Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek 8310 BT a ostatní příslušenství

Šeba_oldd (1184)|27.12.2005 20:18
Prosím zde diskutujte o příslušenství, které je možné použít k tomuto smartphone.
Vegan (133)|28.12.2005 11:18
co se tyce BT propoju zjistil jsem ze trosicku ma problemy z z klicenkami do USBcka pohodove funguje z MSI a Microsoft klicenkama ale problem ma z asusama skousle jsme dve a pak z logitechem co se dava k misi bud se vubec nevytvori port pro active sync a nebo se vubec nenajdou
bender_ce4you (63)|28.12.2005 11:24
Šla by připojit přímo k mobilu flashu USB paměť? (takovej ten USB, co se dává na klíčenku)

V jakejch cenovejch relacích se pohybujou BT GPS? Ten TomTom by nemusel bejt špatnej..
jbem (39)|28.12.2005 11:58
[QUOTE="bender"]Šla by připojit přímo k mobilu flashu USB paměť? (takovej ten USB, co se dává na klíčenku)

V jakejch cenovejch relacích se pohybujou BT GPS? Ten TomTom by nemusel bejt špatnej..[/QUOTE]

1) Nešla - Qtek 8310 nepodporuje USB Host.
2) V rozmezí 3000 až 6000 Kč.
kirimur (4)|28.12.2005 12:28
[QUOTE="jbem"][QUOTE="bender"]Šla by připojit přímo k mobilu flashu USB paměť? (takovej ten USB, co se dává na klíčenku)

V jakejch cenovejch relacích se pohybujou BT GPS? Ten TomTom by nemusel bejt špatnej..[/QUOTE]

1) Nešla - Qtek 8310 nepodporuje USB Host.
2) V rozmezí 3000 až 6000 Kč.[/QUOTE]

Používá někdo navigaci TomTom na Qtecu 8310? jak tato kombinace funguje? děkuji
beecher (9270)|28.12.2005 12:32
Pouziva ji kolega Seba a funguje pry vytecne.
kirimur (4)|28.12.2005 12:37
[QUOTE="beecher"]Pouziva ji kolega Seba a funguje pry vytecne.[/QUOTE]

Je velký rozdíl v navigaci pomocí FS Lox 520 a právě Q8310 + GPS anténa přes BT? rozhoduji se mezi nima a nevím do čeho jít, zatím jsem neměl žádnou navigaci ani PDAčko...
beecher (9270)|28.12.2005 12:51
No, hlavne si musite ujasnit, co potrebujete, jestli PDA nebo SmartPhone a taky na co to chcete pouzivat, pac tyhle dve zarizeni jsou naprosto odlisne a maji jine urceni.

Ale z osobni zkusenosti muzu vsak doporucit pouziti externi (BT) GPSky.
kirimur (4)|28.12.2005 12:58
[QUOTE="beecher"]No, hlavne si musite ujasnit, co potrebujete, jestli PDA nebo SmartPhone a taky na co to chcete pouzivat, pac tyhle dve zarizeni jsou naprosto odlisne a maji jine urceni.

Ale z osobni zkusenosti muzu vsak doporucit pouziti externi (BT) GPSky.[/QUOTE]

Nechce se mi tahat sebou zbytečnš looxe, použiju ho tak maximálně dvakrát do roka na dovolenou, občas pro navigaci v ČR nebo Polsku, jezdím pořád tam kde to znám tak pro mě moc nemá smysl kupovat navigaci... ten Qvetek využiju pro telefonování a když se náhodou dostanu do úzkých tak bych zapojil navigaci přes BT GPS, nedovedu si představit, jak na takovém malém displeji budu sledovat navigaci ještě k tomu při řízení auta...qvetek jsem zatím neviděl na živo
beecher (9270)|28.12.2005 15:33
Navigace se nesleduje, ale posloucha... ;)

Ale jak to tak posloucham, tak pro vas rozhodne bude lepsi QTek 8310 a externi BT GPSka...
VaRo (61)|8.1.2006 00:25
Koupil jsem sluchátkovou přechodku k Qteku 8310 a ač nerad, musím uznat, že zvuk z mých Koss porta Pro je lepší z Qteka než z Walkmana Sony Ericssona W800i.... prostě pošušnání... ;)
FilipLudvik (8)|8.1.2006 23:49
Tak to me prekvapuje Vasiku.

K prislusenstvi: perfektne funguje HBH-608, 662.
s BT USB MSI mam take problemy.
VitaH. (52)|10.1.2006 16:40
Hlasim, ze Belkin PCMCIA Bluetooth karta naprosto v pohode. Dnes zacnu testovat Wayfinder a ruzne GPS moduly, tak sem pak dam nejaky vysledky.. Prozatim vim, ze i-Tec BT-339 jede..

V.
VaRo (61)|10.1.2006 16:51
[QUOTE="FilipLudvik"]Tak to me prekvapuje Vasiku.

K prislusenstvi: perfektne funguje HBH-608, 662.
s BT USB MSI mam take problemy.[/QUOTE]

Je to skutečně tak Filipe, zvuk v maximální úrovni je skutečně ostřejší a hlasitější u Qteka (neberu v potaz ale fintu u Walkmana, že si nastavím ručně ekvalizér ve všech frekvencích na maximum... - sice to řve a poslouchat se to nedá a ani Kossáci (potry Pro) to neukočírujou na přijatelnou hodnotu pro mé uši). ;)
Milan Švec (938)|14.1.2006 10:43
Co všechno je možné s Qtekem 8310 bez kabelů.
Nyní to je ActiveSync synchronizace s PC přes BT vč. současného aktivního ovládání Qteka BT myší. :D
(Na BT klávesnici si musím ještě počkat na 7.sraz.)



1. obr. Běží synchronizace, 2. obr. pravý na myši podržet - vyskočí průhledný navigační kříž, volba Home levým, 3. obr. jsme na Home, synchro běží pořád, lze vybírat, co se do paměti vejde a ovládat oběma klávesami i kolečkem na myši.



4. obr. trvá to, je toho tam dost, 5. obr. hotovo, 6. obr. nové připojení přes BT ser. port (viz foto s myškou v úvodu)



Co ktomu třeba?
1 PC/NB s BT (vč. HID pro BT myš) a tam nastavení BT COM3, nastavení HID pro myš, povolení BT COM3 v AS
BT myš Stowaway Travel mouse (oblíbená u majitelů PDA s BT)
Instalace SW True Connect
Nastavení AS v Qteku na BT COM

A taky jsem přehodil pro BT ActiveSync jednu nulu na 1 v registrech, koho to bude zajímat (jen to ještě teď musím najít). Jestli to je nutné, ještě prověřím.
Prověřeno. Není. Ale je dobré zkontrolovat obsah následujících registrů. A vyčistit je úplně od zbytků předchozích pokusů (COM5, 6, 7 atd.). Mělo by tam být jenom to, co je použito pro spojení. Já mám BT COM3 pro ActiveSync a BT COM4 pro Dial-Up Networking.

\HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\Serial\Ports
SupportedPorts MultiString Value Data
COM3
COM4

\HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Bluetooth\Serial\Ports\0000000c764835ff
Port Value Data
COM3
_____________________

Ta synchronizace se dá dělat samozřejmě i bez BT myši. Ovládání myší z PC, vč. vkládání (ČESKÝCH :!: ) znaků z klávesnice, zajišťuje True Connect.

Každopádně je to psina. :))

Zírám dál.
Při PC připojeném přes BT a Qteka na web (EDGE/GPRS) lze na Qteku připojeném přes ActiveSync BT sériový port Qteka k PC SOUČASNĚ na PC prohlížet obsah adresářů Qteka Total Commanderem i Průzkumníkem. Bez drátů a všechno (PC i Qteka) ovládat jednou BT myší.
Pokračování: Chodí přes to i instalace nového SW a editování registrů Mobile Registry explorerem. A teď navíc i sdílený internet skrz k síti připojené PC (stejně jako dřív s PDA přes USB kabel).

Hlavně, když nechci být u PC, lze u toho ležet kdekoliv v dosahu BT toho PC a šetřit klávesnici Qteka. :D

_______________

Když je připojené PC přes Qteka na web, nelze synchronizovat PC s Qtekem a naopak. Pro synchronizaci se musí spojení PC skrz Qteka na web na dobu synchronizace odstavit. Což ovšem nebrání po ukončení webového spojení PC/NB přístupu na web potom rovnou z Qteka.

________________

Na Qteku lze nechat zhaslý displej. Při najetí myší do něj se vždycky rozsvítí sám a hned zhasne při vyjetí myši z jeho displeje.