Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 -Úpravy registru - tipy a triky

Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 23:50
Zde prosim vkládejte ruzné tipy a triky, kterých jste dosahli úpravou registru.Vzdy napište cestu.

[QUOTE="ivov"]Tak se mi nakonec podařilo zbavit "visícího" GPRS. je nutné v registru SuspendResume zrušit ~GPRS!. Pak dojde k odpojení automaticky bez nutnosti stisknout červené sluchátko. [/QUOTE]

Automaticky po jake dobe ????
Milan Švec (938)|28.12.2005 10:48
Tak konečně jsem se zorientoval - díky Veganovi (a jeho první zmínce) a aivosovi, co skutečně platí na registry.
Pro jejich občasné lechtání a pošťuchování stačí free Total Commander nebo přídavek placeného (skvělého) Resco Explorera 2003 (oba pro SP).

Mnohem výkonnější je ale editor registrů od starého známého Philippa Majeruse z Lucemburku. Bohužel jeho stránky (www.phm.lu, se spoustou užitečných free utilit pro PDA) jsou nyní mimo provoz. Naštěstí díky aivosovi se zmíněný editor ještě zachoval. Tento editor totiž umí při editaci jít až na binární hodnoty a to je to hlavní.

Kdo se nebojí a už si vyzkoušel, že HR není taková věda a dá se opakovat kdykoliv, má teď před sebou nekonečné obzory.

Ty otevírá konečně dostupná možnost ODEMKNUTÍ Qteku, kterou vyžaduje většina (i velmi slušných) dodavatelů SW pro náš klenot.

Jak na to je tady. Stačí absolvovat akci s přesunem cache IE na kartu a je odemčeno.

ivov (15)|28.12.2005 17:21
[QUOTE="ivov"]Tak se mi nakonec podařilo zbavit "visícího" GPRS. je nutné v registru SuspendResume zrušit ~GPRS!. Pak dojde k odpojení automaticky bez nutnosti stisknout červené sluchátko. [/QUOTE]
[QUOTE="Šeba"]Automaticky po jake dobe ????[/QUOTE]

U ActiveSync je to cca 15s. U Internet Exploreru je ten timeout delší, myslím 30s. Opět je to někde zakopané v registrech. Bohužel je ignorováno nastavení idle intervalů v Settings->Connections
hybo (3107)|28.12.2005 21:02
tady jsou nejake veci, co mozna potesi
Milan Švec (938)|30.12.2005 10:05
Možnost úprav registrů na odemknutém Qteku 8310 v pohodlí obrazovky PC (přes ActiveSync) umožňuje Mobile Registry Editor. Autor G. Ingelmo.
Editor umí to, co umí RegEd od Resco a Total Commanderu, např. měnit G na E atd. - ale máte všechno před sebou na velkém displeji PC.
Jednoduché, účinné, bezpečné. I pro začátečníky.

Odemknout Qtek ale musíte skutečně jediným (výše popsaným) způsobem pomocí PHM Registry editoru regeditSTG
(= oprava původního textu).

(Po rozbalení zipu si zástupce (ikonu) pro plochu/Start na PC musíte udělat sami.)

EDIT:
Chodí to i s Qtekem spojeným s PC přes Bluetooth ActiveSync (bez USB kabelu).

Screenshots
PetrSybol (157)|30.12.2005 19:28
Zdravím.

Dá se nějakým způsobem přesunout složka s SMS a e-maily na paměťovou kartu obdobně jako IE Cache?

Díky.
tomikusis (37)|3.1.2006 10:42
Email & Attachments on Storage Card
Forgive me if this has been posted before. Or if you all know this. I used to do this on my PPC before I got my smartphone (sp5). I just tried it to see if it would work and it does
Create the folders on your Storage Card '\Storage Card\Inbox' and the subfolder '\Attachments'
Import the registry keys as below. (try Registry Workshop and you can connect to Mobile device registries from your PC and import reg files. This saves having a Registry editor installed on the phone and typing on the device). If you are entering these keys manually rather than importing a *.reg file only use single slashes for the paths. Restart your device after doing this.
CODE
Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MAPI]
"AttachPath"="\\Storage Card\\Inbox\\Attachments"
"PropertyPath"="\\Storage Card\\Inbox"

This not only puts email attachments onto your storage card but puts all the *.mpb files which make up items in your Inbox onto the storage card too. This means I now sync the last month of complete emails (1362 of them!) from all folders on my Exchange server and it doesn't make a dent in the phone memory.
Milan Švec (938)|11.1.2006 18:54
Změna zobrazení Start displejů s ikonami aplikací z ikon na seznam: číslo klávesy, malá ikona, název aplikace .

HCU\Software\Microsoft\Shell\StartMenu
GridView změnit z 1 na 0
(= na nulu)

Změna pořadí aplikací ve Start Menu:
HCU\Software\Microsoft\Shell\StartMenu
v Order (což je MultiString) je seznam zástupců - ten lze po otevření editovat podle chuti a upravit si tak pořadí nabízených ikon tak, jak potřebujeme

Pro úplnost (už dříve uvedeno), ať to je pohromadě:

Změna obsahu pravého tlačítka:
(chybí-li v Home klíče Keys a 113, vložit je tam jako nové, texty v Default a Open bez uvozovek!)

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Home\Keys\113
Default = "Název aplikace"
Open = "Cesta\Otevirana aplikace(nebo její zástupce)"

Odemknutí Qteka:

HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001001 = 1
HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001005 = 40
VaRo (61)|11.1.2006 19:33
[QUOTE="Milan Švec"]Změna zobrazení Start displejů s ikonami aplikací z ikon na seznam: číslo klávesy, malá ikona, název aplikace .

HCU\Software\Microsoft\Shell\StartMenu
GridView změnit z 1 na 0
(= na nulu)
[/QUOTE]

Super Milane, seznam s číselným ovládáním mi zatím vyhovuje víc než ikonové matice... :yes:
venerea (27)|12.1.2006 12:02
Pro ty kteří nechtějí lézt do registrů se dá změnit z matice na seznam s čísly tímhle prográmkem.Stačí v souborovém manažeru ve storage\windows\start menu\grigtoggle dát "off" pro přepnutí na seznam.Vrátit do matice zpět je "on"
VaRo (61)|12.1.2006 12:34
[QUOTE="Vision"]Pro ty kteří nechtějí lézt do registrů se dá změnit z matice na seznam s čísly tímhle prográmkem.Stačí v souborovém manažeru ve storage\windows\start menu\grigtoggle dát "off" pro přepnutí na seznam.Vrátit do matice zpět je "on"[/QUOTE]

Program mi nejde v Qteku nainstalovat =" instalace se nezdařila", proč? :?
venerea (27)|12.1.2006 17:00
Mě jede bez problémů...
Zkus tenhle z Modaca...
Miroslav Nezbeda (163)|13.1.2006 22:23
Mám otázku.Mám Qtek od Eurotelu.Když jsem v registrech změnil pravé tlačítko na Notes,zůstal tam název Kontakty.Po chvíli jsem zjistil,že je tam Notes.Nic jsem nenasavoval.Když jsem SmartPack od Synnysoftu,je tam opět nápis kontakty.Poradíte?
Milan Švec (938)|14.1.2006 13:30
Brzy (nejspíš už v úterý 17.1.) tu budu mít zcela čístého, nového a bádáním zvědavců ještě nedotčeného Qteka od souseda hned odvedle (bere ho u AHMobile v Praze v pondělí).
Podrobíme ho hned hloubkovému průzkumu. Pak se uvidí, jestli to nějak půjde. :)
Mně to dělá taky.
Frankie_ce4you (103)|14.1.2006 13:37
[QUOTE="Milan Švec"]Brzy (nejspíš už v úterý 17.1.) tu budu mít zcela čístého, nového a bádáním zvědavců ještě nedotčeného Qteka od souseda hned odvedle.... [/QUOTE]
A soused, tj. já, se na qteka moc těší :yes: :D
ivov (15)|14.1.2006 23:18
[QUOTE="Miroslav Nezbeda"]Mám otázku.Mám Qtek od Eurotelu.Když jsem v registrech změnil pravé tlačítko na Notes,zůstal tam název Kontakty.Po chvíli jsem zjistil,že je tam Notes.Nic jsem nenasavoval.Když jsem SmartPack od Synnysoftu,je tam opět nápis kontakty.Poradíte?[/QUOTE]

Ano, to se mi stává taky. Odsledoval jsem následující algoritmus chování nastavení textu na pravém tlačítku. Po vypnutí a zapnutí telefonu systém nastaví text na Kontakty, které jsou default hodnotou označení pravého tlačítka WM. Pak je nutné systém "přinutit si šáhnout" na hodnotu uloženou explicitně uloženou v registrech. Jedna z možností je si počkat na zprávu, která přepíše pravé tlačítko na Message. Po jeho stisknutí se objeví už požadovaný text. Stejně zafunguje i nepřijatý hovor, nebo vytočit číslo. Myslím, že instalace SmartPacku vyžaduje restart telefonu, což vede k výše uvedenému.
hybo (3107)|16.1.2006 20:30
zkuste RightMenu, ktere nejen ze umi zmenit funkci, ale je mozne na today mit namisto jedne funkce cele menu na pravem tlacitku....
crapper_ce4you (117)|16.1.2006 20:46
[QUOTE="hybo"]zkuste RightMenu, ktere nejen ze umi zmenit funkci, ale je mozne na today mit namisto jedne funkce cele menu na pravem tlacitku....[/QUOTE]

Také mohu doporučit :-) Dobrá věcička. Škoda že není free
Miroslav Nezbeda (163)|17.1.2006 17:48
Díky ivov.Skvělý pozorovací talent.Stačí ten nepřijatý hovor a pravá klávesa se změní na to,co je tam nastaveno a není tam napsáno kontakty.
Kubasek (19)|6.2.2006 15:04
může mi někdo poradit se změnou pravé kontextové klávesy?teď tam mám "kontakty" a chci to změnit na "správce úloh".Už se to v jiném (dnes zamčeném) tématu řešilo,ale podle toho postupovat nešlo.Cesta HKCU/Software/Microsoft/Home/Keys/113 -u mě není v "Home" už další adresáře nemám. Předem dík.
Miroslav Nezbeda (163)|6.2.2006 16:15
Řešilo se to tu již několkrát.Podle mě je nejlepší využít na změnu význemu tlačítka RightMenu.Napiš mi SZ,pošlu ti ho.
anawarr (150)|9.2.2006 12:56
zkoušel jsem úpravy registru na prodloužení podsvícení klavesnice, ale nic nepomohlo:

tohle je pro wm 2003

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\ActivityTimers\UserActivity
Value „Timeout“ nastavenou na 2 (2 sec) jsem nastavil na 30. Nyní klávesnice zůstane svítit požadovanou dobu. Stejně se chová i vnější display.

ale ani tohle

HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\state/screenoff/.... z 4s na co chces

ani ttohle nee

pak je moznost chybejici registr dopsat -> restart
HKLM\System\CurrentControlSet\Control\Power\ActivityTimers\UserActivity>DWORD a nastavit např 10>restart


tak napadlo někoho ještě něco jiného?
čidlo na světlo je na nic, protože nerožíhá zmáčknutím tlačítka, ale pohybem jojistiku
BJcap (3)|8.3.2006 00:51
NEED HELP!!!:(
potřebuji odemknout Qtek8310, ale při pokus o změnu v patřičném registru mi píše: "CHYBA Unable to perform this operation"
co s tím???
prosím o pomoc
ipf (2136)|8.3.2006 08:17
[QUOTE="BJcap"]NEED HELP!!!:(
potřebuji odemknout Qtek8310...[/QUOTE]
Sem jsi koukal?
BJcap (3)|8.3.2006 08:42
dělám to přes regedit uvedeným postupem už jsem to takhle jednou odemknul, teď jsem udělal hard reset a už mi to nejde odemknout...
ipf (2136)|8.3.2006 08:51
Používám RegeditSTG, dělal jsem i HR a vše bez problémů.
BJcap (3)|8.3.2006 15:20
[QUOTE="ipf"]Používám RegeditSTG, dělal jsem i HR a vše bez problémů.[/QUOTE]
Tak jsem dal potřetí HR a nedělal jsem pak žádné změny a rovnou použil ten regedit a ŠLO TO :D
DÍKY MOC, MĚJ SE
Milan Švec (938)|6.4.2006 08:51
Igor Božko al. Igvarr (modaco.com) doporučuje pro odstranění nedostatků dosud známých postupů odemknutí Qteka 8310 odemknout takto:

Cituji:
"I know that a lot of "full aplication unlock" recipies/apps out there do not fully unlock all needed system access. The simpliest recipie for full unlock (and keeping some security) is:

to HKLM\Security\Policies\Policies
add new value "0000101b": dword = 1


That would set security model to "one-tier" - unsigned applications/components will still ask for confirmation, but after you confirm, they will launch in full-trust access mode, like on WM5 PocketPCs."
dort (1212)|12.4.2006 23:25
nemáte někdo zkušenost se "zlobícím" start menu?

nastavím hodnotu "0" v registrech pro ikonu a číslo a pak když provedu zapnutí/vypnutí telefonu tak se do položky START vůbec nedostanu, jedině pokud znovu změním hodnotu na 1 - ikony -> pak se do menu start dostanu -> jasně jsou tam ikony a pokud výše uvedenou hodnotu změním, tak mám opět seznam, ale jen do dalšího restartu

QTEC mám na 99,9% odemčený neb provádím úpravu registrů přímo z PC :?:
swenak (135)|20.4.2006 08:50
Aby se nereklo, ze je tu toho malo, zde prikladam, co jsem nasel, upravil, nebo jen pouzil jiz nalezene, snad potesi...je to urceno pro me (nektere jsou uz primo i moje nstaveni), vim, co jsem tim chtel rict, ale snad to pochopite vsichni, kdyz ne, napiste....:

Unlock:
via PHMregedit change
HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001001 = 1
HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\Policies\Policies\00001005 = 40
then use SPV-Unlock on PC with connected smartphone

Correctly Looping Ringtones
This is a tweak I think should be standard on the phone, especially for wav files
Normally while playing a wav or midi as the ringtone the phone has a delay of 3 seconds before repeating, now this is really annoying if you've just created that great wav ringtone, spent ages making it loop properly in cooledit or whatever, and then the SPV does the silly delay, well, heres the fix...
HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sounds\RingTone0
Select 'Values'
And modify 'Script' by removing the w3 (eg. change 'av0pw3r' to 'av0pr')
And thats all there is too it

Ringtones on SD/MMC Card
Open the registry editor:
HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Sounds\RingTone0
Select 'Values'
Select 'Sound' and change the Value Data: Storage Cardpath to wavwavname (eg. Storage Card\Ringtones\myringer.wav)
Just remember not to delete the ringtone off the storage card, cos otherwise the ringer will default back to a boring midi again.

Looping Alarm
Want the Alarm to loop indefinitely? (watch yer battery tho)
Use a registry editor, go to:
HKEY_CURRENT_USER>ControlPanel>Sounds>Clock
Select 'Values'
Then select Menu>New Value>String
Value Name: Script
Value Data (for no vibrate): apr
or
Value Data (with vibrate): av0pr
If you want to add a delay between each ring add 'w(delay)' before the r(repeat), for example:
av0pw3r would have a vibrating alarm with a 3 second wait before looping the ringtone (both wav or midi)
If you want to revert back to the normal alarm ring then simply delete the 'Script' value.

Skin More Screens
It is possible to change the look of the phone beyond the standard homescreen by doing a few little reg tweaks, example......
HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Microsoft/Shell/Rai
string 'BKBitmapFile'
:CallAlert (used for incoming calls default - windows\none)
:ErrorBox (used for error messages default - windows\yell.gif)
:ExclamationBox (warning messages default - windows\yell.gif)
:InformationBox (information screens default - windows\info.gif)
:QuestionBox (when a question is asked default - windows\ques.gif)
:VolDlg (for the volume control default - windows\volume.gif)
:MSCPROG (logo in call default - windows\ms_mobile.gif)
:MSCdial (logo in dial default - windows\ms_mobile.gif)
:MSStart (menu background picture windows\none)
String BKBitmapFile=picture with path
Dword BKBitmapLogPixelsX=131
Dword BKBitmapLogPixelsY=131
Dword BKBitmapTransparent=16711935
Dword BKDefaultGradient=1
Dword BKFlags=26
String BKUnselected=COLOR_ALERTWINDOW


Change Dial Background
replace Windows\cprogback.png

Want the phone to vibrate every time you open a menu????
Use the Registry Editor and edit the following:
HKEY_CURRENT_USER>ControlPanel>Sounds>MenuPopup
Select 'Values'
Then Menu>New Value>String
Value name: Script
Value data: av1p
To revert this back to normal then simply delete the 'Script' value
By the way, the v1 in the script value is actually a longish vibrate, you can change this value if you wish, but i found 1 being the best value, 2 is too long, 0 is too short, and anything higher than 3 is just plain daft.
This tip works with every sound event on the phone, including the KeyPress event, altho i wouldnt recommend it (maybe thats just a little too silly)

IE Download save
[HKEY_CLASSES_ROOT]
.exe (exefile)
.pdf (pdffile)
.zip (zipfile)
.rar (rarfile)
.jpg (jpgfile
create "editflags"=dword:65536 to each default file extensions directory

IE Temporary directory:
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders]
"Cache"="\Storage Card\Program Files\Temp"

IE Navigation:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Internet Explorer\KeyMaps]
"49"=dword:1
"55"=dword:2
"50"=dword:3
"56"=dword:4
"54"=dword:9
"57"=dword:10
"51"=dword:11
"52"=dword:12
"53"=dword:13
1 - Page Up (key 49)
2 - Page Down (key 55)
3 - Top (key 50)
4 - Bottom (key 56)
9 - Default Layout (key 54)
10 - Desktop Layout (key 57)
11 - One Column Layout (key 51)
12 - Full Screen Toggle (key 52)
13 - Show Pictures Toggle (key 53)

WiFi Settings (DNS, IP, ...):
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\TIACXWLN1]

Keyboard timeouts:
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Accessibility]

Display Bacliklight and keyboard light sensor:
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Backlight]

Owner informations:
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Owner]

Power Off:
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Power]

Profiles settings (order, name):
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Profiles]

Start menu order and view type:
[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Shell\StartMenu]

Reminder Autosnooze:
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Notifications\Reminders\AutoSnooze]
"AutoSnoozeMins"=dword:00000001

Radio Controll:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\BuiltIn\RIL]
"EnableDifferGprsEdgeIcon"=dword:00000001
"GPRSAutoDetach"=dword:00000001
"GPRSAutoAttach"=dword:00000001

Scrollbar horizontal and vertikal:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\GWE]
"cyHScr"=dword:00000002
"cxVScr"=dword:00000002

User Informations (name, ident):
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Ident]

Locall Settings (date, time, ...):
[HKEY_LOCAL_MACHINE\nls\overrides]

Change Rightmenu softkey on homescreen
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Home\Keys\113
Default="Rightmenu Name"
Open="app to open"

Startup and Shutdown Picture (after boot picture):
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Startup]
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\Shutdown]


Keyboard Backlight:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\KEYPAD]

No delete CAB files after install:
[HKEY_CLASSES_ROOT\cabfile\Shell\Open\Command]
@="\Windows\wceload.exe "%1" /nodelete"

Communication Manager settings:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\CommManager]
"SupportedFunctions"=dword:00000006
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\CommManager\6]
@="ActiveSync"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\CommManager\5]
@="ActiveSync"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\CommManager\4]
@="WLAN"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\CommManager\3]
@="Vibrate"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\CommManager\2]
@="Bluetooth"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\CommManager\1]
@="AUTD"
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\CommManager\0]
@="Phone"

USB default communication type:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\USB\FunctionDrivers]
"DefaultClientDriver"="Serial_Class"

SPB GPRS Monitor:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Spb Software House\GPRSMonitor\Profiles\1]
"connectionentry"="tmo.cz"
"currenttariff"="3 0.060000 0.000000 0.000000 0.000000 0 1 11|"
"countingenabled"=dword:00000001
"paymentday"=dword:00000001
"currenttariffid"=dword:00000000
"warning5"=""
"warning4"=""
"warning3"="1 90.000000 0"
"warning2"=""
"warning1"=""
"warning0"="1 100.000000 0"
"filename"="\My Documents\GPRS Monitor Data\GPRSMonitor_Main.dat"
"name"="Main"

Inbox speedup:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Inbox]
"ForceOffSSL"=dword:00000001

Notifications and Reminders settings:
[HKEY_CURRENT_USER\ControlPanel\Notifications]

Change the order of the profiles/shortcuts in the quicklaunch menu
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\QuickApp]
"5"="{B7A5E609-3E46-442d-8D32-65926EDA6795}"
"4"="{95EE6F09-7C1C-459c-9F50-22628046CAAE}"
"3"="{69E9215B-91B0-461b-A3B6-165EBA32DAE1}"
"2"="{0D519EC6-315A-4693-AF1B-B2DA865AC1C7}"
"1"="{6D48AB52-635C-4c6a-8508-9D32A0F07863}"

Inbox and attachments to Storage Card
[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\MAPI]
"AttachPath"="\Storage Card\Inbox\Attachments"
"PropertyPath"="\Storage Card\Inbox"
MAPI is the (new?) key which
crapper_ce4you (117)|21.4.2006 20:56
Zajímá mě co přesně edituješ v tomhle:

WiFi Settings (DNS, IP, ...):
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Comm\TIACXWLN1">
swenak (135)|21.4.2006 21:40
Slouzi to k nastaveni WiFi site, IP, DNS, gateway....jak vis, pres GUI to nejde a pokud nema WiFi APN nastaveno DHCP, tak mas smulu...
Storm8 (162)|31.7.2006 21:17
Rád bych v registrech upravil, aby se mi v seznamu zobrazovali nejdřív kontakty a pak až přijatý/nepřijatý/volaný hovory. Víte jak na to?
Bohumil Stejskal (414)|31.7.2006 22:36
já bych jen chtěl upozornit místní tunery,že máme prográmek SmartTweaker, kerej umí spoustu věcí :

1.Disable Call-Initiate sound
2.Speed-Boost
3.Claer Type Fonts
4.Menu-Select Sound
5.Pop-Up Menu Sound
6.Speed- Up Menus
7.Internet Surf speed - Up
8.Reduce I.E. Font Size
9.Bluetooth OBEX File Transfer
10.Prevent CAB-File Deletion
11.Application Unlock
12.SMS - Sent Notifications
13.Allow Download of EXE Files
14.Gridview Toggle
15.Gridview Toggle
16.Set MMS-Size to MAX
17.EDGE icon fix
18.Emails + Attachments on SD
19.Camera Date Folder Fix
20.MSN I.M. Direct Link Fix
21.Set Call History to MAX
22.WM2005 - Boost
23.Battery - saver WM 2005
24.Battery saver - WM 2002/3
25.Speed - UP SMS Typing
26.Allow Download of ZIP files
27.WM2005 IE Improvement
28.Increase I.E. Font size
29.Hide SIM contacts
30.Store Ringtones on SD
31.Show Reminders Only Once
32.SMS Delivery Notifications
33.Force Ask Install Location
34.Ask before Over - Writing
35.Realtime Memory De-Frag
36.Fake Internet Explorer 6.0
37.MMS/Video in 176x144
38.Send SMS shortcut WM 2002/3
39.Send SMS shortcut WM 2005
40.SMS - Received Indication
41.Unlimited MMS Recording
42.Security Warning OFF
43.Store IE cache to SD
44.Looping Alarm
45.Looping Ringtone
46.Speed Up WiFi Surfing
47.Kill Boot Up Melody
48.Kill Keypress Sound

to vše stačí jen odfajfknout :D ;) :yes:
Storm8 (162)|1.8.2006 12:57
V HCU\Control Panel\Phone\ se dájí nastavit věci jako Maximální počet call history, a pár dalších věcí, některé co se nastavují přes settings\phone.
Trochu se s tím ale bojím experimentovat...
Storm8 (162)|2.8.2006 01:15
Není to tak úplně v registrech ale nejspíš lze nastavit spouštění aplikací i na dlouhé stisky tlačítek AP1 (kontakty), AP2 (zprávy) a foto. Ve složce \Windows jsou *.lnk jak na Short AP1, AP2 a camera tak na Long AP1, AP2 a camera.
Lobo_ce4you (514)|2.8.2006 06:53
Zkoušel jsem ty dlouhý stisky u tlačítek AP1 AP2 přenastavit, ale nepodařilo se :( Kdyby to někdo vyřešil, tak se s tím hned podělte!;)
Storm8 (162)|3.8.2006 00:36
Podivám se na to, snad se mi něco povede vykoumat. Taky bych docela rád, aby se mi v telefonim seznamu zobrazovali nejdříve kontakty a potom až seznam hovorů. Mám pocit, že na WM2003 to tak bylo. Nevíte, jak na to?
noob_ce4you (3)|13.9.2006 13:29
Včera večer jsem našel někde na webu jak nastavit Qtek8310 tak aby při připojení USB kabelu se ihned nechargoval. Dobré to je, když máte třeba 90% a připojíte a ono se to začně nabíjet znova. Trohu ničení baterie. Tak jsem to několikrát vypnul a zapnul, ale pak mě to přestalo furt bavit lejzt do registrů a měnit kvůli tomu jednu hodnotu.
Nic jiného mě nenapadlo než pro to napsat melej prográmek. Tady je... angličtina asi nebude uplně košér, takže pokud by měl někdo nápad na změnu tak může klidně napsat.

EDIT: btw funguje pouze na odblokovaném telefonu. tzn.: nastavení tich registrů v Polices
st.tom_ce4you (365)|13.9.2006 18:00
Funguje Vám někomu tento tweak?:

IE Download save
[HKEY_CLASSES_ROOT">
.exe (exefile)
.pdf (pdffile)
.zip (zipfile)
.rar (rarfile)
.jpg (jpgfile
create "editflags"=dword:65536 to each default file extensions directory

Vždy jsem ve sožce vytvořil dword "editflags" s hodnotou 65536 a nic :(

Díky
Lobo_ce4you (514)|13.9.2006 19:03
Taky jsem to luštil z tohoto popisu. Tady už ti to píšu srozumitelněji, snad už to pochopíš.

IE Download save
[HKEY_CLASSES_ROOT">
.exe (exefile)
.pdf (pdffile)
.zip (zipfile)
.rar (rarfile)
.jpg (jpgfile)
V těchno klíčích zjistit hodnotu ve values "Default" a pak si najít klíč ve [HKEY_CLASSES_ROOT] s touto hodnotou a přidat tam values "EditFlags"=dword:65536.
st.tom_ce4you (365)|14.9.2006 16:33
[QUOTE="Lobo"]Taky jsem to luštil z tohoto popisu. Tady už ti to píšu srozumitelněji, snad už to pochopíš.

IE Download save
[HKEY_CLASSES_ROOT">
.exe (exefile)
.pdf (pdffile)
.zip (zipfile)
.rar (rarfile)
.jpg (jpgfile)
V těchno klíčích zjistit hodnotu ve values "Default" a pak si najít klíč ve [HKEY_CLASSES_ROOT] s touto hodnotou a přidat tam values "EditFlags"=dword:65536.[/QUOTE]

tak teď je to jasné, dík moc.
proch_ce4you (24)|6.1.2007 23:46
[QUOTE="dort"]nemáte někdo zkušenost se "zlobícím" start menu?

nastavím hodnotu "0" v registrech pro ikonu a číslo a pak když provedu zapnutí/vypnutí telefonu tak se do položky START vůbec nedostanu, jedině pokud znovu změním hodnotu na 1 - ikony -> pak se do menu start dostanu -> jasně jsou tam ikony a pokud výše uvedenou hodnotu změním, tak mám opět seznam, ale jen do dalšího restartu

QTEC mám na 99,9% odemčený neb provádím úpravu registrů přímo z PC :?: [/QUOTE]

Prosímtě pořešil jsi tenkrát nějak to zlobící menu? Mě to po jednom HR začalo zlobit uplně stejně taky a nevím jak z toho ven...Dikes
kubisz (1054)|7.1.2007 18:32
[QUOTE]Zkoušel jsem ty dlouhý stisky u tlačítek AP1 AP2 přenastavit, ale nepodařilo se Kdyby to někdo vyřešil, tak se s tím hned podělte![/QUOTE]

na 8310 sem to primo nezkousel, ale jinak je potreba, aby ten *.lnk soubor mel presnou snytax (dodrzet pocet znaku, nebo zmenit to cislo) a taky cestu je nejlepe si udelat trebas v TC a pak soubor prejmenovat na ten short... .lnk

i kdyz sem zastupce editoval na PC, tak (asi diky CP1250) mi to nektery znaky bralo holt jinak...

jinak ostatnim tlacitkum se daji aplikace prirazovat pres registry...
proch_ce4you (24)|10.1.2007 21:14
[QUOTE="st.tom"]Funguje Vám někomu tento tweak?:

IE Download save
[HKEY_CLASSES_ROOT">
.exe (exefile)
.pdf (pdffile)
.zip (zipfile)
.rar (rarfile)
.jpg (jpgfile
create "editflags"=dword:65536 to each default file extensions directory

Vždy jsem ve sožce vytvořil dword "editflags" s hodnotou 65536 a nic :(

Díky[/QUOTE]

Mě to taky nefunguje, můžu stahovat pouze .zip ale potřeboval bych ještě alespoň .cab a .rar
TomKoho (25)|11.1.2007 09:55
Taky jsem se s tím trápil. Nakonec to vyřešil program
RegTweak 1.0
Tam se dá nastavit jakákoliv přípona souboru. Akorát pozor, v mobilu musí být nainstalovaný Microsoft .NET Compact Framework
Saman_ce4you (1451)|11.2.2007 11:29
Nikde jsem to tu jeste nenasel, coz je mi divny, ale budiz.

Pokud vam vadi otazky ohledne spusteni neduveryhodnych aplikaci
HKEY_LOCAL_MACHINE/Security/Policies/Policies
0000101a=DWORD:1

BTW: Jestli se chce nekdo vedet co zmeny v registru policies vlastne znamenaji a dozvedet se neco o security modelu, kouknete sem.
hujer_ce4you (142)|28.2.2007 16:02
Máte taky problém zbavit se nepotřebných Hotmail a Outlook e-mail účtů v aplikaci Pošta ?
Mě to už pěkně štvalo a tak jsem na to mrknul. Řešení je zde.