Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 Java instalace aplikace rady a tipy

Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 20:38
Zde prosím diskutujte o Java aplikacích, které Vám fungují nebo nefungují na tomto smartphone.
Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 22:07
Unikátní aplikace, která umožní příjem dopravních informací pomocí vašeho mobilního telefonu. Navrženo pro MAXIMÁLNÍ BEZPEČNOST při používání za jízdy. Jednoduché ovládání.

V souvislosti s timto telefonem jsem si vzpomel na jednu jiz zapadlou diskuzi :https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=8803 je zde vse dostatecnevysvetleno i s odkazem na tento projekt
Nainstaloval jsem verzi 1.5 pro MDAII a vysledek vse funguje jak ma.
Podotykam ze na vyse uvedenem odkazu se musite registrovat.
[ATTACH=CONFIG]3609[/ATTACH]
00110105_pc_capture6_YpF1.jpg
Milan Švec (938)|28.12.2005 00:24
Další chodící klasika s Javou je Opera Mini.
Jak na instalaci.
Stáhne se z adresy http://mini.opera.com/ rovnou do Qteku, instalace najede, potvrdí se typ mobilu, za který instalace Qtek považuje a za chvilku se může Opera Mini začít používat i na naší nové krabičce.

venerea (27)|28.12.2005 10:26
Jak instalujete javu z telefonu?V Midlet manageru sice vidím soubor který sem nakopíroval na kartu ale pokaždé mi to napíše že soubor .jad nebo jar.(to je jedno) není kompatibilní s telefonem...
Šeba_oldd (1184)|29.12.2005 10:00
[QUOTE="Vision"]Může mi prosím někdo odpovědět?Už to píšu na třetí fórum a nic:(( [/QUOTE] A zkoušel jsi nainstalovat vyše uvedene? U nekterych aplikaci mi to dela to same - proste nektere mi nejdou.Ty dve nahore ovsem funguji bezchybne.
venerea (27)|29.12.2005 11:15
Z netu mi to de v poho,ale jak tam dostanu javu z pc?
Milan Švec (938)|30.12.2005 17:07
(HA HA, je to úplně primitivní, ale co mi to dalo, než jsem tu radu našel na webu:

I think it can do java. according to the FAQ you can run JAVA midlets by saving them in the 'My Midlets' folder and 'applets/midlets will be visible from the Midlet Manager application' (autor bnycastro from Manila, Philippines :yes: - THANKS to bnycastro :)) )

Koho by to napadlo, že. :)

Stačí tedy umístit oba instalační soubory .jar i .jad vždycky do adresáře \My Documents\My Middlets a MIDlet Manager je okamžitě vidí.

Nabídka/6 Instalovat/1 Místní , najet na zvolený SW, do něj a proběhne instalace. :D

Vyzkoušejte si to třeba s Operou Mini. Z té norštiny to přehození najdete v 1. menu 4. řádek shora a ve 2. menu taky 4. shora. Najedete na Norsk, do ní, nahoru na English a vpravo dole Lagre (= Save). A je to.

Užívejte si další možnosti. Co najdete a bude chodit, dejte sem.
Miroslav Nezbeda (163)|30.12.2005 17:43
Opera mini je již i v češtině a měla by na Qteku jet.
Milan Švec (938)|30.12.2005 18:29
Tak, je to ještě jednodušší. Pro instalaci (z PC) stačí jenom .jar soubor.

Vyzkoušejte třeba s JBenchmark2 (vč 3D grafiky).

venerea (27)|30.12.2005 18:50
Tohle sem zkoušel hned na začátku,ale pokaždý mi to napíše:instalace midlet se nezdařila,nebo:Neplatný archiv jar.:( Zkoušel sem i tu operu...
Milan Švec (938)|30.12.2005 18:58
Odemknuto? Zkontroluj a zkus to ještě jednou.
venerea (27)|30.12.2005 19:58
Dělal sem to podle návodu co je zde:
http://www.mobilnaut.cz/?inc=art&id=333
VaRo (61)|7.1.2006 13:28
Jimm v.0.5. Stáhnul jsem zde:

Stáhnul jsem obě verze midp1 i midp2, btw neví někdo ,jaký je v nich rozdíl? Použil jsem midp1. *.jad i *.jar soubor jsem dal do Qteka a spustil .jad, pak proběhla instalace Java programu. U Jimma jsem si nastavil velké písmo, umí smajlíky a chodí na 8310-ce přes celou obrazovku.... a chodí bez problémů... ;)
Milan Švec (938)|7.1.2006 21:18
VaRo, díky. ICQ (přes midlet instalaci Jimma) chodí už i na Qteku. Rozdíl (mezi 1 a 2) jsem nezjistil.
Pro instalaci stačí (jak už psáno výše) jenom .jar soubor.
Pak už jenom zadat do Options hodnoty pro Acount (číslo, heslo), uložit je (Save) a Connect.
Osvědčilo se mi zatrhnout spojení hned po spuštění a připojovat se novým spuštěním Jimma. Seznam ICQ kontaktů je za moment na displeji.



Teď to zkouším s Pinokiem. Chodí to OK.
Miroslav Nezbeda (163)|21.1.2006 17:30
Ještě k JAVA aplikacím.Setkal jste se někdo s možností nainstalovat tyto na pam.kartu a ne do telefonu? Jde mi o to,aby se nezmenšovala jeho již tak malá paměť.
Sodja (45)|11.7.2006 13:34
Můžete prosím poradit,jak používat Operu Mini na Qteku 8010 alias ET Smartphone 2?
Instalace proběhne v pořádku,ale po otevření okna pro zadání www adresy nastanou problémy. Text nelze mazat ani nelze zrušit editační okno,ve kterém se adresa zadává.

Je třeba instalovat nějaké nové javové prostředí?

děkuji předem mnohokráte.

Mám zkušenosti pouze ze Siemense,kde to fungovalo perfektně-rychle a i složité stránky.
Foldik (9)|16.7.2006 22:01
Zdravím všechny,poradí někdo prosím, jak donutit Operu mini komunikovat přes Wi-Fi ?? Instalace na Qtek 8310 na SD kartu bezu problémů, spuštění také, při pokusu o načtení stránek se ale vytrvale snaží komunikovat přes GPRS/EDGE i přes aktivní Wi-Fi připojení. IE i Prelude funguje přes Wi-Fi bez problémů. Moc děkuju.