Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastaveni MDA Varia jako modem

tazz1 (680)|27.12.2005 20:51
zdravim vsechny. Jsem tu novacek co si teprve nedavno poridil "neco vice" jak telefon. Spoustu veci jsem uz pochopil a na spoustu snad jeste prijdu. Jen jedno bych potreboval vyresit a stale se mi to nedari. Jedna se o to. abych Vario propojil s notebookem a mohl ho vyuzivat jako EDGE modem. Internet v komunikatoru i wap mi slape v pohode. Nedokazali me poradit ani na infolince tmobilu. Chtel jsem zde tudiz poprosit,zda by mi nekdo hodne podrobne,krok za krokem nenapsal jak na to.
Diky moc
burticek (211)|28.12.2005 14:11
Jeste jsi mel napsat, jak se chces pripojit.

via cable: ve Variu v programech spust Pripojeni modemu - vyber usb a klikni na Aktivovat -> pripoj ke compu, nainstaluj modem -> na compu vytvor novy pripojeni pres htc modem a nakonfiguruj podle Tvyho operatora.

via irda: ve Variu v programech spust Pripojeni modemu - vyber irda a klikni na Aktivovat -> pripoj ke compu, nainstaluj modem -> na compu vytvor novy pripojeni pres irda modem a nakonfiguruj podle Tvyho operatora.

via bt (tady zalezi na typu bt): na Variu zapni bt -> na compu musis mit bt naistalovany -> sparuj je -> na compu dej pripojit (dial up connection ci tak nejak), nastav cislo *99# a melo by to fungovat
macula_ce4you (691)|28.12.2005 14:23
[QUOTE="burticek"]
via cable: ve Variu v programech spust Pripojeni modemu - vyber usb a klikni na Aktivovat -> pripoj ke compu, nainstaluj modem -> na compu vytvor novy pripojeni pres htc modem a nakonfiguruj podle Tvyho operatora.
[/QUOTE]

Tak o to se snažím právě teď na win2000, ale nějak mi ten modem nejde nainstalovat. Po připojení to cosi najde, ale instalace Generic Serial se nedokončí. Jsem na chatě v polních podmínkách, neví někdo kde se dá stáhnout ten ovladač?
tazz1 (680)|28.12.2005 14:39
No me to je celkem jedno jestli pres USB, infra nebo BT. Hlavne se potrebuju pripojit vubec. Tak jak to popisujes jsem to udelal,mam nainstalovany HTC usb modem. Dokonce i diagnostika modemu hazi odpoved. Ale pak dam vytocit a po chvili to hodi,ze modem nefunguje ci tak neco. No a na Variu to nedela vubec nic. Kdyz dam aktivovat modem na Variu, dole je zvolit pristupovy bod. Nemel bych tam neco mit? A jestli ,jak to tam dostanu.
burticek (211)|28.12.2005 16:17
2macula: na strankach TM bohuzel nic neni :-(

2Tazz1: jediny, co me napada je, mrknout na dns server
tazz1 (680)|28.12.2005 16:41
na dns ve variu nebo v pocitaci? Takze ve Variu nemusim vytvorit zadny novy profil? Ty jsou jen pro vytvoreni spojeni samotneho Varia?
macula_ce4you (691)|28.12.2005 16:58
[QUOTE="Tazz1"]No me to je celkem jedno jestli pres USB, infra nebo BT. Hlavne se potrebuju pripojit vubec. Tak jak to popisujes jsem to udelal,mam nainstalovany HTC usb modem. Dokonce i diagnostika modemu hazi odpoved. Ale pak dam vytocit a po chvili to hodi,ze modem nefunguje ci tak neco. No a na Variu to nedela vubec nic. Kdyz dam aktivovat modem na Variu, dole je zvolit pristupovy bod. Nemel bych tam neco mit? A jestli ,jak to tam dostanu.
[/QUOTE]

Mě se tam zobrazí přístupový bod "internet". Ten jsem zadával v kofiguraci připojení pro zprovoznění přístupu na internet přímo z Varia. (operátor Eurotel)
macula_ce4you (691)|28.12.2005 17:05
[QUOTE="burticek"]na strankach TM bohuzel nic neni :-(
[/QUOTE]

A není nějaký ovladač na CD? Pokud jo nenašel by se někdo, kdo by to dal sem ke stáhnutí?
tazz1 (680)|28.12.2005 17:26
[QUOTE="macula"][QUOTE="Tazz1"]No me to je celkem jedno jestli pres USB, infra nebo BT. Hlavne se potrebuju pripojit vubec. Tak jak to popisujes jsem to udelal,mam nainstalovany HTC usb modem. Dokonce i diagnostika modemu hazi odpoved. Ale pak dam vytocit a po chvili to hodi,ze modem nefunguje ci tak neco. No a na Variu to nedela vubec nic. Kdyz dam aktivovat modem na Variu, dole je zvolit pristupovy bod. Nemel bych tam neco mit? A jestli ,jak to tam dostanu.
[/QUOTE]

Mě se tam zobrazí přístupový bod "internet". Ten jsem zadával v kofiguraci připojení pro zprovoznění přístupu na internet přímo z Varia. (operátor Eurotel)[/QUOTE]


a jak dosahnes toho,e se Ti tam ten pristupovy bod ukaze? Tak tady asi bude ten muj problem,ja tam nemam nic. Pri jake konfiguraci a kde jsi ho vytvarel? Muzes to prosim Te podrobneji rozvest? Nastaveni na Pc jakz takz zvladam, ale co se tyka tady toho jsem naprosty diletant a zacatecnik :oops:
macula_ce4you (691)|28.12.2005 17:47
Start - Nastavení - Připojení - Připojení

Kliknout na "Přidat nové připojení modemu", popřípadě že je tam již volba "Spravovat stávající připojení" tak na to (znamená to že tam nějaké nastavení je).

Zadat název připojení, vybrat modem "Mobilní linka GPRS" a zadat přípojný bod (v mém případě "internet") a dokončit. Mělo by to fachat.
tazz1 (680)|28.12.2005 18:10
no tam ja mam internet.t-mobile.cz

ale pri aktivaci\deaktivaci modemu tam na vyber krome"zadne" nic nemam
tazz1 (680)|28.12.2005 18:30
jeste tam je polozka prenosova rychlost a tu nemuzu otevrit vubec
macula_ce4you (691)|28.12.2005 18:43
Přenosovou rychlost mám také neaktivní.

A zkusil jsi SR?
tazz1 (680)|28.12.2005 19:03
[QUOTE="macula"]Přenosovou rychlost mám také neaktivní.

A zkusil jsi SR?[/QUOTE]

co to je sr :oops:
Kill007 (32)|28.12.2005 20:18
SR=Soft reset=pichni vario stylusem vedle irda
tazz1 (680)|28.12.2005 21:12
uz nekolikrat...
macula_ce4you (691)|28.12.2005 21:58
Ještě jednou moc prosím, nedal by sem někdo ovladač HW modemu pro Win2000 ? ( pokud se na CD nachází )
burticek (211)|28.12.2005 23:38
2 tazz1: na Variu dam Programy - Pripojeni modemu - usb (prenos. rychlost a nazev pristupoveho bodu mam prazdy - pripojuju se pres TM) - dam aktivovat, pripojim ke compu (vytvoreno pripojeni pres htc usb modem - u neho zalozka site - TCP/IP dns 62.141.0.1 a 62.141.0.2 (na compu)). Na compu dam pripojit pres cislo *99# (jmeno a heslo je prazdny) a jede to.

Uff. Smysluplneji uz to asi nenapisu. Mrkni jeste, jestli Ti neco neblokuje nebo nevyuziva ten port, na kterym je ten modem nainstalovanej (ja mam jeste pc suite pro p800 a ten mi automaticky ten port blokuje pro pripojeni p800, takze to musim rucne odskrtnout nebo zakazat pri startu woken).

2 macula: pripojuju soubor (na instalaci modemu), co mam na cd od TM (snad to pomuze)
tazz1 (680)|29.12.2005 01:06
[QUOTE="burticek"]2 tazz1: na Variu dam Programy - Pripojeni modemu - usb (prenos. rychlost a nazev pristupoveho bodu mam prazdy - pripojuju se pres TM) - dam aktivovat, pripojim ke compu (vytvoreno pripojeni pres htc usb modem - u neho zalozka site - TCP/IP dns 62.141.0.1 a 62.141.0.2 (na compu)). Na compu dam pripojit pres cislo *99# (jmeno a heslo je prazdny) a jede to.

Uff. Smysluplneji uz to asi nenapisu. Mrkni jeste, jestli Ti neco neblokuje nebo nevyuziva ten port, na kterym je ten modem nainstalovanej (ja mam jeste pc suite pro p800 a ten mi automaticky ten port blokuje pro pripojeni p800, takze to musim rucne odskrtnout nebo zakazat pri startu woken).

2 macula: pripojuju soubor (na instalaci modemu), co mam na cd od TM (snad to pomuze)[/QUOTE]

hurrraaaa, uz to slape. Super, diky moc :yes:
tazz1 (680)|29.12.2005 02:13
hele jakej je rozdil mezi vytacenymi cisly *99# (ktere mi tu bylo poradeno) a *99***1# , ktere sdeluje t-mobile ?
burticek (211)|29.12.2005 02:44
Tim *99***1# (*99***2#, *99***3# ...) specifikujes, ktery modem se ma pouzit. Pouzival jsem to, kdyz jsem mel v telefonu nastaveno vic pripojeni (TM, OS, ET). Tady staci *99# :)
macula_ce4you (691)|29.12.2005 09:24
[QUOTE="burticek"]
2 macula: pripojuju soubor (na instalaci modemu), co mam na cd od TM (snad to pomuze)[/QUOTE]

Dík, dííík, MOC DÍÍÍÍÍÍK. Zachránil jsi mi život. Již nainstalováno a fachá. :D :yes: