Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 - Restart a jak na to.

Milan Švec (938)|27.12.2005 21:32
to: Mirek Nezbeda a další
Prověřil jsem po (hodně) dlouhé době znovu klasickou cestu k vyčištění paměti, registrů atd. od různých nectností, které se v paměti našeho (nyní) Qteku nashromáždí díky naší osobní průkopnické činnosti (případně různým jiným akcím).

Jestli je to Hard, nebo Clean Reset, nechám na zkušenějších. Hlavně ale neí nutné se toho bát, funguje to a dělá to, co potřebujem. Čistí to paměť od smetí.

Není to žádná věda, paměť je jak lilie a na konci je všechno hlavně zase česky a v základním stavu.

Mirku a všichni, kdo se dostali díky svým pokusům tam, kde být nechtěli, nechte v dané situaci všech dalších experimentů a použijte to, co jsme už dostali s Qtekem.

Start/Další/Příslušenství/Vymazat pam? - tady to je.
Můžete bez obav vyplnit požadovaný text (1234) a potvrdit ho ANO.

Pak už jen neztrácejte trpělivost. Trvá to relativně dlouho. Po disleji s textem Qtek … proběhne bílá obrazovka s textem HTC INNOVATION. Nedělejte pořád NIC a ČEKEJTE ( !) , až proběhne všechno až do Cold Boot Config. Po OK proběhne restart.
Zase Qtek Keep the world in one atd. až do úvodní obrazovky. Nelekejte se, že je teď anglicky.

Teď teprve zvolíte:
Start/Settings/0 More/2 Regional Settings
V Language vyberete (doleva) Čeština.
Pod tím v Locale: vyberete (doleva) Czech.
Done.

Musí se vyhovět výzvě k vypnutí Qteku. Takže vypnout déle drženým tlačítkem nahoře vlevo. (OK není nutné). Po chvilce stejným způsobem zapnout a jsme konečně zase na začátku. (Vpravo dole není Eurotel ale Kontakty.)

Všechny nově instalované programy, nová nastavení (GPRS, WiFi atd.) a data Outlooku jsou pryč.

Zpátky vrátíme jen to, co opravdu potřebujeme. Té vnitřní paměti v Qteku opravdu není zas tak moc. A tak, aby nám to příště všechno fungovalo čistě.
(Trochu mi to přípomíná pionýrské doby před třemi lety s LOOXem 600. :) )

Po celou dobu jsem měl připojený USB kabel k PC. AS 4.1 si sám (znovu na PC spuštěným Průvodcem nastavení) zařídí novou synchronizaci.

Tentokrát jsem tam z PC Outlooku pustil jenom kontakty (po datech kalendáře mi tam předtím zbyly v paměti jen cca 3 MB a už jsem neměl potřebný prostor pro další SW instalace - které jsem stejně všechny dával na kartu - ale i ta vnitřní paměť je k tomu třeba.).

Tady nám zatím chybí Memory Maid (oblíbený paměťový cleaner u starých PDA se 64 MB paměti).

Synchronizace cca 1700 kontaktů proběhne v docela přijatelném čase pár minut. SW instalovaný přes .exe je zpátky díky AS taky rychle a jistě dobře uložené CABy (a jejich SW) se vrátí na místo taky snadno. A ještě ta nastavení (aspoň si je zase prosvištím) a je to.

Můžete si to cvičně i párkrát zopakovat. Chodí to pořád stejně. Taky jsem to projel hned dvakrát.

(Mirku, bez obav do toho. Je to nejrychlejší cesta.)
Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 21:47
Mohu potvrdit je to opravdu dokonala cistirna - ale Milane prece musi byt neco jako Mem Maid - ja uz to hledam vice jak tri dny s vysledkem zadnym.Preci k tomu abych vycistil pamet od smeti z netu nebudu pokazde hrkat telefon a vse nastavovat a instalovat znovu.
Milan Švec (938)|27.12.2005 22:11
\\\WinCE Device\Windows\Profiles\guest\Temporary Internet Files\Content.IE5
Petře zatím to (smetí z internetu) maž přes TC na PC v uvedeném adresáři.
Horší je to s PIM daty. Vypadá to, že pro ně (spolu s dalším SW) zrovna moc místa na rozhazování v paměti Qteku nebude (při mých nárocích :) ).
Uklízečku paměti jsem taky ještě nenašel. Časem.
ivov (15)|27.12.2005 22:35
Tak se mi nakonec podařilo zbavit "visícího" GPRS. je nutné v registru SuspendResume zrušit ~GPRS!. Pak dojde k odpojení automaticky bez nutnosti stisknout červené sluchátko. Pořád bojuji se zprávami z buňky. Nezobrazují se v home screen plug-in, ale chodí jako textová zpráva s číselným kódem. Zkoušeli jste to někdo?
aivos (95)|27.12.2005 23:40
Asi se jiz nadobro zapojim do diskuze o Qtek 8310 (00). Vlastnim i-mate SP5m, coz je vlastne identicky pristroj s Qtek 8300. Vysel dokonce o mesic driv, nez Qtek. Ikdyz jsou to arabove, web a podporu maji alespon v anglictine a ne ve finstine. Porad je to ale HTC. Mam jej uz od konce zari. To jen na okraj.
Pokud to nekomu pomuze, podarilo se mi Temporary internet files presunout na pametovou kartu. Neuzira vam to tedy vnitrni pamet pristroje. Vysledoval jsem totiz, ze pokud je pamet uz dost mala, prestanou jit odesilat MMS, ikdyz se treba jedna jen o prosty text.Musim to ale pohledat v notasu, delal jsem to dost davno, uz jsem postup zapomnel.
Prosim ten postup sem (moderator)
Resim ted problem s oznacovanim menu. Kdyz treba zvolim Nastaveni, nemam polozky pod sebou oznacovany cislicemi, ale pismeny. Nemuzu tedy treba zmacknout 6 pro Pripojeni, pismena na to nereaguji. Vzniklo to instalaci nejake aplikace, ale rovnez uz nevim ktere, protoze jsem si toho vsimnul po delsi dobe. Nevite nekdo, co s tim ? Nechce se mi jit do restartu.
Šeba_oldd (1184)|28.12.2005 00:07
Prosim najdete si vzdy Z D E vhodnou diskuzi, nebo založte novou.
Vegan (133)|28.12.2005 09:24
no ja to zkousel hned par dnu po koupi jeste pred vanoci tusim, tedy spis on se mi sam zasekl a rekl si o nej, viz thread o obecne diskuzi, akorat se mi z pocatku nahral anglickej system, ale cestina je ve vyberu, ale chodi to a jak jsem jiz psal oproti tomu, jak pristroj doda eurotel, tak je po prvnim restartu znacne rychlejsi
japo_ce4you (57)|28.12.2005 16:39
na vycistenie pamate skus oxios hibernate - free

http://www.oxios.com/memory/
Miroslav Nezbeda (163)|28.12.2005 17:30
Je dobře při HR vyjmout pam.kartu?Pokud jí tam nechám,zformátuje jí to?Když jste provedli HR,můžete udělat zkoušku?Nainstalovat Clear Vue/přetáhnout souro zpracovaný ve wordu na PC na Qtek/najet cestou-správce aplikací-pam.karta-na přeatžený soubor a zkuste jej přímo otevřít-bez možnosti spustit program s..
Otevře vám Qtek tento dokument?
Milan Švec (938)|29.12.2005 12:52
to: japo
Díky. Ověřuji, na první pokus to chodí, výsledky dodám.

to: Mirek (Nezbeda)
HR nemá vliv na kartu (přítomnost - karta může zůstat i během HR v Qteku a její obsah zůstane nezměněn).
Po HR a při spouštění jakéhokoliv souboru (ve Správci souborů) s dosud neznámou extenzí (= přívlastkem, ta tři písmena za tečkou v názvu souboru) se vždy nabídne k definování seznam přítomných programů k výběru/nastavení, kterým programem má tento nový typ souboru být spouštěn.

Na příklad:
WTCVDocV.exe (.doc viewer)
WTCVPDFV.exe (.pdf viewer)
WTCVPres.exe (.ppt viewer)
WTCVWSV.exe (.xls viewer)
Miroslav Nezbeda (163)|29.12.2005 13:42
Tak jsem se odhodlal k HR.Vše,až na to,že se Qtek ptal dvakrát na kód šlo tak,jak jsi to napsal.Po instalaci češtiny je telefon v let.modu a protože u sebe nemám návod,nevím,jak ho dostat do telefonního (bude to asi banalita,ale když se něco dělá poprvé?).
Díky za radu jak z módu ven.

Milan Švec (938)|29.12.2005 13:46
Zmačkni krátce vypínač vlevo nahoře. Je tam spousta dalších možností. Mezi jinými i 2 Vypnout režim V letadle. Vybrat.



Blahopřeji k prvnímu HR (i k odvaze). Pro ostatní - vidíte, jde to! :D
Miroslav Nezbeda (163)|29.12.2005 15:52
Z let.módu jsem venku.Nejede mi TC česky,protože nevím,jakým programem spostit instalaci češtiny.Jo,jsou to věci.Opět díky za radu.
Vegan (133)|29.12.2005 18:59
vzdyt primo na webu vyrobce je pro to jazykovy soubor ktery kdyz naistallis tak je tc hned cesky pokud ho vazne neanjdes napis poslu emailem
Miroslav Nezbeda (163)|29.12.2005 19:06
Určitě ho pošli.Ten můj potřebuje nastavit jazyk i když o nainstaluji s výběrem "česky".
K otázce HR.Váhal jsem tři dny.Ztratil jsem všechna nastavení,která mi bezvadně fungovala a ten hlavní problém-otevírání dokumentů to nevyřešilo.
Pokud to takhle půjde dál,jde Qtek z baráku.
Milan Švec (938)|29.12.2005 21:53
Po HR se změní nastavení pravé dolní nabídky na úvodním displeji. Jsou tam "Kontakty". Což je Default hodnota registru HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Home nastavená systémem.

K tomu, abychom tam měli to, co chceme (= něco jiného), je nutné do uvedeného registru přidat (vrátit) klíč 113 a nastavit jeho Default a Open textové řetězce.

Nejlépe (a nejjednoduššeji) se k tomu hodí PHM Registry Editor (dodal aivos s označením regeditSTG.exe.

Najedeme až na: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Home
Vlevo dole se střídá v nabídce Values a Keys. Přepneme tak, abychom byli v Keys (a měli vlevo dole nabídku pro Values). Pak máme v Menu (vpravo dole) možnost zadat nový Key.
Menu/1 New Key. Vyplníme text:
Keys.
Potvrdíme Done a zopakujem to ještě jednou uvnitř.
Do něj (= do Keys).
Menu/1 New Key. Vyplníme text:
113
Done. Dovnitř.
Teď vybereme Values. V Menu 1 New value a 1 String.
To zopakujeme dvakrát. Poprvé vyplníme nahoře Value name:
Default
a Value data
Název (= naší vybrané spouštěné úlohy - třeba "Správce" - bez uvozovek - nebo co se nám líbí)
Podruhé pro Value name:
Open
a Value data
Cesta (= "\Windows\IA_Task_Manager.exe" - bez uvozovek - když tam chceme spouštět Správce úloh).
Vždy po vyplnění Done.

Odmáčknem-li něco (text Value nebo Key) nevhod, lze (s rozmyslem!) použít 2 Delete a akci opravit/zopakovat lépe.

Pak tam máme zpátky
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Home\Keys\113
Default = "Zobrazeny text = Název = Správce (třeba)"
Open = "Otevirana aplikace = Cesta = \Windows\IA_Task_Manager.exe (třeba)"

Po úpravě vypnout Qtek, zapnout a je to tam.

Chceme-li tam cokoliv jiného, najdeme si dotyčný program (jeho jméno.exe) Správcem souborů/Total Commanderem/Resco Explorerem a cestu k němu.
To pak píšem jako String do hodnoty Open.
Název nabídky v displeji (String hodnoty v Default) by neměl být moc dlouhý. Vyzkoušíme a případně opravíme. Teď už to umíme a jde to snadno.

Za upozornění dík Mirkovi (M.Nezbeda).
milennium (336)|29.12.2005 22:55
Jó díky Milane...super. Chodí to,seje to...
Jen by mně zajímalo jestli umíme pravou klávesou spouštět třeba novou SMS. Vím že aplikace jdou jednoduše,ale na tohle jsem ještě nepřišel.
VaRo (61)|6.3.2006 18:28
Zkoušel jste někdo už reset pomocí klávesové zkratky = zmáčknout obě kontextové klávesy a Qteka zapnout (dočetl jsem se o tom v Mobilitách...)? Dík za info... ;)
TheMelin (1642)|20.3.2006 14:54
Píšete tu o možnosti jak udělat HR z menu, ale je i nějaká možnost udělat HR pomocí kombinace nějakých kláves? Kamarád pořídil Qtek,ale něčím ho zrušil a nemůže se do menu dostat.
beecher (9270)|20.3.2006 16:01
Co jsem se docet, to, co pise VaRo, funguje...