Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mam Chyby v MDA od T-Mobile... Poradte prosim...

raab (1)|5.6.2003 11:58
Mám MDA od T-mobilu a velmi často se mi při odesilani a přijimání emailu přes sms zatuhne telefoni část MDA. Tváří se jako spuštěná a ukazuje i signál, ale nelze se nikam dovolat, ani mě se nikdo nedovolá a sms nechodí. Po vytnutí a zapnutí telefoni části jde vše O.K. ,než mi přijde nějaký další email. Poradte co s tím. Existuje možnost upgradu firmware??
Mira_ce4you_oldd (192)|5.6.2003 12:08
Asi (urcite) se jedna o typicky problem techto zarizeni. Od vcerejska ho mam v servisu (firma GSMobil)a doufam, ze vse napravi. Udajne update existuje pouze pro Eurotel DataPhone. Do tydne me slibili, ze zarizeni otestuji snad i opravi a poslou zpet. Tak jsem zvedavej.
Mira
Michal Jelínek (220)|5.6.2003 12:58
Me zas tvrdili, ze jen pro T-Mobile. Ja mam DataPhone :-(

Docela by me zajimalo, jak to delaj. Protoze mi na help lince tvrdili, ze je treba sebou mit platny zarucak, ze to pro telefony bez zaruky nedelaj.

Taky by me zajimalo, jakou posledni verzi ROMu maj a jestli ti neco reknou, kdyz prijdes s novejsi verzi ROM nez je ta prodejnil.
Mira_ce4you_oldd (192)|9.6.2003 08:51
Tak zařízení již otestovali a konstatovali zajímavou věc. NEoprávněná reklamace !!! Telefon mi zatín nepřišel, ale dle telefonického rozhovoru všechny testy prokazují, že je vše bez problémů. Pokud prý budu závadu reklamovat opakovaně budou mi počítat poplatek za neoprávněnou reklamaci. Já a mnoho dalších jsme si asi závadu vymysleli. Tímto děkuji firmě T-mobile a její servisní firmě GSmobil za perfektní pomoc v nesnazích.
Pokud by někdo na něco přišel, tak mi prosím dejte vědět.

Míra
Michal Jelínek (220)|9.6.2003 10:36
Skvele.

Ale sel bych na to jinak. Pisemne bych sepsal reklamaci neopravnene reklamace a tam bych zduvodnil svoji domenku. Plus bych pridal malicko rozhorceni ve smyslu, ze ti zamrzly telefon neprijde jako neopravnena reklamace a ze se samozrejme citis poskozen a zadas prezkoumani reklamace v jinem servisu.

Totiz cely problem je v tom, ze oni tady nemaj vyskoleny lidi na XDAcka obecne a nikdo jim poradne nedela support. Cili to dostane nejakej technik pres mobil, pakrat to skusi, chyba se neprojevi a jede se dal.

Mimochodem, duvpdem nahrani nove verze ROM nemusi byt jen spatna funkcnost telefonu.
Posledni verze je pak 3.16.52 ENG

Jen malickost. Reklamaci ve dvou exemplarich a jeden odevzdat, druhy nechat potvrdit prijemcem (vratnice, sekretarka) a podpis+razitko.
Popripade faxem a potvrzuji fax zpet.
Mira_ce4you_oldd (192)|9.6.2003 11:35
Dik za rady co s tim, ale myslím, že to bude problém. Těch telefonátů a e-mailů jsem už podnikl poměrně hodně (zatím asi na nesprávné lidi). Nejvíce seriozních informací mi velmi ochotně poskytl pan Peter Adamec z firmy Sunnysoft. Jistě se nikdo nebude zlobit, když mu tady opravdu pochválím jejich program Sunnysoft Plus! for Phone Edition, na kterém usilovně pracují a který jistě nejen mě zpříjemní praci s MDA.
Nevíte někdo jestli se tento problém vyskytuje pouze u uživatelů kteří mají telefon odblokovaný a používají ho pod jiným operátorem nebo je to problém u všech operátorů. Já osobně mám Oskara.

Míra
null (0)|11.6.2003 12:30
Obavam se ze je to problem u vsech telefonu Xda, a vzhledem k tomu, ze zadny novejsi firmware tento problem uplne nevyresil a operatori svorne hraji mrtveho brouka, pravdepodobne bude chyba v HW, kterou firmware nenapravi :-(((
Adam
Tony_ce4you (15)|19.6.2003 11:05
Ma zkusenost je stejna. Mam toho za sebou asi trochu vic. Ja uz mam 5 {slovy pet} neopravnenych reklamaci. Me uz ten poplatek chteli nauctovat. Dle Ceske obchodni inspekce je to protizakone. Ja osobne uz jsem vyzkousel 3ks MDA a vsechny vykazuji stejne chyby presne tak jak je popisujes. Jo a to MDA nemam odblokovane. Dnes nebo zitra mi prijde dopis od velkeho T-Mobile s tim ze se svou reklamaci se mam obratit na COI a soudy. Fakt bomba. Chci timto prispevkem pozadat co nejvice takovych to uzivatelu {"neuzivatelu" to se fakt neda pouzivat} aby jsme se spojili a sli do toho spolecne. Vic lidi ma vetsi vahu nez jeden. Me trvdili ze nikdo tyhle problemy nema. Ma a maji je vsichni. Pristup vsech lidiu ze spolecnosti T-Mobile je doslova otresny. a jeste mi do oci a sklidem ANGLICANA reknou MY JSME PRO VAS UDELALI MAXIMUM.
T-MOBILE MDA je total SHIT.


Michal Jelínek (220)|20.6.2003 09:44
Mas pravdu. Ja mam sice Eurotel DataPhone, ale pristup s jakym sem hledal upgrade az me se smichem poslali do servisu. To jako ted zase pobezim do servisu pro verzi 3.17.03? Zrejme maji dosta casu nekde jezdit.

A co se tyce infomaci, je to moc slabe. Nikdo nic nevi, nechce vedet ani resit.

Reknu to takhle, kdybych nebyl "sofistikovany" uzivatel, tak sem s XDAckem vpr... jak Bata s drevakama ...
Tony_ce4you (15)|20.6.2003 18:38
Pro mechl

Ty mas alespon Eurotel, ale ja mam T-Mobile a tam vubec zadny update nemaji. Hmmmm V USA novejsi uveden v listopadu a v unoru ho meli Nemci. Tim myslim T-Mobile. My jsme mala zeme a ochrana spotrebitelu a zajem o zakaznika je nulovy. Zakazniku kup zaplat. Potrebujes neco?? Mas smulu. Nelibi se ti to?? Tak jdi jinam. To je pristup. Jak jsem psal o tom dopise tak mi prislo uplne neco jineho nez co mi slibili. Nechteji priznat vlastni chyby a nesnasi jakoukoliv kritiku. Ted prave testuji ten firmware co nem pises. Vypada vpohode, ale nejak se nesnasi s utilitkou SMS NAME od Paragonu. Tuhne. Po odinstalovani je to zas O.K. Vis o tom Neco??
Michal Jelínek (220)|23.6.2003 09:10
Vim, me to delala vod Sunnysoftu, ale stejnej problem.

Jenze v tom Firmwaru co mam ja to nedela, cili ji nepotrebuju ...
null (0)|24.6.2003 11:13
Pro Tony
napis prosim te kde se da vyse uvedeny firmware sehnat. Jestli pouze v servisu nebo i na netu (presny odkaz).
Diky Milan
null (0)|25.6.2003 16:30
Pro anonym

Ty firmwary v 3.17.03 jsou jeden na www.xda-developers.com ten je bohatsi o nekolik utilitek. Zaroven ti odblokne SIMLOCK. Druny vcetne nove radio verze 4.12 je na http://www.sourceo2.com/O2_Developers/Launched_devices/O2_xda/default.htm Ta Radio verze nejde vratit zpet na nizsi verzi. Al e je podstatne vylepsena co se tyka kvality prenosu hlasu. Mam pro tebe ale jedno upozorneni. Tim ze to flasnes tak ztracis zaruku. Tak POZOR... Upgrade jde bez problemu.
Michal Jelínek (220)|26.6.2003 09:09
Tomu nejak nerozumim, tim ze si opravis telefon tak prichazis o zaruku?

1. Jak s na to prisel.
2. Kde je tato podminka uvedena v papirech od pristroje, ktery si koupil.
3. Proc me na to neupozornili pri koupi?
hybo (3107)|26.6.2003 09:38
No, o zaruku prujdete pouzitim neautorizovaneho updatu, cili pokud pouzijete update O2 pro MDA a Dataphone, pokud to pujde, protoze maji asi ruzna device ID a me se to v rychlosti nepovedlo nasimulovat, ani po upraveni v HEXA editoru, tak ... . . ALe jeste mozna zkusim s keny pomoci WinHEX udelat zalohu image z SDcka, tu si pak ulozim a flashnu to pres to.
Michal Jelínek (220)|26.6.2003 09:44
No ma skusenost je takova, ze update pro jine zarizeni nejde.

Navic to porad nic nemeni na tom, ze snad zijem ve state se zakony a prodejce si nemuze vymyslet dodatecna omezeni zaruky, pokud neni pisemne stanoveno pri koupi.

Jednostrana zmena smlouvy je krasna, nicmene neplatna ...
milennium (336)|26.6.2003 09:44
To upravení v HEXEDIT je poměrně jednoduché,jen člověk musí vědět jak na to.Je třeba si uvědomit,že parametry v HEXEDIT můsíš změnit před tím než si zařízení "očuchá" novou ROMku,tedy než zjistí,že se device ID přístroje schoduje (nebo neschoduje) s parametry device ID nové flešovací ROMky....
hybo (3107)|26.6.2003 09:52
delal jsem to pred i po a me to skratka neslo :-( a to nemyslim, ze jsem levej. Ale je fakt, ze moje problemy nejsou az tak vazne, a nebyl cas se tomu venovat a ted to mam v servisu kvuli dalsim vecem.
Tony_ce4you (15)|26.6.2003 15:19
Me osobne slo flashnout O2 v.3.17.03 tak o i od XDA-DEVELOPERS bez problemu vcetne uz zminovane radio verze. Co se tyka zaruky tak zalezi jak to posoudi servis. A vzhledem k tomu, ze na MDA je jeden servis a asi jeden servisni technik {mozna ma jeste zastupce} a mych zkusenostech se servisem {GSMobil} a operatorem {T-Mpbile} bych rekl ze to budou posuzovat jako neopravneny zasah do zarizeni {on se totiz provede odblok telefonu} a ty tu opravu zacalujes. To plati pry i v pripade ze si ho nechas odblokovat na prodejne. {nemam to osobne overeno}. A pokud chces mit zaruku tak je MDA nepouzitelne a nereklamovatelne protoze tam musis mit ten jejich. Myslim, ze operatori o tech vsech problemech vi, ale delaji Mrtveho brouka. Je to klasika.
Michal Jelínek (220)|26.6.2003 15:52
Cili chces rict, ze jsi uz udelal zkusenost?

Jen tak pro informaci, jakou opravu a hlavne kolik si za ni platil?

Ted premejslim, jak ta flashnout zpatky starou ROMku a jit na reklamaci hardwaru, kterej 5x denne pada :-(
Tony_ce4you (15)|26.6.2003 18:15
Ja mam za sebou zatim 8 reklamaci. Z toho dve uznane!!!!! Neplatil jsem nic, i kdyz uz jednou po me chteli zaplatit za neopravnenou reklamici. Coz jsem kategoricky odmitl a poslal stiznost. Ale zavadu typu ze jsem nedostupny mi neodstanili a to presto ze jsem zavadu predvedl nekolikrat. Tyto problemy resi prave ten novejsi firmware.

Ten novy flash zkousim na jinem MDA.

A vypada to ze mi zavadu chybneho softu nikdo nerekne officialne a pokud to budu chtit dotahnout do konce tak to vypada na Ceskou obchodni inspekci a nejake soudni jednani. Delaji z uzivatelu debily, kteri si porad stezuji.

Ale ted k te otazce jak tam dostat stary firmware. Na webu ho asi nesezenes. Sance je mit MDA se stary FW a ten si poslat na SD. Popis jak to udelat jsem tusim zahledl prave na WWW. XDA-DEVELOPERS.COM a pak to flasnout z SD. Co se tyka FW u radio tak pry nejde donwgrade. Diagnostika je asi za 500 Kc.

Zkus to rovnou na servisu. Napisou ti predbeznou cenu pri sepsani zakazky. Pokud pak bude cena opravy vyssi tak ji musis odsouhlasit.Max o 10%. Pokud ji neodsouhlasis, tak zaplatis max cenu na zakazce + max 10%. To muzou ze zakona. Jinak ti doporucuji peclive si precist jejich reklamacni rad a hlavne to co podepisujes na zakazce.
Michal Jelínek (220)|27.6.2003 09:42
No ja mam takovej problem, ze se mi klidne 5x za den zresetuje, jenze ja vo tom nevim. Probiha to tak, ze zapnu power a vidim bootvaci obrazovku Qtek.

Myslel jsem, ze je to nejakou apliakci, SD kartou, spatnou SIM kartou, ale vse sem vymenil vyzkousel a porad to samy. Tak sem telefon zupgradoval, po te, co mi telefonicky na gsmobil rekli, ze upgrade stale jeste neni.

A ted se dozvidam, ze upgrade telefonu je poruseni zaruky? To je sranda ne, bezne prece updatujem vesekerou vypocetni techniku. To si jako predstavujou, ze za kazdym upgradem budem jezdit do servisu a budem bez telefonu i PDA?
hybo (3107)|27.6.2003 10:54
jak jsem psal, poruseni zaruky bude pravdepodobne jen pouziti neautorizovaneho updatu, resp. neautorizovaneho zpusobu updatu. Coz znamena, ze na Dataphone nesmis pouzit update z O2 bez poruseni zaruky, pripadne, ze kdyz se ET rozhodne, ze updaty bude delat on, tak pokud si to udelas sam, taky to muze, ale snas uz nemusi znamenat poruseni zaruky, zalezi pak asi na servisu, jak se k tomu postavi a o jakou zavadu pujde. Ale to je jen moje domenka, nejsem pravdnik ani nic podobne.
Tony_ce4you (15)|27.6.2003 11:53
Zalezi to opravdu jen na servisu {servisnim technikovi} jak to posoudi. Ale u tebe to opravdu vypada na nejaky HW problem. Takze snad to opravi bezplatne. Ja bych nic o update nerikal. Myslim ze o problemech vi ale nemuze je servis resit protoze operatori jsou nechopni vydat novy update.