Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - Uvolněni paměti přesunutím složek, souboru na kartu - smazání nepotřebných souboru.

Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 23:57
[QUOTE="Milan Švec"]\\\WinCE Device\Windows\Profiles\guest\Temporary Internet Files\Content.IE5
Petře zatím to (smetí z internetu) maž přes TC na PC v uvedeném adresáři.
Horší je to s PIM daty. Vypadá to, že pro ně (spolu s dalším SW) zrovna moc místa na rozhazování v paměti Qteku nebude (při mých nárocích :) ).
Uklízečku paměti jsem taky ještě nenašel. Časem.[/QUOTE]

[QUOTE="aivos"]Pokud to nekomu pomuze, podarilo se mi Temporary internet files presunout na pametovou kartu. Neuzira vam to tedy vnitrni pamet pristroje. Vysledoval jsem totiz, ze pokud je pamet uz dost mala, prestanou jit odesilat MMS, ikdyz se treba jedna jen o prosty text.Musim to ale pohledat v notasu, delal jsem to dost davno, uz jsem postup zapomnel.
[/QUOTE]

Cekame na tvuj postup.
aivos (95)|28.12.2005 00:07
Muzu to nechat origos ? Nechce se mi to prepisovat, ale snad i ti, co neumi eng. to zvladnou.
- Run Pocket IE, and from the options menu, clear the Cache, History and Cookies
- Use Task Manager to close down Pocket IE
- Install this CAB
- Run Pocket IE
- All done, you should now have a Pocket IE directory on your storage card with 3 subdirectories
aivos (95)|28.12.2005 00:11
Pokud nekomu nepujde nainstalovat soubor Card_cache, je treba udelat jeste jednu vec:

change the following values to:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001001 = 1
HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001005 = 40

Dejte vedet, jestli to funguje na Qteka. Na i-mate bez problemu.
Milan Švec (938)|28.12.2005 00:38
Qtek se ne a nedá "odemknout". Ty registry v Policies zůstávají nezměnitelné. A ten CAB to chce odemčené. Security je tady opravdu zajištěná.
aivos (95)|28.12.2005 08:22
Tak to me mrzi. Na druhou stranu jsem teda rad, ze mam i-mate ;).
aivos (95)|28.12.2005 09:05
Jeste me napadla jedna vec. Co pouzivate k editaci registru ? Ja regeditSTG. Dam jej sem nezabaleny. Prekopirujte jej nekam do phone nebo na kartu a pres nejaky spravce souboru spustte. Zkuste editovat vyse uvedene registry v nem. Pokud to nepujde, pomuze uz Qteku jen zmena operacniho systemu. Treba od i-mate :D .
Milan Švec (938)|28.12.2005 09:23
Už jsem to dělal přes SW od Resco i s Total Commanderem. Stejný výsledek. Zablokované = Secure. Všechno má svoje ...
aivos (95)|28.12.2005 09:38
Tak jsem si schvalne nainstaloval Total Commander a opravdu to v nem zmenit nejde. Zkuste ten regeditSTG. Za pokus to stoji ne ?
Milan Švec (938)|28.12.2005 10:16
aivosi - SUPER - je to tam :D
Potvrzuji tedy, složky Internet exploreru se výše uvedeným postupem (staženým klasickým registry editorem, úpravou obou :!: registrů, spuštěním uvedeného CABu na Qteku) skutečně umístí do kořene karty do složky PocketIE.
Díky moc! :yes:
(i za to ostatní - teď konečně obrovské možnosti :!: , o reged toto fórum)
aivos (95)|28.12.2005 10:45
You´re welcome !
VaRo (61)|30.12.2005 20:29
[QUOTE="Milan Švec"]aivosi - SUPER - je to tam :D
[/QUOTE]

Všem účastníkům diskuze ! Vše chodí v poho! Prostě paráda!
Možná něco OT, ale nedá mi to nezeptat se... Nevíte někdo, jak co nejrychleji a nejjednodušeji smazat všechny kontakty z Qteka... obdržel jsem tento dotaz od kamaráda a přes dlouhé hledání jsem žádný rychlý postup nenašel... mazání kontaktu jednoho po druhém mi příjde kruťárna... Předem dík za tipy...
ElSoft (1244)|30.12.2005 20:54
Neslo by v Outlooku vytvorit konto kde by nebyl ani jeden kontakt a s timto kontem dat synchronizaci a kdyz se te zepta, tak dat nahradit polozky v telofonu polozkami v PC

a nebo rovnou dat HR :yes:
VaRo (61)|30.12.2005 20:57
To nevím, spíš jsem měl na mysli postup za použití pouze Qteka, dejme tomu, že jsem mimo PC... jak to potom provést? :?:
Milan Švec (938)|30.12.2005 21:37
Všechny kontakty najednou se dají zatím nejrychleji odtranit skutečně pouze pomocí HR. (Otázka, co bude trvat déle, zda jejich odstraňování ručně po jednom nebo obnovení obsahu po HR.)
To bude platit tak dlouho, dokud nebude pro Qtek něco podobného jako Pocket Informant pro PDA (kde je funkce "Vymazat všechny kontakty").
Firma DeveloperOne, a její obdoba (špičková) Agenda Fusion pro PDA, už má pro SP z PIM SW hotové Kalendář a Úkoly (vč. synchro s Outlookem na PC). Teď už tedy chybí jen ty Kontakty.
Asi to bude ještě ale nějaký měsíc trvat. Snad do té doby na ty Kontakty něco najdem.
Milan Švec (938)|31.12.2005 12:45
Program na ukončování (Quit application) úloh, ale i (pro znalce) pro zobrazování a ukončování (Kill process) běžících systémových procesů (File/5) - je tu.
Tohle je vlastnost, kterou na PDA umí MemMaid. Teď je to i dostupné i pro Qtek díky SP Task Manager 2.1.
Shareware, jinak za 5,- USD.


tibor_ce4you (15)|1.1.2006 10:33
[QUOTE="VaRo"]Nevíte někdo, jak co nejrychleji a nejjednodušeji smazat všechny kontakty z Qteka... obdržel jsem tento dotaz od kamaráda a přes dlouhé hledání jsem žádný rychlý postup nenašel... mazání kontaktu jednoho po druhém mi příjde kruťárna... Předem dík za tipy... [/QUOTE]
Nevím jak je to u WM5, ale u starších verzí se adresář smazal vždy při přepínání typu jeho synchronizace (mezi activesyncem a oma)
venerea (27)|10.1.2006 16:27
Nevíte, jestli se dá nějak udělat, aby se java aplikace instalovaly na kartu a neubíraly paměť telefonu? Třeba registrama?
Kubasek (19)|30.1.2006 16:54
u mě je výsledek celé operace fatální,protože se mi to po úspěšném přepsání registrů a instalu cabu celé šílené zpomalilo a Activ se nepřipojí vůbec.A teď babo raď.Píše mi to,abych smazal nepoužívané soubory nebo tak něco.Help!Hilfe!!Pomoc!!!
PetrSybol (157)|30.1.2006 18:38
Zkusil bych jedině hard reset a postup opakovat znova.

Pokud jste se držel přesného postupu, tak je divný, že se Vám to stalo, pokud to teda nebylo rukama :)
Kubasek (19)|30.1.2006 18:49
ani to nemůžu vyloučit.:oops: HR mám už za sebou a vše jsem zopakoval,te´d jde všechno v poho.
crapper_ce4you (117)|5.2.2006 13:15
Pokud změním v registrech na adrese:[CODE]HLM\System\Platform\[/CODE]hodnotu klíče [CODE]DataPath[/CODE]pak se mi budou veškerá systémová data (SMS, kontakty, odkládací data programů, položky oblíbené, dočasná paměť pro ActiveSync a bůh ví co ještě :-) uládat právě tam kam chci, třeba na [CODE]\Storage Card\Cache\[/CODE]Otázkou zní zda extrémě nestoupne spotřeba baterie, nutno otestovat.

PS: po provedení této změny se nelekejte faktu že máte prázné kontakty a emailové účty včetně jejich obsahu jsou fuč. Soubory s daty se dají na Storage Card zkopírovat (kromě těch mailů, to mi nešlo). A hlavně po změně registrů na původní hodnotu, tedy [CODE]\[/CODE]není vše jako před zásahem.

POZOR !!!!!
Tak vše není jako před zásahem. Po tomto zákroku přijdete o vaše emailové účty. SMS a MMS jsou zachovány. Proto doporučuji tento test pouze na čistém stroji, kde Vám nenadělá škody. Podle mého testování to i mnohem rychleji vycucne akumulátor.
PetrSybol (157)|5.2.2006 19:20
Tak tento zásah nikomu nedoporučuju. Nejenže je dost blbě a uboze popsanej, ale po restartu telefonu a zadání PIN simkarty mi dále nenaběhne. Stále mi to stojí v obrazovce "Systém čeká...."

Dále nechápu, co přesně kopírovat a kam to kopírovat a kde (jestli před změnou registru, nebo až po změně).

PS: po provedení této změny se nelekejte faktu že máte prázné kontakty a emailové účty včetně jejich obsahu jsou fuč. Soubory s daty se dají na Storage Card zkopírovat (kromě těch mailů, to mi nešlo). A hlavně po změně registrů na původní hodnotu, tedy

Pokud laskavě máte nějaký tip, tak ho prosím lépe vysvětlete, jinak Vás příspěvek má nulovou hodnotu.
bender_ce4you (63)|5.2.2006 19:26
Fakt nikdo nevíte, jak přesunout java programy na kartu???
crapper_ce4you (117)|5.2.2006 19:28
Pokud se zmena provede na cistem stroji pak se nikam nic kopirovat nemusi a me to bezi ok. Ale je zde ten problem se spotrebou, takze je to stejne nepouzitelny. Jak si to saha stale na kartu tak to zere baterku.
PetrSybol (157)|5.2.2006 19:29
Výborný, takže po změně registru mi dál nenaběhne telefon. Ať se SIM kartou nebo bez ní se nedostanu do systému. Stále to visí v obrazovce "Systém čeká..."

Dá se nějak provést hard reset kobinací nějakých tlačítek?

EDIT: a jsem z toho venku, stačilo pár minut počkat a systém naběhl s chybami.
Po tomto zásahu stačilo dobrých 10 minut počkat a koukat na visící obrazovku "Systém čeká....". Poté systém naběhl s chybou, že nelze spustit homescreen, nefungovala ani nabídka START. Připojil jsem Qteka na USB kabel, spustil PC verzi programu Mobile Registry Editor a z pohodlí klávesnice vrátil změnu zpět (cestu jsem vrátil na původní lomítko). Po restartu systém naběhl bezproblému a bez chyb.
ipf (2136)|16.2.2006 10:56
Ještě minulý týden jsem měl 22MB volné RAM. Nic nového jsem neinstaloval a najednou mám 13MB. I po vyčištění Oxiosem je stav stejný. Má někdo podobnou zkušenost? Popřípadě, nemáte nápad, co by mohlo tak výrazný úbytek paměti způsobit?
Ještě doplním že jak IE, tak emaily mám nastavené na storage card a opravdu se tam ukládají.