede i bez té jedničky.

Milan Švec (938)|28.12.2005 09:48
Uvedené spojení (T-Mobile přes Nokii 6021) mi chodí od začátku a hned. Stačí na Nokii pustit BT (Zapnuto), nic víc. Všechno ostatní na PDA.
Zapnout BT. Ve Správci BT zadat Nový a vybrat Vytvořit partnerství s mobilem. Další, Další a ukáže se ikona Nokie. Do ní, zadat Heslo (=přístupový klíč) pro spárování, dál a zadat ten klíč i na Nokii. Vybrat (podle názvu) (na PDA předem nastavené) připojení a je to.
To předem Nastavení/Připojení/Připojení/Upřesnit.
Vyberte sítě - pro internet Nastavení Bluetooth, OK, OK.
Do ikony Připojení a v Nastavení BT vybrat Přidat nové ... nebo Správa existujícího ...
Po výběru Upravit/Nový zadat nějaký název a hlavně vybrat modem: BT Dialup Modem.
Další.

A teď to hlavní. Volané číslo bude: *99#
Nic víc.
Ukončit. A lze přes vytvořenou ikonu pro Dial-up ve správci BT Připojit, vybrat vytvořené připojení, potvrdit to na Nokii a je to.
broad (5)|3.1.2006 00:01
Zdravím, díky za návod.
Zkusil jsem to udělat přesně jak píšete, ale bohužel nic. Jakmile potvdím připojení na Nokii (poslední krok), zůstane na PDA svítit ta bublina Conecting a probíhá dialing *99#...
Po chvílui se objeví dialog Canceling the conection atempt, dále mi PDA napáše Dial-up networking Conection failed a v detailech je napsáno:
----- Waiting for device
-ok- Conection Estblished
-x--- Unable to establish conection, .... atd.

Nevím kde je problém?
Crusader_ce4you (624)|3.1.2006 07:53
Máte v telefonu správně nastavený modem?? Myslím tím třeba zadaný správný AP ( u Eurotelu je to "internet").
broad (5)|3.1.2006 12:49
V telefonu mám v Nastavení/Připojení-datové pakety/Nastavení datových paketů/Upravit aktivní přístupový bod/Přístupový bod datových paketů/ nastaveno internet.t-mobile.cz, takže to by mělo být v pořádku.
Jak jsem již psal, v případě že zvolím na PDA spojení s telefonem přes Generic IrDA, tak se připojení GPRS na telefonu normálně aktivuje a na PDA internet jede.
oltcit (1098)|3.1.2006 12:53
nastavenie telefonu je nepodstatné :cool:

skus odstranit ten inicializacny retazec : at+cgdcont........... mne to na n6230 funguje len bez neho.
broad (5)|3.1.2006 19:22
Zkoušel jsem to i bez toho stringu a je to stejný. Není potřeba nějaké nastavení v Bluetooth settings? Mám tam tyto services:
-File transfer
-Information exchange
-Serial Port
-Personal network Server
-Dial-up Networking Server
U všech je zatrženo Enable service a Authorisation required.

V Bluetooth manageru se ikona pro spojení s mobilem jmenuje Nokia 6021: Dial-up networking a vytvořil jsem jí přes Connection Wizard - Connect to Internet via phone.
Striker_ce4you (224)|3.1.2006 20:20
A zkousel jsi ten E2C (FSC Connect) co je standardne v LOOXech ? Tam prece nic nastavovat nemusis, staci jen zapnout BT.
oltcit (1098)|3.1.2006 23:09
[QUOTE="broad"]Zkoušel jsem to i bez toho stringu a je to stejný. Není potřeba nějaké nastavení v Bluetooth settings? Mám tam tyto services:
-File transfer
-Information exchange
-Serial Port
-Personal network Server
-Dial-up Networking Server
U všech je zatrženo Enable service a Authorisation required.

V Bluetooth manageru se ikona pro spojení s mobilem jmenuje Nokia 6021: Dial-up networking a vytvořil jsem jí přes Connection Wizard - Connect to Internet via phone.
[/QUOTE]

Vymaž ho a aj spárované device a vytvor nového zastupcu cez NEW-Explore a Bluethoot device a ked dvakrat klikneš na jeho zastupcu daj New Connection(ak tam maš vytvorene spojenie,tiež ho vymaž) a to číslo daj *99***1# iné nenastavuj,malo by to fungovať aj bez ostatných nastavení.
broad (5)|10.1.2006 16:58
Zdravím, díky všem za reakce. Problém byl nakonec v prapodivně "zatuhlém" PDA. Hned po resetu (dirka ze spodu k tomu určená) začaly fungovat všechny připojení, které jsem tam měl nastaveny (které jsem zkoušel nastavit podle informací zde uvedených). Dík.