Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nechtěné smazání veškerých dat z SD karty :-(

zomas (14)|27.12.2005 20:08
kopiroval jsem si na SD kartu hudbu, po chvili se mi zamrz LOOX 718 a veškerá data z SD karty se mi smazala? je to normalni, tohle kdyby se mi stalo nekde v cizine kde potrebuju GPS tak jsem v pr...i ! dá se tomu nějak předejít? nebo se to stává často? může to být tím že mám normální Kingstonku a ne rychleji zapisovatelnou?

díkec za odpovědi

a další problém, zjistil jsem ,že cokolliv dělám v PDA průzkumníku na SD kartě - třeba vytvářim novou složku tak pokaždý se mi to hryzne a smaže data? co s tím? H.E.L.P. !!!

a ještě jedna otázka, kam mám ukládat teda instalovaný soft, je lepší do defaul a dokumenty, mp3 ,avi ukládat na SD kartu?
zomas (14)|27.12.2005 20:10
jj, ještě jedna otázka, jak jí tedka zformátuju v PDA
S474N (660)|27.12.2005 21:13
Doporucuji program Pocket Mechanic a hlavne nepouzivat ctecky pametovych karet.
zomas (14)|27.12.2005 21:15
[QUOTE="S474N"]Doporucuji program Pocket Mechanic a hlavne nepouzivat ctecky pametovych karet.[/QUOTE]

já ale nepoužívám čtečku paměťových karet, kartu mám normálně vloženou v PDA, všechno jsem to dělal v průzkumníku, teďka nainstaluju ten program a uvidim, nevim,
múžeto bý taky tim že jsem to PDA dosuď neresetoval a jenom instaloval?
Miloš Strouhal (3997)|27.12.2005 21:48
Jo, jo, ctecky sou mrchy, pred tydnem jsem si jednu celkem dobrou poridil v alza softu a ona mi uplne znicila 2GB SD kartu, jen tak, pri beznem pouzivani. Karta byla den zcela nefunkcni, at jsem delal cokoliv, ani se nezobrazila v pruzkumniku, a pri vlozeni do notebooku vytuhnul vzdy cely notebook. Nakonec jsem na radu kolegy lososa zformatoval kartu Resco Explorerem v MDA a ona se rozbehla. Ovsem hned jak jsen ji zacal pouzivat ve ctecce, opet zcela umrela.. Tak jsem ji opet opravil Rescem, a ctecku vyhodil z okna, a karta ted jede zase naprosto bez zavahani uz dva dny. :yes:
zomas (14)|27.12.2005 21:53
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Jo, jo, ctecky sou mrchy, .........[/QUOTE]

já ale nepoužívám čtečku karet!!!! stalo se to v PDAčku!!!
Miloš Strouhal (3997)|27.12.2005 21:58
Ja to vim, umim cist, neboj! Jen reaguji na poznamku naseho kolegy ohledne ctecek, abych mu ukazal ze uz i ja mam negativni zkusenost se cteckami pametovych karet, nebylo to urceno tobe..
zomas (14)|27.12.2005 22:01
aha tak sory, jsem z toho docela nanervy, stratil jsem data a nevim čim to je jestli na hovno karta či se to občas stane. mám si nahrávat soft na RAM (třeba soft na GPS) a mapy od něj na SD kartu?
Miloš Strouhal (3997)|27.12.2005 22:08
Tak to mam ja a zatim sem se smazanim dat z SD karty uz tak dva roky nemel problem.. :yes: Na karte mam jen mapy a data, tedy videa, mp3, fotky atd..
zomas (14)|27.12.2005 22:11
a jakej používáš soft na GPS? mám možnost na TomTom 5 a právě nevim jestli to jde takhle rozdělit (program na RAM a mapy na SD) a prosím tě jak s formátuju na PDA tu SD kartu
dík
Miloš Strouhal (3997)|27.12.2005 22:17
Pouzivam Tom Toma 5.210. Software mam v zarizeni, mapy na karte. Na zformatovani staci stahnout software Pocket Mechanic, je to trial, nekolik dni ti pobezi bez placeni. Tu volbu pro zformatovani karty tam snadno najdes. Pouzij google..
Mlok_ce4you (154)|27.12.2005 23:05
Já tedy nevím, ale já používám čtečku běžně na CF i SD a vše už skoro rok bez problémů....

Miloš Strouhal (3997)|27.12.2005 23:48
Asi si proste nektere ctecky nerozumi s nekterymi kartami. V notebooku mam jeste jednu ctecku v "pic-mic" slotu a ta mi s kartami pres rok spolupracuje take zcela bez problemu. Akorat jede pomaleji nez jela ta nova externi pres USB 2.0, kvuli tomu jsem take tu externi porizoval..
Funfly (15)|30.12.2005 22:11
No, mě se to stalo jednou hned po prvním nahrání dat na kartu, myslím si, že se něco blbě zapsalo na kartu a pak to nebylo vidět. Kartu (1GB Kingston)jsem zformátoval v externí čtečce a od té doby naprosto bez problémů. Tímto považuji kartu za "zahořenou" a plně funkční k použití.
Tak a teď ruku na srdce a řekněte mi kdo máte v PDA soft, na kterém vám fakt záleží a je životně důležitý. Pro 99% lidí je to stejně hračka navíc k pc, nebo k notebooku a fakt důležitý data má uložený jinde a v PDA má jen kopie. Vím dokáže to naprnout a při rychlostech přenosu i zprudit, ale myslím si že pohoda :o)
Ne, ne fakt by mě to zajímalo, jestli máte někdo v PDA opravdu důležitý data, nebo jen kopie který jsou uložený jinde....